Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Въпрос към сватбените фотографи
Автор: Ang3l   
Дата:   07-05-09 18:37

На 10 Май - мои добър приятел ще се жени. Обаче си пада от пестеливите и сега ми сервира, че ще трябвало аз да го снимам в ресторанта (само най-главните моменти). Та въпроса ми е към хората занимаващи се в тази свера да кажат някой от главните моменти развиващи се в ресторанта. Понеже аз не съм ходил на сватби от доста години и съм забравил. Искам да ми кажете кой моменти ще е наи добре да запечатам ;).

На отзовалите се бладогаря предварително.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: Пешо   
Дата:   07-05-09 18:39

Ти му кажи, че си пестиш затвора и батериите и ще снимаш по твое усмотрение каквото си прецениш и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: kadar   
Дата:   07-05-09 19:07

Браво Пешо , взе ми го от устата [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: cicomanco   
Дата:   07-05-09 19:11

сФера..

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: cicomanco   
Дата:   07-05-09 19:14

...Иначе - посрещане , тост , ритане на менче ,първи сватбен танц , кумовото слово , поздрави ,погача, жартиер , букет , торта и натам кадри на пияни люде....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: gecko   
Дата:   07-05-09 19:14

Снимай си за собствен кеф, пък каквото стане. Сложи светкавичка с дифузьор, или я врътни към тавана.

И пак - снимай за собствено удоволствие, когато и както намериш за добре. Ако не му хареса на приятеля ти, припомни му лафа за сиренето и парите.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: tantris   
Дата:   07-05-09 19:19

Винаги прекалявам със снимките когато го правя за кеф. Изобщо забравям за комфорта на гостите. Снимам си ги като животните в зоологическата...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: gecko   
Дата:   07-05-09 19:22

И аз прекалявам ... три ленти изщраках на сватбата на едни приятели предната събота [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: tantris   
Дата:   07-05-09 19:23

Добре , че не си снимал с ДСЛР[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: Ang3l   
Дата:   07-05-09 19:27

Много бладаря : и специални благодарности на Чичоманчо ;)[shtrak] ще имам да ви черпя [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: cicomanco   
Дата:   07-05-09 19:28

Смей да се издъниш!!!! Има да черпииииш.....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: Tekumze   
Дата:   07-05-09 19:30

И като играят ръченица на кумовете с пиле и торта, да не забрайш .....[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: bpavlov   
Дата:   07-05-09 19:56

Тантрис - ми то точно така се снима на сватба, голяма разлика няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: jokevcv   
Дата:   07-05-09 20:15

Снимаш всичко а после триеш, т'ва е номера. И светкавицата да не забравиш да си вземеш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: marinags   
Дата:   07-05-09 20:15

Никога не съм се смяла толкова / а толкова рядко се смея!/ Какво значи "главните моменти"? За съжаление, такива "приятели" напоследък много често се изявяват по сватбите. И после търсят някой да им монтира... Тук професионалист не може да даде какъв-то и да е съвет. Просто снимай и каквото дойде - нали е без пари!!! Все нещо ще има!!![smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: IDA   
Дата:   07-05-09 20:31

Въпреки приятелството, на твое място аз бих му отказал. Като е толкоз пестелив, нека се снима сам с мобилния или най-добре да възложи на тъщата. Щом се обръща към фотограф, който задава такива въпроси, тъщата със сигурност ще се справи по-добре!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: cicomanco   
Дата:   07-05-09 20:35

Подобни коментари ,едва ли за съжаление биха навили младоженеца да си плати!По - добре да се аде акъл на вече поканения , а после.....кавото стане.То винаги ще си е за сметка на сватбарите!За съжаление - хора всякакви....[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: jokevcv   
Дата:   07-05-09 20:56

Е като си платиш на фотограф къде е гаранцията, че ще е по добре?
Една позната беше ме помолила да и снимам на сватбата и аз и отказах (защото ако не се справя целия и ден изчезва) и си нае фотограф, аз отидох на сватбата и снимах като втори, като се стремях да не преча на първи, защото на него му се плаща.
Пича през цялото време дори отвън снимаше в директна светкавица а последните два часа, понеже снимаше вънка и батериите му паднаха и вдигна в ресторанта вградената светкавица [smilie10] и буха с нея.
И накрая познатат вика ами те твойте снимки като чели по-хубави от тези дето платихме за тях.
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: tvk75   
Дата:   07-05-09 21:02

gecko че 3 ленти не е чак много де [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: gecko   
Дата:   07-05-09 22:05

За човек който снима една до две ленти на месец три ленти за един ден са си страшно много [smilie5]

Снимал съм така на няколко сватби на приятели, за собствено удоволствие, и обикновено те са оставали доволни от снимките. На мен ми е достатъчно, че съм им направил един допълнителен подарък за сватбата. Обикновено на самата сватба така се получава, че гледам да не стоя на едно и също място с наетия фотограф/оператор, търся други ъгли, и като резултат се получават различни снимки които понякога се открояват. В добавка, резултата от лента винаги е различен.

А на следващата сватба на която ще ходя след седмица (Май е все пак) изобщо няма да има нает фотограф. Младоженците пестят умишлено и разчитат на гостите - така и така всеки втори снима, я със сапунерка или телефон, я с нещо по-сериозно. Всеки като извади по няколкостотин снимки, все ще се съберат 20-30 хубави за един албум за спомен. Аз ги разбирам, и на моята сватба беше така, и аз даже снимах много ...
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: Георги   
Дата:   07-05-09 22:11

бе вече е демоде и сватби да се правят

най-добре се пести така. на семейни начала. или в кроен случай по един подпис в съвета и аре. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: jokevcv   
Дата:   07-05-09 22:22

Ей Георги честит имен ден за вчера :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: maksym   
Дата:   08-05-09 00:11

Днес нали е петък та ш'са включа [smilie5]
има много различни ритуали за сватба,
Чичо Манчо го е обяснил добре в кратце [smilie24] ,
но това на което се научих докато снимах сватби е, че на всяка една научаваш нещо ново!
Снимай за кеф [shtrak]
И фнимавай с [beer], че бяга фокуса [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: vladod   
Дата:   08-05-09 00:32

Обичам такива "пестеливи" младоженци, защото на следващата си сватба знаят за кое не е добре да се пести...А иначе, като ти е приятел, на сватба ли те кани или на работа? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сватбените фотографи
Автор: evelinster   
Дата:   08-05-09 09:39

Муш 1-2 аматьорски сватбени снимки :)


http://farm3.static.flickr.com/2411/2488169137_2552e81b01_o.jpg




http://farm3.static.flickr.com/2149/2488167537_98b5a0b93c_o.jpg




Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »