Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Трафикът в София
Автор: 21   
Дата:   24-06-08 18:25

"Столичани зарязаха колите при тъщите
Комшиите ходят заедно на работа, делят харчовете за гориво


Рекордните цени на петрола на световните борси разкараха като с магическа пръчица задръстванията от големите български градове. Всяко зло за добро, коментираха заклети пешеходци и еколози. Столичани от няколко дни се радват на небивало спокойствие по шосетата. Няма ги вече задръстванията, нервните клаксони и псувни на вечно бързащите шофьори в многомилионния град.
Само за последния месец 100 000 българи са вдигнали колите си "на трупчета" заради постоянно повишаващите се цени на горивата. 50 000 от тях са столичани. Това показват данните от едномесечно изследване на неправителствени организации съвместно с КАТ и общините.
Проучването показва, че всеки ден средно по 3000 нашенци отказват да ходят на работа с автомобила си заради цените на горивата. Движението в столицата е чувствително облекчено, признаха от КАТ и от общината. Таксиджии пък коментираха, че автомобилите в столицата са по-малко, но клиентите им не са се увеличили. Жълтите коли в София се използват само при спешна нужда или вечер, твърдят шофьорите. Те допълниха, че с всеки изминал месец редовните клиенти, които доскоро са ползвали такси, за да ходят на работа, чувствително намаляват.
Като алтернатива на личните си автомобили столичани използват градски транспорт или кооперации с колеги. Нова мода в столицата е комбинираното пътуване на служители от една фирма, коментираха от общината. Според изследването поне по двама или трима колеги използват една кола, за да отидат до работното си място. Така средствата за гориво, които дават всеки месец, се делят на две или три. Най-често анкетираните са обяснили, че пътуват с автобус или тролей до центъра на града, където се чакат с останалите си колеги. Те са станали точни като англичани, защото се събират на едни от най-натоварените места в града - Лъвов, Орлов мост или пред университета. Хората трябва да цепят секундата, защото колите на комшиите им не могат да ги чакат на тези точно точки в столицата.
В големите градове в страната положението е почти същото, установи проверка на "Стандарт". Служителите в Пловдив, Варна, Бургас, Благоевград и Шумен използват същата схема за придвижване до работното си място. В градовете в Южна България пък частните работници са заимствали начина на придвижване в Гърция и Турция - със скутери и мотопеди. Разходите за гориво са значително по-малко, а времето за пътуване с 15-20 минути повече. На къси разстояния и при задръстване анкетираните твърдят, че разстоянието се взема дори по-бързо отколкото с автомобил, рейс или тролей.
Данните от проучването показват още, че с 20 на сто са се увеличи шофьорите на скутери с началото на летния сезон.
69% от българите пък са категорични, че са решили да пътуват с автобус, влак или самолет за лятната си почивка. Според анкетираните рейсът и тренът излизат три пъти по-евтино от пътуването с кола. Особено когато става дума за 3 или 4-членно семейство."
Екип на "Стандарт"

Това вярно ли е, че не съм в България и нямам наблюдения[smilie11]
Иначе би било хубаво да се намали трафикът[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   24-06-08 18:28

дрън-дрън [cool] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Avi   
Дата:   24-06-08 18:28

крайно време е бензина да стане 5 лева поне...и да се забранят газовите уредби!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   24-06-08 18:30

Avi написа:

> крайно време е бензина да стане 5 лева поне...и да се забранят
> газовите уредби!



ами ти си оди пеш, никой не те спира [smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Трафикът в София
Автор: Todd   
Дата:   24-06-08 18:30

И 5 стинки и 5 лева се ще краднем !!!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   24-06-08 18:32

Вадим коллото.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Avi   
Дата:   24-06-08 18:32

Amigo написа:

> Avi написа:
>
> > крайно време е бензина да стане 5 лева поне...и да се
> забранят
> > газовите уредби!
>
>
>
> ами ти си оди пеш, никой не те спира [smilie19] [smilie19]
> [smilie19]

кво е тва пеш бе амиго, аз пеш не съм ходил от 94та. искам целата гмеж да слезе пеш, не да ми карат някви дараци на по 2 милиона километра. шматки - няма пари да обядва и пуши арда, ма на кола се качило... хахав народ.

Отговори на това съобщение
 Re: Трафикът в София
Автор: PolarBear   
Дата:   24-06-08 18:33

"Според анкетираните рейсът и тренът излизат три пъти по-евтино от пътуването с кола. Особено когато става дума за 3 или 4-членно семейство"

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   24-06-08 18:33

трябва да спрат маса рейсове и камиони, защото бълват наистина най-гнусен и задушаващ смог, а тези с газовите уредби трябва да бъдет освободени от някои такси! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Трафикът в София
Автор: Amigo   
Дата:   24-06-08 18:34

PolarBear написа:

> "Според анкетираните рейсът и тренът излизат три пъти по-евтино
> от пътуването с кола. Особено когато става дума за 3 или
> 4-членно семейство"
>
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



абе това само някой олигофрен може да го напише [smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Avi   
Дата:   24-06-08 18:37

Amigo написа:

> трябва да спрат маса рейсове и камиони, защото бълват наистина
> най-гнусен и задушаващ смог, а тези с газовите уредби трябва да
> бъдет освободени от някои такси! [cool]

газовата уредба така или инак от 2010 става забранена, освен ако не е колата произведена с нея, така че там има надежда да намалеят тия дет си броят стотинките и са потенциални бомби по улиците с гаражно монтираните си "уредби" :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   24-06-08 18:40

Avi, само наглите петроладжии и тези, дето внасят коли на бензин и дизел могат да искат спирането на колите с газови уредби. [cool] [smilie23] Я ми кажи колко взрива знаеш да са станали с коли с газови уредби последните 10 години в БГ?! [cool] А колко бензинови автомобила са изгоряли при катастрофа или са се запалили?! И екологически газовата уредба е по-добрият вариант. [cool]



Публикацията е редактирана (24-06-08 18:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Трафикът в София
Автор: dreamer   
Дата:   24-06-08 18:41

Автор: PolarBear
Дата: 24-06-08 18:33

"Според анкетираните рейсът и тренът излизат три пъти по-евтино от пътуването с кола. Особено когато става дума за 3 или 4-членно семейство"

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Точно така :)
За 4 човека до морето и обратно с автобус излиза точно двойно повече от автомобила.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Han_Solo   
Дата:   24-06-08 18:42

Днес в София трафика беше ужасен, задръстванията си бяха същите [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Трафикът в София
Автор: Amigo   
Дата:   24-06-08 18:45

dreamer написа:



Мдааа, скоро ходих до Бургас - 75 лв. ми струваше. Ама ако са 4 човека - по 20 лв. на човек отиване и връщане. А с рейс на всеки по 30 кинта. Отдено неудобството да пътуваш с обществен транспорт. [cool] а с влак е 40 кинта, още по-отврат да се пътува [cool]



Публикацията е редактирана (24-06-08 18:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Трафикът в София
Автор: ddimo   
Дата:   24-06-08 18:46

Някой е сънувал, явно[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Трафикът в София
Автор: Gruyu   
Дата:   24-06-08 18:48

И аз я чух таз простотия за забраната на АГУ-тата, но не вярвам да стане у нас.Нали има год. прегледи на агу-тата, какъв е проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Трафикът в София
Автор: dreamer   
Дата:   24-06-08 18:53

Като издумкат забраната от ЕС, няма какво да се направи...

Отговори на това съобщение
 Re: Трафикът в София
Автор: Gruyu   
Дата:   24-06-08 18:56

Има има, за себе си съм го измислил - една туристическа бутилка от ония полските по-големите в краката на навигатора и маркуча директно от купето в изпарителя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Avi   
Дата:   24-06-08 18:57

Amigo написа:

> Avi, само наглите петроладжии и тези, дето внасят коли на
> бензин и дизел могат да искат спирането на колите с газови
> уредби. [cool] [smilie23] Я ми кажи колко взрива знаеш да са
> станали с коли с газови уредби последните 10 години в БГ?!
> [cool] А колко бензинови автомобила са изгоряли при катастрофа
> или са се запалили?! И екологически газовата уредба е
> по-добрият вариант. [cool]
>


че аз нямам нищо против газта бре, амиго. зимаш инжекцион от беерце за 2 бона и си в играта. ама ти го монтират специалистите в цеха на беерце, а не в гаража на Сиси Пиянката на Гара искър. И газта поне 3 кинта, тва е спасението за трафика.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   24-06-08 19:00

Проблемът е, че някой иска да лапа кинти, това е - алчност човешка ненаситна! [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Трафикът в София
Автор: mixmike   
Дата:   24-06-08 19:51

хаха, газовата уретба - бомба...пфахахахахахаха. А колите с пластмасови резервоари - цвете за мирисане. Пфахахахахахаха

Отговори на това съобщение
 Re: Трафикът в София
Автор: Skic   
Дата:   24-06-08 19:54

Каква забрана от ЕС...? Май трябва да снимам няколко автомобила с газова в Италия, за да видите за какъв смях иде реч, а лепенки и стикери, че колата е на друго гориво - няма! И още нещо - в България колонките за газ са в пъти по-модерни и безопасни; тук винаги очаквам взрив като ги гледам в какво състояние са. Иначе и аз съм да има контрол на поставянето и експлоатацията на АГУ, но не и да се забранят за всички!

Мисля и на другата кола да сложа газ, но брц инжекцион, въпреки че не карам чак толкова, но таак ще реша и някои други проблеми по автомобила... [beer]

И накрая - подкрепям кооперирането за ходене на работа и се надявам да го проумеем това не само заради цените на горивата.

Отговори на това съобщение
 Re: Трафикът в София
Автор: abyser   
Дата:   24-06-08 20:07

Мойта газова е БРЦ и е монтирана от представителите на БРЦ в БГ [smilie7] Ама не e 2 бона, не плашете хората ей [smilie3]. Малко по-малко, ама пак си е доста де.
И съм мнооо доволен [smilie24]. Ако това със забраната за ГУ е верно - да им изсъхнат... няма да казвам кое, че съм културен [smilie18]

А това да има връзка м/у цените на петрола и задръстванията в София според мен си е чиста проба кьор фишек. Докато някой не седне да преосмисли задължениата си как да не краде, ами да вкара парите от данъци и винетки в някакъв дългосрочен план за развитие и разширяване на столичните улици - нищо подобно няма да стане. Вдигането на цените на бензина е екстензивно решение, ама то май други и няма по принцип в Бг [smilie5], няма да се учудя ако мозъците в парламента решат, че това е спасението от задръстванията.


Отговори на това съобщение
 Re: Трафикът в София
Автор: мара   
Дата:   24-06-08 20:11

ави, ти винаги ли си си такъв или днес е от жегата?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.