Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: ecobo   
Дата:   17-04-09 10:20

Едно примерче, което намерих в нета и реших да споделя с вас [smilie3]

http://tranz.it/load.php?id=P6u1ROVrEzc4Uvyv277017


Има си екзиф.


Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: danny_falin   
Дата:   17-04-09 10:35

eеe, [smilie5]
по-добре да нямаше екзиф да видиш кви спорове щяха да вилнеят

това от едно туториал двд май беше

едит: код за теглене ми се падна gay9 [smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (17-04-09 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: Георги   
Дата:   17-04-09 10:37

ако това е пример кво може цифровия гръб, никога не бих си го купил дори да ми трябваше [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: netizen   
Дата:   17-04-09 10:39

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: irusev   
Дата:   17-04-09 10:39

Да, от един видео урок е. От доброто винаги има по-добро. Да не забравяме, че Хасито струва колкото десет Марка. [smilie3] :)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: tycoon   
Дата:   17-04-09 10:45

Гледам за тез пари прави и ретуш[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   17-04-09 10:46

....верно че е Пьетак ,ама чак пък толкоз....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледт
Автор: designwerk   
Дата:   17-04-09 10:49

Ако не забравя, ще постна после малко фрагменти от P1 & LEAF...пък това горното...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледт
Автор: navy   
Дата:   17-04-09 10:51

видях неотскубнато косъмче [smilie18]

Георги, споко, няма ти потрябва [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледт
Автор: graphix   
Дата:   17-04-09 10:54

какво за сладоледТа? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: ecobo   
Дата:   17-04-09 10:55

Още едно, специално за Георги, който знае и може всичко във фотографията [smilie3]

http://tranz.it/load.php?id=dmdmDKeKebR0rpl7277044

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: Георги   
Дата:   17-04-09 10:57

кобо, иди с нещо да черпиш бат си фоби

може да се смили да ти покаже нещо, с апарат какъвто си имал около теб последните години, но явно не си успял да изкараш такова качество

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледт
Автор: navy   
Дата:   17-04-09 10:58

А аз още като бях с Д300 снимахме с Фоби студийно и гледахме [smilie18]
Кобо си седнал да изненадваш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: ecobo   
Дата:   17-04-09 11:02

Що бе, аз качество винаги съм изкарвал колкото ми трябва, че и доста отгоре. Ама хасела е друга бира просто - реални 16бита, пиксели, които в повечето случай ще са ми много, невероятни обективи, тилт-шифт адаптер... Пък има една версия с мулти-шот технология, дето си е*ало мамата - няма моарета, няма интерполации, перфектни цветове... Е, не става за подвижни обекти. Ама е скъпо - 37К евра струва MS версията да г'е...

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: Георги   
Дата:   17-04-09 11:05

нави аз друго чух за д300 сравненията

ама нейсе [smilie18] [smilie10] [smilie5] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: digitalgab   
Дата:   17-04-09 11:16

Без да съм толкова близо до тази техника, знам че след 10 години такива като екобо ще снимат с нея. Засега големите сензори са скъпи и компютрите трудно обработват толкова големи файлове. Но за в бъдеще ситуацията ще се промени. Пентакс имат готов широкоформатен цифров, ама що да го пускат сега, когато пазара не е готов? Сега вървят АPS-C и FF, непрекъснато се усъвършенстват докато дойде време когато всеки ще има ДСЛР, а профитата ще се качат на голям формат, както си и беше в доброто старо време и нещата ще си дойдат на мястото.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: J0R0   
Дата:   17-04-09 11:23

профитата ще се качат на голям формат

Остава само да уточниш сега кои са "профита".
Щото големия формат е подходящ примерно за рекламна или пейзажна фотография, ама при спортната или репортажната хич не го виждам...
Анри Бресон дали е достатъчно "профи", като си е щракал с телеметричката, дето му влиза в джобчето, при положение че и по негово време е имало среден и голям формат?
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: digitalgab   
Дата:   17-04-09 11:30

Еми такива профита дето им требат мегапиксели, за реклами, fashion, календари и др. Те тия пак с голямо снимат за Pirelli де, но искам да кажа явлението ще придобие масовост, и който претендира да го имат за профи и да го броят за нещо, ще се обзаведе с такава техника. Останалото е друга бира.



Публикацията е редактирана (17-04-09 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: Георги   
Дата:   17-04-09 11:31

как може да намесваш лайка м3 без автофокус и експонометър, при хората където праскат с 8к/с и с 51 АФ зони?! :) ): :) :)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: danny_falin   
Дата:   17-04-09 11:35

качеството е смазващо [smilie10] новите фулл фрейм дслр-и са като гадни сапуни пред резултата от това хаси

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: ecobo   
Дата:   17-04-09 11:37

Тия 8 к/с не виждам къде ще се ползват освен за репортаж. Аз снимам откакто се помня и само един-единствен път съм ползвал серия, когато снимах скачащи пъстърви в един рибарник. При моето снимане, и кадър в секунда да имам, не ме бърка - стига ми. По-важно е качеството на картинката.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: J0R0   
Дата:   17-04-09 11:48

Абе, все си мисля, че професионализмът няма нищо общо с камерата. Че е атрибут на личността и че не се купува.

ТЕЗИ дали са "профита"?

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: ecobo   
Дата:   17-04-09 11:49

J0R0 написа:

> Абе, все си мисля, че професионализмът няма нищо общо с
> камерата. Че е атрибут на личността и че не се купува.


Абсолютно! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: Георги   
Дата:   17-04-09 11:53

не са. местните са по-профита [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички, които все още вярват, че Канон и/или Никон са връхта на сладоледта
Автор: digitalgab   
Дата:   17-04-09 11:54

Професионализмът има много общо с камерата, най малко защото и тия от Магнум далеч не са примитивисти и мазохисти в снимането.
Но изместваш темата, става дума за качество и за тенденции в инструментариума на снимащото братство.



Публикацията е редактирана (17-04-09 12:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »