Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой снима ли видеа с Canon R6
Автор: mmx   
Дата:   15-02-24 00:01

Преди време скочих на Сони, ама останаха EF обективи, та сега за второ тяло ми трябва видео машинка на сносна цена а гледам че R6 е поносим . Та някой щрака ли събитийни видеа с него да каже как е. Има ли детайл и изобщо как се държи. Гледам стабилизацията е топ. Но лично от първа ръка някой да сподели

Отговори на това съобщение
 Re: Някой снима ли видеа с Canon R6
Автор: kollev3   
Дата:   15-02-24 00:47

привет,аз съм със R6 [shtrak] става като за начало....но само в HD.За 4К забрави,стабилизацията ми реже сигурно 20 процента от видеото и не ме кефи и не ползвам.Машинка средна хубост хихи.Мой съвет...използвай само една система иначе нищо не правиш или 2 но като временно решение.[beer]



Публикацията е редактирана (15-02-24 01:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой снима ли видеа с Canon R6
Автор: adorable   
Дата:   15-02-24 07:12

Специално за видео, сонитата не са ли по-добри?

Щом имаш сонешки обективи, просто вземи тяло, което снима добро видео... Така мисля, че ще е по-разумно...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой снима ли видеа с Canon R6
Автор: leo34   
Дата:   15-02-24 11:48

Аз снимам с две R6-тици. И видео снимам от две години насам. Стабилизацията не я ползвам, с гимбал съм. За FullHD е перфектен, но при 4K прегрява след 20-25 мин. и след това трябва да се чака 15-тина минути, за да продължи, но има един трик с който може да се "излъже" апарата и да не се чака. Аз лично снимам във FullHD и ми е напълно достатъчно. Ще ти трябват и големи и бързи карти памет.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой снима ли видеа с Canon R6
Автор: mmx   
Дата:   15-02-24 19:18

За FullHD ще се ползва хибридно, та прегрявания не ме плашат, но както каза колегата, по-скоро неудобството със снимането с 2 различни системи. Въпреки че с практиката се свиква.

Преди бях на канон DSLR, ама там е работата че още немога да се разделя с картинката на Canon 70-200 2.8 - не че не става mc11 в сонито, ама само за фото.

Абе както и да го чопля, по-добре ще е да се събера в една система.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой снима ли видеа с Canon R6
Автор: Pixel5   
Дата:   27-02-24 13:17

За стабилизацията не мога да дам мнение защото винаги го ползвам с гимбал. Прави ми впечатление обаче, че когато е с външна стабилизация, резките движения излизат много груби и дразнят окото - става дума за такива, които не могат да се избегнат - примерно преместване на повече от 40 градуса. Когато фотоапарата е от от ръка, дори и да се наложи да го завъртя рязко - това не дразни толкова окото, когато се гледа готовото видео. Не зная как да си обясня тоя феномен.

Прегряване:
Никога не ми е прегрявал, но аз използвам външен монитор, който в момента в който се закачи HDMI - веднага изключва екранчето на фотоапарата. В началото много ме дразнеше - прочетох маса форуми, търсих решение и накрая точно във форума на DJI хората са си описали, че това е "проблем" при R6M2 - и не може да бъде променен. Естествено има маса писма, пратени до Канон и някои колеги се надяваха, че това ще се оправи с ъпдейт на Фърмуера. Оказа се обаче, че свикнах а и така от само себе си, се реши проблема с прегряването. Януари, снимах повече от 6 часа - разбира се не постоянно, без проблем. Фотоапарата беше изключван само за смяна на батериите. Естествено 4к яде пространство като топъл хляб, но удобството е, че не ползвам картите във фотоапарата, а тази в монитора. За мен, това е едното неудобство. Второто е, че моя монитор ползва карти само до 128ГБ. Естествено с по - добри монитори този проблем отпада.
Още един съществен недостатък:Когато ви е изключен екрана на фотоапарата и без да се усетите, активирате някой от бутоните за старт / примерно за да смените фокуса/ - следват 2 проблема: Единия, е че в записа се визуализира: "REC" - за целия запис, а втория, че се визуализира екрана с настройките на фотоапарата. Това естествено се избягва с настройки - въпрос на лични приоритети и удобство.

Фокус:
Според мен се държи повече от прекрасно. Като първо задължение в чек листа - когато сложа нова батерия сутринта е да проверя настройката за автоматично следене. Ако снимам хора - махам всякакви животни и превозни средства. Тук настройката е прецизна и всеки сам си решава, защото се оказва, че примерно - Кукер - облечен в кожи - понякога го разпознава като животно и тогава фокусът си отива върху нещо друго, което прецени че е по - важно. Този казус - НЯМА РЕШЕНИЕ - поне за мен, защото от кукер до курер - има огромна разлика. Примерно, мой личен приоритет - аз не ползвам фокус по очи. Тъй като снимам повече етно мотиви - предпочитам, когато съм с отворена бленда, акцентът да е върху някакъв детайл, а не върху лицето. Следящия фокус перфектно ме устройва и вече не ползвам RavenEye.
В момента нямам фотоапарат пред себе си, но ако има интерес, мога да потърся и да пусна идея за няколко комбинирани настройки, които имат ефект: когато обектът на следене - рязко избяга от зоната - фокусът да не скача грубо и за момент да останете с размазан фон, а да ви даде няколко секунди, да решите къде е приоритета и така преходът да стане лек и естествен.

Обективи:
Имам един единствен R обектив, който е дълъг и не ми е удобен за видео. За това си ползвам ЕФ обективите с преходник и мисля, че се справят перфектно. Дори за моята работа предпочитам 24-105/4 - и мисля, че се справя по - добре от 24-70/2.8

Като цяло:
Перфектен фотоапарат за видео. Като вземем и цената му - мисля, че едва ли бихте намерили по-добро бюджетно предложение, още повече, ако си имате обективи. Сега има много добри възможности да го вземете с отстъпки, че дори и на лизинг без оскъпяване.

поздрави и дано съм бил от полза!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »