Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Новак с фотоапарат.
Автор: dancho_nakov   
Дата:   10-06-14 21:12

Здравейте, на всички занимаващи се професионално или любителски с този вид спорт (така го наричам аз, защото за да успееш са нужни много усилия и тренировки)

Досега съм снимал само с телефона и с обикновенни апарати, но реших и се сдобих с апарат с който има много да се уча, но имам и много голямо желание.

Самата машинка е Canon eos 500d (взет от 1ви собственик, т.е. вече е във 2ри :) ) който е на 8000 кадъра. Много е зашазен и няма почти следи от употреба.
Обективчето е Canon Zoom LENS Ef 35-105mm 1:4.5-5.6
Работи всичко идеално, с чантичка, капачки за тялото и обектива, зарядно, карта памет и дистанционен спусък.

Много съм доволен от апарата и това което прави като сега тепърва го разучавам кое за какво е и как действа.

Правя снимки на щяло и на нещяло, ползвам ауто фокуса и манюал фокус- аз ръчно да си фокусирам там където искам.
Общо взето съм много доволен от инвестицията която съм направил.

А интересува ме можете ли да ми препоръчате не много сложна програма за обработка на самите снимки и за добавяне на воден знак( така мисля, че се казваше надписа в долната част на снимката където слагат инфо или подпис на фотографа)

С времето ще ви показвам дали имам някакъв прогрес и какво успява да роди главата ми :D

Желая приятен ден на всички вас :)

Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: Pavlov   
Дата:   10-06-14 21:20

Ако снимаш в JPEG - FastStone Image Viewer.
Като решиш да преминеш към RAW, потърси си Digital Photo Professional. Тя е специализирана за Canon, и противно на името е доста елементарна. А като почувстваш нужда от нещо по-сериозно - Lightroom или Photoshop на Adobe.

Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: allyx   
Дата:   10-06-14 21:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: dancho_nakov   
Дата:   10-06-14 21:31

Абе да се гмуркам трябва да се науча да си задържам въздуха по-дълго време както се казва [smilie5]
Засега съм на много ниско ниво, но с времето ще се понауча и имам доста интерес и желание за прогрес в нещата.

А може ли да ми обясните с малко по-прости думи разликата между RAW-a и сегащните снимки. От това, което прочетох (на сложен език за мен с тези термини) представлява сурова снимка която вече трябва да се обработва повече, докато сегащната няма нужда от толкова много дообработка.
П.С. Можете ли да ми кажете от къде се преминава в тази настройка за да видя просто разликата. И къде мога да намеря пълни опътвания към модела на апарата защото не успях да получа книжка с опътвания.

P.S. Ето една снимка от днес

http://prikachi.com/images/693/7388693i.jpg





Публикацията е редактирана (10-06-14 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: allyx   
Дата:   10-06-14 21:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: Pavlov   
Дата:   10-06-14 21:44

Изборът на JPEG или RAW ти е, образно казано, първо водоравно от менюто [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: dancho_nakov   
Дата:   10-06-14 21:45

Благодаря за отделеното време и съвет и полезна информация.
С времето ще почитам от всяко нещо и ще набирам нужната информация :)

Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: quazimodo   
Дата:   11-06-14 00:05

Друже, намери си ръководството за работа с твоя апарат. Вервай ми, нема да сбъркаш ако почнеш четенето от него. Успех в обучението!


Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: stown   
Дата:   11-06-14 00:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: Pavlov   
Дата:   11-06-14 08:48

Ами хубаво, намерете едно ръководство на колегата [smile] .
Аз мога да предложа само за 550D - линк .



Публикацията е редактирана (11-06-14 08:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: quazimodo   
Дата:   11-06-14 09:28

Ние, отпреди революцията, нямаме проблеми с намирането на ръководства, но предполагам, че колегата ще срещне трудности при прочита им[smile]: https://www.dropbox.com/s/zpv5tenhya0h98b/canon-500D-rus.pdf



Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: skywriter   
Дата:   11-06-14 10:10

Ето и на английски


Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-06-14 11:05

И аз снимам с този модел. Добро е. Отиваш на сайта на канон и си сваляш софтуерния пакет за апарата. Има едни присет добавки , които ще ти спестят доста работа.
Успех!!

Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: dancho_nakov   
Дата:   11-06-14 14:20

Здравейте, отново колеги.
Благодаря, че сте ми прикачили ръководство както на айглийски, така и на руски. Руския не е език който съм учил и макар леко сходство с българския може да се разбере предпочитам английския. Все пак ненапразно съм го учил толкова време било то граматика и на малко по-високо ниво :)
Свалих си го на лаптопа и на телефона и като имам време препрочитам по няколко страници :)
Лек ден ви желая на всички и благодаря много за вниманието което ми отдадохте [smilie24]
Ше ви държа в течение за прогреса и снимките които правя :)

П.С. Сега съм се нарамил с тежката задача да си намеря приличен статив за нормални пари за да елиминирам трептенията. Иначе дистанционен спусък имам към апарата и го пробвах още като го взех (работи идеално с разликата че апарата го бях сложил на една маса за да тествам :D )

Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: allyx   
Дата:   11-06-14 14:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: dancho_nakov   
Дата:   12-06-14 08:15

Друго нещо да попитам, броя на кадрите не се ли показва на самия екран, в смисъл като избера опция за снимане в горния десен ъгъл бройката се увеличава и след всяка снимка расте с по една бройка?
+ това като сваля снимка си пише jpg_9000 примерно?
Защото като кача снимка в тези сайтове където са чрез снимка да разбере броя на кадрите не става нещо а нямам кабел към апарата?

Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: Pavlov   
Дата:   12-06-14 08:20

При Canon не можеш да разбереш броя на сработванията на затвора чрез качване на снимка. Просто защото апаратът не ги записва там.
Номерацията на файловете няма нищо общо.
След като си купил вече апарата, няма голям смисъл да ги мислиш. Колкото - толкова [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: dancho_nakov   
Дата:   12-06-14 08:23

A при евентуална повреда може да се отремонтира тялото (т.е. затвора) доколкото съм разбрал?
Не че се кося много, а и няма никакви проблеми и снимките са идеални, просто видях една такава тема и се зачудих да попитам :)



Публикацията е редактирана (12-06-14 08:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Новак с фотоапарат.
Автор: quazimodo   
Дата:   12-06-14 11:58

Стига си се чудИл, бЕгай да снимаш[smile]!!!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »