Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: юнга   
Дата:   16-05-10 08:51

Ето как:
Премиерът: Понижихме с до 50% цените на много договори
Expert.bg - 15 Май 2010, 16:58

Предоговорихме много договори, като свалихме цените с близо 20-30 до 50 процента, заяви днес премиерът Бойко Борисов пред журналисти. Той даде пример с пътния възел във Велико Търново, където цената от 9 милиона лева е намалена до 4.5 милиона лева.

http://banks.dir.bg/2010/05/15/news6396083.html

Та чета аз това нещо и си казвам, щом договорите в БГ , не са за изпълнение, а за предоговаряне, щом Биби може да предоговаря, защо и бибевица да не предоговори?
Отивам аз и се почва.
Бил подписан договор, договорите били за да се изпълняват и т.н.
Аз обаче упорствам. И те също.
И накрая като се ядосах и им казвам, че ако до 5 минути не предоговорим, викам Биби и предоговаря той. Работата изведнъж стана.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: asahi   
Дата:   16-05-10 09:22

Принуждаваш ме да ти обяснявам като на Импето:

Договорът изразява свободната воля на двете страни. Днес могат да се уговорят за едни условия, утре могат да се договорят за друго. Това не разваля договора. Ако има неизпълнение на договор се отива към последните клаузи. При честен договор това рядко задоволява страните и поради това настъпва предоговоряване.

"Банката на Цветелина" е с 81 процента чуждо участие - КБС груп. За сметка на това пък Цветелина има други фирми или участие във фирми. Казах ли ви за черешовата градина?

В старите сделки за разпространение на винетките фирмата-разпростряните взимаше към 10% от стойността на винетката. В тазгодишната винетна кампания "банката на Цветелина" взима под 5%. Аз лично не съм имал проблем с намиране на винетка и съм доволен.

Ей за едни такива неща става въпрос при предоговарянето и банките. Ти също можеш да предоговориш договора си с някоя банка, например, особено ако това е във взаимен интерес.

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: юнга   
Дата:   16-05-10 09:39

Най - малко искам да споря с теб аверче.
Но както и да ми обясняваш, срочен договор, без клауза за предоговаряне и без настъпили форсмажори се предоговаря- как?
Много просто.
Едната страна идва и казва, или правим нов договор или този в канала, пък ти ни гони. И това с правото на слона.
И това, на което се е крепило всчико в стара България - рухва. Честната дума на търговеца, на предприемача - умря.
Защо? Защото седнал някакъв охранител от Банкя, който има затруднения с българския, да измисля ново облигационно право.
Извинявай приятелю. Не мога да се съглася.
Знам, че цените на договорите за които той говори са завишени. Знам, че предоговарянето е от полза на -бюджета. Но на обществото едва ли, защото се популяризират и използват едни норми които са в страни от добрата практика и нрави и които насаждат мнение, че всичко е възможно, ако си по-голям и мускулест.
Такъв тип отношения може да са желателни и да работят в Азия например, но в Европа не.
Хайде да отиде Биби и да предоговори за хеликоптери и самолети, тоест външни договори.
Да се обезсмисля по този начин целият процес на договаряне и да се измислят нови, улични облигационни отношения и да се насаждат на обществото като благодеяние не е за поощрение.
Утре това може да се стовари на всяка глава, а и може да се ползва от всички следващи.
Не е задължително порядките в Банкя или на улицата, да ставата национални.

П.С. А за новите заменки които се задават, ще обясниш ли какво благо за народа са?



Публикацията е редактирана (16-05-10 09:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: asahi   
Дата:   16-05-10 09:49

Ми той предоговори някои външни договори вече. Френските фрегати ги отложихме.

Завтарям ти не щото не си го прочел, а да се концентрираш върху това: "Договорът изразява свободната воля на двете страни." Ако днес с теб се договаряме за едно и подписваме договор, но утре и двамата сме на друг акъл то можем да уговорим някаква промяна. Няма да сме прецакани.

Често срещана случка: Аз съм общината, ти си строител. Печелиш търг и сключваме договор да ми павираш улица "Незабравка" по 100лв/кв.м, обаче с теб се уговаряме на 4 очи да ми павираш и двора на къщата, дето е 400 квадрата. Настъпва 2010-та и аз ти казвам - Юнга, няма пари за 100лв/кв.м. Има за 65. Ти можеш някак си да се вкараш в тази цена, ама дворът ми остава без паваж. Кво правим? Предоговаряме. Ти павираш "Незабравка", а аз мрънкам срещу международното положение и атмосферното налягане. И Костов, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: юнга   
Дата:   16-05-10 09:57

Фрегатите са с междудържавно споразумение.
Няма как да ме убедиш с Незабравка.
Като сме подписали, ще изпълняваме.
Като не й се изпълнява на другата страна, хващам си облигационното право, търговското право и адвокатите и си взимам парите през съд.
Другото е цигания от рода на -тука има днеска, тука няма днеска.

П.С. "Нарочно е на писано "днеска". За да ес оцигани българският, та лелите да не ми скачат за правоговор и правопис.

П.П.С. В тези случаи на предоговаряне които споменава той, се облягат на алчността на предишните, които са оставили договорите с отворен край за промени , за да могат с анекси да вдигат цени и да доят държавата.
Да но точно това сега се ползва за обратното.
Нека обаче не се насажда на обществото, че видите ли, всичко може, с правото на слона или улицата.



Публикацията е редактирана (16-05-10 10:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: mavar   
Дата:   16-05-10 10:00

Браво на Бойко!
Точно така - всички далавераджийски договори да се разтурят и предоговорят.
Много лесно може да се докаже кога един договор е сключен умишлено с надценки.
Евала[smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (16-05-10 10:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: asahi   
Дата:   16-05-10 10:00

Как ще павираш, след като ще те влача с парите 2 години, пък ти ако искаш ме съди. Пари нема. По-добре е да предоговори, да павираш сега, да получиш кинтите сега, пък моя двор ще си го павирам като събера 400х65 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: юнга   
Дата:   16-05-10 10:04

Как ще ме влачиш, като нямаш сметка от това?
Нали ще ти блокирам сметките чрез съда?
Ще платиш и ще си правиш сам двора.
За забавата, наказанието е - направи си сам.
И без това в договора който нося в съда, няма нищо за двор и павета.

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: юнга   
Дата:   16-05-10 10:05

Къде и как се доказва това mavar?
Я кажи колко е лесно?

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: alsash   
Дата:   16-05-10 10:10

....формулата дали ще работи и с ДСК...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: sasi   
Дата:   16-05-10 10:14

Юнга, ако трябва да съм честна, започва да ми писва от темите и коментарите ти. Не ти ли умръзна да плюеш и да правиш нова теми всеки ден. Аз се депресирам само като ти видя името изписано някъде. През последния месец не съм видяла нито един позитивен коментар от теб /май и преди това не съм виждала/. Вече започвам да си мисля, че си първи братовчед на Станишев и Първанов

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: юнга   
Дата:   16-05-10 10:19

sasi , опитай да ме четеш с антидепресанти.
Имам по-долу един позитивен коментар. За новите заменки. Прочети го за да се зарадваш.
Ако тук беше място профилирано за шев и кройки, щях да се замисля за написаното от теб.
Но след като тук е прието да се пише за всичко, няма как да седнем и да пишем в розово, за да не се депресираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: agop4o   
Дата:   16-05-10 10:21

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] аааа той си има и други подръжници в плюенето.интересно каква алтернатива предлагат.или са на принципа на пинчера.ако няма какво да си хапя ще си хапя опашката ама пак ще хапя[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: mavar   
Дата:   16-05-10 10:21

В много случаи се доказва лесно като се направи ревизия на цени на материали и стоки към момента на сключването на договора.
Елементарен и истински пример от моята област точно за такъв договор - по описание за изграждане на водопроводна мрежа към обект, фирмата изпълнител е написала цена на определен вид тръба за определена дължина - 488лв без ДДС. След проверка се оказва, че цената на тръбата на дребно в магазинната мрежа за същата дължина е между 295 и 308лв.
Съответно се прави проверка и на други материали и излизат огромни разлики.
Цялата поръчка се предоговорира, а собственика на фирмата и мой познат колега(конкурент) ми вика - Не минА номера Мавриии, не минА. Беше квот беше.

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: mavar   
Дата:   16-05-10 10:26

Ама колегата не е виновен, те си предлагаха направо, толкова за нас в брой, толкова за тебе. И аз съм правил такива сделки. Така се работеше масово по време на НДСВ и на тройната после.
Бойко ни нагъзи всички по тая линия, ама аз съм доволен. Доволен съм, защото ми омръзна с тея работи. Хем береш страх, хем и смърдиш отвътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: sasi   
Дата:   16-05-10 10:28

Юнга, на теб ти трябват антидепресанти, а не на мен![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: юнга   
Дата:   16-05-10 10:29

Автор: agop4o
Дата: 16-05-10 10:21

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] аааа той си има и други подръжници в плюенето.интересно каква алтернатива предлагат.или са на принципа на пинчера.ако няма какво да си хапя ще си хапя опашката ама пак ще хапя[smilie5]

Манчас, ще оставим плюнките за друг път.
Може да пробваме тогава на арменски, грузински, турски или кюрдски.

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: юнга   
Дата:   16-05-10 10:31

Автор: sasi
Дата: 16-05-10 10:28

Юнга, на теб ти трябват антидепресанти, а не на мен![smilie18]

Автор: sasi
Дата: 16-05-10 10:14
Аз се депресирам само като ти видя името изписано някъде.

Няма да коментирам цитатите. Можеш и сама.

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: agop4o   
Дата:   16-05-10 10:32

аз не плюя щото всичко после ръждясва[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: asahi   
Дата:   16-05-10 10:35

Мавър, следващата стъпка е всички да почнат да мислят така [smilie24]

Юнга, ще ми блокираш сметките, ама детската градина в общината ще остане без отопление, сметоизвозването без нафта и ако е паднал сняг сам се сещаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: kkkolelo   
Дата:   16-05-10 10:37

Автор: sasi
Дата: 16-05-10 10:14
..........................
Вече започвам да си мисля, че си първи братовчед на Станишев и Първанов
-------------------------------------
Много елементарна логика[smilie10]

Автор: mavar
Дата: 16-05-10 10:21
..................
Цялата поръчка се предоговорира, а собственика на фирмата и мой познат колега(конкурент) ми вика - Не минА номера Мавриии, не минА. Беше квот беше.
------------------------------------------

Да не би пък твоя колега е щял да вземе цялата разлика м/у калкулираната цена и реалната. Едва ли, тя дори цялата е за "даващия" договор, даже изпълнителите на такива договори са вътре със завишения данък печалба, заради голямата разлика в покупната и калкулирана цена (ако забравят да си поизкат %) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: netLady   
Дата:   16-05-10 10:40

Mi то всеки договор може да се предоговори, ако имат желание страните. Нема бетониран договор. Анекси и секви други работи стават. Въпрос на аргументи.

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: mavar   
Дата:   16-05-10 10:54

Колело, разбира се че няма да вземе цялата разлика, много ясно за кого е основната част от разликата. Обаче взима и той добре от разликата, защото не се напъва да прави ниски цени и си прибира цялата отстъпка за на едро и най-важното, сигурен е, че следващата поръчка пак е за него.



Публикацията е редактирана (16-05-10 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: chill   
Дата:   16-05-10 11:03

Автор: netLady
Дата: 16-05-10 10:40

Mi то всеки договор може да се предоговори, ако имат желание страните. Нема бетониран договор. Анекси и секви други работи стават. Въпрос на аргументи.




Абсолютно. Идва мутрата от министерството и казва:

- Има тука един договор да ти платя 1000лв. Сега ще го предоговорим да ти платя 500лв
- Ама ...
- Няма ама. Или вземаш 500лв сега или тези 1000лв няма да ги видиш никога и друг договор с министерството няма да сключиш.


Въпрос на аргументи. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Предоговорих си договора с банката на Цветелина
Автор: mavar   
Дата:   16-05-10 11:05

chill, ти колко държавни договора имаш сключени? Щото аз имам.
Пълни простотии говориш, правят се пълни ревизии с протокол, съдържащ абсолютни доказателства. [smilie23]



Публикацията е редактирана (16-05-10 11:06)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.