Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: evga   
Дата:   28-03-15 18:05

Здравейте, търся съвет от професионалистите във форума за обектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица /не ръчна/ за Sony A58 /тъй като от четене по форуми разбрах, че крачето за този модел е по-специфично и не става всяка за него/.
В момента съм с два обектива: 18-55 /китовия/ и 55-200, но ми трябва по-хубав за портретни снимки /ще снимам главно деца - ученици и от градини. Попаднах преди време на обява за такъв обектив - 200лв. втора употреба /супер запазен и малко ползван/, но докато звънна човека го бе продал. Ако някой знае за читав Сони 50мм/F1.8 твърд, моля да ми пише или даде линк към обявата, гледах ги нови, но тъй като не разполагам в момента с много пари ми се струва че 350 ми е скъпо, а и светкавица...
Също така искам и да ми дадете съвет, избора ми точно за този обектив правилен ли е и имам ли нужда от светкавицата /точно сег/ако правя външни снимки на децата? Кое ми е по-наложащото? Любител съм и затова се обръщам към по-вещи фотографи, които със сигурност ще ме насочат и посъветват правилно.
Повечето ми познати фотографи са Никон и Канон, няма и как да тествам такъв обектив или светка, затова ми е трудно в избора.
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: Ghost4o   
Дата:   28-03-15 18:25

Обектива за парите си не е лош, ще си доволна :) Навън няма да ти трябва светкавица :)

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: A4o90   
Дата:   28-03-15 20:34

Ghost4o рече и отсече..
Всъщност, така зададен въпроса малко трудно ще получи отговор. Някои предпочитат със светкавици, други разчитат на естествена светлина.. Всичко опира до това как искаш да изглежда кадъра. Лично аз не съм вещ в ползването на светкавици. Имал съм този обектив и бях доволен от него. За 200 лв редовно излизат втора ръка. Ако не ти се чака може да погледнеш и Минолта 50/1.7, тя е дори по-евтина [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: evga   
Дата:   28-03-15 20:40

Но тази Минолта 50/1.7 ще стане ли за моето Sony Alpha 58?

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-03-15 20:40

За обектива:
50/1.8 е много добър обектив, особено за парите си. Ще ти върши перфектна работа за портрети на деца, било то навън или в интериор. По-къс е от класическите "портретни" стъкла, но 85/2.8 е по-скъп и не е толкова светлосилен. Общо казано, по-оптимално бюджетно решение за твоите цели просто няма!
Продавам един 50/1.8 - като нов, пълен комплект, с изтекла гаранция, все още не съм го обявил в базара. Ако те интересува - пиши на Л.С.

За светкавицата:
А58 е със стандартна обувка за светкавица - за разлика от по-старата обувка тип "Минолта", от която Сони се отказаха преди време. Това НЕ означава, че можеш да се купиш коя да е светкавица със стандартна обувка. Разликата е в автоматичните режими (TTL и производните), които работят различно в зависимост от марката. В ръчен режим разлики няма, стига обувката да е една и съща. Ще рече, че автоматична светкавица за Канон (например) няма да работи коректно на тяло Никон, Сони или Панасоник (например) в автоматичен режим. Материята е доста сложна и не може да бъде обяснена с няколко изречения. Накратко, съветвам те да отложиш купуването на светкавица, докато не научиш как точно ще я използваш и за какви приложения ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: kery70   
Дата:   28-03-15 20:42

Не бързай със светкавицата. Вземи само обектива.Ночев ме е изпреварил [smile] сонито е доста по добре от минолтата оптически за кропка според мен. Тествай на Ночев и ще се убедиш.



Публикацията е редактирана (28-03-15 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: evga   
Дата:   28-03-15 20:48

Благодаря за изчерпателния отговор.
Светкавицата ми трябва за затворени помещения, тъй като без нея с вградената стават едни неприятни сенки на лицата /и изобщо/, пробвала съм да сложа хартия пред нея, да не е така силна, но не е същото. А за външните снимки ми харесва със светка, защото чертите на лицето също стоят по-меки. Снимала съм с канон, /не мой/и разликата със светкавица определено си личи.

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: kery70   
Дата:   28-03-15 21:02

Ти си знаеш най добре от какво имаш нужда. Аз светкавица в/у тялото не бих ползвал освен за репортажно снимане. Отделена на статив е друга работа. Но всеки според нуждите. Успех!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-03-15 21:09

Минолта 50/1.7 работи безупречно на А58. Този обектив е малко по-мек от Сони 50/1.8, но според някои има други предимства, които са обект на нескончаем спор в международен план. Не се наемам да бъда арбитър на този спор, но към днешна дата перфектен Минолта 50/1.7 се продава по-скъпо (макар и с малко) от Сони 50/1.8, който всъщност наследява оптичната конструкция на предшественика си (Сони купиха фотографския бизнес на Минолта преди време) макар и в по-различно изпълнение. Разликите, според мен, са пренебрежими. За разлика от по-новия вариант на Сони, Минолта 50/1.7 има и сантиментална стойност.
Разполагам и с Минолта 50/1.7 - ако толкова държиш лично да направиш сравнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: evga   
Дата:   28-03-15 21:10

Благодаря! Писах на един човек от алфа форума продава 50-1,8 /макар, че обявата е от февруари, сигурно е отишла вече :D/, като си взема обектив ще кажа доволна ли съм ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: petrov88   
Дата:   28-03-15 21:12

Изчакай, скоро сони трябва да пускат промото. Чисто нов 50 1.8 за 220лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: evga   
Дата:   28-03-15 21:13

А като цена колко го продаваш? /Минолтата/

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: evga   
Дата:   28-03-15 21:14

Колко да чакам, трябва ми след 15 април да е в мен[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: petrov88   
Дата:   28-03-15 21:29

За обектива ти пратих ЛС, за светкавицата.. зависи. Автоматично светкавица за тази обувка под 200$ не видях. Въпреки, че тук ме съветваха първата да бъде такава, то в youtube като цяло мненията клонят към ръчните. Иначе ако нямаш намерение да снимаш по- големи групи и вградената ти е идеална с дифузер (по 2-3 долара от ebay)

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: evga   
Дата:   22-09-16 14:16

Само да споделя, че вече 1 година съм с Nissin i40. Доволна съм от нея /закачена на тялото/. Компактна е, до сега съм я ползвала изцяло на TTL режим, друго не съм посмяла :).
Сега си купих статив за осветление, нямам още и държач на чадъра, а поставката на Nissina /за статив/, завита за статива ми се струва хлабава и се клати, супер нестабилно се закача за него.
От ръка само пробвах включена на Sf режим с пусната вградена, че пали от разстояние, но светкат и двете и пак става сянка зад обекта.
Ще чета още и ако някой е правил тестове с Nissin i40 на статив и Sony A58, моля да сподели, ползва ли синхронизатор, какъв е той и други подробности.
Иначе съм се насочила с помощ от приятел към светкавица YN 560 IV + YN-560-TXC, но човек от форума сподели с мен, че Nissin-a ми няма да е ползваем и ще трябва да си закупя и трансийвър RX 603. За сега се ровя и чета още, тъй като трябва да съм сигурна кое как ще се сработи с нещата, които имам, а и заради цените, тъй като не мога да си позволя най-скъпите аксесоари.

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: Don_Diego   
Дата:   22-09-16 14:34

[smile]



Публикацията е редактирана (22-09-16 14:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Oбектив Сони 50мм/F1.8 твърд и светкавица за Sony A58
Автор: colorphoto   
Дата:   23-09-16 03:07

За да няма сенки трябват дифузери и правилно подреждане на светкавиците спрямо обекта и обекта спрямо фона.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »