Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: cameraman   
Дата:   13-08-11 09:22

.... Поне, който си ги спомня.... Смятате ли, че тогава се живееше по-безгрижно, хората бяха по-задружни и купонясваха повече???... Кое отчужди българите през 90-те и след това?

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: Todd   
Дата:   13-08-11 09:37

Купони ли ???? НКупоните бяха жестоки - но най важното безплатни !!!!

Със 100 кинта се ходеше на море !!! ММЦ-то беше уникално сборище [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

И най доброто - немаше олл инклузив [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Всъщност имаше - с карта от предприятието !!!

[cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: ejko   
Дата:   13-08-11 09:40

То не е само соца, по цял свят 80' са били по-безгрижни от от сега, хората са били по-задружни и по отворени един към друг. Същото важи за 70', 60' и т.н.
Баща ми винаги ми е разказвал колко безгрижни и задружни са му се виждали 50' и 60' и компаниите на пловдивските ми баба и дядо. Идвали гости, пеели стариградски песни на свещи и т.н.
А колкото до това, кое отчужди българите в един момент има само един отговор...- животът ги отчужди... Като на английски, нали се сещаш...: "What happened?!" "Life happened"

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: Diandimov   
Дата:   13-08-11 09:42

Долу фейсбук!

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: stefan63   
Дата:   13-08-11 09:55

Майкъл Крайтън
обяснява защо днес купоните не са толкова безгрижни, както тогава :-).

На студентските бригади по Врачанско бяха железни купони , след като приберяхме дневния тютюн.Дискотека и напитки в селската кръчма.
Чат-пат и дълги маси с аху-иху. Най-готиното си беше обаче общуването с всичките състуденти- хора с различни истории,месторождение и планове, без тормоза на сесии и лекции , градски транспорт и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: cameraman   
Дата:   13-08-11 10:02

В студентското общежитие, в 55 апартамент се вихри купон... Веселба до оливане... Отивам до тоалетната..
-Чук, чук, чук- почуквам на вратата.
-Заето- женски глас задъхано..
Добре де.... Ще изпуша една цигара....
...7 минути по-късно...
-Чук, чук, чук- почуквам на вратата.
-Заето- гласът отвътре вече е мъжки... странна трансформация.....
Изтръпналите правени тонколони в стаята кривят като за световно, но все пак се разпознава "Лайф из лайф" на "Опус".[cool]



Публикацията е редактирана (14-08-11 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: ejko   
Дата:   13-08-11 10:07

оооо секс по време на студентски купон... so 80'... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: ejko   
Дата:   13-08-11 10:08

Айде пенсии..., дайте някаква по-интересна история[smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: дидибаев   
Дата:   13-08-11 10:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: Diandimov   
Дата:   13-08-11 10:42

Нищо интересно не се е случвало на такива купони.

Просто музика, мадами, пиене, секс...
После някакви откачени изпълнения...

Винаги едно и също, ден след ден.
Скука!


Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: J0R0   
Дата:   13-08-11 10:50

В късния соц имаше един неповторим дух, създаден от факта, че всички социални прослойки имаха един общ враг - тоталитарната държава. Интелигенти и дегенерати, университетски преподаватели и хамали, студенти и таксиметрови шофьори - всички бяха братя по оръжие...

В ония времена бях хамалин в едно предпирятие (понеже не ме приеха в Университета), а гаджето ми (после ми стана жена) беше първокурсничка в НАТФИЗ. Една тяхна преподавателка ги поканила, целия курс у дома си на купон. Купон с маски. Та решаваме, че и аз ще ида...
Обаче в последния момент това с маските се провалило, ама още няма джиесеми за да се информираме навреме :)

Тръгнал натам, срещам по пътя един приятел, първокурсник в ХА, и сядаме да пием по едно.
Докато пием третото вече правим плана: купуваме по един воден пистолет и два женски чорапа.
Водните пистолети пълним с червено вино. Нахлузваме чорапите на главите, като по филмите (нали е купон с маски, трябва да сме маскирани) и звъним на вратата на въпросната преподавателка. Тя ни отваря, а ние двамата, най насериозно я изблъскваме, запушваме и устата и я набутваме в един килер. Тя е толко шашната, че даже не вика.

Влизаме в хола, а там хората културно си пийват и си говорят за изкуство. И тогава почва веселбата - крещим "всички на пода, с ръцете на тила", стреляме с водните пистолети, като мерим първо тия с белите ризи. Червеното вино прави по гърдите им едни огромни червени петна, почти като на кино. Всички зяпат онемели.

...и въпреки това не ни биха...

(част от пострадалите бяха Теди Москов, Къци Лафазанов, Мая Новоселска, Мариета-Марионета и разни други съученици на гаджето ми)

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: Vinsent   
Дата:   13-08-11 11:02

И други купони ставаха.

Чакам доста месеци да излезе комплекта плочи "9 симфонии на Бетовен" под диригентството на Паул Клецки в Чехския културен център. Най-накрая ги докарват. Тичам бързо към центъра. [cool]

В градинката на Кристал ме хваща милиционер - косата ми била дълга. Завежда ме в бръснарницата отсреща. Излизам от там по социалистически опрятен, с мирис на евтин одеколон, бръснарска пудра и поразвалено настроение! [smilie2]

Все пак си купих плочите.
Скъсах ги впоследствие от въртене на грамофона си Супрафон, вграден в шкафа "Хармония 103". [smile]
С кристална доза - натиск 15 гр. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: Vinsent   
Дата:   13-08-11 11:38

Късен или ранен соц [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Чакаш:

За кола - 20 години. [smilie2]

Автоматична перална с връзки можеш да си купиш само за месец време. [smilie5]

Секции "Стара Загора" - месец-два чакаш, като всяка сутрин се презаписваш пред магазин "Явор" [smilie5]

Имаш право на апартамент с най-много по една стая на човек. [smilie5]

Не можеш да вземеш кредит за апартамент, ако имаш на твое име кола. [smilie9]

Ако твърдиш, че Москвича е по-добър от Мерцедеса си правилния човек. [smilie9]

Харесваш "Социалистическия реализъм", макар че никой не е дефинирал точно този стил. [smilie9]

Ако случайно ти се нравят Кандински или Казимир Малевич, значи си падаш по упадъчното изкуство. [smilie9]

В малко по-ранния соц "Кибернетика" и "Гени" са мръсни думи. [smilie9]

...


Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   13-08-11 11:49

Е, купони си правехме, ма кат бях студент и до ктато се оформят компаниите, дойде демокрацията. Иначе преди това колкото и да е странно, най-веселите времена бяха по времена бригадите. Имах късмета да съм на такива бригади, на които ни настаняваха в частни къщи. Ивсе имаше някъде готини хазяи, дет ни приютяваха за купони. [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: Todd   
Дата:   13-08-11 12:27

Чакало се за кола 20 години !!! И са били прави !!!

Сульо и Сульо сега като са на таралясници - по добре ли е ????

Пералня .... капризи !!! Вземаш си жена !!!

Като искаш голям апартамент - 10 години миньор и получаваш 130 квадрата !!! И пенсия на 45 .



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: ценослав   
Дата:   13-08-11 12:58

Караха ни милиционерите с автомати по празниците, да си облачам новите дрехи. Булките и те се "наточат" като струни. После пак под дулата на автоматите ни водеха на манифестации. Ние понеже се бонтувахме, изпращахме нелегално един от колектива да запази маси в ресторанта. С последни сили преминаваме покрай трибуната и от там масово влизаме в ресторанта. Милиционерите с автоматите пък също изпратили свой човек да запази маса и почваме "разбор" на манифестацията. Кво му беше лошото за 5 лева на семейство да си прекараш добре. Да не забравя - работник си бях и тогава. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: tantris   
Дата:   13-08-11 13:00

Хмм, смятам, че тази тема трябва да се закрие.
Нещо за секс се говори, политика също[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: ценослав   
Дата:   13-08-11 13:05

tantris Защо да се закрие темата??? Живял съм 31 при ония и 22 при тия. Ако искаш да се закрие темата върни ми ония 32 и сега ще съм "бледен юноша" на 22. Кантара е кантар, когато мери вярно и при ония и при тия.

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: tantris   
Дата:   13-08-11 13:13

ценослав, иронизирам.
Всъщност не е достатъчно условие. Трябва и малко цвят да се прибави за да изчезне завинаги.

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: chavdarpg   
Дата:   13-08-11 13:26

Голям купон беше също и докато се чакаше на опашките за презаписване за Симсонките, 200 души за 10 моторетки [cool]
Банани само за нова година [smilie5] -на показния.
Влизаш в бакалията, от ляво лакове,бои,железария.От дясно хранителни продукти, нямаше ги изискванията на европейския съюз, пък хората не ги фащаха разни бактерии, от това че се продават промишлени и хранителни стоки, на едно и също место [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: ценослав   
Дата:   13-08-11 13:28

tantris
Нищо не изчезва. Незнам дали имаш деца големи. Като моите. Сина с английска педагогика и психология, е дустрибутор и с едно бусче снабдява със стокса магазините. Правим сега магистрали, щото сме нямали пътища. Аз ако имам яхта на Булгас и поискам до София да стигам с нея, канал ли трябва да ми направят. Ама това е мноооогоооо дълга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: princess_LIA   
Дата:   13-08-11 13:43

Голям купон - екскурзии само в соц. лагера!

Пфууу - много бавно с външния кирилизатор...Не може ли да се оправи проблема? Като пиша и ми излиза това - �� ���� ���� �� ��������� ����������� �����???


Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: princess_LIA   
Дата:   13-08-11 13:46

Над карето за писане пише форум и после : и ромбчета... Червеното квaдратче не работииии

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: дидибаев   
Дата:   13-08-11 13:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разкажете вашите спомени за купоните от късния Соц.
Автор: cameraman   
Дата:   13-08-11 14:05

Каква Демокрация???? Той Клуба на Фотофорум не е демократичен, а .... няма да кажа нищо....[cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.