Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   12-05-09 01:03

Днеска стана ясно (мерси на лъкито), че Canon 1D Mark IV е почти сигурно че ще бъде с 16 MP FF сензор, ще има хубавия 3" VGA екран, 10fps и 2 броя digic 4 или digic 5 процесора. За съжеление май ще се разминем с видео записа в това тяло, заради правата по състезанията най-общо казано.

Въпреки че няма още инфо за 60D, съм готов да се обзаложа, че от това тяло нагоре, от Canon ще слагат в него 1.3 кропнатата матрица. Тялото 100% ще има FullHD видео запис, пак същите 15MP, по-голям буфер и новия процесор. За АФ сензор не мога да предполагам какво ще сложат, любопитен съм. Очаквам още 7.9 fps (от канон ги обичат тия девятки). Пак същия хубав 3" VGA екран.

1.6 кропа остава за ХХХD и ХХХХD телата.

Чудно ми е кога ще почнат от Канон да вграждат GPS-и за геотагинг на снимките в апаратите си. Чиповете с антенката са миниатюрни.

Така ги виждам аз нещата. Вие какво мислите?

И моля без никонски булшит !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: tantris   
Дата:   12-05-09 01:12

Липсва иконка дето и течат лигите.

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: darksorrow   
Дата:   12-05-09 01:16

аз не вярвам за 1.3 матрица в двуцифрен канон.

не толкоз скоро.

иначе би било яко. 15 меги ще почнат да изглеждат по-добре. (:

а 1д4 звучи като изключително брутално тяло, ако това инфо излезе вярно [smilie10]



Публикацията е редактирана (12-05-09 01:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   12-05-09 01:33

darksorrow написа:

> аз не вярвам за 1.3 матрица в двуцифрен канон.
>
> не толкоз скоро.

Ми кога?
В 50D нещата вече са на кантар за почти всички масови обективи, да не кажа че с тия обективи мазането на детайла е голям проблем. Микроконтраста също. 50D е тяло предвидено за качествени обективи на белнда 2.8 и по-светли. Каквото и да подобряват в софтуера, от 60D на там нещата няма да къде да ходят в повече? Новите обективи които от канон тепърва ще пускат ще влизат на пазара с години, телата трябва да задоволят сегашните оптики.

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   12-05-09 01:40

darksorrow написа:

> а 1д4 звучи като изключително брутално тяло, ако това инфо
> излезе вярно [smilie10]

абе аз очаквах поне 18 меги, 11fps и видео. Сега, само заради видеото не бих си взел новия марк - говорим теоритично - не че ще го взимам изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   12-05-09 01:42

това кроп 1.3 изобщо не го вярвам... трябва и кропски обективчета малко или много да продават...
бахти и на него ли ще му сложат 24-105 за кит?


иначе в канонруморс излезе спецификацийката гледаме и се зверим... ако е това е вярно е моята машинк,а дано наистина се окаже така [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: next_time   
Дата:   12-05-09 01:56

Дау ами то и с кропски обективчета ще снима както Д3 снима с кропски.На 1,3 ще снима с ЕФ на 18мп а с еф-с на 12мп.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   12-05-09 01:59

некст говоря за ХХД телата ти къде отиде какви 18мп [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: tantris   
Дата:   12-05-09 02:41

Бе ЕФ-с хобективчетата нещо не долюбват 1.3 кропките. Провиснали са им дупетата и се врат в огледалото. Канонските де.

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: Akeyzerr   
Дата:   12-05-09 03:03

Аз в една друга тема бях споменал, че няма да има видео... Toва, че няма да има видео е почти сигурно. Беше сигурно още като излезе 5D MkII. Имаше едно МЯУ, когато излезе; аз и до ден днешен си мисля, че именно заради "чувствителните" събития не му сложиха зверската AF система. Не само заради спортните събития - и за концертите и за всички други изяви с уредени права за видео излъчване.

Каквото дойде... пък дори и FF ;( [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: lucky   
Дата:   12-05-09 04:19

Ники,ако разсъжденията ти за двуцифрения клас Канони са верни ще има голямо раздвижване на пазара.
Ще бъде много интересно.....[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: Георги   
Дата:   12-05-09 08:38

и новия 100-400 звучи интересно, както и 24-70 IS

http://tiny.cc/vOaxM

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: djfroggy   
Дата:   12-05-09 08:39

Без да се меся конкретно за Канон,смятам,че вече е редно тела от типа Канон 50/60Д и Никон Д300/Д400 и Сонито от 7/8,9 серия,както и Пентакс 30Д да са ФФ.И вече да се направи да работи в 1,6 и 1,3 кроп режим за повече кадри в секунда,на когото това е необходимо.Също така е редно да може да се ъпдейтва Рам и ЦПУ,както е отчасти при Кодак ДСЦ-14.Там се добавяше Рам памет за повече кадри/сек.Грехота е да се правят тела за 5-6 бона,които след 2-3 години да се ядосваме че нямали тва или онова и да се продават за 1500лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: Георги   
Дата:   12-05-09 08:56

може да направят като н., искаш повече кадри, купуваш грип, или сменяш грипа с по-нов модел [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   12-05-09 08:57

Жоре отде го докопа това? [smilie10]

Само не виждам за 24-70 да е IS? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: mixmike   
Дата:   12-05-09 09:03

24-70 IS го има само като КИТ на 5Д2, което ми звучи повече като печатна грешка. Защо няма отделна цена за него?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: stoyanas   
Дата:   12-05-09 09:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: drkskwlkr   
Дата:   12-05-09 09:22

За да направя темата по-интересна, предлагам на Shotlandetsa да сключим бас за 50 лв. - аз твърдя, че 60D ще има същия като размерност сензор (15 Mp) като 50D, но с подобрен производствен процес.

Приема ли се облогът? [shtrak]



Публикацията е редактирана (12-05-09 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: emoxide   
Дата:   12-05-09 09:41

Ами като гледам какви нови стандарти се задават при компютрите и устройствата за пренос на данни...такива "хубости" като SATA III, USB 3.0,DDR4@1600Mhz, SDXC@150-300Mb/s, и прочее, след 2-3 годинки всички ще трябва да си сменяме компютрите с напълно нови. Разбира се, логично е тези нови технологии да се вмъкнат и във фото телата, а сегашните до 19RAW на по 6-8к/сек. ще изглеждат смешни, като апаратите ще си бухат директно до запълване на картата и скоростта ще им е според трансфера на носителя. При RAW файл от порядъка на 30Mb за карта с трансфер от 300Mb/s сами се сещате имаме 10к/сек. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: ivodam   
Дата:   12-05-09 09:53

Шотиии, златни ти ръчички за новината! 16 МП фф си е ОК, така ще лепне на кюнеца, че стой та гледай [smile]. Видеото ще го преживееме. Велики са си Канон, тва си е!

[smilie24] [smilie24]

Пазете се, треперете, Хищникът идва!!


http://212.36.3.59/site_pics/118/v_1242082461_vetrushka3-cool.jpg




Публикацията е редактирана (12-05-09 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: a_stoianow   
Дата:   12-05-09 09:56

Преди 5 (ПЕТ) години повече от половината от нас снимаха на филм. Точехме лиги по "дъртото и бавно" 300Д.
сега 8к/секунда са малко...

по темата: Не мисля че канон ще ни изненадат толкова много с 60Д.

Преди промените/нововъведенията бяха много и ги следях с интерес.
Сега се замислям излязъл ли е 50Д или последен е 40Д.

Отивам да поснимам ... с 300Д ... вие с бързите хапаратчета си ги дръжте в чантата[smilie18] ![shtrak]



Публикацията е редактирана (12-05-09 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: ivodam   
Дата:   12-05-09 10:00

ShotlandetsaWildlife: Автофокусът на 50Д си е перфектен, така че не виждам никакъв проблем да е същият и в 60Д. На мен ми е по-интересно какъв ще го сложат на Марка, дали ще е 69 точки наистина, както се говореше. Макар че това не е толкова важно, а по-важното е да не са скупчени в центъра, ами да покриват максимално.

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: ecobo   
Дата:   12-05-09 10:03

Аз пък чакам бавен ФФ с реални 16 бита на около 22Мп, без АА филтър или поне с възможност за махане на АА филтъра.
Над 22Мп няма смисъл на тоя формат, но определено има нужда от повечко битове [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: emoxide   
Дата:   12-05-09 10:07

...предчувствам поне 500 коментара в тази мечтателска тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Основни характеристики за Canon 1D Mark IV, размисли за 60D
Автор: flat-6   
Дата:   12-05-09 10:08

Бахти 60Д а аз о6те се надявам на 40Д! Незнам как седи въпроса с въртящите екрани ако пуснат нещо подобно то трябва да е в този клас ХХД!
Незнам просто размишлявам, но нищо чудно да има и GPS не е рано и за такива джаджи!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »