Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за периодично появяващ се проблем със сапунерка
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-05-09 14:19

Една моя позната ми се оплака, че от време на време апаратът и Hewlett Packard Photosmart M 415 показва странни проблеми - през няколко десетки, че и повече нормални снимки записва поредната снимка, като една ивица от снимката е с друг цвят - избелено виолетов, като в тази ивица изображението е разместено, или дори на мен ми се струва, че там се появяват части от друга снимка - като на стар лентов апарат с проблеми в механизма за придвижване на лентата.
Мога да ви покажа една такава чудна снимка:
[//www.radikal.ru]
http://s60.radikal.ru/i167/0905/56/b66ddcf734da.jpg


Някой има ли идея какво е това нещо, може ли да се оправи, или направо да го хвърлят апаратчето и да вземат някакво по-свястно?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за периодично появяващ се проблем със сапунерка
Автор: antani99   
Дата:   13-05-09 14:22

предполагам е проблем със софтуера

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за периодично появяващ се проблем със сапунерка
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-05-09 14:25

Чак сега като се загледах, установих, че на публикуваната вече снимка - в проблемната ивица лявата една трета от изображението е отишла най-вдясно, а останалата част е отишла наляво[smilie5]
Относно общото качество на снимките от това подобие на фотоапарат просто нямам думи...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за периодично появяващ се проблем със сапунерка
Автор: pmartinov   
Дата:   13-05-09 14:27

Не случайно вече не правят фотоапарати Hewlett Packard


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за периодично появяващ се проблем със сапунерка
Автор: cicomanco   
Дата:   13-05-09 14:28

Не е зле чат-пат да си форматираш картата....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за периодично появяващ се проблем със сапунерка
Автор: Iguasu   
Дата:   13-05-09 14:28

Матрицата е взела да се скапва. Кажи й да очаква още по-начесто да се появява дефекта.
Бе да го ползва докато може, после в коша. Тази фирма не поддържа сервизи. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за периодично появяващ се проблем със сапунерка
Автор: didesignbg   
Дата:   13-05-09 14:44

Прилича на проблем с четенето/писането върху картата, или при прехвърлянето върху диска. Опитайте с друга карта и кард рийдър.
Както казва cicomanco форматирането на картата в апарата след разтоварване е добра практика.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за периодично появяващ се проблем със сапунерка
Автор: ifch0   
Дата:   13-05-09 14:47

Също така, ако апаратът е изтърван или разглобяван, може да е някой разместен лентов кабел. Случи ми се подобно нещо след разглобяване и сглобяване на един Samsung - явно не бях наместил кабела добре, защото половината кадър "не беше на себе си" :D

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за периодично появяващ се проблем със сапунерка
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-05-09 15:17

Благодаря за съветите! Явно ще трябва да обяснявам какво е това форматиране на карта във фотоапарата[smilie5]
Доколкото разбрах, госпожата изобщо не е ползвала кард рийдър досега, та ще я агитирам да си купят един.
А освен това ще я посъветвам да си купят и едно свястно апаратче в ценовия диапазон до 300 лв.за да си нямат проблем.
Между другото тази снимка е от една доста дълга серия, която мъжът на въпросната госпожа е направил в Мексико и околностите. Направо ми се плаче, като ги поразгледах - прекрасни места, тропици, плажове, пирамидите в Мексико Сити и - отвратителни по качество подобия на снимки[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за периодично появяващ се проблем със сапунерка
Автор: graphix   
Дата:   13-05-09 15:24

при мен го имаше тоя проблем, и беше от картата, пробвай да я смениш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за периодично появяващ се проблем със сапунерка
Автор: d_ave   
Дата:   13-05-09 15:28

Между другото мисля, че има софтуер, който евентуално коригира такива проблеми. това се случва когато JPG файлът не е правилно записан/презаписан. Иначе каано, може да се е получило при трансфериране на снимките ако за момент, много много кратък момент, е загубило връзката:) на мен ми се е случвало при копиране на файлове от PC на карта или USB памет ако дръпна USB-то преди да е спрял записа да прави подобни простотии. същото се случва и ако извадя картата на апарата (400D) докато все още записва снимка. поразрови се из google за софтуер за поправяне на такова нещо. А между другото не е изключено и от калпава карта да е или от лош контакт между картата и апарата:)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »