Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: dinga   
Дата:   23-12-08 08:30

Купих си този фотоапарат и ми се иска да видя снимки направени с него. Ще ми е полезно хора,които са работили с такъв апарат да споделят опита си.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: kirilius   
Дата:   23-12-08 16:18

Ползвай търсачката, има толкова много изписано за този модел във форума, че едва ли някой ще седне да се повтаря.

Освен това Бони направи хубаво ревю на апарата преди време:
https://photo-forum.net/boni/fz50/page8-1k.htm




Публикацията е редактирана (23-12-08 17:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: xborox   
Дата:   23-12-08 16:51

Мисля, че Simbon4o снимаше с FZ50. Ако искаш, може да видиш и моята галерия. Въпреки че е масивен, конструктивно добре направен и много качествен, в някои отношения си остава сапунерка. Но поле за изява има достатъчно, все пак е сред най-добрите, да не кажа най-добрият в класа. С учене и експерименти може да постигнеш доста неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: mitku   
Дата:   23-12-08 17:00

FZ50, става(ше)... за "отскок" към DSLR... колкото да ти събуди "апетита". [smilie7]
Кофтито е, че за цената му, вече човек може да си вземе истински DSLR ("едно време", когато народа го купуваше, не беше тъй). [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: Славов   
Дата:   23-12-08 17:05

на този автор са с FZ30 , но разликата е само, че единия е 8, а другия 10 МП....
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=34772&ORDER=DATE&offset=15



Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: djogata   
Дата:   23-12-08 17:05

Митку, аз имах ФЗ50, а сега Никон Д300, и специално за пейзажите не мисля, че съм успял да напредна и да направя нещо по-запомнящо се откакто съм с ДСЛР-а в сравнение с ФЗ50. Ако е има напредък е по-скоро заради опита

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: BotsRevenge   
Дата:   23-12-08 17:15

Извадих с търсачката някои мои мнения в други теми. Надявам се да са ти от полза:

"панасоникът не е лош избор, но доста може да се поспори дали е добра идея да се вземе. Аз също преминах "през" Panasonic FZ50.
Определено е хубав фото апарат, който ще ти покаже какво да търсиш в един dSLR.

Ако знаеш, че искаш да се занимаваш с фотография, а не просто да имаш многофункционален фотоапарат, то по-добре не взимай Panasonic FZ50.

Панасоникът ще те стимулира да правиш опити в снимане на много различни стилове фотография. Във всеки един стил този апарат може да бъде използван, но за съжаление в малко случаи може да се мери с dSLR. За почти всякакво снимане е ограничен.
- 35мм не стигат откъм широко
- f2.8 не стига като светлосила
- автофокусът е трагичен на тъмно, а на светло не е толкова бърз, колкото на посредствена система dSLR. Ръчното фокусиране на тъмно също е премеждие
- дълбочината на фокус е голяма (типично за апарат с малка матрица) Това в началото сигурно няма да ти прави впечатление и няма да те дразни, но в последствие е възможно да се усетиш, че снимаш портрвети само на 420мм, за да получиш някакъв разумен дефокус.
- шумът на високо исо е голям
- динамичният обхват е сравнително малък.

Всички тези неща, мисля, че ще започнеш да ги усещаш с времето.

ПС
Въпреки всичко, което написах против Панасоник FZ50, аз не съжалявам, че имах такъв. Апаратът има в общи линии всичките функции на dSLR-ите. С него ще можеш да се научиш да използваш всяка от тях без да дадеш много пари за апарат, но също така ще усетиш ограниченията във всяка една способност на апарата.

Та - ако ще бъдеш любител в категория "напреднал турист", панасоникът ще ти даде много голяма свобода. А ако ще се занимаваш по-активно с фотография, вземи направо dSLR."

-------------

Re: Fuji s9600 или Panasonic FZ50

"
Panasonic FZ50.
Обективът му е много по-добър от на фуджито. Значитлно по-светлосилен в дългия край, по-рязък.
Оптичната стабилизация е Много добра - снимки на 420мм на 1/20" от ръка не са проблем.

По-голямата матрица на фуджито не компенсира недостатъците на обектива му.

Хубава страна на фуджито е, че обективът му е по-широкоъгълен. Това е ценно.

Ако вземеш панасоника, жертваш широкоъгълността, но получаваш много по-голяма приложимост на дългия край на зуума.
Тъмният, нестабилизиран и не толкова дългофокусен обектив на фуджито ще изисква използването на статив в много повече случаи, отколкото панасоника.


ПС
Сетих се още, че визьорът на фуджито е ужасен, сравнен с този на панасоника. Панасонишкия визьор е с много по-висока резолюция и картината му не дразни.

Също така управлението на Panasonic FZ50 е Значитено по-интуитивно, адекватно и бързо.

Вече доста от впечатленията ми от Fuji-то са избледняли, но мога да спомена например, че преминаването от режим за снимане към разглеждане на снимки се извършва чрез превключване с плъзгащо се копче. Съответно, ако разглеждаш снимки и решиш, че точно Сега искаш да направиш снимка, трябва да върнеш копчето в първата му позиция, а това е досадно и бавно.
На панасоника просто пипваш спусъка и апаратът е готов за снимане.

Като цяло панасоникът е по-удобен и лесен.

Въпреки всичко фуджито не е лош апарат.


ПС2
Амм, ако правилно си спомням, фуджито се туткаше доста с писането на RAW файлове. На панасоника му трябват 3-4 секунди."

----------------------------

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: denyo   
Дата:   23-12-08 17:21

На един приятел го препоръчах, взе си го и е доволен. Снимах и аз за малко с него, намерих му един кусур - не може да се задава баланс на бялорто със светкавица. Или поне аз не намерих начин как се прави. Също и автофокуса му при снимане на тъмно е много по-зле от на моето фуджи S6000fd (S6500fd).

Само да не помислиш че апарата е кофти, напротив! Това е един от най-сполучливите туросапунери, именно за това го препоръчах пред днешните смешници).



Публикацията е редактирана (23-12-08 17:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: dent   
Дата:   23-12-08 17:28

http://picasaweb.google.com/kalimok

Повечето снимки са с ФЗ 50. Има и макро с Рейнокс 250. Квото и да ти разправят ДСЛР (нисък клас като 3 цифрен канон) с китов не е по-добре от Паносоника. Например да вземем Пентакс Км (май е най-евтиното ново тяло) - 850 лв. + 18-250 (27 - 375)950 лв.= 1800 лв. Възможностите и качеството са доста по-добри, но и цената е двойна.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-12-08 17:33

dinga написа:

> Купих си този фотоапарат и ми се иска да видя снимки направени с него.

Мисля че най-лесно ще ти е да си направиш и да си ги гледаш колкото искаш и то в пълен размер [smilie3]

Много са ми интересни хора които първо купуват нещо и след това искат мнения за него. Иначе- Спокойно не си се минал, апарата е хубав.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: nikton1954   
Дата:   23-12-08 17:56

Сполучлив избор!

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: djogata   
Дата:   23-12-08 18:03

Имам го това апаратче, направих 6000 кадъра и си купих DSLR. Като цяло DSLR-а е по-добре, но има моменти, когато, влачейки раницата с 3-4 обектива, псувам и си мисля защо не съм си взел Паналайката.

Фокус - на светло е добре, но в никакъв случай не може да се сравнява с ДСЛР. На тъмно не става, не фокусира. Ръчният фокус е безполезен на тъмно, не се и мъчи да го пробваш.

Динамиката не е толкоз зле, но трябва да се снима на ниско ИСО, защото иначе шумът в сенките изяжда динамиката.

Стабилизаторът е страхотен - може би най-добрата стабилизация, която съм пробвал.

Цветовете - JPEG-овете са леко студени, с леко преобладаващо синьо - това ако ползваш авто бял баланс. Ако искаш възможно най-хубави цветове, ползвай РОУ и нагласяй цветната температура.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: doca   
Дата:   23-12-08 19:41

Въобще, стабилизацията на марка Панасоник e много добра, независимо от модела.
Стига да знаеш и кога трябва да е изключена.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: bilbobaggins   
Дата:   23-12-08 19:50

купих си фуджи с5 преди 2 дена, но не смятам да си продавам панасоника

на следващия линк има и хубави (за мен [smile]) и лоши снимки, имат и екзифи
http://ilian.ilievi-bg.net/Gallery%20FZ50/galleryFZ50.htm


на мен си ми харесва апаратчето [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: binx   
Дата:   24-12-08 11:34

Ами щом си го имаш вече, натискай голямото копче отдясно и ще видиш снимки, направени с него... [smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   24-12-08 14:55

http://photo-cult.com/album.php?cam=2151

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: kudra   
Дата:   24-12-08 15:40

Снимай смело. Апарата е много добър за любители. Аз съм с FZ-30 и още не ми е омръзнал, ама колко ли и снимам.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: terminator   
Дата:   24-12-08 20:23

Хвърли едно око на моя профил, там има снимки и с Панасоник 50. Не е лош за парите си [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: Reptile   
Дата:   24-12-08 20:59

По добре един 350D + 50mm f/1.4 (или 1.8 ако нямаш пари) ... просто за 500-600 лв можеш да извадиш перфектни снимки с тази оптика...а тялото е доказало се...а може и 400D да вземеш...както и да е не съм почитател нито на зуумовете нито на ултра-зуумовете...преди се чудех дали да взема FZ50 или 350D ...взех истинския фотоапарат и не съжалявам!Влюбих се в DSLR :) Няма грешка...по добре истински апарат отколкото сапунерка с голям обектив отпред...над 100 исо недей пробва дори :) Айде успех! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: zaiko   
Дата:   24-12-08 21:13

Абе хора, човекът СИ Е КУПИЛ FZ50, а не пита за съвет. Стига сте му говорили колко се е прецакал или колко бързо се минава от турбосапунер към ДСЛР. Апарата си е чуден, с него може да прави макро, по-добро от това на ДСЛР, който струва 2 пъти повече, стабилизаторът му е перфектен и исото е напълно използваемо до 800 в RAW.

Поздравления за избора, успех и много хубави снимки ти пожелавам [smilie24] [smilie24] [smilie24] След време ще знаеш дали искаш ДСЛР или паналайката ти задоволява потребностите [shtrak]



П.П. dinga, прочети ревюто на Бони, там има много снимки [smilie24]



Публикацията е редактирана (24-12-08 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: vetinari   
Дата:   24-12-08 21:44

Reptile, разбирам да имаш ЕДНА снимка в профила си , дето да не може да се направи, че и по-добре с ФЗ50 - да даваш акъл, ама...
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от панасоник еф зет 50.
Автор: nnenov   
Дата:   25-12-08 01:58

ЦЪК

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »