Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: ivodam   
Дата:   22-05-09 12:12

Секция "Титанична музика" към клуб "Класическа музика" на ДИР.БГ поздравява всички колеги-меломани и сипматизанти по повод рождения ден на Титана. Вечна слава!

Титанът
https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/cvqc9829.JPG
http://4coolpics.com/pics/0096/027810096163.jpg


Внучката
https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/psxi6958.JPG
http://4coolpics.com/pics/0117/027810117021.jpg



"Когато слушам Вагнер, струва ми се, че усещам ритъма на един отдавна отминал свят. Мисля си, че във вълните, излъчвани от Пръстена, някой ден науката ще открие взаимовръзките му със световния порядък. Усещането за света, възприеман чрез чувствата, предшества знанието, давано от точните науки, а също и от философията". (А. Хитлер, "Разговори на трапезата")


Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: VoxGabrieli   
Дата:   22-05-09 12:30

Entry of the Guests от Танхойзер - малко нетрадиционно изпълнение, но пък интересно видео! [smilie25]


[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: Lalinda   
Дата:   22-05-09 12:35

I can't listen to that much Wagner. I start getting the urge to conquer Poland.

(Woody Allen)

[smilie24]

Не мога да слушам твърде продължително Вагнер. Обзема ме желание да нападна Полша!


Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: TNT   
Дата:   22-05-09 12:37

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: J0R0   
Дата:   22-05-09 12:39

Ех, Вагнер, Вагнер... Малка нощна музика

[smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: юнга   
Дата:   22-05-09 12:54

Личности родени днес:

Рихард Вагнер (1813 г.)

Един от най-големите хеви метълисти.

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: tantris   
Дата:   22-05-09 13:20

Hojo-to-to!

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: tantris   
Дата:   22-05-09 13:23

Нещо е в немилост обаче маестрото, щото няма нищо по "културните" телевизии за него.

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: alsash   
Дата:   22-05-09 13:24

и аз кат Лалинда...ама Виетнам

http://www.youtube.com/watch?v=vHjWDCX1Bdw

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: lumix   
Дата:   22-05-09 14:26

...хеликоптерната атака, и музика и невероятно операторско майсторство[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   22-05-09 14:27

Титанът.
Защити и затвърди музикалния гений на Германия.
Време е за Parsifal [smilie24]

пп Ницше мрънка по едно време, ама то не може всичко да е перфектно [smilie18]



Публикацията е редактирана (22-05-09 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: Lalinda   
Дата:   22-05-09 14:57

В интерес на истината, Вагнер за пръв път ме очарова в замъците на Лудвиг Втори Баварски.
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Ако имате път към Мюнхен и Бавария, посетете ги (най-вече Линдерхоф)!

Там музиката на Вагнер и самият Вагнер са си съвсем на място, струва ми се.

Пък и историята (на живота, любовта, страстта, фантазмите, предаността, почитта, смъртта) на Лудвиг и Вагнер е твърде мистериозна...

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: ivodam   
Дата:   22-05-09 16:43

Luxor: С Ницше историята е такава: той е обожавал Вагнер, обаче навлизайки навътре в нещата, и докосвайки се до същността, се е ужасил от енергията и мащабите на наистина сътвореното от Вагнер. Това, което имам предвид, не може да се чуе на запис, а само на живо, само от оркестри на изключително ниво. Можеше да се чуе неотдавна на концерта у нас на оркестъра на Баварското радио при изпълнението на Смъртта на Изолда - нечовешка музика, нечовешко изпълнение...

Та от обожател Ницше се превърнал в отрицател, пишейки "Случая Вагнер". Злите езици говорят, че за това му помогнал и фактът, че бил влюбен в жената на Вагнер - Козима...

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: ivodam   
Дата:   22-05-09 16:57

Lalinda: Даа, планирал съм да ходя непременно, особено до Neuschwanstein, който доколкото знам е изграден на принципа на посвещаване на отделни зали на съответни Вагнерови опери. Особено интересна ми е залата, посветена на "Парсифал", за която се твърди, че е изпълнена във византийски стил, което ме потресе като го прочетох първия път, защото в "Пасифал" определено има източно-православни, съборни внушения, които недоумявам откъде са го полазили Дъртия на стари години. [smilie10].

В историята иначе на двамата нема нищо мистериозно, Лудвиг първо е бил кралят - мечта по отношение на това, че е бил предан на изкуството докрай, второ, бил си е малко нещо педераст човекът и Вагнер, който пък е бил свръхсексуален и не пропускал да ебне квото му падне, изглежда не е имал против да му пуска и на Лудвигчо. Това нещо недвусмислено е загатнато и в прекрасния филм на Тони Палмър за Вагнер (Ричард Бъртън). Всъщност, такъв реверанс към ориентацията на Лудвиг не е трудно да се проследи и на моменти в Парсифал.

По-добре би било обаче все пак Вагнер да очарова с музиката си, не с дворците на Лудвиг, които по идея е трябвало да бъдат изгорени след смъртта му. Музиката на Вагнер - това е по думите на Лорънс Оливие от едно предаване на ББС - Шекспир плюс Бетховен - съвършената гръцка драма, с изразните средства на романтизма. Може би най-голямата революция в музиката след Бах - разбиването на тоналния строй и полагане началото на атонализма, в същото време абсолютен връх и изящество в полифонията... Многоетажната музика, в пластовете на която можеш да се удавиш в буквален смисъл...

Ами това:

"Ти виждаш, сине мой,
в пространство времето тук се превръща..."


- реплика на герой от "Парсифал", около 50 години преди теорията на Айнщайн...

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: ivodam   
Дата:   22-05-09 17:34

lumix: Не е само невероятно операторско майсторство, сцената наистина е култова и съвършена... Преди време ме дразнеше, защото представата на средностатистическия българин за Вагнер се изчерпва точно с тая сцена, и това е много тъжно и жалко...
Но сцената е разработена от хора много наясно и навътре с нещата. Взето е не концертното изпълнение без гласове, а оригиналното встъпление на 3-то действие на операта "Валкюра", с гласовете на събиращите се валкюри, което осигурява наистина пълното въздействие и великолепие на музиката. Самата сцена има много потресаващи детайли - идващите вертолети, контражурно спрямо изгряващото слънце, все едно окрилени и носещи се за славата на Sol Invictis, подреждането във формация за атака, пускането на първите ракети в момента, когато първите валкюри след поздрава си увисват на най-високата степен...

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: tantris   
Дата:   22-05-09 17:47

Иво, ездата на валкюрите е използвана още в 1940(1?)година в немския филм "Щуки". Там вместо хеликоптери атаката водят щурмови пикиращи бомбандировачи, които отгоре на всичко са имали и сирени , монтирани на колесниците , за да всяват ужас долу на земята. Във филма главният герой, летец, е любител на Вагнер и между полетите свири парчета от вагнерови опери на пяно. При една от мисиите е ранен и загубва паметта си. Намира я в Байройт при едно представление на "Залезът на Боговете" резервирано за ранени от фронта.[smilie3]



Публикацията е редактирана (22-05-09 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: tantris   
Дата:   22-05-09 18:13

Сцената след фамозната реплика на Гурнеманц за времето и прострянството във филма на Сиберберг "Парсифал" :
тук



Публикацията е редактирана (22-05-09 18:26)

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: kkkolelo   
Дата:   22-05-09 18:24

В творчеството на коя рок група от ХХ век се усеща отчетливо влиянието на Вагнер? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: Luxor   
Дата:   22-05-09 18:29


Kak na koi - Manowar [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: kkkolelo   
Дата:   22-05-09 18:36

Да, Manowar построяват собствено студио в Ню Йорк, с името на къщата на Вагнер - Haus Wanfried. Аз се сещам за други, Manowar не ги познавам "задълбочено" [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: Luxor   
Дата:   22-05-09 18:43


Laibach [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: tantris   
Дата:   22-05-09 18:46

Laibach са смешници [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: kkkolelo   
Дата:   22-05-09 18:56

... Alphaville - Sounds Like A Melody [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: tnt   
Дата:   22-05-09 19:47

защо казвате "Валкюри", а не "Валкирии"? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 196 г. от рождението на Рихард Вагнер!
Автор: tnt   
Дата:   22-05-09 19:54

"L'étymologie de leur nom provient du vieux norrois valkyrja (pluriel : valkyrur), des mots val (abattre) et kyrja (choisir). Littéralement, cela veut dire « qui choisit les abattus »."

Етимологията на названието им произхожда от староисландски valkyrja (мн.ч. : valkyrur), от думите val (убивам) et kyrja (избирам). Буквално значението е ",който избира убитите".


свободен превод от Уикито


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.