Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проявяване Orwo PF-2
Автор: turntablism   
Дата:   30-04-13 21:36

[smilie23] У доле...

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване Orwo PF-2
Автор: turntablism   
Дата:   30-04-13 21:36

Здравейте колеги. Пускам втора тема със заглавие "Проявяване на нещо си", защото предната се получи доста добре (Проявяване на OrwoChrom), и ако някой реши да прояви отново този филм и не знае как, мисля, че ще си отговори на доста въпроси четейки темата. Надявам се и тук да се случи подобно споделяне на мнения.

Като цяло във форума има някаква разпокъсана и бегла информация за този филм, който доколкото знам се е използвал за контактно копиране и обръщане в позитив на негативи с цел прожекция и т.н. Дребнозърнест и сляп към част от спектъра материал.

Общо взето не знам много за филма, който иска може да сподели нужната информация.

Целта ми е да използвам филма за снимане/фотографиране. Знам че сред вас има хора, които са го правили. За смисъла на самото начинание не знам дали трябва нещо да се коментира. То е ясно. Всеки сам си избира.
Лично аз днес направих първия си опит, снимах не много контрастна сцена, като 6 Аса, проявих 1+100 родинал 12 минути 20 градуса. Резултатът е лош.Защо лош?
Доста воал се появи, а доколкото знам този филм би трябвало да е почти прозрачен.
Какви времена, какви проявители, каква чувствителност да опитвам ?
Споделете вашия опит и резултати. Благодаря ви за отделеното внимание и време! И весели празници [beer]



Публикацията е редактирана (30-04-13 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване Orwo PF-2
Автор: Canon   
Дата:   01-05-13 00:02

Orwo PF-2 e несенсибилизиран. Както казваш сляп, вижда само синия спектър. Демек си го работиш като фотохартия, на неактинично осветление и си избираш времена, проявители температури.
Мек кто контраст! Тънък, лесно се драска. Евтин.
Много ниски ДИН/ИСО

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване Orwo PF-2
Автор: deyan_de   
Дата:   01-05-13 07:57

Първо почни от това да махнеш първия метър от ролката и след това пробвай. Пробвай да го проявиш в контрастен проявител за хартия при най-много 20 градуса температура и си следиш как се проявява на филтър N113. Гледай от към гърба, а не емулсията докато му свикнеш, защото подвежда, че е проявен, а после ще ти е тънък.Според мен го снимай на 2 ASA :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване Orwo PF-2
Автор: violator   
Дата:   01-05-13 08:43

И аз имах воалиране, но на MA8 при първите метри от ролката, навътре филма се оказа чудесно запазен. С PF2 съм правил проба със само един лист в негативен проявител N113, но имаше силен воал, ядосах се и го зарязах. Трабва да видя какво ще излезе от по долните слоеве на кутията. 1+100 родинал за 12 минути ми се струва малко. За сравнение МА8, сниман като 4-5-6 ASA и провяен с R09 1+50 за 13min дава добър резултат.



http://img571.imageshack.us/img571/6057/dsc9713h700.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване Orwo PF-2
Автор: turntablism   
Дата:   01-05-13 22:51


https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/945913_10151570508859362_324363767_n.jpg



Така. След като размотах метър два и тествах останалата част от филма получих горния резултат. Направих опити като 3,6,10 аса. Най-добре се получи на 10 и проявяване 15 мин. с родинал 1+100 (това горе). Резнах кадъра защото частично беше осветен (защото зареждам малко парче в камерата и се осветява през прозорчето отзад)(късно го осъзнах)

Сканът е с ДСЛР и гаден обектив...



Публикацията е редактирана (01-05-13 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване Orwo PF-2
Автор: chikolina   
Дата:   02-05-13 06:59

Филма ти е 2-3 дина.Филмът ти е несенсебилизиран.Времето за проявяване не трябва да ти е по дълго от 5 мин.Филмът може спокойно да го проявяваш в помещение с зелена светлина на фенера-113Д.Така контролиш ти самото проявяване и разбираш колко да се прояви.Вниммавай ако го проявяваш на ръка-филмът е тънък,мек и доста лесно се може да го надраскаш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »