Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Ако ще турско да стане ????
Автор: gorbi   
Дата:   23-01-11 20:30

Има такава приказка по българско....

Означава - ако ще да стане лошо, много лошо, супер лошо, ужасно, та чак турско..... Един вид - робско такова, гадно.....

Обаче аз на Нова година бях в Турция и да ви кажа, значението на тая приказка се е посменило.....
Турците близките 10 години не виждам как ще ги стигнем..... Стандарт на живот, инфраструктура, организация на държавата, държавническо мислене...... Видях чисто нов град, изграден сред нищото.... Нови блокове с нови улици с нови магазини, с нови училища... .... Докато минавахме с автобуса ми висна ченето и така и не можах да си го прибера дълго време след като отминахме... Все едно е декор от филм... Само дето си е истина....... Ние във Варна дупките по улиците не можем да си оправим....
Качихме се на автобус от Истамбул до Силиври (50 км.) Автобусът нов, със стюард, стюардът носи кафе, чай, кифлички и сладки, кола или спрайт.... Това е включено в цената - 10 лева....
За отношението на хората да не говоря... Толкова приятни и отзивчиви хора не съм виждал скоро.... Където и да спреш и да помолиш за помощ тръгват с теб и взимат проблема ти като свой.... Минимална пенсия 600 лева... Минимална учителска заплата 1200 лева.... Нека стане турско... Ама няма да стане скоро... Ей така ми хрумна... Ние дето сме много отворени българчета, вечно мрънкащи и много знаещи, вечно мразещи.... Сега да не ми скочат националистите - споко, нас и без туй никой не ни иска... Да станем турско ще си остане само мечта.... ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: VasSilK   
Дата:   23-01-11 20:36

Кои места обиколи в Турция?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: Императорът.   
Дата:   23-01-11 20:38

Лошото е, че туканка тръгнало е ного по-лошо от турско да става... [smilie23] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: gorbi   
Дата:   23-01-11 20:39

VasSilK: Предимно Анталия и курортите около него, но в Истанбул съм бил и преди а сега прекосихме до там с автобус.....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: hemilio   
Дата:   23-01-11 20:41

здрасти [smilie5]
по много параграфи ни водят комшиите,ама май ни е срам да си го признаем!
ходил съм няколко пъти в Истанбул и съм разгледал-имат и цигания,имат и лукс,това е невероятен мегаполис!
големи търговци са- в кръвта им е ,за отношение към клиент да не говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: Adno   
Дата:   23-01-11 20:42

gorbi, кюрдите що скачат тогава? Не знаят ли колко е хубаво да е турско?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: danvan16   
Дата:   23-01-11 20:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: Тед   
Дата:   23-01-11 20:46

Горби, ако постна снимки от една тяхна държавна болница, тука всички ще се почувствате още по-зле.

Ако видите техните училлища, усмихнати деца...усещането е, че сме на 200 г. след тях ...

Там фин. криза няма, БВП е +, продавачките не пушат цигари, богатите хора не са мутрагени.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: Todd   
Дата:   23-01-11 20:49

Аз нали бях по селата на север от Истанбул парк
пролетта лани ....

В селото Гьочбейли има повече оранжерии от цяла южна България .Всеки квадратен метър се обработва .Няма да видиш никъде необработвано парче даже да е 1 квадрат.

Села са - и понеже са села пред всяка къща има трактор .Малък симпатичен Ню Холанд или Тюркиш Фиат.

А не Ауди 80.[smilie5]

Хората бачкат . Не философствуват .Не мрънкат .

Просто си бачкат .

И се уважават един друг . И гостите си уважават !!!!


https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/qphw4662.JPG
http://photo-zona.net/images/user7792/album22800/large/1271765206_chhp5985_27.jpg


Османкьой е селото на тази снимка .

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: georgi969   
Дата:   23-01-11 20:49

И не само главните пътища са добри.Пообиколих турската част на Странджа-пътищата са тесни, но без дупки.
Имам впечатления от конкретна област-турска и българска фирма шият за Зара.Едно и също нещо.Панталони.В турската фирма няма шивачка да взима под 650, в напата шивачка рядко ще вземе повече от 300.Ама много рядко.
А за отношението на хората-нямам думи.
Случи ми се в турско селце,собственика на кафенето да ни черпи айрян, без да си прави сметка , ще няма да му направим оборот.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: S.Paskalev   
Дата:   23-01-11 20:52

Аха и аз това си мислех. Пък и всеизвестен факт е, че по курортите си е наистина хубаво, чисто подредено и прекрасно. Нормално, нали трябва да се привличат туристи, които да харчат пари, които по някакъв начин, след това, влизат в държавната хазна. Интересно ще е, някой да каже толкова хубави неща, не за курортните градове, по морето, а за останалите 99 % от Турция. [smilie8] Пък за Истанбул- отдавна го е казал народа- Истанбул не е Турция. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: georgi969   
Дата:   23-01-11 20:58

S.Paskalev -нали това ти казвам-за селата им по Странджата-оправени са и са уредени по-добре от нашите.Бившето село Паспала, сега с някво турско име-живеят около 100 човека, зимата като падне сняг веднага оправят пътя.Голямо Буково, село от същия мащаб снегорините отиват на втория ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: navy   
Дата:   23-01-11 21:00

По полека сега да не хукнете всички да си правите... как беше думата... сюймета ли каймета ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: Will   
Дата:   23-01-11 21:01

Аме те са си те, ние сме си ние. Аз не искам мегаполиси като техните... ходих скоро в Истанбул и не ми хареса толкова (да уточним, че не ме вълнуват лъскави сгради и лукс)... щеше да ме сгази една кола на пошеходния тротоар... някакъв зави надясно от някакво задръстване и запраши по тротоара [smilie10]
Само да споменем, че Турция си е полицейска държава, бизнеса е в ръцете на две фамилии и няма шанс някой да прави бизнес свободно и т. н.


Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: navy   
Дата:   23-01-11 21:03

Абе винаги от 'туристическа' гледна точка всичко е розово [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: Freckle   
Дата:   23-01-11 21:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: ALBIREO   
Дата:   23-01-11 21:05

gorbi - и аз останах с абсолютно същите впечатления преди 4 години, когато обиколих малка част от тази необятна страна. На отиване се движехме по изключително чиста и поддържана магистрала. Табели имаше на 100 метра. Чак се чудех за какво толкова много... И тъй като вечерно време минавахме покрай Истанбул... то не стана ясно кога сме минали още 2-3 града. Всичко беше в светлини по пътя. Въобще не усетих да сме излизали от Истанбул. Цели хълмове светеха, все едно са коледни елхи. Абе красота беше... Стигнахме до Сиде, което е като рай. Чисто, подредено, всичко е микс от ново строителство и запазени археологически паметници. Красота голяма. От тогава насам се възхищавам на Турция.

Сядаш в заведение и веднага ти сервират едни големи питки, дето ако ги изядеш не е нужно да поръчваш [smilie18]. На пазара като отидеш ти поднасят кафе, чай - каквото искаш. И се пазарят с теб за всичко. Доста забавно беше... Дори в магазини за храна влизахме и нямаше цени (в Сиде). [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: toc   
Дата:   23-01-11 21:08

Ето как изглеждат нещата в източна Турция край езерото Ван и как живеят кюрдите:
https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/rvme4429.JPG
http://lh3.ggpht.com/_QWWUmHS4f60/SHuvMNwTswI/AAAAAAAAB1k/GwPjKJbtM3I/s912/IMG_3623.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/yqcq6257.JPG
http://lh4.ggpht.com/_QWWUmHS4f60/SHuyWT8TprI/AAAAAAAAB-g/fTQ7Kwr3RjA/s640/IMG_3700.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2011-01/dipi7110.JPG
http://lh6.ggpht.com/_QWWUmHS4f60/SHuy2oGErhI/AAAAAAAAB_Y/2HOzcFI1erc/s912/IMG_3706.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: Todd   
Дата:   23-01-11 21:10

Жандармерията им ме изкефи !!!!


[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Бяхме на къра в нивите - хората дойдоха :
- добър вечер , как сте ,да имате някакви проблеми ???

Едни от нашите им дадоха една чаша ракия - шефа я подуши , даде и на другите да я подушат и я върна на хората .

Ако бяха нашите куки щяха да ти изпият ракията , да те навикат че много малко си взел ,ще те изпратят да купиш и на жена ти щяха да посегнат ...

Сутринта съшият екип минава отново - стегнати като каубой .Наперени пичове :
- Добро утро , как сте , да имахте проблеми през ноща ???

Няма празно - а сме в къра дето турците рядко ходят .


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: SLR   
Дата:   23-01-11 21:11

Пък и хубави сериали имат[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-01-11 21:13

Мда... За съжаление е така.
Нашего брата е мързеливо добиче с огромни заложби за мрънкане, чуство за естетика като на бивол и желание за лъскавко като на маймуна...

Днес и аз се разходих из един наш сравнително чист и спретнат град.. ама само така аз си мисля. Минах и през квартал дето калта и мръсотията е до ушите ама имаше паркирани и бмв-ета и МЛ-и и всякая подобная бангия за която собственика е броил една шапка пари обаче сере в дъвен кенеф надвора и гази кал до глезени...

Както Тод викаше - мизерията е в душата, а не в джоба..

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: gorbi   
Дата:   23-01-11 21:16

Navy: не е лошо и нашите туристи някой ден да се чувстват така, както ние в Турция..... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: navy   
Дата:   23-01-11 21:21

Нашите туристи тук са за да получават силни усещания, адреналин, баткааа, адреналин [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: SLR   
Дата:   23-01-11 21:22

Адреналин и евтин алкохол[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако ще турско да стане ????
Автор: gorbi   
Дата:   23-01-11 21:24

по скоро алкохол и вследствие на това адреналин, аналгин и анти венерин.... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.