Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фотоапарат за десет годишно момче
Автор: NinaNik   
Дата:   03-11-09 22:57

Ако някой има идеи и препоръки ще бъда благодарна. Юбилеят наближава![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   03-11-09 23:00

Canon A4 серията. :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NinaNik   
Дата:   03-11-09 23:08

Мерси Дани! Може и идеи къде се продава в България[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   03-11-09 23:13

Силно ти препоръчвам този FinePix Z33WP. Водо и ударо устойчив!!! Моята щерка вече разби един - да ми е жива и здрава. Решил съм това да е подаръка за Коледа.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   03-11-09 23:20

Този З33 откъде си го купил ми е интересно - Фуджи знам че го спряха непосредствено след премиерата.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   03-11-09 23:28

Още несъм го купил още. Има го навсякъде, в ибей например!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NinaNik   
Дата:   03-11-09 23:30

А от магазин в България? Да отида и да си взема ??

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   03-11-09 23:37

То хубаво апарат ама цена ориентировъчно? Иначе още един глас за Фуджитата. Ако бюджета позволява Ф200, моя го взех от Павилиона, детето ще има възможност и да се учи. Сега чакам съвсем скоро да ми доставят и Ф70, и той е супер оферта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   03-11-09 23:39

NinaNik, най-добре питай в някои магазин дали могат да ти доставят желания модел, който и да е той!!! Харесвам Фуджито защото може и в басеина да се цопнеш с него! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NinaNik   
Дата:   04-11-09 00:03

Ок, благодаря ви!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   04-11-09 00:09

Олимпус имат страшни модели,стилни,красиви и устойчиви на вода и удари

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Olympus/oly_stylustough6010.asp


http://www.dpreview.com/reviews/specs/Olympus/oly_stylus850sw.asp


http://www.dpreview.com/reviews/specs/Olympus/oly_stylus1030sw.asp


http://www.dpreview.com/reviews/specs/Olympus/oly_stylus550wp.asp


и доста други,,,


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   04-11-09 00:51

Някои Ролаи също са водо- и удароустойчиви, например "Rollei Sportsline 90". Моят първи фотоапарат получих също на 10 години - беше "Любител 2"...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   04-11-09 01:33

Олимпус имат един модел който си заслужава и той е 2х по-скъп от Фуджи-то.[smilie3] За сега Фуджи-то бие по цена+качество! [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   04-11-09 02:55

Малко личен опит:

Каквато и сапунера да му купиш, бързо ще загуби интерес към нея и скоро ще я захвърли като ненужна играчка в ъгъла. Това е, защото едва ли с нея ще направи по-хубава снимка, отколкото съучениците му с мобилния телефон.

Ако искаш да събудиш у него интерес към фотографията, му давай да снима със същия апарат, с който снимаш и ти, разбира се в твое присъствие и под твой контрол. Като му покажеш някои неща, бързо ще се научи да прави снимки, които да го кефят, а после, като ги показва на съучениците си, те да се пукат от завист. ЗАПАЛИШ ЛИ ВЕДНЪЖ У НЕГО ОГЪНЧЕТО НА ФОТОГРАФИЯТА, СПИРАНЕ НЯМА!

А за юбилея, просто му измисли някакъв друг подарък.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: suggs   
Дата:   04-11-09 09:16

Това е много подходящо според мен:


http://www.zone-numerique.com/uploads/Appareils/Canon/A480/canon_a480_450.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bilbobaggins   
Дата:   04-11-09 09:54

Сина ми почна на 9 с FZ5, а аз му показвах с FZ50. После на 11 взе FZ50то.
На твое място бих взел едно евтино тяло от твоята система.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   04-11-09 09:54

Ида... имаш ли контакт с деца НА 10 ГОДИНИ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladihg   
Дата:   04-11-09 09:55

Когато купуваме за "малките дяволчета" трябва да е най-доброто защото 2-3 месеца след първоначалната ефурия ще ти се каже "...тая щайга за нищо не става - много е стара и не снима хубаво като твоя ДСЛР..."
Най-доброто като цена-качество сред компактните модели сега (а и в близките 2 години ще е) е това - от Европата може да се купи под 400 лв. а тук е 550 лв.

http://a.img-dpreview.com/reviews/FujifilmF200EXR/Images/allroundview.jpg




И аз имам подобен на ИДА практически опит:)



Публикацията е редактирана (04-11-09 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   04-11-09 10:48

NinaNik, може би ще трябва да споделиш и колко пари всъщност ти се дават!
Това трябваше да е отправната точка за коментари и предложения.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dd5   
Дата:   04-11-09 11:01

[smile]
дъщеря ми е на 10 г,като правим разходки с фотоапарати тя е или с Мю 2-та ,или ме изкрънква за Ц 5-та
не и се пипат сапунери цифрови

но както казва фотостойков-до колко пари си склонна да отделиш
че гледам има тук -там интересни обяви да Д 60 примерно
а доколкото за здравината-ако една техника не се пази и от стомана да е -все ще се счупи[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   04-11-09 11:04

На моя син за десетия рожден ден подарих един самсунг за 180 лева беше тогава, май s830 беше. Читаво апаратче, като за дете.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   04-11-09 13:12

BirdOfPray,

Имам разбира се. Не точно с 10-годишни, но със 7-годишната ми дъщеря. Започна да проявява интерес към фототехниката ми още от 5-годишна възраст. Тогава бях с 350Д. Сложих един гумен сенник отпред на обектива (50/1,8), за да го пази от удар, провесих и апарата на врата, показах и как да си избира AF точка и тя започна да снима. Нареждаше си играчките на едно столче и ги снимаше. Правеше си разни композицийки от дребни предмети и ги снимаше и тях. Още от началото се справяше удивително добре, макар че апаратът и беше доста голям и тежък в ръцете. Децата имат вродено чувство за композиция. Най-красивата снимка, която някой ми е правил, си остава нейната.

А сега, винаги, когато и дойде музата и давам апарата да си поснима. Тя знае, че това не е играчка, а скъп и деликатен инструмент, с който могат да се правят много красиви снимки. И съответно много го пази. Е, още ръцете и не са достатъчно стабилни и има доста размазани кадри, но има и такива, които са повече от добри. Заедно ги разглеждаме на компютъра, уча я как да си ги кадрира и ретушира, как да трие неуспешните. Вече проявява и критичност към кадри с избягал фокус или лошо кадриране. А когато гледаме готовите снимки на компютъра, измежду 100 кадъра, абсолютно безпогрешно избира най-красивия и най-въздействащия.

Сега, като ученичка в първи клас разказа следната история. Дошъл някакъв фотограф в училище да ги снима и тя като си видяла снимката, казала: Уф, каква мазня! Моят татко ме снима много по-добре! :-))). После сам се убедих, че казва истината. Снимките на този фотограф наистина бяха с ужасяващо качество.

Давал съм и сапунерата, но с нея не можа да направи нито един сполучлив кадър. Като порасне още малко, ако видя, че още проявява интерес и иска да се занимава по-сериозно с фотография, ще и купя направо DSLR.

Нека не подценяваме децата си. В някои случаи те са по-изобретателни и креативни от нас!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: trace74   
Дата:   04-11-09 13:28

Няма да е зле и да прави ху6аво видео, например
Panasonic TZ-5.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   04-11-09 13:28

Както са написали колегите, няма значение какво апаратче ще се купи...

Моя опит със сина показва, че камерката трябва да има литиева батерия, защото младежа много си разглежда снимките на екранчето. Ако батериите са АА умират за 3-4 часа, докато с литиевите изкарва ден-два!

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   04-11-09 14:10

гледам хората се радват на доста гениални деца около тях, да им са живи и здрави....
според мен трябва здрав разум...
дете на 10 г
1. лесно чупи и губи,
2. бързо губи интерес
3. играчката трябва да е дурако устойчева
идеята за лиетеева батеря е добра
спред мен би трябвало да е етин прост апарат с авто режими,за ръчно режими е мноого рано.. и излишно...
всякакви примери за " супер сензори", цени от типа 500 лев и т.н. са неуместни
успех в избора на Нина,,,
[smile]
в това отношение бих предложил Канон А470, още го има тук там, на цна под 190 лв, с чудесна снимка от авто режими,
минуса е е, че с 2 зарядни батерии,
минуса е че, е с малко стар дезайн, и не е много слим....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »