Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: falcon   
Дата:   17-07-08 09:00

Това е пръдължение на темата на Жоро
http://www.photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=865384&t=865384



Голямо шоу става често във форума.От 5 години съм тук и не съм се занимавал никога с изказвания за това кой ме харесва или не...но понеже доста неща се изсипаха по повод една снимка,слагам я пак та се знае за какво иде реч[ezik]
Не одобрявам подхода на Иводам,макар че се познаваме и разбираме чудесно...но различни хора различни виждания...не одобрявам обаче и настройването което се получава срещу хората които снимат подобни неща....основната цел е да се покаже красотата на дивия свят...за съжаление подобни разговори поставиха нещата в друга плоскост...на лични обиди и безмислено говорене[smilie2]
Та тъй за снимката...значи седя си аз в едно барче и не щеш ли орел...викам аре ще го щракна от мен да мине...пльоскам го в кадъра където ми падне,ще си правя труд да композирам...
Докато го снимам си бъркам в носа и се чудя защо слънцето е в толкова кофти позиция...трябваше да е зад орела,по възможност и да е 12 ч тогава осветлението щеше да е трепач...ами качеството,егати мъката ..трябваше да инвестирам в сапунер...оооо ...тогава какви снимки....то техниката не е важна[smilie18]
Шегувам се разбира се...за пръв път се засягам от коментари..а не съм такъв човек,та и аз като други "мрънкащи" реших да си кажа болката...дааа и ми олекна[smilie18]


http://www.picvalley.net/u/1466/1365989831.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: mixmike   
Дата:   17-07-08 09:02

това ли е скалния орел, човече?[smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   17-07-08 09:13

добре казано [smilie24] [smilie24] [smilie24]

ПП: който иска може да съберем усилия и да направим HOW-TO в WildWilfe фотографията статия да се просветлят хората които почват да се занимават с тази фотография [smilie24] - техника, изисквания, обработка и т.н.



Публикацията е редактирана (17-07-08 09:17)

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: djogata   
Дата:   17-07-08 09:20

И от какво точно се оплакваш, гледам всичките ти снимки на скални орли и други птици имат много добър рейтинг (заслужено). [smilie5]

Виж, това, че Иводам е решил, че ако снимаш гарги си богоизбран и трябва автоматично да слагат на пиедестал + да получаваш двоен брой точки, си е негов проблем

[beer] [beer]


Не мисля, че има някой настроен срещу снимането на диви животни, просто Иводам постоянно се опитва да изтъкне, че било нещо по-по-най от обикновената фотография, което по никакъв начин не е истина и никой няма да го приеме [smilie5]

Пийс [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: mixmike   
Дата:   17-07-08 09:21

Е, Djoga, ти па "затвори темата"...рано е още[smilie5] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: Myth   
Дата:   17-07-08 09:32

falcon написа:


>
...не
> одобрявам обаче и настройването което се получава срещу хората
> които снимат подобни неща....основната цел е да се покаже
> красотата на дивия свят...

Относно настройването, което се получава срещу хората снимащи подобни неща, специално в този форум, основната заслуга, я пиши на ivodam. Макар и , като цяло едва ли има такова, по-скоро е насочено, към самият него, но при разговорите се получава едно обобщаване, което аз не одобрявам ivodam не представлява всички хора снимащи wildlife, но...
Никой не омаловажава труда ви, и не разбирам защо е това разделяне на вие и ние, всички снимаме, едни снимат пейзажи, други прозорци, трети, стрийт и т.н.
Но някак си ivodam, се опитва да убеди всички останали, колко трудно било и че това е най-великата фотография и всичко останало е.... итилиен имам усещането, че много правилно каза, ivodam едва ли не се чувства много повече от останлите, незнам дали е така, но това лъха от постовете му. Ами трудна е вашата фотография, никой не казва, че е лесна ама нали това ви е хобито и ви носи удоволствие, какво ivodam се оплаква ли, колко трудности е видял и, че едва ли не това е подвиг, и така да е нали това Ви носи удовлетворение и удоволствие, що ти или някой друг не се оплаквате, колко трудно било. То ако се замислиш доста трудни неща има, ами за тези дето им е хоби скланото катерене, те какво да кажат, не е ли трудно, ама нали това им доставвя удоволствие. Ами вашият тип фотография е свързана с едни трудности, ми също така не е много по лесно и с останалата фотография, но се чудя защо изобщо засягаме темата колко трудно било. Освен това ivodam, знам, че не точно така но едва ли не се опитва да убеди хората, че в този вид фотография, няма значение композиция и осветление и т.н. Ясно че условията не могат да се контролират но.... Но според писанията на ivodam, човек остава (може и грешно да е) че тия неща нямат значение важното е да е щракнат обекта и да е на фокус. Незнам дали съм бил ясен. Но искам да кажа аз лично на никой не омаловажавам труда и ми харесват вашите фотографии, някои от тях обаче могат да бъдат истински оценени само от хора, които ги интересува това и се занимават с това, което не прави една снимка по-лоша или по-добра. Бе като цяло самият ти си го казал "не одобрявам подхода на ivodam"
М/у другото за фотофорум научих точно от ivodam от един друг форум, жалваше се човека във фотокулт, за някакъв конкурс или сника с някакви лешояди и пак всики му бяха криви, м/у другото реакциите във фотокулт тогава, бяха същите, каквите са реакциите на хората в този форум, от както го помня този човек винаки предизвиква доста разпалени спорове, реплики и едно и също отношение към него. Хора, като ivodam не правят добра услуга на фотографите снимащи wildlife.

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: Phoki   
Дата:   17-07-08 09:41

WildWilfe фотографията ме кефи много, но не разбирам защо се засягате, когато някой изрази мнение или критика под снимките ви/нали това е целта все пак?/Нормално е на някой да не му харесва осветлението, на друг кадрирането, на трети тонирането- въобще винаги ще има такива, на които нещо няма да им хареса, но какво от това? Заслужава ли си заради тях да напускате Форума и да не качвате снимки? Май така ощетявате само себе си и тези които харесваме работата ви? Изпуснете малко въздух и не забравяйте, че атмосферата във Форума я правим самите ние...Скоти предлага "..който иска може да съберем усилия и да направим HOW-TO в WildWilfe фотографията статия да се просветлят хората които почват да се занимават с тази фотография - техника, изисквания, обработка и т.н." защо просто не почнете да споделяте под снимките си кое и как?Снимайте и се кефети, че и ние да изплакнем очите[smilie24] [beer] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: boni   
Дата:   17-07-08 09:48

Аз лично уважавам много фотографията на диви животни, особено майсторски заснетата.
В тази връзка, както казах и в предишната тема, имаме идея за организирането и финансирането съвместно с Метрореклама и Билборд на голяма изложба на тази тематика.

Не виждам защо трябва да има разправии и спорове на тая тема. Фотографията на диви животни е много интересен и благодатен жанр и най-малкото предполага караници. Разбира се, както всяка друга фотография, логично е да се държи на качеството, както в технически, така и в художествен аспект.

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: GM   
Дата:   17-07-08 09:48

Myth [smilie24]

Фото-форум да назначи психолог и психиатър за
online консултации.Който има проблеми да се допита до тях.Да не занимава другите с комплексите си.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   17-07-08 09:55

Phoki написа:

> не разбирам защо се
> засягате, когато някой изрази мнение или критика под снимките
> ви/нали това е целта все пак?/Нормално е на някой да не му
> харесва осветлението, на друг кадрирането, на трети тонирането-
> въобще винаги ще има такива, на които нещо няма да им хареса,
> но какво от това?

прав си че има доста хора, които се засягат. Но съм убеден че утвърдените имена в този форум които снимат wildlife носят много на критика. Има и комплексари, които като ги покритикуваш градивно и те те намразват, но това си е познат синдром. В този форум като цяло градивната критика е малко и в повечето случаи авторите се засягат. една от причините да спра да пускам снимки от преди година е именно че нищо не научих - нямам нужда от това "ох-ах колко е хубава" , "страшна" и т.н. Макар и рядко, пускам снимки в най-критикарския сайт http://birdphotographers.net/
където хората:

"Our mission and our purpose are one in the same: to help folks become better nature photographers. The goals of BPN are quite simple; we aim to become the finest educational and critiquing web site on the Internet. Each month we will bring you a wealth of articles and tips from some of the world's greatest nature photographers and digital experts. And our team of dedicated, hard-working, and knowledgeable moderators, staff, and owners, all of whom are highly skilled photographers, will offer "honest critiques done gently."

и от там за няколко месеца научих толкова, колкото тук и частица не съм получил. Така че това със засягането мисля че важи като цяло, но със сигурност ако някой от изявените тук wildlife фотографи се е засегнал, то това не е заради някой негативен коментар под снимката му, мога да ти гарантирам това [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: Henaro   
Дата:   17-07-08 10:10

Айде и аз да се "оплача".Не се причислявам към редиците на уйлд фотографите щото просто не снимам(по-малко от 10 дни тази година),но претендирам ,че много разбирам от биология.Моето лично мнение е ,че няма значение дали снимаш орел или врабче ,важното е да е впечатляващо и да е естествено(диво).Това не включва обработка или изкривяване на естествената визия.Природата е достатъчно красива и мисля ,че това е смисъла на фотографията - да я улови такава каквато е.Ако някой ще се прави на художник в тази област не е нужно дори да снима ,като може да изгради всичко на компа у дома.Между другото ако си добър художник и има какво да кажеш ти стига един молив и парче хартия.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Phoki   
Дата:   17-07-08 10:12

ShotlandetsaWildlife
Благодаря за линка към сайта[beer]
За комплексарите- сигурен съм, че ги знаете кои са и мисля, че не трябва да ви пука..., в най- добрия случай можше да се посмеете на "мъдростите им"[beer]
Нищо не си научил/ли за времето във форума-
мисля, че не си прав, но дори и така да е имапоне един/аз/ които е научил нещо от гледането и четенето на написаното под снимките....[beer]
Отивам да зяпам новия/за мен/ сайт[smilie24]

Myth-[smilie24]
Henaro-[smilie24]

..."Не наказвайте себе си за грешките на другите"...[beer] [shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (17-07-08 10:14)

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: volokin   
Дата:   17-07-08 10:16

Шотландеца [smilie24] [smilie24]
много си прав за съжаление [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GM   
Дата:   17-07-08 10:20

ShotlandetsaWildlife :

...но със сигурност, ако някой от изявените тук wildlife фотографи се е засегнал, то това не е заради някой негативен коментар под снимката му, мога да ти гарантирам това

Сигурен ли си на 100%?[smilie8]
Точно Дамянов подскача, като ощипана мома за коментарите под снимките му.... [beer]

П.С. освен, ако не го смяташ за "изявен вилдлифе фотографер "[smilie3]



Публикацията е редактирана (17-07-08 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   17-07-08 10:46

Henaro написа:

> Айде и аз да се "оплача".Не се причислявам към редиците на уйлд
> фотографите щото просто не снимам(по-малко от 10 дни тази
> година),но претендирам ,че много разбирам от биология.Моето
> лично мнение е ,че няма значение дали снимаш орел или врабче
> ,важното е да е впечатляващо и да е естествено(диво).Това не
> включва обработка или изкривяване на естествената
> визия.Природата е достатъчно красива и мисля ,че това е смисъла
> на фотографията - да я улови такава каквато е.Ако някой ще се
> прави на художник в тази област не е нужно дори да снима ,като
> може да изгради всичко на компа у дома.Между другото ако си
> добър художник и има какво да кажеш ти стига един молив и
> парче хартия.


напълно подкрепям [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: stoil   
Дата:   17-07-08 10:54

falcon ,не се познаваме но мисля че снимките ти на супер редки грабливи птици са не просто добри, те са изключителни!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: navy   
Дата:   17-07-08 11:44

патка като патка [smilie8]

Ко толкова [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: n1x0n   
Дата:   17-07-08 12:04

Преди доста време бях пуснал една тема за новия /тогава/ раздел "Диви животни".

Стана нечовешка касапница! Защо?

Защото голяма част от българите, снимащи диви животни, споделят погрешната позиция на Иво Зафиров, че "няма мое разбиране за уайлдлайф и нечие друго - има само едно единствено".
Нямаше да е проблем, ако това "единствено разбиране" не опростяваше wildlife фотографията до един "фото-лов" и не жертваше естетиката в името на биологията.

Камуфлажи, укрития, дебнене, скъпа оптика и какво?! "Ами то слънцето беше на кофти място... нямах време да кадрирам..." и т.н. и т.н.

Ми извинявайте, ама докато амбициите ви се простират до това да издебнете рядък вид и да му направите кадър на фокус в интересен момент - това може да е перфектен материал на птичарска тематика, но в никой случай не се класира директно за раздел "качествена фотография".

Просто масовата wildlife фотография у нас е млада. Когато се понатрупа една критична маса от еднакви кадри на "уникални видове" уловени в "уникален момент" - ще дойде момента, в който някои хора ще еволюират и ще дигнат ниво, а други ще продължат да снабдяват птичарските форуми с нагледен материал.

Пък Nick Brandt по-добре не го закачайте.
Щото вие сте просто едни уикенд-уайлдлайфъри, които се промъкват по терлици на гости в природата и претендират за разбиране и позиция по въпроса.
Той е имал не само куража да изостави всичко зад гърба си и да посвети живота си изцяло на това, но и да покаже нещо ново във wildlife фотографията, пред неодобрителните погледи на "експерти" като Зафиров.
Просто нямате топките да бъдете Nick Brandt, затова по-добре не се излагайте с критики, зад които не стои нищо.


Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   17-07-08 12:19

На мен пък ми е интересно що се пищете Wilidlife фотографи, като снимате 90% птици... И форума ви и той такъв http://birdphotographers.net/

Но държите да се биете в гърдите, че сте Wilidlife

Айде покажете ми кадри на зиналата паст на кафява мечка..да ама не..по ледно е да си цоцате ракийка в укритието и да дебнете "патките"

Познавам Зафиров, на него му е простено, защото е орнитолог ама вие Wilidlife фотографите какво ви е извинението...

Прав е n1x0n и то много.....нямате топки

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   17-07-08 12:24

n1x0n, свалям ти шапка как си си изложил тезата, не че ни се припокриват мненията, но си го написал хубаво [smilie5].

За разлика от никсъна, който си личи че с добро на сърцето го е писал и добре се е обосновал, P_A_D_D_G с ехидния си глупав коментар може само да съжелава че го е писал, защото не само че няма нищо вярно в това, а ми и показва нагледно колко е зле подговтвен с материята и приказва на слуки [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   17-07-08 12:28

Погледни колко е процентното съдържание на птици в галериите за диви животни на сайта на Нешънъл Джеографик....

Относно Ракийката.. Зафиров разказваше за землянката и ракийата



Публикацията е редактирана (17-07-08 12:32)

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   17-07-08 12:31

P_A_D_D_G написа:

> не..по ледно е да си цоцате ракийка в укритието и да дебнете
> "патките"

ей това пък е най-показателно колко не си в час - всъщност седенето в укритие от тъмно до тъмно в случаите в които се снимат видове като орли, картали и т.н. е страшно психарска картинка - в повечето случаи укритията са задушни, мястото е колкото да стоиш седнал на стол но не можеш да се изправиш; няма тоалетна, разбирай че дори да се пикае не може камо ли друго; трябва да пазиш тишина и да мърдаш минимално; става се в три, за да влезнеш по тъмно и т.н.

Просто си жалък човек, да знаеш. Много ми падна в очите с това изказване.

Ако не си в укритие, в повечето случаи или снимаш прикрит в някой водоем с камуфлажа, докато те изяждат комарите, но не трябва да мърдаш, защото всичко отива на халос, или висиш от ръба на някоя скала за да снимаш соколи, ястреби и т.н.

По миналата седмица щях да се утрепя, защото минах по непознат уж по кратък маршрут кем едно място на една скала за снимане на скитник и стигнах до място където трябваше да се катеря вертикално 20 метра по отвесна скала, защото нямаше връщане и назад. Как се качих и сега не знам.

така че по-добре си трай с тия коментарчета, щото само се излагаш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: Phoki   
Дата:   17-07-08 12:36

1. Отношение към дивото/ пернати, космати, бабалюги и др./ или към фотографията, или още по- добре и към двете?
2. Отношението към хората?
3. Отношението Ви към самите Вас?
4. Отношението Ви към мнението на другите/ размер на данък”Обществено мнение ”?/
5. Отношението Ви към липсата на отношение?
6. Отношението Ви към ” дивото” в България и ”дивото” в чужбина?
Вие сте.......
От мен[beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   17-07-08 12:36

Добре де ам пак "патки" да се снимат

Значи си BIrd Photographer, а не Wilidlife

Туй за ракията Зафиров го каза на сбирката, не аз....



Публикацията е редактирана (17-07-08 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: "Това е скален орел човече"..и ли продължение на темата на Жоро
Автор: navy   
Дата:   17-07-08 12:37

Боецо... и всичко това за едни патки [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »