Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Откраднат комплект фототехника
Автор: RalchevBG   
Дата:   20-04-19 07:57

Здравейте,

Вчера ми задигнаха фоточантата с техниката вътре и се оказа , че вградения GPS не върши работа. Мпля да споделите опит, хората преживяли това, какви действия да предприема. Освен жалба в полицията, четох за тракинг по снимка. Други идеи?

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: Gecata   
Дата:   20-04-19 09:56

Дайте повече инфо за откраднатата техника: Модел, номер на тялото, обективите, окомплектовка, характерни белези по техниката. В кой регион на страната е открадната и т.н. Всяка информация би била полезна. Често откраднатата техника се появява в заложни къщи в другия край на страната или в OLX на парче, така, че ако споделите тези неща тук шансовете да се намери се повишават многократно!

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: Peyu   
Дата:   20-04-19 10:52

Сигнал в полицията? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: ecobo   
Дата:   20-04-19 11:01

Вграденият GPS не е предназначен за проследяване на техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: asahi   
Дата:   20-04-19 13:57

"Автор: Peyu
Дата: 20-04-19 10:52

Сигнал в полицията? [smilie11]"

Явно не разчита на Светия синод.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: Gecata   
Дата:   20-04-19 14:57

А аз си мисля, че не се е закахарил много щом все още не е публикувал какво точно са му откраднали и как изглежда. Всички знаем, че желязото се кове докато е горещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: Peyu   
Дата:   21-04-19 14:02

asahi

Колкото и странно да звучи най-сигурния начин е през полицията. Защото дори и да ги намери в базара или олх как ще си ги вземе обратно - законно?
Аз също доста съм подценявал работата на МВР, но в подобна ситуация на мои близки приятели и колеги намериха всичко точно за 3 дни. А единия от апашите получи ефективна присъда и влезе на топло.
Но както каза Гецата явно не бърза да ги търси колегата..

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: slavoart   
Дата:   21-04-19 14:46

https://www.stolencamerafinder.com

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: RalchevBG   
Дата:   21-04-19 15:49

@Gecata , не използвайте "аз мисля", защово явно не ви се отдава.

Подадох сигнал в полицията още на момента, когато разбрах какво се е случило.

Регистрирах апарата във всички тракинг сайтове, който търсят по данни на снимката.

На идния ден след случката обиколих всичките заложни къщи в окръг 2км (21 броя), но без успех.

Комплекта включва :

Тяло Никон д5300
Варио обектив китов 18-55мм
35мм prime 1.8G
50mm prime 1.8G

Двата prime обектива съм ги купувал тук от форума и ОЛХ, свързах се с продавачите, за съжаление нямат никаква документация за тях.

Също така разполагам само със снимка от 35мм, евентуално от нея ако се извади някак си сериен номер за обектива.

50мм ми беше нов и нямам нищо качено на компютър, всичко беше в апарата. Разполагам само със разписка от speedy с цената му.

Това са данните за тялото и варио обектива :

Make NIKON CORPORATION
Model NIKON D5300
Date 2013:03:17 22:54:23
Serial Number 4999573

За 35мм 1.8G

Този сайт ми извади тези данни, аз не видях сериен номер :

https://www.get-metadata.com/result/7b278793-bf56-44d5-9d2f-1c5cda6304c7

Ако има вариант да му намеря сериен номер по снимка, моля да споделите.

Благодаря за отзивите ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: ombre   
Дата:   21-04-19 17:08

Ралчев,а Вие от къде знаете,че не му се отдава мисленето?Това,че е изразил мнение,няма нищо общо с вашия довод.Отделно от това,тук можем да ви изкажем съчувствие и искрено се надявам да си намерите техниката,нещо което е слабо вероятно,но определено не бих си не бих си позволил подобен тон към хора,които евентуално биха могли да помогнат,ако могат.Реално Гецата е прав,понеже чак сега обявявате каква е техниката и наистина се създава впечатление,че не си го слагате много на сърцето.Аз например,ако я намеря и вие така сте писали по мой адрес няма да ви я върна,и обратното.Това с полицията дава надежда, но много малка.Желая ви успех с намирането на техниката,защото всички знаем,какво ни коства да можем да притежаваме една или друга такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: petervassilev   
Дата:   21-04-19 17:43

Доста груба реакция на автора, която според мен не може да бъде оправдана дори и от изнервената ситуация заради кражбата. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: RalchevBG   
Дата:   21-04-19 18:06

Ами ще продължи да е остра , понеже ако вас ви оберат , вие първо ще влезете да пишете с непознати в интернет форум ли.. ? Това звучи неадекватно по мое мнение.

Обидата ми беше насочена, понеже не може да си правиш извод дали нещо не ми е нужно или както се изрази, че не съм се закахарил.
Нито ме познава, нито знае ситуацията и влиза да си изрази мнението за мен , като личност понеже явно е някакъв експерт психолог, а не да изкаже мнение какво мога да направя и да помогне нещо.Не съм и очаквал нищо друго, като знам средностатистическия българин как само плюе и дава акъл, но това не му дава право да прави подобни изказвания по мой адрес, при положение, че дори не познава ситуацията и мен. АКо бях нагъран с нож и ми е открадната техниката и лежа в болница , пак ли трябваше да пиша в фото форума още на същата минута?

Нямам интерес да водя този спор повече, изпълних задължението си към форума да защитя някой купувач от крадена техника.

Благодаря за вниманието.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: avo   
Дата:   21-04-19 18:44

Ралчев, излагате се твърде много.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: RalchevBG   
Дата:   21-04-19 18:53

Благодаря ви за мнението ви за мен , точно това питах :)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: VladVlad   
Дата:   21-04-19 19:58

RalchevBG - евала и браво. Напълно те подкрепям и пожелавам най - скорошно намиране на техниката.


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: oswald   
Дата:   22-04-19 09:00





Публикацията е редактирана (22-04-19 09:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: Peyu   
Дата:   22-04-19 11:08

Когато човек МОЛИ за помощ би трябвало да бъде една идея по-смирен..
Все пак знай, че нямаш ли документи за техниката. Няма как да докажеш, че е твоя и дори да се намери може да не си я върнеш обратно!
Трябва ти или фактура, касов бон, гаранция, кутия или детайлна снимка (стара) на която да се вижда сирения номер.
Казвам ти го от опит... Щото така всеки може да каже тая техника е моя дай си ми я.
А относно коментара ти към Gecata - е меко казано неколегиално да нападаш човек, които желае да ти помогне ... ама ти си знаеш де.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: Nikoneff   
Дата:   22-04-19 12:13

Господин Ралчев от BG,
Не знам с какво право обиждате членовете на ФФ, които квалифицирате чрез израза "като знам средностатистическия българин как само плюе и дава акъл". Та нима Вие не показахте с поста си, че съвсем точно попадате в това определение.
И защо лъжете по адрес на колегата(Gecata), заявявайки че "а не да изкаже мнение какво мога да направя и да помогне нещо". Та точно той още в първият пост след Вашият, Ви даде правилен съвет какво да направите.
Хайде по-спокойно, не сте нито първият, нито последният, на който му крадат техниката. Но за всяко нещо си има начини за действие.


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: mbs   
Дата:   22-04-19 16:14

RalchevBG
Дата: 21-04-19 18:06
Ами ще продължи да е остра , понеже ако вас ви оберат , вие първо ще влезете да пишете с непознати в интернет форум ли.. ? Това звучи неадекватно по мое мнение.


Вместо това примерно може да се кара/спори/препира с непознати в интернет форум [smilie10]. През това време дано полицията си свърши работата.


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: ahead   
Дата:   22-04-19 17:22

Още колко ще се изредят да нападат автора на темата... стана ясно, че коментара му не е уместен, няма нужда да се пише едно и също.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: RalchevBG   
Дата:   23-04-19 02:04

Здравейте, @ Peyu ,

Да имам кутии и документи. Гаранцията с бона, кутии и книжки са в мен, но както казах, нямам големи надежди.Гледкам сайтовете на заложните къщи из града и продавалничето. По-скоро опитвам да задействам нещата , да се сложат камери на паркинга на ЛИДЛ, защото не ОК топ верига в света да бяга така от отговорност, че не искат да си гледат паркинга и че след толкова много пострадали, те били преценили, че не били нужни камери.

По повод изказването на г-н Nikoneff, който защитава "колегата" си г-н Gecata, аз все още заставам зад думите си, които съм писал когато съм бил все още афектиран от ситуацията, която съм преживял ЗАЩОТО:

Вие го защитавате, че е казал какво да се направи, аз му благодарих за което, но грубите ми думи бяха по повод следващия му коментар как не съм се закахарил, подкрепени с български скоропоговорка и извод базиран на това, за колко време аз отговарям в интернет форум.

Не смятам да продължа да водя този спор, пак казвам, в предния си коментар дадох данни за апарата и обективите, дано някой който търси този модел и обективи, да не попадне точно на тази техника.

Успехи!

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   23-04-19 16:51

Те коли трудно се намират, пък какво остава за такава техника. Аз и в Лидл влизам с Фото раницата, пък ако искат да ме проверяват дали съм крал.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: linken   
Дата:   23-04-19 17:07

Аз пък съм съгласен с автора. Коментара (втория) на @Gecata въобще не е на място. Това, че човека не е могъл да отговори моментално, не означава че му е все тая. Радвам се, че иска да му помогне с предишния си коментар, но този беше просто излишен [smilie21]
А другите семкаджии, вместо да го защитават - може да дадат някой съвет[shtrak]



Публикацията е редактирана (23-04-19 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: silvesar   
Дата:   23-04-19 18:42

linken : По-адекватен отговор от на Gecata не може да се даде.
Кофти за автора и за техниката, но когато се иска помощ поне да се пише град или село и какво е открадната точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат комплект фототехника
Автор: linken   
Дата:   23-04-19 18:53

@silvesar това написах и аз. По-добре написано от първият му коментар не може да бъде, просто втория беше излишен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »