Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: rapt0r   
Дата:   14-04-09 13:37

Привет на всички,днес много кофти ми стана като отворих популярният ни ежедневкник 7 дни спорт - има една жълта статия за отборът ,в който се състезавам,псевддо приятели за взели от моят фейсбук снимка и са я публикували в днешният тираж,на базата на която са написали врели-некипели ,които подразниха треньорското ръководство,мен и съотборниците ми!
Снимката е публикувана без мое знание и съгласие,пише отдолу ,че източникът е фейсбук.ком - означавали това ,че след като е публикувана там ,може да се сжаляя и използва без разрешението на авторът,мога да докажа с РОУ фаил ,че кадърът е мой!
Сажалявам ,че не намирам статията в електронното издание на 7 Дни и немога да Ви пусна линк!
Благодаря Ви !
п.с. ако го нямеря някъде ще бъде пуснат в темата да разберете за какво иде реч още по добре!

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: nikola_bathory   
Дата:   14-04-09 14:49

Съди ги.
В България сме така че: след 10 години обикаляне по съдебни зали, може и да ги осъдиш да ти платят 200 лева.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: rapt0r   
Дата:   14-04-09 14:52

Тука въпросът е на ЧЕСТ ,мога и за клевета да ги съдя!По скоро не искам да съм един от тези дето си траят- вземат ми снимката,подиграват се на мен и колегите ми на базата на нея и отгоре на това след като им се обадиш да ги питаш какви са тези глупости те заплашват сс някакви долни статий дето могат да напишат!
Е НЯМА ДА СТАНЕ ТАКА![smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: borisyankov   
Дата:   14-04-09 14:53

Разбира се че можеш да ги съдиш. Друг е въпроса колко време ще ти отнеме и дали си струва. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: nikola_bathory   
Дата:   14-04-09 14:58

borisyankov - и аз това казвам. Просто защото българският съд е пълен майтап.

Май по-добре просто разбери кой точно редактор от вестника е пуснал това...
Ама наистина кой точно.
И проучи къде живее и примерно му спукай гумите на колата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: Tenev   
Дата:   14-04-09 15:01

Извадка от Общите условия на Facebook:
When you post User Content to the Site - (разбирай снимки), you authorize and direct us to make such copies thereof as we deem necessary in order to facilitate the posting and storage of the User Content on the Site. By posting User Content to any part of the Site, you automatically grant, and you represent and warrant that you have the right to grant, to the Company an irrevocable, perpetual, non-exclusive, transferable, fully paid, worldwide license (with the right to sublicense) to use, copy, publicly perform, publicly display, reformat, translate, excerpt (in whole or in part) and distribute such User Content for any purpose, commercial, advertising, or otherwise, on or in connection with the Site or the promotion thereof, to prepare derivative works of, or incorporate into other works, such User Content, and to grant and authorize sublicenses of the foregoing. You may remove your User Content from the Site at any time. If you choose to remove your User Content, the license granted above will automatically expire, however you acknowledge that the Company may retain archived copies of your User Content.


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: rapt0r   
Дата:   14-04-09 15:03

Автор: nikola_bathory
Дата: 14-04-09 14:58

borisyankov - и аз това казвам. Просто защото българският съд е пълен майтап.

Май по-добре просто разбери кой точно редактор от вестника е пуснал това...
Ама наистина кой точно.
И проучи къде живее и примерно му спукай гумите на колата

Тези които са пуснали статията ги мислех за приятели до днес,много добре ги знам кои са и се познавам отдавна с тях!Въпросът е ,че твърдят че на редактора не му дреме нито за авторските права,нито за гнусната статия под снимката!

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: borisyankov   
Дата:   14-04-09 15:03

Тенев, това е лиценз който даваш на Фейсбук. Това не означава, че вестника има лиценз, всъщност е точно обратното.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: rapt0r   
Дата:   14-04-09 15:04

Тенев [smilie24] [beer]
Боре [smilie24] [beer]



Публикацията е редактирана (14-04-09 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: Tenev   
Дата:   14-04-09 15:07

borisyankov, точно така е. Не казвам, че вестникът има лиценз - повече от ясно е, че няма такъв. Просто исках да обърна внимание на факта, че ФБ имат пълен лиценз да правят каквото поискат с всички снимки качени на сайта [smilie10]
После да не се чудите като ви публикуват снимка в NY Times например и ФБ прибере хонорара [smilie5] [smilie7]



Публикацията е редактирана (14-04-09 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: nikola_bathory   
Дата:   14-04-09 15:09

Е щом се познаваш лично с тия хора и дори сте близки, защо не седнете и не си поговорите нормално за ситуацията? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: rapt0r   
Дата:   14-04-09 15:14

Автор: nikola_bathory
Дата: 14-04-09 15:09

"Е щом се познаваш лично с тия хора и дори сте близки, защо не седнете и не си поговорите нормално за ситуацията?"

Поисках им обяснение-държаха се, като идиоти от чувство на срам ли ,незнам!Накрая им казах ,че мога и да си помисляя да ги съдя за авторски права и ми излязоха с ултиматума ,че ако го направя ще пишат някоя глупост за мен относно личният ми живот- аз им казах че ми дреме и .че ще си го преместя от леевият в десният крачол,а те от своя страна ми казаха ,че редакторът ще направи същото (така е в БГ по много въпроси- хората на такива посстове ссе държат нагло и не им дреме за другите ,дори проявяват арогантност като си потърсиш правата!Мен пък това много м подлуди)[smilie9] [smilie9] [smilie22]



Публикацията е редактирана (14-04-09 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: sofia_m   
Дата:   14-04-09 15:17

Съди ги гадовете!!! Аман от нахални селяндури!


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: Tenev   
Дата:   14-04-09 15:24

Айде пак аз с извадка, този път от Наказателния кодекс:

Чл. 147. (1) Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или му припише престъпление, се наказва за клевета с глоба от три хиляди до седем хиляди лева и с обществено порицание.

Чл. 148. (1) За обида:
1. нанесена публично;
2. разпространена чрез печатно произведение или по друг начин;
наказанието е глоба от три хиляди до десет хиляди лева и обществено порицание.

Надявам се това да те ориентира [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: rapt0r   
Дата:   14-04-09 15:29

Tenev [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: BotsRevenge   
Дата:   14-04-09 15:32

Не му пука на редактора ли? Хахаха. Нагли ганьовци. Мислят си, че като се правят на велики, ще им се размине. Съди ги до дупка.

[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: georgi.a   
Дата:   14-04-09 15:34

Щом е въпрос на чест, значи не е въпрос на съдене и пари.

Кажи им, че са ти загубили доверието завинаги, което е много по-ценно от снимка, която са краднали. И че ти тепърва ще правиш по-добри снимки, но те ще си останат просто жълт вестник с крадени снимки ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: asahi   
Дата:   14-04-09 15:35

До тук можеш да ги съдиш за клевета и за кражба на авторско право.
Не намирам причина да им прощаваш, освен ако не постигнете взаимоигодно извънсъдебно споразмение.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: sue   
Дата:   14-04-09 15:36

съди ги тези нагляри...това дали ще им дойде акъла е съмнително, но поне да се научат, че трябва да носят последствията от комбинацията на безмозъчност и нисък морал!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: Funky   
Дата:   14-04-09 15:46

[smilie23] разпни копелетата

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: slavei_   
Дата:   14-04-09 15:50

Можеш да ги съдиш.

Аз обикновенно нося едно писмо адресирано до редактора изчаквам за входящ номер и чакам да ме потърсят. Обикновенно са много бързи и ти предлагат да ти заплатят хонорар за снимката.
Общо взето почват едни разговори в които обясняваш, че времето за хонорар е минало и трябва да се разберете за някаква сума която да устройва и двете страни.

Обаче при теб явно ще трябва да минеш направо на съд. Но най-добре се посъветвай с адвокат. Може би пак е добре да подадеш едно писмо за да го има черно на бяло в тяхното деловодство :)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: mantara   
Дата:   14-04-09 15:50

точно тей !!

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: rapt0r   
Дата:   14-04-09 16:07

Благодаря на всички !
Тука относно авторските права - снимката не е шедьовър,по скоро е лека шега ,на базата на която тези хиени са си направили гавра с отборът и трениорът!

georgi.anchev -относно честта- вече не са ми между приятелите,автоматично им го казах,но съденето си е съдене!
Понеже статията я няма в нета,довечера 6те снимам един кадър от нея и ще я пусна да я погледнете!
Хонорар за снимката не искам ,никога не съъм изкарвал пари от фотосите си ,никога не съм се сспирал да пускам големи файлове за да не ги раззпечата някъде (не че ми се нрави де)!
Тук друго е по важно - вземат снимката ми без раззрешение за да си подплътят текста ,а в него има 90 % измислици![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: asahi   
Дата:   14-04-09 16:26

И като им пишеш дай на някой да ти редактира писмото за грешки, че хич не са малко. Да не се излагаме пред хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да ги СЪДЯ!?
Автор: georgi.a   
Дата:   14-04-09 16:27

Ами целта на съденето е да получиш обезщетение... ти казваш, че не искаш хонорар. Какво точно искаш?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »