Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за фотоапарат Зорки
Автор: spacewalker   
Дата:   20-10-09 18:42

Имам следното питане за такъв лентов апарат.
Един колега има такъв и ми сподели че е много запазен и седи от 30 години на село в кожения си калъф. Надявам се събота неделя да го видя. Интересуваме някаква ориентировъчна цена и дали си заслужава от чисто антикварна стойност да си го взема. :)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: FANTAZIA   
Дата:   20-10-09 18:43

20-30лв.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   20-10-09 18:44

!!!! кви 20-30лева????
Ако ти даде някой лев - вземи го![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: spacewalker   
Дата:   20-10-09 18:48

Хах...благодаря за бързата реакция. Ще пусна снимки когато го видя (взема).
[beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   20-10-09 19:16

зависи...може да е с някоя рядка серия обективи....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   20-10-09 19:20

Да е рядкааа....колко да е рядка..? Ако може да го вземе , пък да си се учи после. Със Зорки , ако не друго то поне принципното устройство на апарата ще схванеш![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   20-10-09 19:29

Зорки 4 с юпитер 3 може да е забавна играчка, ама колко ли ще е забавна [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   20-10-09 19:34

Нали знаеш че няма стар вестник? Ако не си го чел е нов![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-10-09 19:55

Ти на антиквар ли ще се правиш? Дай му 20 лева и преглътни загубата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   20-10-09 20:40

За киев бих дал 15 лв, за зорки - сори - ама 5 лв са достатъчно.
Черпи го една и стига.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Зорки   
Дата:   20-10-09 21:15

Ех,сантименти.......
Ама чак да го купуваш....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   20-10-09 22:47

Мисля, че един бартер за шише домашна ракия ще бъде справедлив!

Особено ако полеете бартера

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   20-10-09 22:49

Калъфът ако е кето нов, да знаеш че струва пари...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitkostoimenov   
Дата:   20-10-09 23:41

Апаратчето си е много хубаво, снимай някой филм и после сподели. Между Зорки и Киев предпочитам Зоркия,единствено като предимство на Киева считам раздалечения телеметър и металният затвор. Имам няколко филма със Зорки 4 с Юпитер 8 и Индустар И 61Л/Д, но не съм ги сканирвал. Останах много доволен от резултата.[smilie24]



Публикацията е редактирана (20-10-09 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shiki   
Дата:   21-10-09 11:43

Не само металния затвор, а и това, че "ходи" по късата страна. Това му докарваше приличната 1/1250 S. Аз продадох по-миналата година моя с три обектива в състояние "излязъл-от-завода" - на четири-пет ленти. И съвсем не за 15 лв......

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   21-10-09 11:53

Гледам, че ги плюете тия апаратчета. Може и така да е, ама аз съм горд собственик на Киев 4А и мога да кажа, че апаратчето си щрака супер, телеметъра му е точен а обектива рисува чудесно. Сканирал съм не една лента от него, просто сега нямам какво да покажа.

Със сигурност, ако е в добро състояние, е прекрасна играчка и ако ти е кеф да се занимаваш, ще ти донесе немалко приятни мигове. А цената - ако найстина е в добро състояние, към 20лв е подходяща цена.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   21-10-09 13:42

Не ги плюем човек , просто са сттари....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fotorafi   
Дата:   21-10-09 15:41

Може да е гравирано: КГБ награждава Иля...,или на Героя на соц.труд.....[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   21-10-09 15:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 35mm   
Дата:   21-10-09 17:00

Според мен идеята за шишето с ракия е най-добрата цена! Ако го изпиете цялото, няма начин да не ти хареса фотоапарата. :)

Този Киев 4А с обективите които shiki пише ги взех аз - още веднъж благодаря за прекрасните обективи[beer] .

При снимане със Зоркия внимавай за следното:
-неточни скорости на затвора. Не е проблем стига да си направиш една табличка с РЕАЛНАТА скорост на фотоапарата и да имаш в предвид нея. Ако на 1/500 ти дава реално 1/250, имай го в предвид при снимане.

Симането за точни резултати с толкова стар фотоапарат е бавно. При мен например е така: ако ми трябва на слънце да кажем ф/11 и 1/125 за негативен филм ИСО 100, знам че моя Киев 4А 1/1250 му е някъде към 1/400 сек.
Слагам 1/1250 но знам че имам 1/400, блендата я слагам на ф/5.6 поради по-краткото избрано време(спрямо 1/125) - така хем мога да снимам от ръка бе проблем понеже скоростта е кратка, хем обектива на ф/5.6 може да е по-рязък от ф/11. И има малко дефокус вече.
Тази 1/3 в + в експонацията(нали ни трябва точно 1/500 ( с ф/5.6 за ИСО 100 на слънце) а аз имам реално 1/400) е добре за негативен филм понеже няма проблем с 1 даже 2 (или 3) стойности да се преекспонира някой вид негатив, а и по книгите пише че с негатив се получват перфектни снимки с леко, ама леко преекспонирани кадри. С позитив не е така.

Преди всяка снимка трябва да мислиш за това колко реално ще ти даде фотоапарата като време и е малко досадно, но пък е перфектен начин да се занимаваш с фотография и да си губиш времето, а понякога и кадъра[smile].

Оптиката на старите съветски телеметрични фотоапарати е това което ме кара да минавам през всички тези сметки преди всеки кадър.
Перфектна е. Но трябват сенници и да не се снима срещу много ярка светлина.

И до днес с цялата си нова техника, не мога да напрявя пак такива хубави снимки каквито правеше един мой стар ФЕД4 с нормалния му обектив на Кодак ЕКТАР 25 (ИСО25) цветен негативен филм през 1995 година.
Сигурно съм забравил как се снима.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: spacewalker   
Дата:   21-10-09 18:36

Благодаря за мненията на всички. Момчето на което е фотоапарата се интересуваше какво и как струва въпросния апарат.

А аз не се правя на антиквар, просто ми харесва идеята да имам едно такова чудо на техниката отпреди да съм бил замислен дори.

И още веднъж да благодаря за мненията който са споделени за това какво, как се работи със фотото, честно казано нямам намерение да се занимавам засега със филмова фотография, ако че момчето казва че има и някаква фотолаборатория в метален куфар преносима, но си нямам напредстава какво може да представлява.
[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   21-10-09 18:42

Представлява фото-увеличител, аладинов фенер, рамка, часовников прекъсвач и разни вероятни принадлежности.
Може би това не ти трябва.
... Има фотота - проявяват и сканират.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan.draganov   
Дата:   21-10-09 20:55

С играчката КИЕВ 4 ,/както някой по-горе я нарече/ някои фотографи си построиха къщи навремето . Наистина сега се продава за 20 лв. ,но си го бива [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »