Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Стативи
Автор: gosho_san   
Дата:   22-02-05 00:28

Здравейте, някой може ли да ме посъветва откъде мога да си купя статив 1.40-1.50м на цена до 50лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: sP   
Дата:   22-02-05 00:28

технополис[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: gosho_san   
Дата:   22-02-05 00:29

10x

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: LTG   
Дата:   22-02-05 07:40

В халите на 2-рия етаж. От там купих моя - Уномат , но главата е без плочка за лесно закрепване на фотоапарата. цената беше около 35-40 лв. непомня точно...
събран е 36 см, разпънат 106 см, тегло 510г., с по 4 елемента на крак. Там има и доста други модели, ако се не лъжа тези, които търсиш са около 50-70 лв. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: ribastuka   
Дата:   22-02-05 13:36

И аз си купих Unomat от фотоъгъла в Халите. Струваше около 120 лв някъде, да не беше и повече, и беше най-дебелия, който имаха. Е, на мен ми върши работа, но не бих го препоръчал без угризения. Значи, би трябвало да издържа 3-4 кг - друг път! И 1 кг не може да задържи във вертикално положение (портрет). Второ, макар че има всички видове затягащи гайки, които на по-евтините са спестени, при всяко положение се клати във всички посоки. Е, има кука за която можеш да закачиш тежест и да не се килва от вятъра лесно, но какво от това като самата глава не може да се затегне добре. Като щракне апарата и се раздрусва. Веднъж освободих единия крак прекалено рязко и той падна. Няма проблем, върнах го на мястото му, но ми се струва, че не би трябвало да става така.

Изобщо, стативът е много лек, гъвкав, удобен за носене и снимане, но това е за сметка на стабилността. По-леките модели според мен стават само за цифрови апаратчета или миниДВ камерки, които не тежат повече от 200-300 г.

Между другото Soligor са същата работа. Slik изглеждат малко по-стабилни, но са и малко по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: PolarBear   
Дата:   22-02-05 14:40

Slik също не са върха на сладоледа. Използвал съм ги що-годе добре със Сони 717, не си спомням в момента номера на модела на статива, от средните (цена 80 лева). За ДСЛР с малко по-дълъг обектив вече е лек. Въобще за любителски жели стават, но ако човек има сериозни изисквания, теглото и цената се умножават по коефициент от 5 нагоре...
Не си купувай статив без плочка, много е неудобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: Stoevmobile   
Дата:   22-02-05 16:37

Ползвам Manfrotto Digi 718B, удивително лек и портативен, висок 166см, като този ТУК.
Удивително стабилен за теглото си, но и цената му е стабилна.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна