Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: slacktosh   
Дата:   20-01-14 18:07

наhttps://www.onestop-digital.com интересуваме някои пазарувал ли е от тук?

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 18:18

Цък

Туй им е........ офиса. Ако ще купуваш нещо, което смяташ, че не е добре да го купуваш от място, където отляво правят "лечебни масажи", а отдясно готвят спагети, по-хубу си го спести

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: imitev   
Дата:   20-01-14 18:52


Какво искаш да си купиш от там - гледам ти постовете много хаотични...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: slacktosh   
Дата:   20-01-14 18:59

Тарся си обектив а доколкото четох от хонконг има ддс и мито и затова гледам нещо то УК

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: imitev   
Дата:   20-01-14 19:10


А този сайт викаш не е в Хонг Конг?

Onestop Digital is a registered company in Hong Kong and was opened for business in August 2004.

Our retail shop address: Room 7, 8/F., Hai Phong Mansion, 99-101 Nathan Road, Tsim Sha Tsui, Kowloon, Hong Kong.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: darkonebg   
Дата:   20-01-14 19:31

Надявам се, че автора няма да се разсърди, че се меся в темата
Някой да е пазарувал от сайта на http://www.digitalrev.com/? Цените допадат, явно нямат фрий шипинг до България. И имат някакви прилични условия на гаранциите.
Правих сравнение 400-500лв се спестява от canon 70d например, спрямо цените в България. Интересно ми е от къде доставят и има ли данъци, мита, ала-бала? :)
Изобщо някой може ли да даде читави сайтове за пазаруване, с прилични цени и без да се налага да се плаща данък + мито (ЕУ зоната демек). + фрее шипинг (те май вече навсякъде го предлагат като опция, но не навсякъде и за България).

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: stoyan_s   
Дата:   20-01-14 20:01

убуу и ефтино няа!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: darkonebg   
Дата:   20-01-14 20:48

@stoyan_s

Понеже съм си харесал Канон 70Д, сравни цените на същия в България (двата основни сайта за фототехника) и цените в ebay или дори цените от линка който дадох по-горе. И ще установиш, че нормалните цени в световен мащаб се различават с 400-500 лева от ненормалните такива в България. Това са ти парите за една прилична светкавица и статив втора ръка например.
П.С. Сравнявай цени - голо тяло и цени тяло + 18-55 стм :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: stoyan_s   
Дата:   20-01-14 21:21

току що и аз установих същото, да не би да има някаква измама само, прекалено хубаво е за да е вярно, ама знае ли човек ...

Ако поръчаш нещо пиши във форума, всички освен търговците [smile] ще сме ти благодарни.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: darkonebg   
Дата:   20-01-14 21:42

Не вярвам, същото е и за лаптоп, телефони и т.н.
Имах късмета, познати които живеят в САЩ, да ми носят лаптоп и телефон - цените са значително по-прилични.
Единствено остава да проуча как седят нещата с гаранциите при ДСЛР-арите, предполагам, че дават 1г международна към оторизиран сервиз на дадената марка в България(когато си поръчваш от ebay.) Те и техно-бля-бля мисля, че действаха на същият принцип.
Може би ще се прежаля да мина по тая процедура, просто ми е писнало да ме цакат, сякаш съм по-богат от западно-европейците или американци. Предполагам, трябва да се гледа внимателно от къде се поръчва, за да няма изненади с мито и данъци, но U.K. би трябвало да е супер дестинация, защото са в ЕС и не би трябвало да се слага нещо отгоре на стоките.
Иначе 100% има хора които са поръчвали от сайтове навън. В базара например има техника от Америка и Англия. Просто някои който знае как седят нещата да се включи, а на мене като ми се случи тая хубост със сигурност няма да пропусна да споделя :)



Публикацията е редактирана (20-01-14 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: imitev   
Дата:   20-01-14 21:47


Ако купиш от щатите - няма гаранция в БГ.

Колкото една сделка е по-изгодна за купувача -> толкова е по-неизгодна за продавача.

Ако има голяма изгода -> най-вероятно ще гризнеш дървото...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: stoyan_s   
Дата:   20-01-14 21:54

А в САЩ всичко им е по-евтино, виж някой сайт за коли, разликите са огромни почти 50%, компютър си харесах, в САЩ е около 2000 лева, а тука е 3900, обясниха ми че е заради гаранцията [smilie11], в америка сигурно са без гаранция, а???[smilie5] Според мен е заради алчността на някой търговци или по-точно търгаши. Така че като се замисля може и да не е измама.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: realnoncho   
Дата:   20-01-14 21:58

Замисли се и за това, че там пазарът е огромен и позволява по-ниски търговски надценки и освен това липсва 20% ДДС [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: stoyan_s   
Дата:   20-01-14 22:07

ДДС има навсякъде, само че не е фиксиран процент (например за лекарства 5%, за дрехи 12%, за храни 8%, и т.н.) в Англия мисля че е 19%, а ако се регистрираш като фирма не трябва да ти начислят никакво ДДС.



Публикацията е редактирана (20-01-14 22:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: darkonebg   
Дата:   20-01-14 22:09

Ако ти го купи познат - ще го пратиш по DHL. И без друго вече ги правят леки. Ако си го поръчаш - ще платиш данък и мито - така се обезсмисля цялата хватка. За това не от САЩ, а от U.K. с една година международна. Не, че от тая гаранция има някакъв генерален смисъл, но да спиш спокойно. И между другото всички неща които съм си купувал онлайн от "чужденеция" са ми издържали гаранцията и до ден днешен работят. При дрехите - кецове, обувки, дънки, кожени якета - имам дрехи на по 5г. които са здрави и си ги нося и такива които не ми стават, но пак са здрави и се доизносват от някой. Имам познат с който си купихме едно и също кожено яке - аз си го поръчах, той от МОЛ в България - неговото го хвърли миналата година, след като три пъти го носи на шивач.
Както и да е отплеснах се, това са си мои убеждения, не ги натрапвам (това значи, че на който не му харесат - не ги коментира).
А що се отнася до:

"Колкото една сделка е по-изгодна за купувача -> толкова е по-неизгодна за продавача.

Ако има голяма изгода -> най-вероятно ще гризнеш дървото..."

По първото - за това по Коледа ти увеличават една стока с 30% и ти я намалят с 25% което гръмко обявяват :) За това България от държава рай за средния европеец се превърна в държава скъпа на същият. (Думите на добър мой приятел немец, който ми гостува поне веднъж годишно!) Наистина разрови се из сайтове - такива които са признати и ще видиш, че просто тези стоки са по-евтини на много места.
Второто е просто остарялото мислене на българина - няма как да е 'убаво и евтино а.к.а на нормална цена. Ние си знаем да правим бизнес така - надуваш цената на дадена стока, гръмко обявяваш колко е чудесна и народа свикнал с крилата фраза "че най-убавото е най-скъпото" търчи, че се избива да купува, щото видиш ли келепир. То за това има и развити държави - вместо да разчиташ на първоначалния бум и фазата на "коня с капаците" от които да припечелиш и след това да лансираш сравнително ниски продажби, защото потребителското внимание вече е отвлечено от следващото лъскаво нещо - ти си продаваш на една регулярна цена с 8-10% печалба (което си е една чудесна 7%тна доходност в крайна сметка, тъй като това е скъпа стока) и си свиркаш. Важното е да се лъжем.
Айде, стига съм писал, че туко виж засегнах някой.
Като си поръчам и тествам ще пиша отново в тази тема :)



Публикацията е редактирана (20-01-14 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: Gam3Ra   
Дата:   20-01-14 22:20

Строго препоръчвам Amazon (.co.uk), може цените да са с 2% по-скъпи, но получаваш близо 100% сигурност.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: imitev   
Дата:   20-01-14 22:27

Имал съм късмет да си купувам дрехи от БГ и от САЩ.

Слипове и потници 10 комплекта Келвин Клайн от хамерика - пълен боклук, размъкнаха се след няколко месеца. Цена - "народна".

В момента нося някакви евтини български от хипермакет. Година вече са си като нови.

Да не се прехласваме викам аз...

В момента в базара има употребявана техника на цени под тези в ибей.

Аз лично си взех запаззено 60Д на цена с която мога да го продам с печалба в ибея...

Колежката си взе 1100Д за 500 лева с китака от емаг.

В същото време приятел си взе от ибей на 3 месеца 600д с китак за 1200 лева.

Никоните в БГ не са чак толкова по-скъпи от тия в хамерика.

Ако имате кой да ви го донесе от там и да го хване на промоция - струва си. Но ако пазарувате от УК - едва ли е чак толкова голяма икономията.

За парцалите - няма да коментирам.

Чадър с Мини Маус от магазин на дисни в мол в Чикаго - 25 доларес. Скъса се за 2 излизания в дъжда от вкъщи до колата...
На малката кокона парцалките станаха на парцалки за по месец-два.

Имаше и качествени стоки, които още са ОК, но масата са си боклуци.

Ако имате нужда от евтини парцалки - в БГ има начини да се облечете за жълти стотинки... Ама не е престижно [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: realnoncho   
Дата:   20-01-14 22:36

stoyan_s - покажи ми ДДС-то в Щатите [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: imitev   
Дата:   20-01-14 22:41

ДДС има в почти всички щати.

В зависимост от това къде изпращат продавачите си начисляват съответният процент.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: stoyan_s   
Дата:   20-01-14 22:47

realnoncho имах предвид европа, за щатите незная как е с ДДС-то, само от там не съм пазарувал.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: MikeDimit   
Дата:   21-01-14 08:29

http://bazar.bg/обява–6045552/canon-5d-mark-iii-21-1-mp-ef-24-105mm-objectif-is

адреса кърти...

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: slacktosh   
Дата:   21-01-14 10:01

Добре всичко е ясно цените са надути но според вас нормално ли е едно обикновено стъкло 50-250 да е ново 210лв в УК ХК САЩ а тук в бг по близо 500? въпроса е колко е митото при поръчка от ХК и ако е пуснато като подарък какво плащаш? Аз съм работил в подобен магазин и знам какво идва от доставчика в софия и мога да си представя на какви цени го копува че и тои да печели някои ако е порачал стаклария от УК САЩ ХК да драсне някои ред да разкаже как седят нещата с ддс-то и таксите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: imitev   
Дата:   21-01-14 10:19


Къде в УК е 210 лева?

138 паунда е в амазон.ко.ук = 330 лв.

Ако не е от ЕУ - плащаш ДДС 20%, плащаш цесия, плащаш още глупости, губиш си един ден на митницата.

Ако ще го правиш това всичкото за 20-30 лв. икономия точно за този китов обектив - аз просто не те разбирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: Gam3Ra   
Дата:   21-01-14 10:28

Общо взето поръчка от Хонг Конг/Китай се състои в това да се молиш митничаря да не отваря пратката ти. Ако е шипната като "GIFT" почти на 99% ще я отворят (все пак служителите в Митницата не са вчерАшни). Освобождаване на пратка от Митница обикновено е загуба на цял ден + допълнителни разходи покрай документацията.

Доставка от Хонг Конг/Китай - молитви в продължение на 30-50 дни (докато пристигне пратката), след това 1-2 дни псувни по бюрокрацията и накрая като теглиш чертата, че си спестил 20лв от цялата тази работа пиеш една халба и лЕгаш да спиш. Лека нощ!

Отговори на това съобщение
 Re: Някои пазарувал ли е от тук?
Автор: slacktosh   
Дата:   21-01-14 11:32

а в софия има някаква фирма която се намира в студентски град която доставя пратки от УСА и взима 5% от цената някои чувал ли е за нея мои познати порачват чесовници през нея

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »