Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: ecobo   
Дата:   06-08-08 17:06

На 22, 23 и 24 август 2008 в Жеравна ще се проведе първото издание на фестивала на народната носия.
Всъщност, "фестивал" не е много точно като название... Идеята е връщане 100 години назад. В местността "Добромерица" (преди беше нещо като парк) в изброените 3 дни ще се влиза само с народно облекло, независимо дали е носия, алафранга, просяшки дрехи и т.н. На територията на "фестивала" ще има печени агнета, старовремски деликатеси, продажба на сувенири, изяви на фолклорни ансамбли и т.н. ЗАБРАНЕНИ са всякакви предмети от съвремието - часовници, телефони, фотоапарати, цигари с филтър..., тотално назад във времето, само парите ще са съвременни. Организаторите обещават минимум 150 души охрана и фейс-контрол, така че да не се допусне нито едно изключение.
На територията на парка НЯМА да може да се снима, но около неговите граници също ще има доста на брой изяви, където ще може...
В момента терена се подготвя, строи се огромна сцена...
Засега знам само толкова...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: n1x0n   
Дата:   06-08-08 17:27

На територията на парка НЯМА да може да се снима

Някой няма ли да информира организаторите, че фотографията е на малко над 100 години... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: gecata   
Дата:   06-08-08 17:28

А така, сега да видим съвременни методи за криене на ДСЛР-и под ямурлуци,пояси и потури [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: ecobo   
Дата:   06-08-08 17:36

Може да се снима с камера обскура само [smilie3]
Аз съм намислил да вляза с един Цайс на почти 100 години, който снима прекрасно до ден-днешен.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: canonio   
Дата:   06-08-08 17:41

Как ще се популяризира, ако не се снима?
Трябва да разрешат скритото снимане....

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: ecobo   
Дата:   06-08-08 17:51

Ами за да си върне вложените пари, организаторът (ансамбъл "Българе") иска да има ексклузивни права върху заснемането - фото и видео, които не знам после как ще продава, щото ако моята мутра (примерно) се появи в медийното пространство без мое съгласие, мога да опъна бая парички [smilie3]
Изобщо, това с правата на заснемането не е много добре изчистено, според мен. Може би ще карат всички участници още на входа да подписват модъл рилийз.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: canonio   
Дата:   06-08-08 18:01

Ми да. То няма да е репортаж. Все едно да снимаш един театър и да го пуснеш целия по телевизията....

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: ecobo   
Дата:   06-08-08 18:47

Ама местата в хотелчетата са крайно ограничени... Може да се спи в Котел, Медвен, Ичера, Катунище - наблизо са всичките, а за снимане се намира тъдява.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: digitalgab   
Дата:   06-08-08 19:00

Още отсега знам какво искам да заснема и как, а снимането на потурестите българе и носиите на Добромерица е ширпотреба за масова консумация. Ако някой успее да върне Жеравна 100 години назад, на такъв ръка да му целуваш, но точно обратното, и сегашното не могат да опазят, та прибягват до театрализации и преструвки.



Публикацията е редактирана (06-08-08 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: Stoychev   
Дата:   06-08-08 19:13

Креативна идея. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: ecobo   
Дата:   06-08-08 19:13

digitalgab, така е за съжаление [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: Mick   
Дата:   06-08-08 19:25

интересно... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: digitalgab   
Дата:   06-08-08 19:46

[smile]



Публикацията е редактирана (06-08-08 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: tania_st.   
Дата:   06-08-08 23:26

6tom niama da se snima, miastoto na tazi informacia mai ne to4no tuk. Kolko hubavo- 6te otidem, za da pogledame!!! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: tania_st.   
Дата:   06-08-08 23:28

Edva li 6te e 4aaak pyk tolkova interesno, 4e da izkarat glavolomni sumi ot snimkite. Po- interesno 6te6e da e ako dopuskaha naistina samo kameri na po 100 godini, snima6ti po starata klasi4eska metodika...Jalko. Togava moje6e i da se vklu4a!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: ecobo   
Дата:   07-08-08 13:19

tania_st., присъствието не е задължително [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: j_mironski   
Дата:   07-08-08 15:08

Еее точно тогава съм на море че и къща имам в саседно село, можех и за хотел да не плащам
Жалко
Жалко е и че няма да може а се снима ама съм сигирен че ще има движение навън навътре и ще може да се снимат хората извън забранените месра [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: Amigo   
Дата:   07-08-08 18:07

абе тъпо е, че няма да може да се снима [cool] сигурен съм, че щяха да дойдат доста баш фотографи и привърженици на фотографията [smilie3] [smile] вкл. и аз [smilie5] [smilie5] можеше да се измисли някаква форма - например плащаш 30-40 лв., влизаш на купона и си снимаш на воля [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: ecobo   
Дата:   07-08-08 18:26

Amigo, не е проблена в самото снимане, просто идеята е на територията на събитието, в продължение на 3 дни, да не се мярка нищо съвременно, никаква техника.
Абе и аз не мога да вдяна каква му е точно идеята на този "фестивал", но съм убеден, че ще голям купон за хората вътре...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: digitalgab   
Дата:   07-08-08 18:41

Мога да помогна за вдяването, виж сега, организаторът е вложил много пари в това "мероприятие" с целта от продажбата на заснетия продукт (потурести българе, каки в носии, овча музика и и пр.), да си ги върне неколкократно. Тогава, участниците изпадат в положението на опитни мишки и безплатни статисти. Наивни ентусиасти има, но поне да раздаваше бира и кебабчета без пари?



Публикацията е редактирана (08-08-08 09:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: ecobo   
Дата:   07-08-08 19:25

Наистина, организаторът е вложил и продължава да влага АДСКИ МНОГО пари в цялата работа, които ще си връща според мен поне 3 години. Неслучайно, договорът с общината е за 30 години, да има време да се избият вложенията и да се реализира печалба. Събитието ще стане ежегодно.
Преди около година е правено нещо подобно в Рибарица, пак от "Българе", но в много по-малък мащаб. Получил се е голям купон. Таа, има някакъв опит по въпроса. На мен ми е любопитно какво ще се получи. Само официалние гости над 400 души. Говори се, че президентина ще бъде там тоже, в родопски потури и с калпак от ярешка кожа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: digitalgab   
Дата:   07-08-08 19:36

Да взема ли да посрещна президентина в сейменско-заптийски костюм, с пояс за два пищова и ножове и на главата с фес пискюлест? На него това повече ще му мяза.
Сцената не ми се вижда огромна, засега, но какво означава "подготовка на терена"? Струва ми се че някои дървета ще изчезнат, чакам само да видя. За сравнение, американците в Ново Село, не дават дърво да се пипне и капка петрол и масло да падне.
Вярвам, че след това нашествие, гъба няма да поникне повече, поне там където ги имаше.
Тия от "Българе" са един голям бизнес, но нали има добър народ... Като са прегърнали българския патриотизъм, на други не го отстъпват.
Но добро ще има, убеден съм че след като президента се друсне по пътя към селото и стъпи на камънака, ще има пари в Жеравна да оправят и пътя, и калдъръма по чаршията, дето стои разрушен вече три години.
А идването на президент и 400 боляри е хитър ход - увеличава се продажната цена на продукта. VIP party.



Публикацията е редактирана (08-08-08 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: Amigo   
Дата:   07-08-08 19:39

А телохранителите на тоя измекяр в потурите ли ще си крият патлаците?! [smilie19] [smilie19] [cool] [smilie5] [smilie5] Бях през юли на 3-дневно представяне на носии, обичаи и народна музика от цялата страна в Рибарица и беше голямо удоволствие за мен. [smilie6] Имаше и мръвки, за който кльопа, имаше и винце и т.н., и се наснимах [smilie5] Надявам се следващата година пак да има и да няма такива като Българе, които да окупират терена [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: mondragon   
Дата:   07-08-08 20:39

Екобо: щото ако моята мутра (примерно) се появи в медийното пространство без мое съгласие, мога да опъна бая парички

Екобо, батка, какви парички ше опънеш бе? Това е обществена проява, единственото, което мижеш да опънеш е няколко бирички и евентуално някое и друго кюфте/кебапче.
Ама като се заизхвърляте така, много ме дразните...[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фестивал на народната носия - Жеравна 2008
Автор: ecobo   
Дата:   07-08-08 23:43

mondragon, батка, изобщо не си наясно, затова не се изхвърляй, ами вземи почети малко закончетата...
Да, могат да ме снимат и показват, но САМО ако това е илюстративен материал към ОБЩЕСТВЕНО ЗНАЧИМА новина. Предполагам, знаеш какво значи новина и колко време новината е новина, сигурно се досещаш и какво значи "обществено значима". Даже има някакъв законно установен срок, мисля че беше 3 или 5 дни от датата на събитието. После това престава да бъде новина, демек не може вече да се показва.
Не могат да ме снимат и показват, ако става въпрос за филм, комерсиален продукт или както искаш го наречи, независимо какво е събитието. Това, че в момента много малко медии спазват закона, не означава, че него го няма, а само че останалите медии са закононарушители и ВСЕКИ който счита, че прават му на личност са нарушени, може да заведе дело и ако адвоката му не е завършил някой ПУЦ по право, рано или късно ще спечели делото.
Без изрично позволение могат да се снимат само обществени личности, които в момента на снимането са на обществено място. Демек, могат да снимат президента, ама мене не могат, щото аз не съм обществена личност.

Ама верно много ме дразните така като почнете да се изхвърляте съвсем неподготвени... [ezik]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »