Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Абе Сигма що не си....
Автор: harvester_vn   
Дата:   26-01-11 13:24

не това дето си мислите [smilie5]

Що не си купят един Канон, един Никон и един Пентакс, че да си оправят фокуса още в заводите? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: Shmidt   
Дата:   26-01-11 13:26

Защото трябва да им купуват по една бройка от всеки производствен ден [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: Alex-dan   
Дата:   26-01-11 13:35

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: jorro_z   
Дата:   26-01-11 13:36

А ти защо си мислиш, че нямат? [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: tonyboy79   
Дата:   26-01-11 13:38

Те и Канон и Никон имат ама файдааа...

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: muu   
Дата:   26-01-11 13:46

абе, а вие що не вземете да се научите да си ползвате автофокуса, вместо да се чудите кой да ви е крив [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: Shmidt   
Дата:   26-01-11 13:49

muu

Кой от двата автофокуса - фронт или бек ? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: harvester_vn   
Дата:   26-01-11 13:49

Shmidt написа:

> Защото трябва да им купуват по една бройка от всеки производствен ден [smilie7]

Чудна работа. Фирмените обективи защо нямат проблеми с фокуса?

Логиката ми е следната- вземам примерно канонски обектив, на каквото и тяло да го сложа, фокуса е точен и различните бройки обективи имат незабележими разлики във фокуса, освен ако не са дефектни. Защо при Сигма почти задължително се налага калибриране на обектива?

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: PeterPAN   
Дата:   26-01-11 13:52

Имам 3 обектива сигма и четвърти съм планирал да си купя [smilie18] от всички марки представени на БГ Пазара май те реагират най адекватно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: sirkhann   
Дата:   26-01-11 14:05


Автор: harvester_vn
Дата: 26-01-11 13:49


Чудна работа. Фирмените обективи защо нямат проблеми с фокуса?

Логиката ми е следната- вземам примерно канонски обектив, на каквото и тяло да го сложа, фокуса е точен и различните бройки обективи имат незабележими разлики във фокуса, освен ако не са дефектни. Защо при Сигма почти задължително се налага калибриране на обектива?


Късметлия!

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: Батко   
Дата:   26-01-11 14:29

Автор: harvester_vn
Дата: 26-01-11 13:49


Чудна работа. Фирмените обективи защо нямат проблеми с фокуса?

Логиката ми е следната- вземам примерно канонски обектив, на каквото и тяло да го сложа, фокуса е точен и различните бройки обективи имат незабележими разлики във фокуса, освен ако не са дефектни. Защо при Сигма почти задължително се налага калибриране на обектива?


Ти някога ползваш ли бленда по-отворена от 16?


Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: volenE   
Дата:   26-01-11 14:30

Относно фирмените обективи не съм съгласен с теб. Една Canon EF 85f1,8 на тяло 350Д и 5Д мк2 дава доста интересни резултати. Докато на 350Д-то си е ок, на 5-цата -фронт фокус.

Имал съм само една сигма 50-150 f2,8 и на 350Д даваше много непостоянни резултати във фокусно отношение. Според мен просто на Сигма са им по-широки допустимите стойности по отношение на фокуса.



Публикацията е редактирана (26-01-11 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: cicomanco   
Дата:   26-01-11 14:36

[smilie18] [smilie18] [smilie18] ....на 350Д резултатите отсекъде са непостоянни...

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: harvester_vn   
Дата:   26-01-11 15:03

Батко написа:

> Ти някога ползваш ли бленда по-отворена от 16?

Рядко ползвам бленда по-затворена от 2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: ilcoin   
Дата:   26-01-11 15:12

Понеже ниската цена все отнякъде трябва да дойде. В случая, от по-големи допуски в качествения контрол.

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: tziko   
Дата:   26-01-11 15:18

Ползвам канцеларски материали Сигма - много съм доволен[smilie18] Обективи ползвам Никор и нямам проблем с фокуса[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: digitalgab   
Дата:   26-01-11 15:20

По ниската цена идва от това, че Сигма се занимават почти само с производство на обективи, с изключение на два модела фотоапарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-01-11 15:31

Сигмите са по-евтини защото са по некачествени обективи :) Не защото имат лош качествен контрол ,а защото целенасочено се проивеждат така за да са по евтини.

Представете си сигма да направи добър 70-200 2.8 да е колкото канон 70-200 2.8 и да е скъп колкото канона? КОй ще си купите...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   26-01-11 15:40

Според мен митът, че САМО Сигма имат нужда от калибриране тръгна в България когато Светльо Драгиев единствен предложи изгодно (и безплатно за гаранционни) калибриране на обективите, които продава към съответното тяло [smile] Забележително потвърждение на наблюдението, че никое добро не остава ненаказано [smile] Това че останалите производители или си траят или го правят тихомълком не означава, че такъв проблем има само при Сигма.
Ако от Канон и Никон например ни съветват да използваме само обективи съответно Канон или Никор - защо въведоха микро-калибрирането в тялото? Може би нарочно правят услуга на Сигма, та хората да купуват все пак Сигма, а не фирмените обективи или какво? [smile] Всички повтаряме като навити пружини например 17-40/4 L е прекрасен обектив, ама трябва да уцелиш бройката ... Е - това какво означава, че EF 17-40/4 L Канон нелегално го произвежда в заводите на Сигма и тъй като е евтин (да, да... ) и разликата в цената все отнякъде трябва да дойде ... [cool]
Нито една Сигма не използвам и не притежавам в момента, но в през последните четири години през ръцете ми преминаха точно четири и при нито една не съм имал забележим проблем с фронт/бак фокус. Едва ли аз съм най-големия късметлия, разбира се - просто вероятно имам по-нисък критерий в сравнение с някой от колегите тук. Та точно затова се говори за съвсем различни наблюдения - нормално е да има определени допуски при производството, нормално е за всяко производство от време на време да има и проблемни бройки (и като попаднеш на такава не ти става по-добре или по-зле на теб лично от факта, че те са 0.005% или обратно - цели 5% от общото производство), и не на последно място - всеки от нас може да има различни критерии.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-01-11 15:44

Не говоря само за фронт/бек.
Изработката и по-евтина :) Сичко име по-евтино.
И картинката им е по евтина.
Имат 3-4 много добри прайма макрота и портретни.До там са..сигма ,а и 8-16 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: kapitancho   
Дата:   26-01-11 15:46

Сигма определено нерядко имат проблеми с фокуса, вкл. и при дадени милиметри на близо да дава фронт фокус, а на далече - бек фокус. Въпреки това, Канон, Никон и останалите, също имат проблеми с фронт/бек фокус понякога, нищо че колеги от форума слагат розовите очила.
Според мен Сигма избиват от материалите за производство. Просто обективите изглеждат отвратително, а всъщоност има доста добри обективи, с чудесни оптични характеристики.

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: pefoto01   
Дата:   26-01-11 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   26-01-11 15:48

Е, аз опитвам да пиша по темата - тя е за фокуса, пък поста по-горе не е в отговор на теб - писали сме ги по едно и също време [smile]
Не че пак съм съгласен, де - не че не е така до известна степен, но не е така автоматично също - много малко Сигми например губят впоследствие цената си толкова много колкото EF-S 17-85 IS USM например [smile] Но това наистина е по-сложен въпрос [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: digitalgab   
Дата:   26-01-11 16:16

pd не се изхвърляй, Сигма са по стара фирма от тебе, и освен това imaging resource стандартно използват за тестиране Sigma 70/2.8. Още много може да се каже в полза на Сигма. Случайно да знаеш, че известната фирма Leica през 1991 година им поръча да правят един техен обектив Sigma 28-70 UC 3.5-4.5 за ребрандиране под името 28-70 Варио-Елмар? Който имам и честа да притежавам, но на байонет КА, заедно и с други техни обективи.



Публикацията е редактирана (26-01-11 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Абе Сигма що не си....
Автор: digitalgab   
Дата:   26-01-11 16:21

Сигма можеха да си позволят в миналото да продават по евтино, именно защото се занимаваха само с обективи, т.е. не бяха обременени с големите разходи за R&D и пр. свързани с производството на камери. Сега, изглежда им е пораснала работата, щом навлязохо по дълбоко в това поле.
Да се твърди че обективите им са по евтини, щото са некачествени е наивно, най малкото.
Сигма произвеждат всичко в Япония, в един завод, в един град, не си спомням сега града и префектурата, така че работниците и инженерите им да са по лоши от останалите е абсурдно.



Публикацията е редактирана (26-01-11 16:24)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »