Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 синхронизация със фотоклетки
Автор: vertikalniq   
Дата:   28-04-09 13:58

Искам да попитам как да накарам канон 350Д да запали навреме две светкавици с синхронизатори тип фотоклетка(ония от по 16 лв. на Динафос)?
Имам и канонска светкавица на апарата (ако ще помогне това)
Мерси предварително

Отговори на това съобщение
 Re: синхронизация със фотоклетки
Автор: cicomanco   
Дата:   28-04-09 14:00

Ръчен режим на светкавицата и апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: синхронизация със фотоклетки
Автор: asahi   
Дата:   28-04-09 14:03

И сокорости под синхронната.

Отговори на това съобщение
 Re: синхронизация със фотоклетки
Автор: vertikalniq   
Дата:   28-04-09 14:06

Ще помоля малко повече пояснения че съм още аджамия в тия работи.

Отговори на това съобщение
 Re: синхронизация със фотоклетки
Автор: asahi   
Дата:   28-04-09 14:14

Ръчен режим на апарата: От врътката с режимите избираш М. Нагласяваш скорост 1/200 или по-малко, бленда - според дистанцията и водещото число на осветлението. За справка: менюала на апарата.

Ръчен режим на светкавицата - пак М. Избираш 1/8, 1/16 или по-малка мощност, достатъчна да пали фотоклетките. Главата на светкавицата завърташ нагоре или настрани да не влиза директно в сцената, която снимаш.
Справка: менюала на светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re: синхронизация със фотоклетки
Автор: vertikalniq   
Дата:   28-04-09 14:37

Asahi, благодаря.
Пробвах всякакви варианти но не се получава.
Бяха ми казали че светкавицата на апарата има някакъв предсвет и явно тои пали другите светкавици по-рано. Канонската ми свет. е Спиидлайт 220 ЕХ и няма ръчни режими.
Единствения вариант с който успявам да ги синхронизирам е като запаля един път предварително с AF/AE lock- бутона.
Това може би трябваше да го напиша още в първия пост, sorry.
Някой да знае други варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: синхронизация със фотоклетки
Автор: cicomanco   
Дата:   28-04-09 14:39

Чехълче и кабел.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: solar_sea   
Дата:   28-04-09 14:42

Китайците от FalconEyes имат trigger flash-ка, светкавица която осветява в ir, и така хем не влиза на снимката, хем пали оптично

Отговори на това съобщение
 Re: синхронизация със фотоклетки
Автор: didesignbg   
Дата:   28-04-09 15:04

1. Имаш един бутон със * под палеца. Натискаш го изчакваш да зареди светкавицата и снимаш.
2. е да си направиш сам схема на клетка разбираща префлаша.
Със стандартна клетка е само вариант 1

Отговори на това съобщение
 Re: синхронизация със фотоклетки
Автор: youn   
Дата:   29-04-09 11:41

За съжаление на 350д и на М режим има префлаш или предсвет на вградената светкавица и на външната ако е канонска или съвместима. Аз на 350д-то слагам отгоре една евтина нисковолтова светкавица NAIKEL която има само централен контакт на крачето и няма никакъв шанс да възпроизведе какъвто и да е префлаш, но е достатъчна да синхронзира. Всяка малка светкавица с нисък волтаж на контакта става за целта. На достъпни цени са. Предполагам че и канонската ако и се изолират контактите освен централния който пали, няма да работи в ЕТТЛ режим, а ще светва еднократно но не съм сигурен. Друго което ползвам е радиосинхронизатор който пали едната светкавица, а втората се пали от нея. При този вариант обаче се налага на 1/90та защото синхронизатора бави.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »