Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Екоабсурди
Автор: ivodam   
Дата:   17-06-10 13:35

Тия дни във връзка с една моя разправия с еколози, клонящи към ултра-радикализъм (имаше една тема в основния клуб вчера) хвърлих едно око на така наречения Закон за биологичното разнообразие. Натъквам се на редки примери на откровени безумия и маразъм и искрено почвам да недоумявам какви хора ги инспирират и какви ги приемат тия закони.
Внимавайте драги граждани и гражданки на тази държава. Съгласно закона, всеки от вас, докато се разхожда някъде, или е на туризъм или почивка сред природата, ако се натъкне на ранен или убит животински екземпляр от застрашен вид, е длъжен в тридневен срок да информира съответната местна инспекция за околната среда, така наречения РИОС. Ако не изпълните това, ви грози глоба от 100 до 1000 лева.
Значи така, другарки и другари: бързо да се взимате в ръце. Да си вземете по едни определители на животинските видове. Да си вземете по едни списъци кои от тях са застрашени. Да не се помайвате, ами да влизате в галерия "Диви животни" и да почвате да изучавате и запомняте видовете и характерните им отличителни белези, защото законът казва, че сте длъжни да ги знаете. Да си носите у вас списъците непрекъснато, щото застрашени видове може за срешнете внезапно навсякъде, и в столицата, и в последното село. И трябва да сте подготвени за бърза екореакция.

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: asahi   
Дата:   17-06-10 13:38

За три дена ако койотите или лешоядите го отнесат горкото защитено животно аз кво ще разправям в еко-патрулката?

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: boink   
Дата:   17-06-10 13:40

ами то в тази галерия "диви животни" има предимно и само "диви птици".

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: ivodam   
Дата:   17-06-10 13:40

Малка корекция - не убито, а умряло животно.

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: ivodam   
Дата:   17-06-10 13:41

boink: Ми то птиците като видове са повече, така че залягай, а не се помайвай!

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: asahi   
Дата:   17-06-10 13:42

Как ще го разбера как се е смарангясало? Една патоанатомия взема да завърша междувременно.

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: elrisha   
Дата:   17-06-10 13:46

Иво, ти май много обичаш да се чепкаш с хората.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: sirkhann   
Дата:   17-06-10 13:47

[smilie23] Ама кво ни говориш на нас, ние сме от тия, дека, както каза Хенаро, снимаме от скучните видове птици, оти немаме оптиката, познанията и приспособленията за нескучните видове птици. Пък те май само те са защитени.

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: ivodam   
Дата:   17-06-10 13:47

asahi: Виж ся, чак толкова не е нужно. Законът повелява да го разпознаеш като застрашен вид, след което да сигнализираш. За своя сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: chavdarpg   
Дата:   17-06-10 13:54

Няма да е зле,ако еко сдруженията почерпят малко опит,от западните такива,относно просветната им дейност. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: ivodam   
Дата:   17-06-10 13:54

elrisha: Иво, ти май много обичаш да се чепкаш с хората.

Не бих казал, всички, които ме познават, ще ти кажат, че не съм конфликтна личност. По-скоро обратното, умиргат с мен да се заяждат, честно казано, не знам защо, с нещо дразня някои хора.

Както и да е, настоящата тема, макар и поднесена шеговито, е сериозна по принцип и няма за цел чепкане с никого персонално. А да удари камбаната в каква държава живеем и накъде отиват някои неща. Оказва се, че докато си се забавляваме по форумите, тихичко тече един процес на насаждане на един репресивен ред в държавата по линия на уж благородни инициативи, ред, при който всеки един обикновен човек могат да се опитват да го правят луд разни измислени, но овластени институции и организации за неща, които той дори не подозира и не е длъжен изобщо да знае... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: elrisha   
Дата:   17-06-10 13:56

Не виждам нищо шеговито в тона ти.
Използваш вчерашните караници във форума за да покладеш наново огъня. Това не ми прилича на действие на неконфликтна личност.Напротив!
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: Avi   
Дата:   17-06-10 14:09

Заяжданията на дребно продължават с пълна сила тук [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: falcon   
Дата:   17-06-10 14:10

Разгеле сети се да прочетеш някой закон..ама както дявола евангелието...отивам за пуканки щото ще има доста умни изказвания[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: tziko   
Дата:   17-06-10 14:18

България = Абсурдистан!
Колкото повече живея в тази държава, толкова повече ми се струва, че Абсурдистан е слабо казано!
Не знам как е навън, но имам подозрения, че не е толкова абсурдно.

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: El_Fuego   
Дата:   17-06-10 14:32

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ibex4489.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/cfow4188.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lshz3463.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ktob5121.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/vmoa6908.JPG



Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: snoopoff   
Дата:   17-06-10 14:39

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: falcon   
Дата:   17-06-10 14:58

Дишай човече ..дишай[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: boink   
Дата:   17-06-10 14:59

замислих се над темата и си направих една равносметка: откакто се разхождам напред назад по разни гори, планини и тн. съм виждал много малко животни (птиците не ги разпознавам освен най много 10 вида и не ги броя) като цяло. кои са те:

1. мечка (румъния)
2. сърни няколко модела
3. заек
4. лисица
5. таралеж
6. чакал
7. някакви "гризачи" които неразпознавам
8. змии??

и немога да се сетя нещо друго което виждал.


следователно няма шанс да попадна под ударите на споменатия по горе закон/и.

мога вече да спя спокойно.

(а относно птиците, досега не съм виждал някаква умряла птица на земята останала неизядена от някой мършояд)

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: ksuhorukov   
Дата:   17-06-10 15:07

Как стават тия работи... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: chavdarpg   
Дата:   17-06-10 15:19

Съгласно закона, всеки от вас, докато се разхожда някъде, или е на туризъм или почивка сред природата, ако се натъкне на ранен или убит животински екземпляр от застрашен вид, е длъжен в тридневен срок да информира съответната местна инспекция за околната среда, така наречения РИОС. Ако не изпълните това, ви грози глоба от 100 до 1000 лева.

И кой е този правораздавателен орган,който ще докаже,че в рамките на тези 3 дена,съм бил на местото,в което е въпросното живото от застрашен вид [smilie11]

Тук въпроса отново опира до морала на човека.Все ми е едно,дали ще намеря бедстващо животно,или човек.И в двата случая,ще помогна с каквото мога,и както мога.
Иво,недей да търсиш някакъв популизъм,ровичкайки в стари рани с извадки от закони,тълкувайки ги по твой начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: ivodam   
Дата:   17-06-10 15:20

falcon: Ти какво искаш да ми кажеш, че четеш всички излизащи закони, постановления, наредби и заповеди, които бълва държавната машинария, и зад които стоят винаги определени лобистки влияния?

Прочее, ако искаш наистина да си полезен, защото е абсурд нормален човек да ги намери и извади всички заповеди, наредбички и тем подобни, защо не дадеш един списък на териториите в страната, които някой се е изхитрил да забрани за влизане, по екологични съображения, за да знаят хората, че живеят в 21 век в страна, в която има забранени за влизане държавни пространства, които обаче може и да не са надлежно, или са най-малкото двусмислено и неясно обозначени, и могат неволно да станат нарушители? Има ли изобщо някъде такъв обобщен списък, много бих бил любопитен да го видя, предполагам и други хора. Защото ЗАЩИТЕНА зона само по себе си не значи ЗАБРАНЕНА зона, с това усещам, че много яко се спекулира.



Публикацията е редактирана (17-06-10 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: elrisha   
Дата:   17-06-10 15:22

Иво, хайде спри се вече! Става досадно!

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: falcon   
Дата:   17-06-10 15:23

Има интернет,за 5 минути може да намериш от пиле мляко..стига да искаш а не да хленчиш и филосфстваш[smilie9]



Публикацията е редактирана (17-06-10 15:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Екобезумия
Автор: ivodam   
Дата:   17-06-10 15:31

elrisha: Не, момент, Елриша, не подскачай сега, ако ти е досадно, просто не влизай в тази тема. Въпросът е изключително важен. Аз от няколко дена съм поставен против волята ми и всякакъв лош умисъл от моя страна в абсурдна ситуация на нарушител. Защото се оказа, че в България има забранени за влизане зони, които можеш да престъпиш без да знаеш, че са такива (не са нещо оградени като военни зони, примерно). Сигурен съм, че и ти едва ли си подозирала, че както се разхождаш или плуваш някъде, считайки че живееш в свободна некомунистическа държава, изведнъж, без някакви очертани резки граници, можеш да се окажеш в небрано лозе.

В Европейския съюз, на който сме членове уж, изключително много се държи на това, потребителите, гражданите да могат да взимат ИНФОРМИРАНИ решения, при което те не са длъжни сами да ровят и търсят информацията, а тя следва да им бъде поднесена по подходящ начин. Държа си на правото да мога да взимам информирани решения и моля да бъда информиран от представител на организация с претенции в съответната област, която се предполага че разполага с тази информация.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.