Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma 30 1.4 A Review - Lenstip.com
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-04-13 22:37

За който е пропуснал. От около седмица имаме ревю на новата Сигма 30 1.4 А ХСМ.
По-добра от старата версия но не колкото новата 35 1.4 за ФФ.
Цена около 1000лв в БГ. Все пак можем да спестим едни 700лв и вземем малко по-приятните 30мм (пред 35) за кропка.
Пърформа на 1.4 го дават като "не впечатляващ". Но практиката показва ,че подадената резолюция в центъра на кадъра за 1.4 е достатъчна за такъв тип снимане. Коригирани са аберациите ,винетирането,дисторсиите,изработката и най-важното автофокуса обещава да е по – акуратен.

Аз лично ще си го купя ако остана на кропка.
Ето ви:

http://www.lenstip.com/370.1-Lens_review-Sigma_A_30_mm_f_1.4_DC_HSM.html

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30 1.4 A Review - Lenstip.com
Автор: simbon4o   
Дата:   18-04-13 23:06

Добро е стъклото!
По-добро е от стария вариант, макар и малко по-меко на 1.4 от старата версия, но фокусната равнина е много по-добра и равна вече. Много по-добре е коригиран този спрямо стария, ... голям напредък има.
Вероятно обаче няма да си го купя този обектив, а ще инвестирам във никор 35 1.8 :), все пак за тия пари мога да сложа на никора и задна капачка нещо като Д5100 [smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30 1.4 A Review - Lenstip.com
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-04-13 23:17

За кропка 1.4 за такъв стил фотография е наложително.На кропка за мен само 1.4 не е безлично. Другото не ми прави кеф.
А и този от 1.8 е трепач.
На 1.4 не е по-мек.Малко по-добър е.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30 1.4 A Review - Lenstip.com
Автор: io_bs   
Дата:   18-04-13 23:37

Много мек бе... добре че 35-цата ми е острилка още от ф1,8 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30 1.4 A Review - Lenstip.com
Автор: mugen   
Дата:   18-04-13 23:47

Автор: Pd
... и най-важното автофокуса обещава да е по – акуратен.




Във всчики close-up семпли, които отворих ми се струва, че фокуса не е там, където е трябвало... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30 1.4 A Review - Lenstip.com
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-04-13 23:50

на 1.8-2.0 е трепач. А винаги имаш прилични 1.4.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 30 1.4 A Review - Lenstip.com
Автор: simbon4o   
Дата:   19-04-13 07:35

Аз точно на 1.4 не ми харесаха семплите, може от гадното тяло да е (50Д) ама не знам. Има някакво хало, старата нямаше, но както казах старата имаше фокусна полусфера вместо равнина... Иначе бокенцето на новата сигма е медец, много ми хареса. А никора не е по-мек, не е и по-остър, но няма хало ефект :) и ми се струва малко по-използваем от сигмата(на 1.8) и 3,33 пъти по-евтин. Сонешкото 35 1.8 също не е зле имайки предвид, че също върви в парите на никонското. Само канон и пентакс могат да намажат от новата сигма понеже те си нямат подобно свястно обективче(знам за канонския 35 2.0 и пентакския 35 2.4 и затова казвам, че си нямат [smilie5]).
Да си призная, ако(вероятно даже ще) свалят от сигма цената след време обективчето е привлекателно, може и да ме замисли ама на 1000лв... с тази оптика на 700лв бих го купил ново, за 1000лв трябваше на 1.4 да е по-голям резак.
Със фокуса не знам как ще е понеже на 1.4 ми се струва, че ще лъже АФ системите ама да видим...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »