Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Отново помощ за избор на статив
Автор: Marten   
Дата:   07-01-14 12:10

Здравейте.

Има в момента тема за избор на статив, но реших, че не е добра идея да прецаквам темата на човека, затова пускам нова. Ако админите преценят, че е по-добре да пиша там - ще изтрия тази.

Трябва ми помощ за избор на статив.

Не съм фотограф, програмист съм, т.е. не търся професионален и супер стабилен статив. Търся компактен и лек. Такъв, който мога да нося с фотографската раница (LowePro 102W, от лявата страна има възможност за закрепване на компактен статив) когато излизаме на разходка с жената и да не ми откачи рамото докато търся поточе за снимане.

Техниката ми е:
Nikon D5200
Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G
Sigma 18-200mm F3.5-6.3 II DC OS HSM

Ходих до двата магазина на Photosynthesis, но не намерих това, което търся. Освен малък (при сгънато положение) и лек, искам да бъде и с 3-позиционна глава. Разбирам, че с ябълковидна глава е доста по-лесно кадрирането, но ми се иска да мога да правя и панорамни снимки.

Единственият модел, който се доближава като размер и тегло беше Velbon ULTRA LUXi L, но той е с ябълковидна глава. Имаше друг компактен модел с 3-позиционна глава, но някаква странна, само с две врътки, като едната врътка служеше за движение по две оси като едната от осите беше хоризонталната.

Знам, че има варианти за отделно тяло и глава, но мисля, че това би надхвърлило бюджета ми, който е 300 лв. Знам, че не е много за статив, но аз наистина не съм професионалист и не мисля да правя пари с фотография.

Предварително благодаря на отзовалите се.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново помощ за избор на статив
Автор: rexpitbul   
Дата:   07-01-14 12:28

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&product=11952&show=additional#

аз съм с такова китайче , много удобно за носене и е леко , като стабилност не знам как ще ти се стори

Отговори на това съобщение
 Re: Отново помощ за избор на статив
Автор: Marten   
Дата:   07-01-14 13:49

Да, изглежда добре. Главата е ябълковидна, но мисля, че има възможност за движение само по хоризонтала. Проблемът е, че нямат наличност..

Отговори на това съобщение
 Re: Отново помощ за избор на статив
Автор: rexpitbul   
Дата:   07-01-14 14:01

Да , има си врътка за да се върти само по хоризонта!

Отговори на това съобщение
 Re: Отново помощ за избор на статив
Автор: Marten   
Дата:   07-01-14 14:17

Отново разгледах вариантите и мисля, че това е моят статив. Някой има ли опит/мнение ?

С ябълковидна глава е, но има възможност за движение само по хоризонтала.



Публикацията е редактирана (07-01-14 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново помощ за избор на статив
Автор: chepkata   
Дата:   07-01-14 17:21

Виж тук


Отговори на това съобщение
 Re: Отново помощ за избор на статив
Автор: yakumo   
Дата:   07-01-14 17:34

На този например какво не му хареса? Аз имам нелоши впечатления от шерпите като става дума за нещо в що-годе нормален ценови клас.


Отговори на това съобщение
 Re: Отново помощ за избор на статив
Автор: SEURET   
Дата:   08-01-14 00:52

Аз пък бих препоръчал това Benro A1692TB0
Перфектен статив!


Отговори на това съобщение
 Re: Отново помощ за избор на статив
Автор: mIRCata   
Дата:   17-01-14 14:22

Какво мислите за този статив. Ще се ползва с fz200.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново помощ за избор на статив
Автор: realnoncho   
Дата:   17-01-14 15:00

Интересен е, но един път да ти потрябва по-високо и да няма е кофти, ще поискаш още един статив...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново помощ за избор на статив
Автор: mIRCata   
Дата:   17-01-14 15:35

Е, аз по-висок и по-голям знам, че ще ми трябва. За момента имам един евтин HAMA, взет преди няколко години за сапунерката, който горе-долу се справя, стига да не ползвам голям зуум за нещо по-прецизно, че играе. Но за момента нямам възможност за дам 300-400 лв за хубав, голям статив. По-нататък, живот и здраве ще си взема такъв, който да може да работи и след ъпгрейд на техниката. Но за момента съм на fz200 за да свикна с режимите, настройки. Трябва да почна от някъде :) С наближаващата пролет, по-скоро ще опитам да експериментирам повече с макро и един такъв нисък статив мисля ще ми свърши работа. Само главата да се държи прилично, че вчера се афектирах от моя. Предлагат го в Деком Пловдив(павилиона чакат доставка), малко си поиграх, уж държи апарата стабилно, но все пак искам и мнение от по-опитните, защото марката ми е непозната, пък може и някой да му е минавал през ръцете. Тези дни покрай него ще поръчам един комплект макро лещи и дистанционен спусък, пък ще видим от моето дърво става ли свирка :) :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »