Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Чакам критики...
Автор: idijoe   
Дата:   21-02-05 04:12

...за да мога да се науча[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: ivo80   
Дата:   21-02-05 09:43

без четене не става...
успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: chel   
Дата:   21-02-05 09:53

Ако ползваш английски, ето къде има много основни неща, обяснени разбираемо и онагледени:
http://photoinf.com/

На английски има купища информация и съвети, но на български май не е много:
http://markishky.hit.bg/index.htm



Публикацията е редактирана (21-02-05 09:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: idijoe   
Дата:   21-02-05 15:38

благодарско:-)
не е като да не съм изчела доста литература по темата, но... може би немските източници не са на ниво:-) или аз нещо не схващам:-)
но така или иначе чак толкова "назаднала" не съм:-)

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: TPECHAT   
Дата:   21-02-05 15:48

neshto nemam oshte zaslujenite 200 to4ki [smilie11] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: asahi   
Дата:   21-02-05 15:55

Можеш да се научиш от критика само ако говорите на един и същ език с критикуващия.
Между другото:
1) Хващай да учиш композицията.
2) Не снимай неща, които може и да са хубави сами по себе си, но не ти въздействат. Едва ли ще въздействат на зрителя.
3) Не показвай всичко, което си заснела. Остави го да поотлежи, да ти стане любимо.

Изкарай един курс, независимо къде. Така ще ти се подредят работите в главата и ще може да надграждаш знания и умения.

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: knutanozavar   
Дата:   21-02-05 16:10

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

TPECHAT, naprawo me razbi sus snimkata deto si ka4il w profila si! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

idijoe, USPEH! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: idijoe   
Дата:   21-02-05 17:07

TRESNAT, nadqvam se ne si mislish, che sum se razplakala, zaradi malko kritika?!? nali sama si q izprosih! a kolkoto do 200-te tochki - kato gi stigna, ste ti se obadq[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: idijoe   
Дата:   22-02-05 01:47

ехоооо, продължавам да приемам критики[smile]
само че не ми пробутвайте "книжки за начинаещи", щото отдавна съм ги чела! че и лекции съм слушала по темата - с две думи не е като да не знам теорията, но ми липсва време за практика[smilie2]
а личното ми мнение, е че понякога е много скучно, винаги да се съобразяваш със "златното сечение" и други подобни догми - не е хубаво да се прекалява[shtrak]

айде, чакам ви!
и споко - знам че е по-лесно да се критикува[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: SanniE   
Дата:   22-02-05 02:08

[smilie21] [smilie21] iskam daa ti kaja 4e ti trqbva knijka za na4inae6ti, razqsni mi molq te, teoriqta za teb samo v zlatnoto se4enie li se izrazqva?i ako NE koi sa drugite tolkova sku4ni za teb dogmi?[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: idijoe   
Дата:   22-02-05 02:50

ami kato zapochnem ot techniheskata chast - razlichni vidove aparati, obektivi i prochie mashinariiki[smile] , minem prez osnovnite principi za oformlenie na kadura, istoriq na fotografiqta ot technicheska i hudojestvena gledna tochka, produljim v toq duh kum fizikata na cvetovete i taka narecheniq color management, i stignem do PrePress-a, ama toi veche ne e po temata... kato po-golqmata chast ot informaciqta mi e ot lekcii. i ne na poelsdno mqsto imam publikuvani snimki[smilie6] (koeto ne znachi, che gi smqtam za dobri, no me bqha prisporili)
ako iskash moga dosta da ti razkaja... no lichnoto mi mnenie e, che e mnogo po-lesno kogato vidish edna snimka, da q analizirash i da si bluskash glavata s misli ot sorta na "avtorut e iskal da kaje..." na koeto uchitelkata mi po literatura vinagi otgovarqshe, che kvoto e iskal da kaje, go e kazal[smile]
misulta mi, che povecheto fotografi koito poznavam tova opredeleno ne im e purva misul, a po-skoro da ulovqt miga (vuzmojno nai-dobre i po vuzmojnost poveche puti it ot razlichni perspektivi). moje bi za tova si padam poveche po jurnalisticheskata fotografiq[smilie5]
od druga strana, kolkoto poveche snimash i gledash, tolkova poveche se nauchavash da vijdash nestata - edin prepodavatel vse ni povtarq da "snimame bez aparat"...
ta asss tochno tva iskam i znam, che mi lipsva praktika

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: idijoe   
Дата:   22-02-05 02:52

...maleeeee, kolko sum izpisala...

i sum sigurna, che ne e mnogo svurzano no obiknoveno misulta mi teche po nqkolko "kanala" i kato pisha stava kakafoniq[smilie11] ama i v toq chas...

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: murnau   
Дата:   22-02-05 03:19

tuka se pokazvat shto gode zavursheni neshta, ama koj li go e razbral...?
koj sha sa zanimava s teb da ti obiasniava kolko si zle i dalech ot fotografiata???
ako niakoj se navie, shte stane izvun foruma, zashtoto ima dosta neshta za kazvane.

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: idijoe   
Дата:   22-02-05 03:29

izvinqvai MURNAU, ama ne mislish li che gledash malko ednostranchivo na nestata? dokolkoto mi stava qsno ot tvoite snimki (ama kvo li razbiram asss) se zanimavash glavno s hudojestvena fotografiq. asss da sum kazvala, che tq me interesuva?!?
osven tova nikude ne sum spomenavala, che tova koeto sum kachila tuk, e nai dobroto[smilie6]. obestavam ti, che pak ste si govorim po temata[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: murnau   
Дата:   22-02-05 03:34

ok :)
ami hubavo e da poiasnish koe te interesuva... :)

zadavaj vuprosi , koknretno po nehsta , koito te vulnuvat : imash poveche shansove da ti otgovori niakoj
;)

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: SanniE   
Дата:   22-02-05 03:46

[smilie21] ufff pisna mi, temata e pove4e ot sku4na, idijoe ako seki po4ne da 4aka kritika kato teb, foruma samo s takiva temi 6te e pulen, are puska snimki pa nie se 6te zabelejim da ti dadem po nqkoi glas....leka no6t murnau[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: ivo80   
Дата:   22-02-05 17:02

съгласен с:
TheMadWoman написа:

> [smilie21] ufff pisna mi, temata e pove4e ot sku4na, idijoe ako
> seki po4ne da 4aka kritika kato teb, foruma samo s takiva temi
> 6te e pulen, are puska snimki pa nie se 6te zabelejim da ti
> dadem po nqkoi glas....leka no6t murnau[smilie21]

+това дълги постове на латиница не чета...
а що се отнася за книжки за начинаещи, и да си прочела не си личи от снимките ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: idijoe   
Дата:   22-02-05 22:58

ivo88: специално за тебе ще пиша на кирилица, че май имаш проблем с четенето.
не мисля, че точно ти трябва да критикуваш снимките ми имайки предвид твоите собствени, но от друга страна може пък да криеш таланта си от света и да пускаш само дребни трошици за плебеите[smilie5]
май ще трябва да четем книжки заедно[smilie5] - "brumm" определено има висока художествена стойност[smilie6]
айде успех, пък да видим кой от двама ни ще се развие по/бързо[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Чакам критики...
Автор: SanniE   
Дата:   22-02-05 23:52

[smilie21]lele-lele[smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна