Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвместимост в БГ 30р, 60и
Автор: r_rusev   
Дата:   07-11-11 11:14

Относно съвместимостта на видеозапис 30р или 60и.
Нещата стоят така:
Камера прави видео файлове АВСНД 1920х1080 30р - НТСЦ стандарта.
С видео-редактираща програма правя клип, като запазвам броя на
кадрите 30 в сек. т.е редактирам 30р.
Като краен резултат изработвам:
1. Компютърен файл МР4 1920х1080 30р.
2. Правя видео блу-рей диск 1920х1080 60и.
3. Правя стандартен ДВД видео-диск 60и.

Много моля знаещите да помагат.

Ще гледа ли Хасан качествено видео в БГ на обикновенни ДВД и блу-реи плеари, как стои проблема с възпроизвеждането на компютърният файл, или ще има някъкви проблеми.
Предварително Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост в БГ 30р, 60и
Автор: 0506   
Дата:   08-11-11 13:00

[smilie21] Ще гледа ли Хасан качествено видео в БГ[beer] когато си купи подходящата техника.....може и да гледа[smilie18] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост в БГ 30р, 60и
Автор: n1x0n   
Дата:   08-11-11 13:08

Принципно зависи от устройствата на които ще се гледа, но не би трябвало да има големи драми.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост в БГ 30р, 60и
Автор: novi4ok   
Дата:   09-11-11 02:58

Няма драма. Ще гледа.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост в БГ 30р, 60и
Автор: r_rusev   
Дата:   09-11-11 14:56

Е, благодаря на всички[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост в БГ 30р, 60и
Автор: 35mm   
Дата:   10-11-11 00:32

Не се занимавай с презредова развивка. (i)

NTSC е стандарт за излъчване на ефирен сигнал, не ти влияе.

Или запазвай 30р сигнала както си е от камерата, или го конвертирай до 25р.
Конвертираното на кадри винаги е добре да се избягва, освен ако наистина не трябва нещо.

При 30 кадъра си имаш сравнително плавни движения когато панорамираш и плавни движения като цяло.
Така че аз бих си оставил така сигнала с тези кадри в секунда.

При 25 кадъра ще отиде повече бит рейт от сигнала за всеки отделен кадър и леко ще е по-качествена картината. Но разликата между 30 и 25 няма да е видима лесно.

(Направи някакъв материал на 1080/23,976р на 2000 килобита в секунда за видеото, и после същия материал го направи пак с 2000 килобита поток, но на 60р.) Кодека ще се побърка да се чуди как да ти събере тия 60 кадъра в секунда в тоя малък поток и видеото да става за гледане.
23,976 е почти всяко Blu-Ray с игрален филм.

Вече не е проблем и 60р (поредова (прогресивна, както я наричат някои) развивка) на потребителски камери за около 1000$, така моя съвет е да не правиш библиотека с презредов материал, и да не си губиш времето с видео с презредова развивка.

Веселбата е пълна когато евтин плеър се опита да ти ъпскейлва сигнала до 1080р от DVD на 60i. А те вече всичките се опитват, защото по-лесно се продават в магазина когато ня тях (плеърите) пише че ще ти плейват цялата библиотека от стари DVD-та на 1080р.
Ти си конвертирал поредовата развивка в презредова. После плеъра пак ще си обръща в поредова.

Аз бих си работил изцяло на 25р, но ти вече си имаш 30р система. Чудесна златна среда между нужда от битрейт поток и плавност на движенията.



Публикацията е редактирана (10-11-11 00:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместимост в БГ 30р, 60и
Автор: r_rusev   
Дата:   10-11-11 16:09

35мм благодаря ти. Ти си най-ичерпателният.
При мен нещата са малко по-различни.
Аз имам блу-рей ДВД, което възпроизвежда 50и но не 25р.
Има логика в това, защото ако ДВД-то възпроизвежда 25р, то няма да може да се гледа на ТВ с ЕЛТ, а още има такива и производителите гонят съвместимост.
Говоря за 30р и 60и защото съм си харесал камера от САЩ. Направих сметка, че ако платя ДДС, мито и транспорт- камерата излиза около 1,2-1,3 пъти по ефтино от същита предлагана в БГ.
Ако пък някой я донесе от САЩ /моя случай/ коефицента-изгодност клони към 1,7-1,8. При тези цени жертвам гаранцията. Да де, ама в САЩ стандарта е 30р и 60и. За това питах.
Но във всички случаи ти благодаря[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »