Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Солун и Атина
Автор: da.fo   
Дата:   28-10-07 22:08

Мисля да се поразходя и да поснимам малко в Гърция. Тези два най големи града(Солун и Атина) ще посетя обезателно. Ако някой има малко повече информация за хотелчета(с цени като за БГ - фотографи) разположени в хубави живописни места за снимане ще ми е много полезно, защото в нета пише само на колко разстояние са от морето,търговската улица и т н. А въобще всякаква информация за Гърция ще ми е от полза, тъй като за първи път ще посетя южната ни съседка.
благодаря предварително на всички [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: джъмбо   
Дата:   28-10-07 22:15

тва си е за зоната

Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: asahi   
Дата:   28-10-07 22:18

Никонците са спецове по Солун[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: джъмбо   
Дата:   28-10-07 22:20

асахи скоро няма да може да си ползваш любимата фраза [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: asahi   
Дата:   28-10-07 22:33

Но споменът вечно ще топли душите ви.

Да.фо, питай Гугъл за Thessaloniki Hotels

Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: джъмбо   
Дата:   28-10-07 22:35

ми асахи аз ходих до солун на път за корфу... убав градец....
иначе като моя д70 бе там ползвах служебен

така че....

добре че ги има зентекс иначе и ти щеше да се вайкаш от гаранционният ви пан сервиз.....

а да.... в солун го оправят безплатно ако е гаранционен
твоя канон зентекс безплатно ли го прави?

Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: asahi   
Дата:   28-10-07 22:41

Ти канона остави на нас.
Кажи на човека за хотелчетата и забележителностите.

Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: bobihot   
Дата:   28-10-07 22:51

На Д300-та като ми се разви болтчето...[ezik] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: loveforever   
Дата:   29-10-07 00:21

За разглеждане и разходка в Солун само в неделя - иначе е лудницата и задръстването са непоносими. Не знам как ше пътуваш, но ако е с кола - задължително спазване на пътни знаци, ограничения, маркировки ... защото иначе полицаите никакви ги няма , но засекат ли те в издънка - много лошо. Глобите тръгват от 350 евро нагоре.
Цените им по магазините са горе-долу като у нас, само някои неща са по- скъпи, за заведенията - цените тук умножени по две и в евро, а на някои места и повече. Горивата им са хубави, пътищата прилични.

Като забележителности - има доста интересни неща из целия Солун. По реповете продават карти на града с отбелязани забележителностите и няма проблем с ориентацията стига да можеш да разчиташ гръцкия, защото не навсякъде указателните табели са дублирани на английски, а и има разлика в изписванията печатно-ръкописно. Никога не наричай пред гърците Солун така - казва се Тесалоники - иначе много зле го приемат.
Интересно според мен за разглеждане е целия район на Халкидики, като първия ръкав Касандра според мен е най-живописен. На юг от Солун на няколко места се плащат магистрални такси по 2 евро за лека кола. Хубаво е в Паралиа Катерини. Там ходат много българи, има доста хотелчета и мисля, че биха могли да се намерят доста приемливи условия за отсядане. Сега е извън сезона и трябва да има стаи и за по 15-18 евро. Наблизо е Олимп и според мен си заслужава да се посети. На юг западно от Лариса с не много голямо отклонение се стига до Метеора - много красиво и внушително място. Един цял ден едва стига да се обиколят и разгледат всичките манастири.
За Атина незнам - предвиждаме разходка до там напролет.

Пътуваме с кемпер и не мога да дам инфо за хотели, но ако предстаява интерес мога да дам координати на прилично място за спане в района на Паралиа Катерини.
Това е което мога да кажа по въпроса.

Пожелавам приятно изкарване и много хубави снимки!


Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: CArli   
Дата:   29-10-07 01:01

http://www.hotelcarolina.gr/rooms.htm
2 пъти съм отсядала там-хотелят не е луксозен, но е с много удобно местоположение[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: dexter_d   
Дата:   29-10-07 10:09

Няма такъв град Солун в Гърция. Също както в България няма Анхиало, Станимака, Кюприя и Василико.


Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: Стефан   
Дата:   29-10-07 10:39

Също както няма и Филипополис [smilie3] Което обаче не пречи във Пловдив да има хотели, галерии и какво ли не с това име [smilie8] Не знам доколко гърците все още ги тресе комплекса за името на Солун, но сега, в ЕС поне не могат да върнат никого от границата, щото се изпуснал да каже че отива в Солун, а не в Тесалоники (то пък една разлика - така или иначе с общ корен са двете имена).
Та в Тесалоники или където и да е в Гърция със сигурност няма да видите х-л "Солун", виж обаче в България съм виждал х-л "Тесалоники" (или мотел беше) край магистралата за Кулата [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: da.fo   
Дата:   29-10-07 12:24

Джъмбо
- а бе пуснах я аз темата в зоната ама никой не и обърна внимание[smilie10]
асахи
- аз в гугъла проверих и извадих много хотелчета но там няма как да разбера кой се намира на живописно и красиво място
ловефоревър
-благодаря ти много[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: PuertoVaras   
Дата:   29-10-07 19:13

Веднъж се опитах да отида в Солун ...
Направих 3 кръгчета с колата по централните улици на полусъединител. Място за паркиране разбира се не намерих, но получих уплах, че дори и да успея да паркирам някъде, няма да мога после да си взема колата от там - тези са ненормални, паркират на 2 реда и един върху друг :))
Избягах веднага към малките хубави градчета по крайбрежието.
Казват че в Атина било по-зле.
Не мога да си го представя.


Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: loveforever   
Дата:   29-10-07 20:31

През седмицата в Солун а ад, но в неделя става за разходка.

По повод паркирането се сетих - преди няколко години отиваме за пръв път там и търсим място за паркиране. Естествено по-лесно е да се открие игла в купа сено, отколкото такова. Както и да е накрая разпознаваме обозначение за паркинг(в единия край на пристанището), но при опит да влезем учтиво ни обясняват, че трябва да се наредим на опашка, а тя както разбрахме в последствие беше дълга 4 преки. След 45 минути чакане при температура на сянка 42 градуса по Целзий успяхме да влезем в заветния паркинг и отново изненада - парко-места няма, а има тридесетина коли, които нервно обикалят и дбнат някой да си тръгне за да му заемат мястото. Последната процедура се реализира по схемата "по-силния и бързия печели", като едва ли не се стига до бой. И така след доста време, (което си се таксува) и няколко предреждания от страна на местни нахали успяхме да паркираме. Таксата беше 3,5 евро/час.

Тази година в началото на лятото пак бяхме в Солун, но този път в неделя. Имаше както места за паркиране по уличките, така и по заведенията да седне човек и да пие кафе( предния път и това беше невъзможно). Града беше спокоен, приятен за разходка, а покрай забележителностите хора малко и достъпни за снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: da.fo   
Дата:   29-10-07 20:55

много полезни съвети - непременно събота и неделя в Солун[beer] (опс Тесалоники , че трябва да се свиква)


Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: sampo   
Дата:   30-10-07 14:33

Над 250 пъти съм ходил до Солун , ходи лятото /август/ и то с мотоциклет /ако имаш/ , останалото е губене на време , особено за хора , които не са го посещавали .
3.5 милиона души /бързащи за някъде/ , смрад на гниещи водорасли , градската канализация мирише за 5.5 милиона , тук таме по два-три камъка един върху друг , надлежно оградени със мрежа , а вътре пикаещи котки , това е Солун , Атина ще ти даде повече , повервай [smilie3]



Публикацията е редактирана (30-10-07 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: ivannn   
Дата:   30-10-07 17:11

сампо, ма фрапето в Салоники е по-добро [ezik]

ако някой го е страх от Солунския трафик в събота (с основание) - може да прескочи до Кавала. Долу на пристанището има няколко чудни рибни ресторантчета, където даже сервитьорите са научили български, а морската кухня е типично гръцка и каламариата как прокарва узото ...

В Гърция освен 2-та най-големи града има още много за гледане и още повече за снимане. Например Олимпия на пролет като цъфнат дърветата е толкова красива ... Сега след пожарите обаче не знам как ще е.
Островите са една друга приказка - Дори на Тасос е приятно, пък какво да коментираме за Крит, Санторини, Миконос и т.н.



Публикацията е редактирана (30-10-07 17:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: mooneclipse   
Дата:   31-10-07 10:31

За Атина инфо за конкретни хотели не мога да дам, но ако пътуваш с кола- движението в града е ад. Проблема с паркирането също- ако намериш място за паркиране в рамките на 20-30 мин търсене си щастливец. Иначе платените паркинги са 3-6 до 8 евро на час.
Освен традиционните туристически забележителности на мен ми харесва неделята за стрийт фотография- централните улици тогава са пълни с нещо като пазари и хора от всякакви раси. Поразходи се из Плака- това е старата част / уви силно туристическа/, извън града към Сунио има доста красиви местности. Каквото и да успееш да снимаш обаче, не пропускай някое от кафенетата под Акропола заради усещането за безгрижие.Иначе за из града- билетите за автобус са 70 цента, метрото е най- удобния вариант за придвижване.Ако решиш да се движиш с кола из града- внимавай с мотористите, които са безброй и изскачат от всички страни, бутат се между колите при задръствания. На мен специално много ми харесва пристанището на Пирея с огромните кораби, а има и една крайбрежна уличка в онзи район само с ресторантчета.
Лек път и не се подлъгвай по безумното каране на гърците, защото както вече са ти казали глобите са много големи!

Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: asahi   
Дата:   31-10-07 10:37

В Кавала паркинга на пристанището е супер - под 2 евро за половин ден, има и тоалетна (не е върха).

Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: da.fo   
Дата:   31-10-07 19:09

а някой скоро ходил ли е след пожарите - все още черни ли са гръцките баири ?


Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: паралакс   
Дата:   01-11-07 08:15

Аз ходих няколко пъти...тъжна гледка, но както съм кръстил снимката.."животът побеждава"


http://photo-zona.net/images/user46222/album8876/preview/1193897620_foxu5253_m30.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: nomadsl   
Дата:   01-11-07 09:11

В Солун движението е тегаво, но не бих казал , че е по-тежко от софийското. Трудно се намира място за паркиране /в София лесно ли е?/. Но аз винаги съм успявал с паркирането в района между Кулата и рибния пазар. Там има множество малки улички с хубави магазини - клиентите често спират и тръгват, така че се отварят дупки за паркиране.

Относно названието: Тесалоники още по времето на ранното римско владичество, а може и преди това е главен административен център на областта Тесалия - оттам и името.

Града е прекрасен по мой вкус. Освен със сервиза на Никон е известен и с други забележителности.


Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: rumensh   
Дата:   03-11-07 13:54

Не знам за Солун но в Атина е ужас да паркираш ходихме преди време с колега обикаляхме 1 час по улуците и няма и няма места накрая оставихме колата на паркинг по 1 евро на час 2 дни 48 евро но разгледахме града добре без бързане наистина космополитен град много има за разглеждане само време да имаш спахме в нелош хотел за 50 евро на ден.Естествено Акропола е нещо уникално хората си го подържат и вадят пари от това.Ще останеш доволен от разходката.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Солун и Атина
Автор: tractorista   
Дата:   03-11-07 13:57

Аз заминавам с жената другата седмица в Атина на концерт на Dead Can Dance. Приготвеил съм си фоточантата, само дано не е забранено да се снима. ПОне успяхме в последния момент да купим билети.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »