Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: SLR   
Дата:   28-10-12 16:45

Решил съм да взема един водоустойчив апарат/Olympus TG820 например/, но се чудя доколко една GoPro Hero 3 може да го замени.

Предполагам че качеството на снимките за уеб няма да се различава много, но ме притеснява доколко е удобен за снимане под вода във фото режим???

Някакви впечетления?

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   28-10-12 22:37

Hero е повече за видео използване и няма варио. Има по-големи възможности за закрепване върху всичко - коли, сноубордове,каски, докато Олито е все пак здраво изработена сапунерка с възможност за снимане под вода. За видео бих препоръчал Hero, за фото не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: vga   
Дата:   28-10-12 22:50

Снимките от Hero са много добри, но все пак си ограничен от обектива. Да знаеш, че за под вода се продава допълнителна плоска леща.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: Rosencho   
Дата:   28-10-12 23:08

GoPro Hero 3 си има такава леща [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: simbon4o   
Дата:   28-10-12 23:49

Ако е за под вода - херо-то ще изкара много повече на дълдисване!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: SLR   
Дата:   29-10-12 22:33

Хммм, явно ще трябва да го пробвам по подробно в магазина.
Иначе варио не ми трябва, а тъкмо широк ъгъл и добър кейс.

Мерси за мненията[smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: hristoff   
Дата:   29-10-12 23:01

Ще ти отговоря като водолаз:

Апарат с водоустойчивост до 10 метра изобщо не става за гмуркане! - а по-скоро ти гарантира, че можеш да го ползваш на места с висока влажност (например в пещери), че ако случайно го изпуснеш във някой басейн няма да се простиш с него или колкото да снимаш краката на някой докато се плацикате на плажа :)))) и то само ако много грижовно се отнасяш към уплътненията на сектора за батерията и всичко което се отваря по апарата :) - нежни са като цяло не може да се разчита на тях много-много. Дори да не протече, има и други особености, като омекване спусъка и бутоните и т.н
За гмуркане си трябва бокс устойчив минимум до 40, а най-добре 60 или повече метра, за да покриеш сигурно нивото от 40м на любителските гмуркания. ГоПро- в това отношение е ок- мои колеги са вкарвали такива камерки доста под предвидената дълбочина- боксовете им издържат.


Относно качеството на снимките и видеото с гопро конкретно за под вода, аз го смятам за крайно незадоволително.
Във снимките олумпуса ще е в пъти по-добър, за видеото не съм много сигурен кое ще е по-добро, защото не съ виждал какво видео прави олимпуса. Пробвай, какво ще прави на полумрак и ще разбереш :)

И понеже вкарването на качествена видеокамера или ДСЛР под вода е брутално скъпо начинание, ще ти предложа приемливо и не чак толкова скъпо решение: моя съвет е да се ориентираш към по-високия клас сапунери, като например канон г12 + подводен бокс за 60м.http://www.ebay.com/itm/Canon-G12-Camera-AND-Ikelite-6146-12-underwater-housing-/320688431936?pt=US_Camera_Underwater_Housings&hash=item4aaa852340 Малко стар модел е вече Г12, но е доказан лидер сред по-достъпния клас апарати конкретно за приложението му под вода. За него има боксове с дом-порт, TTL конвертори за външни светкавици и общо взето всичко което ти е необходимо за качествени подводни снимки и видео. Първоначално може да се вземе апарата и бокса с порт с плоско стъкло и после имаш мегдан да надграждаш с дом-порт, светкавици и т.н.

Надявам се да съм бил полезен!



Публикацията е редактирана (30-10-12 00:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: Sky_Knight   
Дата:   30-10-12 09:22

hristoff и към автора на темата

Лично аз ползвам Pentax W80 вече три години за подводните ми забавления. Но се гмуркам само свободен стил (само маска и шнорхел), без плавници и апаратура. На този етап съм достигал до 8 м дълбочина за около 2 минути сумарно под вода. Въпросният Пентакс не ме е предал нито веднъж. Предполагам, че новите предложения са поне толкова добри като издържливост, а като качество на картинката сигурно са още по-добри вече. Така че зависи за какво ще го ползваш.

А и под вода, аз като че ли предпочитам 70% видео и останалото снимки. Но определено съм се замислял за Hero и аз, защото видеото му е много добро. Както добави и hristoff, Hero има много по-добра издържливост, но остава ти да си прецениш за какво ще са ти необходими. Ако това ще ти бъде единствен фотоапарат цифров - нещо комбинирано ще е по-добре. А ако си имаш фотоапарат - взимай Hero.

Ето тук в това видео подводните ми кадри са с моя Пентакс. Определено са под нивото на Hero предполагам. http://vimeo.com/44100032

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: hristoff   
Дата:   30-10-12 13:51

Е много ясно че зависи за какво ще се ползва - важно какво точно се има предвид "под вода" 10см 1 метър и 8, 40,60 100 метра всичко е под вода - за това изрично написах, че отговарям като водолаз. За водолазене техника до 10 метра е несериозно даже смешно.

При свободното гмуркане и подводния риболов нещата и дълбочините също доста често превишават 10-те метра, а техниката не е препоръчително да се ползва на ръба на възможностите си, освен ако си склонен да я прежалиш.

Плацикането във вода естествено е трето нещо :)))



Публикацията е редактирана (30-10-12 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: tziko   
Дата:   30-10-12 14:23

На познат Олимпуса с който сме се снимали под вода около 1м, се прецака от няколко часов престой в локва 3см. Не знам къв модел беше точно, но от тези подводните беше.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: Sky_Knight   
Дата:   30-10-12 17:12

hristoff

Според мен ще се окаже, че става дума за плацикане във вода. А че до 10 м е смешно, не съм толкова сигурен. При свободно гмуркане по-дълбоко от 5-6 м последното нещо, за което ти трябва да мислиш е фотоапаратът, който евентуално държиш. Така че човекът ще си прецени. В момента, в който ми се скапе Пентаксът ще взимам Hero, защото си имам друг апарат за снимки извън вода.

@tziko Няколко часов престой в локва си е пагубно. Уплътненията им издържат определено време, пък било то и в локва 3 см. Така че е нещо нормално. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: siluet   
Дата:   30-10-12 18:25

Olympus-ите са зле за видео, от тоя клас апарати Панасоник и Сони са най-добри, Сони са много нежни, мойто TX10 го счупих като го дръпнах по-здраво за връзката. Има един Никон Nikon Coolpix AW100
направен е доста стабилно и видеото му е добро.

http://www.dpreview.com/products/nikon/compacts/nikon_cpaw100


Аз се отказах от такива подводни сапунерки и си взех за 115$ бокс за некса до 40м.

Ето едно видео със Сони TX10 издържа доста гмуркания из карибите докато не го счупих на сушата.

http://www.youtube.com/watch?v=A1R3BOZYOzE



Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: name1993   
Дата:   30-10-12 18:51

Това?



Публикацията е редактирана (30-10-12 18:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: SLR   
Дата:   30-10-12 21:37

hristoff ,Sky_Knight [smilie24]

Аз гмуркам само фрийдайв и рядко слизам под 10 метра така че явно ще взема Hero3, за да не тествам някоя сапунерка на ръба на възможностите и.
Иначе бих си взел нещо безогледално с кейс, но при положение че ще го ползвам само 15-20 дена годишно не искам да загробвам толкова пари[smilie2]

Благодаря за коментарите[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: vth41   
Дата:   30-10-12 21:45

Моят син ползва точно Olympus TG820, като го взе заради видеото и възможността за подводно такова. Апаратчето прекарва под вода над час без никакви проблеми. А, видеото му за този клас камери е повече от добро. [smilie24]

Ето клипче от сайта на Оли


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-10-12 10:19

Никаква сапунерка не може да се сравнява с видеовъзможностите на новия Херо 3. Направо избиха рибата.[shtrak]


https://photo-forum.net/static/forum/2012-10/fgsp9799.JPG


http://technabob.com/blog/wp-content/uploads/2012/10/go_pro_hero_3_black_modes.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: name1993   
Дата:   31-10-12 16:19

"Wearable and gear mountable, waterproof to 197' (60m)" - не разбрах това Go Pro Hero 3 black защо стига само до 10 метра...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-10-12 23:09

Къде пише , че е до 10м.? Спецификациите са за до 60м.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за GoPro и фотоапарат?
Автор: vga   
Дата:   01-11-12 12:37

Дори мои приятели, водолази твърдят, че и над 60 метра се справя.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »