Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: rlk   
Дата:   05-05-09 18:44

Имам 5D(24-70 на него) и 20D(70-200 на него), като така комбинацията си ми върши работа все още, но просто поостаряха вече, а и човек все повече се блазни, като излизат все по-нови модели. Как мислите коя комбинация е по удачна: добавяне на 5DMII+40(50)D или 1DMIII, т.к. цените са им съпоставими. Предполагам, че повечето ще препочетат първия вариант, но все ми се иска да чуя различни мнения.


Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография?
Автор: cicomanco   
Дата:   05-05-09 18:46

За сватби повече от 50д не ти трябва!

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография?
Автор: alsash   
Дата:   05-05-09 19:06

прекрасен въпрос....

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография?
Автор: darksorrow   
Дата:   05-05-09 19:08

да, абсолютно подходящ е и за двете.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография?
Автор: fobo88   
Дата:   05-05-09 19:19

Амчи къ дъ нией???[shtrak]
/ Стига младоженците и портретираните да не бягат много бързо на зиг-заг /[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: BirdOfPray   
Дата:   05-05-09 19:25

[smilie18] [smilie18] [smilie18] УБИЙСТВЕН въпрос!

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: ivodam   
Дата:   05-05-09 19:40

rlk: Аз от сватбена фотография не разбирам, но мога да ти споделя, че се разделих с Марк 3 и си взех 5Д2, въпреки, че поради по-тромавото фокусиране последният не е точно птичарски апарат. Не съжалявам нито за секунда и резултатите са отлични. При положение, че няма да имаш ситуации, изискващи някакво напрежение около автофокуса, не виждам като парите са едни и същи, за какво трябва да взимаш по-стария апарат.



Публикацията е редактирана (05-05-09 20:12)

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг
Автор: asahi   
Дата:   05-05-09 19:41

Кашалотът има пръст (перка) в този въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: rumenn   
Дата:   05-05-09 20:09

аз 5Д-то ако е в добро състояние и работещо го взимам за 500лв примерно [smilie5] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг
Автор: flipbeat   
Дата:   05-05-09 20:16

в сватбеният ритуал има само няколко момента, които по-бързият автофокус и кадрите в секунда са от значение. работил съм с мк 3 и за секунда не бих ти го препоръчал пред 5д мк2. няма да споменавам, че високите асове са неуспорим плюс при петицата

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: Пешо   
Дата:   05-05-09 20:21

Клоко мъка има по този свят.....

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: rlk   
Дата:   06-05-09 05:34

Въпроса ми беше породен от въодушевлението което имах след като си поиграх съвсем за кратко с 1Д Марк3 на едно местно изложение на фотомагазин. Скоростта наистина беше впечатляваща. С новия 5Д на място нямаше как да си играя повече, защото беше голяма навалица и не ми беше удобно да се моткам само аз. Така като гледам май няма отзиви от този бранш точно, но все пак благодаря на далите мнението си (конструктивните мнения имам предвид, а не плявата). Така като гледам май ще си взема и двата пък то ще си покаже кой за какво и дали ще влезе употреба.

П.П. Поблани ме също и това, че мога да взема 1Д-то за 3000$, ново (че и по-малко, според пазарлъка).



Публикацията е редактирана (06-05-09 06:13)

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: steph   
Дата:   06-05-09 09:24

5D+1D


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   06-05-09 16:27

като твоята комбинация ти върши работа защо ще фърляш 10 бона в кофата ?

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: gecata   
Дата:   06-05-09 16:36

Бе човека има път от Горубляне до центъра и е решил да пътува със самолет [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: bpavlov   
Дата:   07-05-09 01:37

"в сватбеният ритуал има само няколко момента, които по-бързият автофокус и кадрите в секунда са от значение" - това е вярно, само ако правиш снимки на предварително подредени и умно зяпащи младоженци...
Аз на твое място бих изчакал 1D Mk IV, дотогава си снимай с 5D-то. Про аутофокуса ти е задължителен, но и фулфрейма също, най малкото защото 24-70 на 1.3 вече не е никак удобен. Аз лично поради тези две причини минах на Никон

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: pc_genius   
Дата:   07-05-09 02:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: bpavlov   
Дата:   07-05-09 02:41

4 пъти по-скъп от Д700 или някакви си 12000 лева разлика в момента, в който купувах. Снима добре до ИСО 800. А пък аз снимам доста често на тъмнинка, да не кажа предимно

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: rlk   
Дата:   07-05-09 06:31

Малко ми се вижда невъзможно да си взема Марк4 (кой знае какви пари ще е). Днес ми дойде и друга идея за комбиниране на телата (доколко ще е успешна незнам, но поне изглежда що годе подредена) при която се покрива целия диапазон от фокусни разстояния от 16 до 320 (грубо казано). 5Д с 16-35 на него, 1Д3 с 24-70 на него и 20Д със 70-200 на него .... как изглежда?! Основен ще е 1Д3 следван плътно от 5Д, а дългия е доста по-рядко.


Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: stew   
Дата:   07-05-09 13:15

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: svatbar   
Дата:   07-05-09 13:33

Милички, вие не разбрахте ли, че който може, го може и със HOLGA , а който не може и HASSELBLAD H3DII-50 да вземе да снима пак ще се насе*е !!! :) ( * = р )

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: bpavlov   
Дата:   07-05-09 20:28

Малкият проблем е, че 24-70 дава добри резултати само на фулфрейм и то до 16 мп. 16-35 на Марк тройката много повече ще заспи за сватбена фотография, а 70-200-та го сложи на 5Д-то. Тоя плътен диапазон, дето си го изброил, въобще не ти трябва. 20Д-то го подари на някой приятел

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: MisterX   
Дата:   07-05-09 20:43

RLK ne sum chel cialata tema zastoto sum pochti ubeden che niama smi. Na vuprosa ti:
Da MKIII stava za svatbi -super e ako niamash problemi sus AF-a. I da 5DII sushto stava. Lichno az ne bih iskal 22Mpix za svatba.. she napravi post procesing mnogo tromav i realno extra rezoluciata v 95% ot vremeto niama da ti triabva. I fakt koito malko svatbeni fotografi otchitat e che kolkoto poveche Mpix-a imash tolkova poveche camera shake shte vijdash. Canon obache na dali she se vrustat obratno kum po-malko MPix taka che ako she investirash pari v tehnika vzemi si neshto aktualno. MkIII skoro she go smeniat... mnogo problemi i mnogo losha slava... Taka che ti ostava novoto 5D mai samo. Canon mai sa v dogonvashta rolia v momenta.

Az lichno sum sus D3 i D700 i backup D200. Az sum mnogo dovolen che izkaraha D700 zastoto sega RAW-vete ot D3 i D700 sa prakticheski identichni koeto mi pesti mnogo vreme pri konvertiraneto. Ako mojesh gledai da rabotish s ednakvi tela - pesti mnogo vreme.

USPEH

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: jino   
Дата:   07-05-09 20:45

ха ха ха ах ахаха умирам от кеф аре ся убий ги сичкитеее
ей това е тема да се ловят комплексарчета на нея :-)

Отговори на това съобщение
 Re: 1D Mark III подходящ ли е за сватбена и портретна фотография? .... или друг възможен вариант
Автор: jino   
Дата:   07-05-09 20:47

[smilie24]
винаги най новото !!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »