Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: idealno   
Дата:   02-06-12 13:26

Нямам никакъв опит с DSLR фотоапаратите но искам да си взема втора употреба.Та въпроса ми е дали да се доверя на учудващо ниските цени които виждам в ebay като например nikon d5100 за 130 евро или пък canon eos 550d-600d за под 150 и дори и под 100 евро [smilie11] [smilie11] [smilie11] Колкото и да ми се иска да е така все пак ми е странно кат се има в предвид че в бг втора ръка са по 900-1000 лева[smilie2] [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: Myth   
Дата:   02-06-12 13:29

Ами сам си си отговорил.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: Mogila   
Дата:   02-06-12 13:31

Ти виждаш цени, но това са търгове и хората наддават последните 10 секунди. Тогава цените скачат и си достигат нормална пазарна цена.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: alphatier   
Дата:   02-06-12 13:40

По-добре недей,като гледам нямаш нито опит с апаратите,нито с Ebay и как функционира.Като обобщим двете се предполага горчив край...

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: idealno   
Дата:   02-06-12 13:40

Може би е така.Все пак е прекалено е хубаво за да е истина да се сдобиеш с такава машинка за 300-400 лева [smilie2][smilie2] [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: vanquished   
Дата:   02-06-12 13:56

Както ти казаха,това са цени на незавършили търгове . Можеш да намериш неща изгодно ,но не чак толкова изгодно . Гледай и рейтинга на продавачите .

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: neuromancer   
Дата:   02-06-12 14:08

За ибей се иска малко опит и познания как стават нещата. Погледай няколко търга, купи няколко по-евтини неща, пък тогава се хвърляй на ДСЛР

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: vicking   
Дата:   02-06-12 15:21

Не бих се лишил от две години гаранция срещу 100-150лв. разлика в цените. Не бих искал да давам конкретен пример, тъй като ми предстои покупка, но за момента цените на новите апарати тук и в чужбина много се доближават.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: alphatier   
Дата:   02-06-12 15:39

Абе не бих казал,че разликата е 100-150лв. Цените в Англия са доста по-ниски от тези тук,а относно Щатите там пък няма въобще смисъл да говорим.Почти нямам приятели закупили си (нова) скъпа техника от България

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: ce_christov   
Дата:   02-06-12 16:42

Не мога да разбера такива изказвания.
Току що проверих в B&H например Никон Д7000 в момента е 1096,95 USD. При днешен курс 1, 58727 лв/долар това си е 1741,15 лв.
като му прибавиш ДДС си е 2089 лв. А колко струва в нашите магазини - проверете сами (1999 лв с ДДС за тези които ги мързи да видят). Освен това като чукнеш "Add to cart" ти казва, че доставки до България не се извършват.
Значи можем да ревем, че нашите магазини не поддържали това и онова, ама като решим да се поохарчим малко на тема фототехника и търсим чужбината. Щото било по-евтино. И пак стигаме до "сивата икономика" как било по-добре да си вземеш нещо, ама ако можеш да излавираш малко ляво-дясно. Някой да ти го донесе, да не платиш мито и ДДС и да се фукаш, че пак си прецакал държавата. А нашите търговци - да се оправят. Ама освен техника, трябва да вземат да си внесат и клиенти, щото българските не чинят. А иначе е най-лесно да се реве, че тук нищо не става, ами няма да стане с такива разбирания.

ПП. Не съм търговец, електронен инженер съм и фотолюбител от около 40 години. За да не бъда голословен - само през последната година съм налял в хобито си няколко (доста) хиляди лв и то само от български магазини.

Уважавайте всеки, който се е нагърбил да влезе в този бранш. Ако имате идеи - реализирайте ги и печелете, но не мрънкайте!

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: DonBasilio   
Дата:   02-06-12 17:37

ce_christov
...Щото било по-евтино....
...А иначе е най-лесно да се реве, че тук нищо не става, ами няма да стане с такива разбирания....

ce_christov

Не съм съгласен с теб. Както и тук така и там клиентите търсят ЕВТИНОТО! Да там е по евтино.

Малко в страни от темата:

В Лондон някаква диетична сол 300 гр струва 1.25 лири там.
Тук същия продукт е 7лв иняколко стотинки във Фантастико.
По курса лира към лв тая сол тук струва около 3 лв.
Къде са 7 лв, къде са 3 лв?

Еднакъв тип памперси за деца там са 5 паунда. Тук са 30 лв пакета.
Да въртим ли през курса? 5 х 2.4 лв = 12 лв срещу 30 лв.

Детска храна в бурканче там 1.7 лв по курса тук 3.4 лв.

Мога и да продължа с примерите.

Нещата стават още по зле за нас ако не пресмятаме цените през курса, което е неправилно от наша страна - това пресмятане през курса .

Тук 1 000 лв са си 1000 лв
Там 1000 долара са си 1000 усд
Там 1000 лири са си хиляда лири

Колко филмчета например ще купиш там ако 1 филм е 3 долара, а ти имаш 1000 усд
и колко тук ако струват 7 лв., а ти имаш 1000 лв.

И ще ти отговоря с твойте думи: ...ами няма да стане с такива разбирания....


И още нещо В една известна търговска верига влязла в Б-я ,
като влезеш в ресторанта една закуска ти струва 3 лв + 1 кафе 1.30
та 4.30 общо. Ако влезеш между 9.00 и 10.00 закуската + кафето са 0.99 лв. повтарям 0.99 лв (девтдесет и девет СТОТИНКИ!!

Къде са 4.30 къде са 0.99
А закуската не е малка 2 кремвирша 3 парчета бекон, две юяйца, хлебче, сосове и горчица на корем. Кафе - ама истинско.

Това е от 2 месеца и ще продължи още.

Така, че ...ами няма да стане с такива разбирания....

Не се заяждам с теб само сравнявам, къде е по евтино и защо хората искат да купуват от ТАМ.

Понеже сме си овце та ни яхат всички. И най вече нашите.



Публикацията е редактирана (02-06-12 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: ce_christov   
Дата:   02-06-12 18:01

Само ще повторя последното си изречение:

Уважавайте всеки, който се е нагърбил да влезе в този бранш. Ако имате идеи - реализирайте ги и печелете, но не мрънкайте!

Или както казва Курт Вонегът (цитирам по памет):
"Господи, дай ми смелостта да променя нещата, които мога,
Дай ми търпението да приема нещата, които не мога да променя и
най-накрая господи, дай ми мъдростта да намеря разликата между двете"

Лека вечер - изчезвам до утре!

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: alphatier   
Дата:   02-06-12 20:17

ce_christov кво викаш,ти искаш от тука да си пазаруваш-еми купувай си бе човек.Какво ми разправяш за икономики и сектори,обикновения човек(включително и аз като такъв) ме боли фара за тея дето са се нагърбили,знаеш ли защо-защото съм сиромах.Учил съм 12 години да стана хирург-ортопед и заплатата ми е 500 лв.Да повторя ако не си прочел 500-500-500 както и на колегите ми.5dmk3 в Англия е 2200 паунда което са 5300лв.,тука в павилиона е 6999лв.Еми айде купувай,ако искаш,аз обаче НИКОГА от България.И малко странични стоки;Каската ми за мотора е от Щатите за 350$,тука е 1719 в Еди-Кавазаки,якето ми е 400$,тука на същото място е 1299лв,ръкавиците там са 150$,а тук 515лв,еми извинявай ама не съм толкова прост,като направят цените като техните и икономиката ще тръгне,тогава даже с кеф бих ги дал в българския магазин

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: neuromancer   
Дата:   02-06-12 21:13

Всъщност, на Никон им прави чест, яе държт цените на сравнимо с международния пазар ниво, виж Канон Бг обаче са съвсем друго нещо (както и повечето стоки).

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: stoikovv666   
Дата:   02-06-12 21:30

Човека пита за ebay' вие направихте разчет на световната икономика[smilie18] [beer]


Ако питате мен, не си купувайте нищо...не плащайте данъци, хванете гората! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: vicking   
Дата:   02-06-12 22:10

Знам че с това си изказване вървя против интереса си, тъй като както казах другата седмица ми предстои покупка на д7000, но ще ви пусна 2 линка вие си преценете сами кое ви е по-изгодно:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000293.html

http://www.photoprice.ca/product/03343/Nikon-D7000-with-18-105-VR-Kit-price.html

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: to6aro   
Дата:   02-06-12 23:25

alphatier ти сиромах ли се наричаш :D ? Канон 5д с един куп обективи, пистов мотор и облекло към него... и ми е интересно с 500 лв. заплата как си ги купи тези "странични стоки" ? Недейте да се излагате така....нищо лично....

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: alphatier   
Дата:   02-06-12 23:52

Аз ако чаках държавата да ме храни и гледа трябваше от глад да умра.Тва че работя на 3 места не мисля,че е нормално...Скъсвам си ... от бачкане и операции,щото искам да имам някой лев в джоба.Нормално ли е лекар да взима 470лв. заплата?Ми аз плочки по баните да лепя повече ще изкарам и ще ми е по-спокойно.Ако държавата ни беше нормална както навънка,нямаше да трябва да работиш на няколко места-имаш си диплома,положил си усилия да стигнеш до тук и хората го ценят.Сиромах съм за себе си,защото не мисля,че получавам нужното за това ,което давам.Сравнение с колегите ми в чужбина съм гаврош,навънка лекар под 5000 евро на месец няма.Бедността е доста разтегливо понятие,за тоя дето чисти кенефи 500лв на месец са много и се чувства добре,за тоя дето му карат хората на парчета и му умират в ръцете 500лв са нищо....което ми напомня,че е крайно време да си оправя документите за Англия [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: mitku   
Дата:   03-06-12 01:14

Офф... като започнат да се оплакват колко били вземали колегите им еди къде си?!? И какво - тук е такваз държавата... за всички (е, без няколко "по-равни", но туй е друго). Почти всички се счупваме да бачкаме на няколко места за да подържаме изобщо някакъв поне базов стандарт... без да броим кой/колко взема под масата (нищо лично [smilie3] ). Всеки ТУК има колеги ТАМ, които вземат 10-20-50 пъти повече за приблизително една и съща работа. И какво? В България от къде да се вземат? Няма кой да ни ги дава като в Гърция просто така (че даже и там може и да спрат). [smilie8]

Иначе по темата - и аз вече си купувам реално почти всичко от ебей, амазон и подобни и имам средно по около 1.5 подобни покупки на седмица за последната година (като се започне от кабелчета и капачки за под левче, та се стигне до фотоапарати, обективи и смартфони за над 1К лв.). Та с две думи - и мен ме бОли фара за нашите търговци и причините им, щом на мен ми е по-изгодно да си купувам от къде ли не. Но на тъй зададен въпрос, колегите са отговорили по-горе, че не е добра идея да се нахвърля създателя на темата. Има още доста неща, които не знае и почти сигурно - ще пострада. Да поизчака; да проследи как протичат 5-10 подобни търга в ебей; да разгледа рейтингите на участниците; да обърне внимание на евентуалните гаранции; да поговори по-задъчбочено с някой свой приятел с повече опит как стоят нещата; да разгледа начините, цените и условията за доставка и т.н. и т.н. - определено ще е голям хазарт да се метне на ДСЛР в ебей с толкоз малко експириънс. [smilie3]



Публикацията е редактирана (03-06-12 01:22)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: fotorafi   
Дата:   03-06-12 01:40

Бях в САЩ и Канада. В момента най-изгодно е НИКОН Д-7000 да се купи в Канада и то само голо тяло,без обективи

Брат ми се обади, евреите от Адорама обявили за НОВИЯ МОДЕЛ НИКОН Д-800,........ 2999 $

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: Varog   
Дата:   03-06-12 14:17

Съгласен съм с всички съвети, които дават хората за покупка през ибей. Аз самият 2-3 най-сериозни покупки точно от там съм направил и не съжалявам нито миг. Що се отнася до опитност - не е чак толкова необходима. Има фирми, които изпълняват поръчка "онлайн пазаруване" (няма да цитирам имена, мисля, че не е редно, но има гугъл). Казвате кой продукт искате, на каква максимална цена го искате и те свършват цялата работа, ако щете до вашата врата. Те имат офиси в САЩ, тъй че имате възможност да избирате и от доставчици, които доставят само в САЩ (те са най-изгодни).

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR фотоапарат от ebay ???
Автор: geniusloci   
Дата:   04-06-12 10:55

По-скоро се иска опит да отсееш кофти стоките. Аз например гледам средното, оттам и се ръководя спрямо цената:
- ако нещо е твърде евтино - има защо
- ако продавачът не си е направил труда да поизчисти прахта от скъпа техника - пак има защо (под прахта) или просто е мърляч
- продавачът да има позитивни отзиви. Правил съм си много скъпи опити с хора с по 0-1-2-3 отзива и досега само един беше успешен, всички останали са ми коствали общо месеци, през които стотици и дори хиляди левове са стояли в PayPal или някъде, само не и в картата ми.
- продавачът да не е ограничил обявата UK only - ако не е, и в нея не пише UK only - да е. Ако ми прати твърде висока цена за път - изпращам му сайта на DPD и този на Royal Mail и му казвам, че ще го докладвам за опит да завиши цената с път
- никога не се надявам, че ще спечеля в последния момент. Имам доста покупки, по едно време на конвейер видеокарти купувах, само веднъж цената на търг е оправдала чакането. В повечето случаи човек се разочарова или изпуска за малко, в поне половината случаи цената отива над (?!) тази на buy it now.

Като цяло - не се лъжа по цените в USA, един загубен ден на митница със сигурност не си струва, освен ако не говорим за спестена разлика в стотици левове. Оттам и пътят ВИНАГИ е скъп ИЛИ бавен.


В крайна сметка - новата фототехника често е на същите цени тук - не всичко, така че си струва човек да проверява. С техниката втора ръка е различно - "евтините" продукти (под 500-800 лева) често са по-евтини в eBay (не и при паунд 2.60, де), но скъпите обективи обикновено са по-евтини в базара тук.



Публикацията е редактирана (05-06-12 09:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »