Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: e-mil   
Дата:   26-05-14 18:50

Изглежда без да искам съм накърнил светлият образ и безкрайно високото самочувствие на IDA, затова освен, че ме е блокирал в неговите теми, ми написа и обилно лично съобщение, след което е побързал да ме блокира и там. Писмото му до мен почва с цитата на Иречек за злобните българи, минава през анализ на обществените нагласи и злобните тролове, които засипват Интернет с политически послания, и завършва с трагични мисли за бъдещето на нацията. [smilie5]

Обикновено не обръщам внимание на ранимите души, които за щяло и нещяло мрънкат за злобата по форумите, но днес този надувко ме подразни, та затова използвам правото си на отговор, макар да е излишен напън. Пък и напоследък във форума е скучновато и много хора ще се зарадват на безплатното забавление. [smile]

* * *
IDA, не за пръв път срещам такива като теб. Все някой ви напада; все някой друг ви е виновен; все се оплаквате, че хората били злобни... и при най-дребния повод гледате да намесите обществения упадък и политиката.
Тайно мечтаете да сте харизматични водачи, а то за тая работа се искат умения и разбиране на света, а не само желание.

Ако наистина искаше темата за Magic Lantern да е полезна, щеше да вдигнеш някоя от старите теми, в която има най-много информация и да я допълниш. Или просто щеше да подбереш линкове към тях и да ги наредиш в първия пост, за да може хората лесно да се ориентират преди да задават въпроси.
Ти обаче не искаш хората да получават независимо мнение по някой въпрос. Предпочиташ да си заградиш свой парцел, в който да си господар и не да публикуваш съвети в темата, а специално да ти се кланят на лични: "Ама, моля ти се кажи ми как се инсталира!". Ти единствено искаш територия, в която високомерно да вириш нос и да блокираш чуждата гледна точка.
По нищо не приличаш на останалите, които безкористно споделят опита си.

И на всичкото отгоре най-нагло лъжеш начинаещите. Самите автори на фърмуера казват: "we can't be certain that it's 100% safe", а ти по отвратителен начин заблуждаваш, че можеш да научиш някого на безопасна инсталация.

И като се върнем на Иречек, да си спомним, че е писал нещо и за такива като теб:
"Българите са много неопитни и самонадеяни; със своите детински неразбранщини бъркат развитието и бъдащността на Отечеството си. Всеки иска да стане министър."

===========================================
Та всъщност отворих тази тема като предупреждение към начинаещите, затова ще го повторя. На сайта на Magic Lantern ясно пише:
Magic Lantern was created by reverse engineering an undocumented system that controls hardware. Therefore, we can't be certain that it's 100% safe.
"Magic Lantern беше създаден чрез обратна разработка на недокументирани възможности за контрол на хардуера. Затова не можем да бъдем сигурни, че е 100% безопасен."

Така че, не вярвайте сляпо на твърденията на проф. д.т.н. Иван Д. Аврамов по прякор IDA, че като ви направи курс по безопасна инсталация, значи сте в сигурни ръце. Наистина страшно много хора ползват Magic Lantern и това води до заблудата, че рискът е нищожен. Но вие си имайте си едно наум преди да ползвате съвети от форумите! И преди всичко прочетете пълното ръководство от авторите!

А за nik4o79, който пита дали ще има ML за 70D, ето информация, която се вади за една минута от Интернет и която всеобхватният и многоопитен IDA никога няма да ти посочи:
"...progress is being made with the 70D-port, and we'll let you know if there are any news."
https://www.facebook.com/magiclantern.firmware


Свиквайте да тръгвате от първоизточника! Не за всяко нещо да ви водят за носа самозвани проповедници.


Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: jivkojj   
Дата:   26-05-14 19:29

Нищо ново относно IDA. Аз също съм получавал дълги ЛС с лични обиди и квалификации от него. [smilie23]



Публикацията е редактирана (26-05-14 19:30)

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-05-14 21:28

И аз съм сред блокираните от IDA. Не че ми пука за това (ще си го преместя в другия крачол, ама от тази страна ми е по-удобно), но съм наистина бесен, че се опитва да заблуждава наивниците! Сглобил проф. дтн Х криво-ляво първото си RAW видео и тръгнал да се хвали, да "ръси мозък" и да блокира всички, дето не са съгласни с него! Хайде холан! Аман от неграмотни ентусиасти с безпочвено самочувствие!

КЪМ СОБСТВЕНИЦИТЕ И АДМИНИСТРАТОРИТЕ:
Неведнъж съм писал в други теми и по друг повод, че опцията за блокиране на потребители от други потребители е:
1. Вредна. Всеки неграмотник може да си пише глупостите необезпокоявано. Ако някой реши да му каже, че не е прав, следва незабавна блокировка.
2. Незаконна. Законът за електронните съобщения гарантира правото на отговор.
3. Неприсъща за креативния дух на тази медия. Не знам друг фотографски форум (а знам доста!), в който да съществува такава възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: ecobo   
Дата:   26-05-14 22:07

Това с блокирането в тема и аз не го разбирам. Да блокираш някой досадник на лични - да, там ти е един вид лично пространство. Но да пуснеш тема и да блокираш всеки, който не е на твоето мнение - това никак не ми се връзва със самото понятие "форум".

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-05-14 22:56

Обикновено слабите интелектуално,като видят зора и блокират.Наистина е редно да се махне тая опция.

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: IDA   
Дата:   27-05-14 17:02

Злобеете ли? Злобейте, злобейте. Беснеете ли? Беснейте, беснейте. Сега ви е паднало. Пък вие и без това друго не умеете.

На всички, които се чудят, защо съм блокирал Ejel, E-mil и Chrisnoch, като например Ecobo, когото много уважавам, предлагам да прочетат първия пост от темата ми, след което и постовете на тези "доброжелатели", а след това, нека си отговорят на въпроса, не биха ли постъпили и те по същия начин, ако бяха на мое място.

И тъй като тук има доста радетели за правото на отговор, ще се възползвам и аз от него с кратък коментар към страстите, които гореспоменатите лица разпалиха около моята скромна личност.

-----------------------------------------------------------------

Е-mil,

С този жалък пасквил по мой адрес, освен че затвърждаваш убеждението ми, че си един най-обикновен форумен трол, красноречиво показваш на всички, че не си и никакъв мъж. Един истински мъж, който уважава себе си и държи на мъжката си чест, никога не би тръгнал да развява по форумите лична кореспонденция, особено когато е изрично уведомен от подателя, че тя е ЛИЧНА. Подобно поведение мога да окачествя единствено като мерзост. То може и да е присъщо на една лигава тийнейджърска кифла, но е абсолютно недопустимо за човек с твоите претенции. Проявяваш неуважение дори към собствената си тема, превъщайки я в трибуна за лични нападки и грозни обиди срещу мен. Къде ти е "другата гледна точка" по въпроса за RAW видеото с ML? Къде са ти фотографиите и филмите, заснети с тази техника? Къде е споделеният ти личен опит, за който специално помолих в темата? Няма ги, нали? Тогава с какви очи имаш наглостта да ми държиш сметка, че съм пуснал тази тема, след като в нея съм посочил направени лично от мен неща, пуснал съм полезни препратки към важна информация, опитвам се да споделям и личен опит и да обсъждам въпроси, за които няма нито дума в предишните теми. И недей да подсмърчаш като разлигавено малко дете, че съм те блокирал. Ето, сега ти предоставям възможността да ме блокираш и ти, за да спиш спокойно. За мен не се притеснявай? Аз дори няма и да разбера, че си ме блокирал, тъй като нямам и ни най-малкото намерение да стъпвам повече в тази тема.

Chrisnoch,

Ами ти бе драги, я се погледни! За 8 години, откакто съм регистриран в този форум, въпреки самочувствието ти на гуру във фотографията и видео заснемането, от теб не съм научил абсолютно нищо полезно, не съм прочел нито един смислен пост, не съм видял нито една красива твоя фотография или видео, нито когато се подвизаваше под прякора Leonik, нито сега. За сметка на това, ми е дошло до гуша от безогледалната ти талибанщина и отвратителния ти просташки навик да се нахвърляш с грозни реплики и обидни квалификации срещу всеки, който се опита да покаже нещо свое, да сподели компетентно мнение или да препрати към такова от други автори. Едва ли има в този форум човек, който да не се е възмутил от теб. И вместо да ревеш, че съм те блокирал, по-добре помисли, дали поведението ти в този форум подхожда на възрастта и претенциите ти.

Админи,

Още ли не сте премахнали опцията "Блокирай потребителя"? Не видяхте ли какво ви е писал Chrisnoch по-горе? Как смеете да го лишавате от свещеното му право да отправвя обидни нападки към всички, които се осмелят да коментират някоя своя фотография, да пуснат своя тема или изкажат мнение различно от неговото, а после да ги нарича "неграмотници" и да ги засипва с най-долни епитети? Не разбрахте ли, че блокирането е "незаконно" и че така вие нарушавате "креативния дух" на тази медия? Що за безобразие? Това тук демокрация ли е или лукова глава? Ама ха! Я да я махате тая опция, че ей сега Chrisnoch наистина ще се "разбеснее" като див нерез и тутакси ще ви покаже, къде зимуват раците! :-)))

Обръщам се и към всички любознателни хора, които са се регистрирали в този форум, за да научат нещо полезно и да подобрят фотографските си умения. Нали видяхте, какво ви писа Е-mil по-горе? Никога не се доверявайте на учените, университетските преподаватели, учителите и на онези знаещи и можещи хора, които искат и все още могат да ви научат на много полезни неща. Тези хора са "надувковци" и "самозвани проповедници", които "нагло ви лъжат" и чието единствено желание е "да ви водят за носа", "тайно мечтаейки да станат харизматични водачи". Затова, стойте далеч от тях! Доверявайте се само и единствено на форумните тролове. Те може и да ви понатрият носа, че с въпросите си се опитвате да "откривате топлата вода", може и да ви зашлевят с някоя и друга обидна дума, но в крайна сметка великодушно ще ви "копипейстнат" някоя крилата фраза директно от Гугъл, че даже ще ви я преведат и на български, за да ви покажат, колко много знаят. А накрая, с широка душа и чиста съвест за изпълнен дълг, ще ви пратят с пълни шепи да черпите знания и умения от "първоизточника" - свещения, велик и всемогъщ ИНТЕРНЕТ.

* * * * *

А пък аз се връщам в моята тема с покана към същите онези любознателни хора, за които писах по-горе, да се вслушат в здравия си разум и ако наистина желаят да научат нещо полезно по тази изключително модерна, актуална и интересна тематика, наречена "RAW видео с Magic Lantern", да се присъединят към другите участници в темата. Там, освен че ще видите и узнаете нови и интересни неща по темата, ще можете да зададете своите въпроси, както и да потърсите компетентно мнение или съвет. Все още в този форум се намират знаещи и добронамерени хора, които ще ви отговорят, без да се притесняват, че гореспоменатите форумни тролове тутакси ще ги залеят с нелепите си словоизлияния. А пък аз ви обещавам, че ще се възползвам от правото си да блокирам всеки, който злонамерено се опитва да спами в темата. Това все пак е форум за фотография и моето желание, както и вашето, надявам се, е да го запазим такъв.



Публикацията е редактирана (27-05-14 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: ejel   
Дата:   27-05-14 18:38

Монологът не закъсня[smilie18] [smilie5]

IDA, защо наблъска просветителския си плам тук? Цяла тема си отворил, а и разчистил от фенове[smilie3]

Ама веселба да става - вторник вечер с поредната серия на "IDA и вълшебното фенерче"[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: allyx   
Дата:   27-05-14 18:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: nsirakov   
Дата:   27-05-14 20:03

пепи - викаш всичко, което ни е неудобно да се "забрави", да се "игнорира" и да се "неглижира"
Разпни ги тия лекари, изкарай си малко омразата, пък барем ти олекне...

Всъщност, колко от хората тук знаят в действителност какво е станало? Ами ако тя е била мъртва дълго преди да дойде линейката - дори не знаем от какво е починала...

Жалкото е, че вместо да кажем "последно сбогом", веднага се нахвърлихте върху лекарите...


едит
съжалявам, объркал съм темите...



Публикацията е редактирана (27-05-14 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: aldygreen   
Дата:   27-05-14 23:42

@e-mil,

Това е ТВОЯТА тема RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.

Каква е другата гледна точка за постпроцесинга на RAW видео файловете с прилагане на GUI интерфейс? Щом си решил да затриеш като корифей IDA, би трябвало да можеш да дадеш някакъв смислен отговор на моя въпрос. Ако не можеш, защо въобще говориш за Magic Lantern като за нещо отдавна решено и свършено още преди 5 години? ML се променя всеки ден.

Та на въпроса:

Постпроцесинг на RAW видео файлове от ML с прилагане на GUI интерфейс за WIN.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: e-mil   
Дата:   28-05-14 10:45

Автор: aldygreen
Дата: 27-05-14 23:42
"Каква е другата гледна точка за постпроцесинга на RAW видео файловете с прилагане на GUI интерфейс?... защо въобще говориш за Magic Lantern като за нещо отдавна решено и свършено още преди 5 години?"


Това пък откъде го измисли?
Нали темата на IDA беше въобще за снимането на видео с Magic Lantern? А моята е предупреждение, че инсталацията не е толкова безопасна, колкото той я представя. Нито той, нито аз сме говорили за ограничение само до постпроцесинга. Нито пък съм казвал, че темата е решена и свършена преди 5 години.

"Щом си решил да затриеш като корифей IDA..."

Оу-у... ама той корифей ли бил? [smilie10]
Искрено съжалявам, не съм разбрал. Подведох се по това дето заявява, че може да направи безопасна инсталация, а авторите на фърмуера твърдят обратното. А като посочих сайта и фейсбука на Magic Lantern като първоизточник, IDA ме иронизира, че съм пращал хората да черпят от "всеобхватния Интернет".
Честно да си призная, трудно ми е да схвана величието на някой, който игнорира авторите на продукта и не може да разбере няколко изречения на прост български език. То, като гледам и ти не можеш, така че няма за какво да спорим.

Ако IDA искаше да бъде полезен със съвети за постпродукция, можеше да постъпи като M_D и да се включи в темата на div4op за организацията на процеса, пусната есента. Така де - към този момент поне от една година е ползвал успешно Magic Lantern и щеше да даде неоценими и мъдри методически съвети. Той обаче я е подминал, а не може да я е пропуснал, защото около тази дата е писал в съседни теми. Или най-малкото щеше да даде линк към нея в своята тема, за да запознае почитателите си с опита на другите.
Толкова ли е сложно да извадиш два линка от Гугъл към почти всичко писано във форума за Magic Lantern, както направих аз? Отне ми само няколко минути. Толкова ли е трудно да уважаваш труда на другите и да посочиш, че не си единственият, който знае и може?

Но IDA предпочита да харчи времето си в многословни обвинения и заклеймяване на всички опоненти, в лъжа и изопачаване на думите им и в измисляне на епитети като "лигава тийнейджърска кифла".

И на всичкото отгоре продължава да ръси измислици за материя, с която е запознат само повърхностно.
Автор: IDA
Дата: 27-05-14 14:30
"... предлагам да погледнете следната доста впечатляваща реклама на SWISSAIR...
Снимана е с 5DMkIII, без някакви сложни технически средства, само с плъзгач (slider) и светодиодно осветление..."


Корифеят не знае, че 90% от сцените в реклами и филми се снимат без сложни (за нашите разбирания) технически средства, така че това не е някакво събитие. Камера, обективи, филтри, статив (или кран, количка, стедикам и т.н.), малък контролен монитор към камерата или крана, няколко лампи, звук и нещо на което да пишеш заснетия материал + бекъп. Какво толкова си мислиш, че има на една снимачна площадка? Електронна клапа със синхронизация ли? Да, удобна е, спестява време и ресурси, но не е задължителна. Отделен контролен монитор за режисьора и скриптъра? Когато е тясно може и без него.
Много сложните технологии идват когато трябва да се прави тежка графична обработка от множество отделни сцени, за което вече се ползва прецизен моушън контрол. Или имаш твърде скъпа за подготовка сцена и се нареждат повече камери за спестяване на бюджет или риск за каскадьорите. В останалото време картинката идва от една камера, един оператор и един или двама асистент оператори. Трудното и скъпото в една продукция идва от организацията на процеса, особености на локациите, транспорт, хонорари, постпродукция и т.н. Не от техниката, която може и да не се купува, а само да се наеме.

Сега и ти, като IDA ще кажеш: "Да, ама тия са снимали още по-просто - само с DSLR и слайдер."
Така си мислиш, но не са.
Още в описанието във Vimeo пише, че освен слайдер има и стедикам. И въобще процесът е разказан подробно за тези, които не вярват сляпо на корифеите, а искат да си съставят собствено мнение.
Подробности от екипа заснел рекламата.

Казват, че преди са били фенове на евтиния Glidecam, но сега са били принудени да купят "BeSteady one", като само той струва колкото един Марк III. И това пак е евтино, защото е копиран модел. Ако го нямаше на пазара, вероятно са щели да вземат Freefly MōVI, чийто модел за такава тежест струва към 7500 долара (за по-тежки камери имат друг на цена около 15 000)
И скриптър с поне един лаптоп.
И LED осветлението не е някаква репортажна лампа, а са си дистанционно управляеми прожектори с набор от цветни филтри. Два такива - 5 000 долара.
От снимките личи, че гледат през контролен монитор Liliput 665. Айде, той съсем не е скъп - към 200 долара е.
Но да не забравяме, че видеото иска и звук. Да не мислиш, че са ползвали вградения микрофон на камерата?

Снимането - снимане, но то не е достатъчно. Той този филм трябва да се финализира, иначе имаш просто голяма купчина снимки.
- Прехвърлят материала на RAID сървър с 10 гигабитова оптична връзка към работните станции.
- Копират бекъп от суровия материал на лентови носители. Това е горе-долу евтино - една прилична LTO машина може да се вземе за между 1500 и 4000 долара.
- Множество конвертирания, за които е ясно, че не са ги правили на домашните си компютри, най-малкото заради сроковете.
- Ретуш в After Effects.
- Цветни корекции в Resolve 10.
- И за капак - тест на готовия продукт върху екраните на различни устройства, за да са знаят как ще го вижда зрителят.

Не знам дали са ползвали само Resolve 10 за 1000 долара или с wave panel за 3000, или с целия контролен хардуер за 28 000 долара, но ето че зад красивата картинка има една стая пълна с техника, като всичкото отива към 30 бона в зелено и то без цената на софтуера.
Иначе корифеят е почти прав. Няма сложни технически средства. Чи к'во толкова му е сложното - само кабеляк и желязо... мхм.

Не ги разбирам тия швейцарци, дето ползват толкова машинарии. Нашият корифей го може същото само с един апарат и един слайдер. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: e-mil   
Дата:   28-05-14 11:24

Уф, увлякох се и щях да забравя да си затвърдя образа на лигава кифла. [smile]

Автор: IDA
Дата: 27-05-14 17:02
"Ето, сега ти предоставям възможността да ме блокираш и ти..."


Професоре, аз не съм "истински мъж" като теб. Не блокирам хората, с които споря. Дори не блокирам тези, които ми досаждат. Например тьма обича от време на време да ме иронизира на лични - нито и отговарям, нито съм я блокирал. Нека има отдушник жената. Аз нося.

Мерзост е да наплюеш някого и да побързаш да се скриеш, без да му дадеш възможност да те плесне през мократа уста. Така че ние с теб нямаме лична кореспонденция. Има само едно писмо пълно с бесен лай, на което не мога да отговоря по друг начин.

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: aldygreen   
Дата:   28-05-14 12:05

e-mil написа:

> Автор: aldygreen
> Дата: 27-05-14 23:42
> "Каква е другата гледна точка за
> постпроцесинга на RAW видео
> файловете с прилагане на GUI
> интерфейс?... защо въобще говориш
> за Magic Lantern като за нещо отдавна
> решено и свършено още преди 5
> години?"

>
> Това пък откъде го измисли?
> Нали темата на IDA беше въобще за
> снимането на видео с Magic Lantern?

А твоята тема е RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка. Да не беше споменавал нищо за RAW видео с Magic Lantern - бива. Ама темата е точно за RAW видео с Magic Lantern. Та попитах за другата гледна точка по постпроцесинга, който всъщност е основната част, която съществено се различава от един обикновен постпроцесинг на видео. Но отговор няма и няма да има ТУК, както е тръгнало.
Затова имам конструктивно предложение към АДМИНИТЕ за създаване на секция ХЕЙТЪРИ, където всеки на воля може да си "изпуска" душата. Може пък там да се окаже най-спокойното място на ФФ...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: e-mil   
Дата:   28-05-14 13:02

"Та попитах за другата гледна точка по постпроцесинга, който всъщност е основната част...

Всъщност всичко започва с инсталацията. Тя е основна част и както казах не е толкова безопасна, колкото я представя IDA. Всичко останало е след нея. Даже това за новините около 70D бях тръгнал да го пиша в неговата тема, когато разбрах, че истинската и цел е да му повдига егото, а не да разисква работата с видео.

За снимането посочих подробности - те се различават от това, за което ги представя IDA. Снимането също е основна част. Изключително трудно е да правиш постпроцесинг, ако преди това не си снимал. Не смея да кажа, че е невъзможно, защото току-виж се окаже, че корифеят може и това. [smilie5]

И за постпроцесинга посочих 2 примера, в които подробно е описан процес различен от "конвертиране с Rawanizer, обработка с ACR и сглобяване във Фотошоп", както прави IDA. Щях да приема, че не можеш да ги прочетеш, ако не знаеш английски, ама то пък единият е на български.
Изглежда и ти като професора си научен само да пишеш, но не и да четеш.


Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: IDA   
Дата:   28-05-14 13:44

Aldygreen,

Напразно се хабиш. Не разбра ли, че този жалък форумен трол E-mil и понятие си няма от Magic lantern? Не виждаш ли, че се оплете като пате в кълчища, опитвайки се да преразказва, какво пишело в материала от линка, който посочих в моята тема? А ти очакваш да ти обясни как се обработва RAW видео. Той ако можеше да ти отговори или да каже нещо полезно по въпроса, щеше да го направи в моята тема, още преди да го блокирам, а не да пуска специална своя хейтърска тема, за да излее цялата тази неистова злоба, омраза и "бесен лай" по моята скромна личност. Защо го прави ли? Ами тази реакция е типична за всеки примитивен форумен хейтър, за който най-страшното нещо на света е, в мрежата да се появи човек със знания, умения и опит, който може да научи любознателните на нещо ново, интересно и полезно. Няма по-страшна плесница за един хейтър от това!

Що се отнася до личното ми съобщение до него, което той окачестви като "бесен лай", то съдържаше два цитата на Константин Иречек от края на 19-ти век. Те са достатъчно показателни и важат днес с още по-голяма сила. Затова ще ги цитирам и тук:

"За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата. - 13.12.1881"

А този ми е любим:

"Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо."

Накрая ще си позволя да отправя и един добронамерен съвет към E-mil. E-mil-e, вземи едно огледало и се погледни. Не знам, с какво предизвиках толкова злоба и омраза у теб, но в усилията си да я излееш цялата върху мен, целият си потънал в бяла пяна. Внимавай да не се задавиш, че в състоянието, до което хейтърите като теб докараха спешната медицинска помощ, линейката може и да не успее да те спаси.

*************

Aldygreen,

И още нещо. Гледам, че по-горе си ме квалифицирал като "корифей". Сигурно си употребил тази дума неволно, затова не ти се сърдя, но все пак ще поясня. Никога не съм считал себе си за корифей и не харесвам тази дума. Обикновено тя се употребява от представителите на войнствената посредственост, както и от некадърни но завистливи псевдоучени в родните научни среди. Чрез нея те изразяват своето подигравателно отношение, завист и неприязън към международно признати учени със сериозни постижения и принос в науката по същия начин, както E-mil се опитва да се подиграва с мен в тази тема. Аз пък съм имал щастието и привилегията да работя и да се уча от такива учени, запознат съм с техния професионализъм и безкомпромисна взискателност към самите тях и считам, че "корифей" е най-неподходящото определение за тях. Точно на такива хора дължа всичко, което съм в моята професионална област.



Публикацията е редактирана (28-05-14 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: aldygreen   
Дата:   28-05-14 13:46

e-mil написа:

> научен само да пишеш, но не и да
> четеш.
>

Чета първоизточника. А в този форум би следвало спокойно да можем да си обменяме опит по определени теми. Разбира се, необходимо е определено ниво на подготовка и най-важното - конструктивно отношение.
За другото споменах по-горе, нова секция, да го напиша ЯСНО - секция ХЕЙТЪРИ... [smilie5]



Публикацията е редактирана (28-05-14 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: ecobo   
Дата:   28-05-14 14:10

IDA, нямах предвид това, че ти си блокирал някого, а че блокиране в тема по принцип не трябва да има, не се връзва с разбиранията ми за свобода на словото. Нищо лично към теб [smilie3]
А ако някой пише обиди и простотии, това си е за негова сметка, останалите членове не са идиоти и могат преценят кой кой е в един спор или скандал. И колкото повече обиди сипе някой, толкова повече олеква в очите на останалите. В този ред на мисли блокирането е по-вредно за блокиращия, отколкото за блокирания.

Отговори на това съобщение
 Re: RAW видео с Magic Lantern - другата гледна точка.
Автор: e-mil   
Дата:   28-05-14 14:49

[smilie18] [smilie18]

Е-е, професоре... нали нямаше намерение да стъпваш пак в темата? Очаквах поне малко да си последователен. Сега заради теб aldygreen е разочарован, че няма конструктивно отношение във форума. [smilie5]

Може до утре да се замеряме с цитати на Иречек - горе аз също съм пуснал един, но и без него съм дал достатъчно аргументи, и не смятам да го повтарям.
10-12 години преди Иречек да напише тези неща, в Рим е живял един такъв като теб. Казвал се е Пий IX и през 1869 свикал Първия Ватикански събор, на който въвел догмата за непогрешимостта на папата. 150 години по-късно все още половината християнски свят не е съгласен с това, че един човек може да е непогрешим в учението. Ватиканът хич не е доволен, че няма монопол върху религията, обаче отдавна избягва да анатемосва опонентите си.

Като си помислиш само... Една толкова закостеняла институция като католическата църква почти е приела, че на света може и да съшествуват различни от нея. Най-малкото е спряла да ги гори на клада, което само по себе си е напредък.
А ти - просветеният учен, истинският мъж на 21 век, знаещият и можещият "безкористен" учител на любознателните още живееш в мрака на авторитаризма.



Публикацията е редактирана (28-05-14 14:51)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »