Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: tonevjr   
Дата:   02-12-08 17:47

Голям мерак ми беше да видя марк 2 от доста време,та днес най-накрая си поиграх половин час и да споделя малко впечатления![smile]

Първо,аз лично не намирам смисъл да се минава от 5д към 5д2 и не смятам да го правя.[smile]

Та така...апарата е доста лек и определено по-удобен в ръката от старото 5д,има нещо по-агресивно,не знам...като малък 1д е.[smile]
Дисплеят е върха просто,наистина е много добър!Там никакви забележки![smilie24]
Видеото ми е много ново за мен и фокусирането ми беше мъка,за оправни хора е,не за мен[smilie5] Но изглеждаше приятно на дисплея,не съм компетентен там изобщо...[smilie8]
Нещото което много ми допадна и изненада е визъорът!Много светъл и приятен за работа...голямо подобрение спрямо старото 5д![smilie24]
Плъока и по-приятно,звукът е готин![smilie5]
Кадрите за секунда...не открих никаква разлика със старият.

Та да дойдем на фокусирането.5д-то ми беше до мен и си направих тестче....няколко различни обекта(на близко,далече,в сянка,на светло...абе няколко такива точки из магазина около 10 общо) и пробвах и двата.
Усещането на новият апарат е малко по-различно(предполагам и заради визъора) , НО РАЗЛИКА НЕ ОТКРИХ. Първо пробвах старото...не се затрудни никъде в общи линии...после дойде ред и на новото...разлика нулева...все едно снимам с 2 еднакви апарата! За сравнение.... 50Д и д300/д700 определено са по-добри и се усеща разликата на момента.
Това проваля иначе наистина добрата камера за мен лично....за 3 години чаках повече....[smilie8]

Картинката всички мисля я знаете и сте гледали достатачно....до ИСО 6400 безупречна и използваема в доста ситуации.
Снимах еднакви кадри и с двата (напълно автоматично) за да видя каква е разликата наистина и определено имаше разлика в полза на Марк 2.[smile]

И пак казвам,от 5д към 5д2 специално няма много смисъл,въпреки много плюсове и факта,че почти всичко в парата ми харесва! Тунинговано 5д просто,аз лично чакам по-друг тип апарат [beer]

Успех на всичко,които смятат да си го купят,определено ще ги радва![beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-12-08 17:52

я като споделяш за плякането кажи огледалото по-леко ли е или пак има доста големи вибрации от него?

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :)
Автор: JeT   
Дата:   02-12-08 17:54

TonevJr къде в България намери ЕОС 5Д Мк2, за да си "поиграеш" с него?

Щото ако го има в някой от БГ-магазините ще "вдигна във въздуха" [smilie5] КАНОН-България, че си чакам апарата повече от 2 месеца вече [smilie23] ...

П.П. Всъщност ти в БГ ли се намираш?

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: tonevjr   
Дата:   02-12-08 17:55

Ми и да има...не е голяма...просто звукът е различен! Като превключваш към live view апарата направо ти се тресе в ръцете![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-12-08 17:56

мен звука не ме интересува, а вибрациите само....

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: tonevjr   
Дата:   02-12-08 17:57

Упсс...да! Забравих да спомена,че това цялото се случва в Германия...да не си помислите,че са ви забравили в БГ.[smile] Тук в Мюнхен официалното му представяне от канон беше преди 3-4 седмици....от няколко дни го има по магазините.[beer]



Публикацията е редактирана (02-12-08 17:58)

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: dau   
Дата:   02-12-08 17:57

в България някъде в Германия примерно [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: ivodam   
Дата:   02-12-08 18:06

Ми ако картината, както казваш, е безупречна до 6400, това никак не е малко и само по себе си е предостатъчно за едно ъпгрейдване. А каква е картината сама по себе си, колорит, детайли? И още нещо би ме интересувало, ако имаш възможност пак да го пробваш - как е спот меренето? Това е един въпрос, който почти никога не се разглежда, а разликите са огромни у различните тела - досега единствено при Марк 3 съм имал наистина свестно и много добро спот мерене.

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: tonevjr   
Дата:   02-12-08 18:12

Ми да 3200 напълно използваемо...6400 в доста ситуации и зависимо какво качество и до колко ти пречи шума!КАртинката наистина е много добра...наистина ми хареса и това е единственото,което може да ме накара да го взема...единствено някакви надежди за още един ФФ извън 1д серията ме спира за сега поне.
Мога да го пробвам пак,още днес ако искам,но не ми се разкарва пак...прави си...не се сетих за спот меренето.[smilie2] Седмицата ми е малко натоварена,но ако пак го пробвам скоро ще погледна това и ще ти пиша.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   02-12-08 18:15

TonevJr, може би повечето хора ще се заинтересуват на сравнение на картинката между 5D и 5Dmk2 при високо ISO на по-тъмно. Няма да е зле да им направиш някой и друг кадър (ако дават).

Инак, за мониторчето то си беше ясно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: JeT   
Дата:   02-12-08 18:18

TonevJr , мерси за "успокоителната" информация ... като знам, че можех да си поръчам ЕОС 5Д Мк2 и от Германия .. не ми е много радостно ...

В БГ презентацията е този петък - 5 Дек.

Тарикатите от КАНОН-България са уредили да дойде, някакво "Унгарско камикадзе - презентаторче" та него да линчуваме [smilie5] ако не даде точна дата за доставка на апаратите ...


П.П. За автофокуса - вече има само добри и по-добри автофокусни ситеми.
Щом навремето и спортните фото-репортери се оправяха напълно добре с автофокусната система на Никон Ф4 + "помпа"-зум-а 80-200/2.8 ... то ЕОС 5Д Мк2 можеш да го броиш направо в раздел "суперскоростно & суперточно" фокусиране.



Публикацията е редактирана (02-12-08 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-12-08 18:24

къде ще е тази презентация в петък? [smilie8]

Тонев имаш ли кадри които да можеш да споделиш? некое роуче да фърлиш?

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: otvorenia   
Дата:   02-12-08 18:27

Да се минава от 5д към 5д2, наистина няма много смисъл.Това го забелязах преди месеци. След обявяването на 5Д2 цената на 5Д леко спадна а после се качи на ниво повече отколкото преди спада. Това ме наведе на размисли че 5Д наистина си струва и дори си мислех да не би нещо в 5Д2 да ме изненада неприятно.
При втората версия трябва вече да си прегледаш обективите с които разполагаш за да няма разочарования.
Аз лично бих предпочел да имаше версия с новата технология , с нов процесор, и с другите новости на на 12-13 Мп с голям физически размер на пиксела.
А що се отнася до автофокуса:

Канон още навремето официално обявиха че понеже 5Д е с добър фокус и затова са го вложили същия без промяна в 5Д2.

Всъщност искат да кажат че ако сложат

1)автофокус като на 50Д (притежавам го) и всичките сензори крос - то тогава апарата си става резачка и всички последващи продажби на бъдещи МаркоДс с новата технология ще бъдат затруднени заради 5Д2

2)3.9 кадъра в секунда, също е превенция да не би про-тата да се насочат към 5Д2, вместо към МаркоДс

Иначе чичо Кен не напразно в оная тема дето сравнява Д700,Д3 и 5Д описва всички недостатъци на Канона, но когато става дума за пейзаж то той слага 5Д на 1-во място пред 2-та Никон по качество на картинката.

По сайтовете когато става дума за тестове на ФФ забелязах, че почти винаги теста е правен с 5Д а не с някой МаркДс.
И този път Канон си взимат поука да не би да се минат много и да ни дадат всички екстри както правят например Никон.
Обаче съм за технологични промени и просто не ми дават избор и трябва да скачам на тия 21Мп макар и с голямо неудоволствие



Публикацията е редактирана (02-12-08 18:36)

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: dau   
Дата:   02-12-08 18:35

поне имаш обективи да пълниш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: otvorenia   
Дата:   02-12-08 18:40

Абе още преди да го обявят тоя 5Д2 тайно се надявах да е максимум 16Мп. С новата технология на пиксела щеше да е перфектно.
А сега какво, по як процесор, ама и як файл и с малка скорост кадри/сек.
Вместо на 12мп матрица - вдигаш скороста на кадри/сек а и всичко друго щеше да е по бързо.

Относно обективите:
Твърди
35/1.4
50/1.2 - малко съм на кантар да кажа не
100/2 - евтин и подценяван обектив заради съвпадането на дължината с макрото.
Това е обектив който на 5Д се държи отлично по ъглите !
200/2.8 II - много добър обектив, но и много непопулярен, а всъщност не скъп.
Като качество неотличим от 135/2 където цветовия баланс на 135-цата взима връх.
Дълъг обектив за ФФ - 400/5.6 - никакви забележки !

Другите не ги споменавам защото многократно е писано за тях



Публикацията е редактирана (02-12-08 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: tonevjr   
Дата:   02-12-08 18:41

Otvorenia....[smilie24]


Картинки от мен поне за сега няма![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: ecobo   
Дата:   02-12-08 18:43

TonevJr, качи някъде малко RAW-чета де.. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: JeT   
Дата:   02-12-08 18:53

dau, в х-л Кемпински е презентацията, на 5 и 6 Дек. (2 дни [smilie11] )ама оттука където съм не мога да си отворя пощ@та и да прочета точните данни от поканата.

Обаче мен ме боли "..." какво ще ми презентират - за този апарат вече всичко знам и "менюъла" съм прочел.
Въпросите, които реално интересуват мен (и другите 32 души дето знам, че са си поръчали ЕОС 5Д Мк2) са само 3 броя[smilie5]:

1/ Кога КАНОН-България ще ми достави апарата ?
https://photo-forum.net/joro/emoticons/rifle.gif

2/ Кога КАНОН-България ще ми достави апарата ?
https://photo-forum.net/joro/emoticons/rifle.gif

3/ Кога КАНОН-България ще ми достави апарата ?
https://photo-forum.net/joro/emoticons/rifle.gif



Та "гадовете" от КАНОН-България се усукват нещо и след като лъгаха[smilie23] два месеца подред, вече не само, че не дават точна дата ами телефоните затварят даже [smilie23]



Публикацията е редактирана (02-12-08 18:57)

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: otvorenia   
Дата:   02-12-08 18:57

JeT : айде споко .

Баба ти само на дигатален ФФ е снимала.

Същата еуфория беше преди Нова Година за Д3 и пак не можаха да задоволят желаещите, понеже търсех за един приятел.
Сега историята се повтаря, а вече не се говори за Д3 а само Д3х и Д700.
За другата Нова Година няма да си спомняме какво е това 5Д2



Публикацията е редактирана (02-12-08 18:59)

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: IDA   
Дата:   02-12-08 19:00

Тонев,

Благодаря за споделените впечатления, но това, че надстройката от 5Д на 5дМк2 не си струва, според мен е много лоша новина. Тя означава, че цените на 5Д няма да паднат в обозримо бъдеще и всички, които чакаха и копнееха за този момент, ще си останат с кропфакторките. Цената в Щатско за ново 5Д е все още 2000$, а от втора ръка започват от 1450$. Съответно цената за запазено 5Д в базара е все още над 2000 лв.

Някой наема ли се да прогнозира, кога ще имаме 5Д на приемлива цена, примерно 1500 лв.?

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: JeT   
Дата:   02-12-08 19:00


" ...Баба ти само на дигатеален ФФ е снимала ...[smilie18] "

Абе, прав си ама нали за първи път си поръчвам от България и "не съм им свикнал" на номерата.

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: tonevjr   
Дата:   02-12-08 19:01

Ми не знам...аз днеска без да съм поръчвал нищо да съм бил на списък можех преспокойно да си го вземе за вкъщи с/у кинтите!Кофти е наистина,че в Бг всичко се мота така и не е като в белият свят![smile] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-12-08 19:03

е кой са поканили на тази презентация? само който си е поръчал ли? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: asahi   
Дата:   02-12-08 19:07

Хайде сега! Сефте подгряват публиката, та не знаем?

Само не ми е ясно защо нашите не действат синхронно с Европата, а се влачат месец-два с представянето?
Появява се реалната възможност някой "зрител" да знае повече от бай Ференц (или както там се казваше унгареца).

Отговори на това съобщение
 Re: За новото 5Д2 :) ...впечатления
Автор: джъмбо   
Дата:   02-12-08 19:20

дау.... мен са ме поканили
имам си една такава черна покана :-) с много канончета на нея

мерси за уважението от канон бг макар да знаят че имам акции в никон те учтиво не ме забравят за всяка презентация [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »