Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мастила за Canon IP 4600
Автор: guben   
Дата:   12-05-09 09:49

Дали измислиха вече неоргинални патрончета с мастила,че с тия 9 мл и цената......[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: asahi   
Дата:   12-05-09 10:57

Ти в колата какво масло сипваш? Щото има и по-евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: guben   
Дата:   12-05-09 16:39

10Д карам в колата и съм си доволен.
Прдишния ми канон не е видял оригинали 5 години,но трябаше да принтирам дискове та за това се набутах...

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: luboombre   
Дата:   12-05-09 16:45

Пълни ги с мастила InkTek ,ще ти излиза 10 пъти по-ефтино от оригинален патрон!

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: drdelian   
Дата:   12-05-09 20:19

Мнее,още повече,че са пигментни.Обаче може да се намерят като CromaLife Pack - 4те мастила и 50 листа 10х15 фото хартия за 92 лева с малко късмет

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: luboombre   
Дата:   12-05-09 20:27

Пигментно е само черно "PGI-520 Black" другите са същите като IP 4500,зареждам ги без никакви проблеми. Резултатът е много добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: guben   
Дата:   13-05-09 08:04

Чиповете дали ще отчитат нивото на мастилото при пълнене /без да се демонтират/?
При пресичане на мастилата май може да запушим дюзите,но продавали химия за накисване и отпушване някъде?

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: milchev   
Дата:   13-05-09 08:28

Защо купувате такива принтери, след като не можете да си позволите оригинални консумативи?


Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: moketa   
Дата:   13-05-09 10:31

Че то има ли принтер, за който можеш да си позволиш оригинални касети или глави? Всички производители на принтери си избиват поне половината от печалбата от продажба на консумативи!
На въпроса на guben: след пълнене няма как чипът да отчита нивото на мастилото /поне за моделите 4500 на Канон/. Има специална опция за продължаване печатането като се махне функцията на чипа- натиска се и се задържа повече от 5 секунди горният бутон /който е за изваждане на хартията- означен с кръгче в което има триъгълник. Тези действия ти ги подсказва самият драйвер на принтера след като свърши мастилото в касетата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: autosvet   
Дата:   13-05-09 11:23

Няма трезво мислещ човек, който да си купи оригинални консумативи за домашният мастилено струен принтер. Това е действителността. Неможе да си вземеш принтер за 200лв и да ти искат още 100 за 5-те касетки. Нерантибилно е и неоправдано икономически. Защото с тоя принтер не гониш максимално качество, а компромис - да ти е винаги под ръка да излизат нещата много добре и да не ти е струва прекалено. На 4600 касетките са по 8мл мастило само си направи сметката, че с тях ще изпечаташ най-много 20-25 снимки А4. И като дадеш 100лв за 20 снимки цената става 5лв. и да кажем 1,50лв за по-читава хартия. Нещата излизат от границите на разумното.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: luboombre   
Дата:   13-05-09 11:36

moketa е прав. Аз иммам чип резетер за 4500
-стават като нови,ако изчакаш няколко месеца ще има и за 4600.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: guben   
Дата:   14-05-09 08:39

Точно за това повдигнах въпроса /дали вече са напрвени патрочета/ за този модел.
На въпроса на Минчев: Купуваме такива защото по-старите модели са скрити от пазара.
Мен ме устройваше и 4200, но уви,сега ще чакаме патрончета или ще наливаме мастила....
Благодаря на всички отзовали се. [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: IDA   
Дата:   14-05-09 11:36

Само 8 мл на касета? Тези от Канон наистина съвсем са се уляли с този модел. 4500 побира 12 мл. След около 30-35 копия А4 свършва първата цветна касета, след още десетина втората и третата, а двете черни карат още доста време, освен ако не печаташ ЧБ.

Само пълнене е спасението. Другото е съсипия!

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: guben   
Дата:   19-05-09 09:30

В интерес на истината касетата е 9 мл. и струва под 20 лв.
Равносметката показва,че към 55 копия на близо до А4 /274,5мм на 183,5 мм/ с олекотени цветове /зеленикави/ Жълтото отиде към 55-то копие.Сега съм с над 120 копия и голямото черно не е помръднало,а от допълнително закупените почти отиде пак жълтото, а синьото и червеното са почти пълни. Черните стоят непокътнати.
При всеки случай печата не е мн. евтин,но едоста качествен и се опасявам,че ако ги пълня с друго мастило може да запуша дюзите.
Никой не спомена от къде се намира химия за отпушване на дюзи или да изчакаме до като някой направи изпитани менте касети?

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: luboombre   
Дата:   19-05-09 10:13

А "изпитаните менте касети" с какво мастило ще са според теб?

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: autosvet   
Дата:   19-05-09 10:58

От месец и нещо съм с напълнени мастилници с мастила за 4200/4300/4500 и нищо не се е запушило. Мастилото и за двете си е с еднаква консистенция. Аз пък печетам основно снимки на най-добро качество и една касетка трудно ще издържи 30 копия според мен. И 100мл струват 10-тина лева за цвят.
Има лека промяна на цветопредаването. С оригиналните мастила леко червенееше при печат на черно-бяло изображение което коригирах от драйвера. Сега има едно зеленеене пак при, което пак ще оправям с драйвера.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: moketa   
Дата:   19-05-09 11:42

Абсолютно си прав autosvet! И моята практика е същата.
По отношение на "химията" за отпушване - най-добра работа върши дестилирана вода, стоплена до 30-40 градуса в която се накисва главата за 4-5 часа.След това се подсушава със салфетка и се оставя напълно да изсъхне преди да се монтира. Но това е краен случай, правил съм го много рядко. Добре е ако не се печата дълго време да се пуска профилактично 1-2 пъти месечно по едно цветно и едно текстово печатане. Ако има запушени дюзи да се използва функцията за отпушване на самия принтер /драйвера му/
Голямата черна глава е само за печат на тескт. Тя е с пигментно мастило. Малката черна глава участва в цветно печатане и подсилва контраста при тъмни снимки.
За последните 4 години съм заредил над 100 пъти трите си принтера Канон с наливни мастила от Прокарт и съм нямал никакви проблеми. Незначителните отклонения в цветовете с различни мастила се корегират много лесно, както каза autosvet, и не са никакъв проблем!

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: guben   
Дата:   19-05-09 19:17

Как повредих стария си принтер?
Купих от Метро касети с прозрачно резервоарче произведени от интек корея,а черното беше в друга опаковка и стана ужаса.
След това опитах да капна първоначално от наливните мастила в шишета за по-бърз прием и видах,че се промени цвета им в касетата,та от там идва и запушването след пресичане сигурно.
Добре щеше да бъде ако са от една марка поне с черното.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: skandalen   
Дата:   19-05-09 19:34

Аз съм с IP 4300 и СНПМ c мастила от ПроКарт.
Разликата с оригиналните мастила е доста осезаема и не може да се коригира ако се гони качество.
Аз обаче ползвам принтера просто за цветен печат и съм повече от доволен. Пълниш и забравяш за мастило.Само зареждаш пакетите с хартия.
Забравете обаче повече за качествен фотопечат. Просто трябва да решите какво искате [smile]

Освен това мастилата не са водоустойчиви и малка капка върху листа хартия прави страшно мазало.
P.S. При текст и черно-бял печат не се ползва само пигментното мастило , а черното се получава с изполване на всички мастилници. Няма опция да му укажеш да печата само от черната мастилница [smilie3]



Публикацията е редактирана (19-05-09 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: kazakov   
Дата:   21-05-09 21:52

Тук има прясна информация по въпроса за мастила за Canon IP4500 и IP4600 [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: guben   
Дата:   27-06-09 09:34

Мерси на всички отзовали се. С риск да стана досаден ще си позволя да попитам още нещо:С принта 4600 дават 2 обикновенни листа хартия А4 /не е фото/за някакво регулиране через тях, но не съм ги ползвал и не ми стана ясно с какво точо ще помогнат.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: autosvet   
Дата:   27-06-09 09:56

Този лист го дават за "подравняване" на главата. Принтера се самообучава ако нещо се размести къде е началото на листа това е важно при печатането без рамка. А доколкото си спомням си е точно тънка мат фотохартия.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: emodotcom   
Дата:   27-06-09 10:31

И все пак аз смятам, че някой трябва да пробва, да сподели опита си и ако той е сполучлив да вземем пример.
Ето и моя опит:
Взех си комплект за пълнене от технонещо си (инкджет или нещо подобно), на който бе упоменат модела канон 4500, какъвто БЕ принтера ми. Следвайки инструкциите стъпка по стъпка си запуших дюзите [smilie6] , след което установих, че нова глава е около 100 лева и в крайна сметка в момента притежавам следващия модел канон 4600.
Много съм доволен от него, но дълго ще си помисля преди да зареждам с неоригинални консумативи.

Между другото за обложки имам HP 3600, който за жалост е лазерен и не става за принтабъли.

Отговори на това съобщение
 Re: Мастила за Canon IP 4600
Автор: miton   
Дата:   27-06-09 19:48

Не мога да разбера как може някой да има проблем с главите, прекарал съм много литри на НР и епсон и съм нямал никакви проблеми с никакви мастила...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »