Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с червените очи
Автор: kucy   
Дата:   26-12-11 10:34

Здравеите имам проблем с червените очи с фотоапрат nikon d90 въпросът ми дали закупуването на допълнителна светкавица ще реши проблема.
Ако може някои по вещ да даде съвет ефекта с очите се получава при снимане в зали,стаи с малко слънчева светлина.
п.п Така или иначе ще купувам допълнителна светкавица защо нестава иначе.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с червените очи
Автор: Dekov   
Дата:   26-12-11 11:41

Ще помогне, но при дълги фокусни разстояния пак ще се случва.
Колкото по-малък е ъгълът светкавица-зеница-обектив, толкова по-изразен е ефекта.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с червените очи
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   26-12-11 11:47

kucy,
Много зависи от какво са станали червени очите. Ако са от светлината на светкавицата - да, това е начина да си решиш проблема. Ако очите са червени предимно сутрин и предимно след бурни нощи с доста алкохол, от опит съм установил, че не - не действа прилагането на светкавица. Дори и бирата сутрин е по-добро решение [smile]

На сериозно - "червените очи" се получават тогава, когато светкавицата е много близо до обектива. Тоест, всъщност в случаите в които осветяваме зениците точно от посоката, в която ги гледаме/заснимаме. В тази връзка всяко преместване на източника на светлина би било от полза. И пак в тази връзка, след като камерата е D90, добре е хубаво да разучиш никонските светкавици и алтернативните предложения. Аз лично бих избрал една от никонските. Всъщност, точно така съм и направил. При D90 вградената светкавица си има commander mode, при което можеш да и оставиш само префлаш и никакви почти остатъци от импулс по време на същинското осветяване. На практика работи. Ако използваш SB800/900/901/600/700 можеш да я поставиш далеч от камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с червените очи
Автор: atrifonov   
Дата:   26-12-11 12:53

тук е момента да похваля Д7000- не ползвам вградената блескавица щото спокойно мога да си снимам на ISO 3200 та чак до 6400 почти без шум[smilie21] [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »