Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: elrisha   
Дата:   13-10-08 13:01

Здравейте!
Изчетох всички теми ,пуснати за двата пленера - "Пред мен" и "Светлина и сянка"и....

Искам да изкажа собственото си мнение по въпроса,което ОПРЕДЕЛЕНО е безпристрастно,тъй като хората,които ме познават знаят,че не обичам да се приобщавам към групички и казвам всичко в прав текст така,както го мисля.

И двата пленера бяха хубави!!!
И на двата пленера имаше страхотно настроение!
И двата пленера показаха добри резултати!
И двата пленера си имаха косури:
"Пред мен" - напрегнатият график на актьорите,поради което не всички успяха да снимат желаният модел(актьор)
"Светлина и сянка" - липсата на организиран транспорт към посочените дестинации и лутането на участниците докато намерят мястото за снимки.
Смятам,че организаторите и на двата пленера ще направят трезва равносметка относно протичането на първият им пленер и всичко ще бъде ОК в следващите "броеве"[smile]

Не ми харесва двата пленера да се приемат като конкуренция!!!
Ако е имало някакви недоразумения между организаторите им, то е редно те да си останат между тях и да не се настройват участници и наблюдатели срещи този или онзи!

За мен е хубаво,че се организират много такива мероприятия!!!Те не са конкуренция,напротив - дава се възможност на много фотографи - любители и напреднали да споделят опит,да изкарат по една чудесна седмица,да създават нови приятелства...
За това,за мен е крайно неприятно да чета кой бил по-по-най и да се обиждат участниците на този или онзи пленер!В крайна сметка всички сме КОЛЕГИ!

Разбирам "прекрасната" черта на българина да оплюва,но аз няма да го направя, а и не намирам ЗА КАКВО да го правя!

Накрая искам да изкажа благодарностите си към организаторите и на ДВАТА ПЛЕНЕРА за прекрасните моменти и за това,че ми дадоха възможност да направя много прекрасни снимки![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: c5   
Дата:   13-10-08 13:50

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: Пешо   
Дата:   13-10-08 13:59

Напълно подкрепям Деси. Важното е да се съберем и да прекараме чудесно времето си заедно, а ако станат и хубави снимки още по-добре. Нека Фотографията да е обединяващото мото, а не повод за дразги.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: canonio   
Дата:   13-10-08 14:04

Аз пък имам усещането, че след всичкият шум и теми около тези събития, хората няма да искат да чуват думата "пленер" доста дълго време и надали ще прочетат какво си написала по-горе...
Явно, че нещо се е поосрало типично по български, ама давайте да гледаме снимки. Стига с тези организации....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: maldito   
Дата:   13-10-08 14:16

а кой са другите теми [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   13-10-08 14:29

ако се научат и да отговарят на писма като в цивилизовани страни би било доста по-добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: muu   
Дата:   13-10-08 14:38

аз офтопик имам един въпрос : защо сите фотопленери се именуват национални?!?

П.с.: елриша, напълно си права...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: IvcheTo   
Дата:   13-10-08 14:56

незнам какви са били другите теми , но щом се отвори тема за пленери ... [smile]
Ако ще е фотографски пленер - то нека да може да участва всеки , който има желание , а не "национален пленер " има 8 човека избрани.

Да не всеки , които иска да дойде е ПРО фотограф , но може да иска да опита, да се научи на нещо, гледайки как снимат ПРО фотографите...

Ако е така ... кажете : Ето събрахме се 8 / 10 човека уредихме си да си снимаме еди какво си и после ще Ви покажем какво направихме.

[beer]

[beer] [beer] [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: Lalinda   
Дата:   13-10-08 15:42

На мен пък резултатите не ми допадат, нищо че не съм портретьор.
[smilie2]

Измъчена работа... кичът и чалгата преобладават, но това (си) е НАЦИОНАЛЕН проблем... (да не го коментирам).

Струва ми се, че всеки от вас работи по-добре сам и то не когато се бори за награди, пък били те фотоапарати и компютри, които след това се обявяват публично, както се научаваме, за продан...

***

Не мога да преценя какво е "хубав" пленер... Едно време (в края на миналия век) участвах в пленерите на фотоклуба ни, но награди не ни раздаваха, затова пък бе истинско щастие да ни организират по някоя изложба.

Всъщност, участвах в изложбата на един от пленерите в Боженците с кадър, на който бях снимала червендалест петел под крива дюля...

Голяма бе изненадата ми, когато Коко Трейман ме потърси по едно време, за да ме попита дали не възразявам снимката ми да бъде продадена на собствениците на петела и дюлята, поискали да я купят, като я видели на изложбата от пленера, организирана три-четири месеца по-късно (по онова време нямаше моментално фото и светкавични резултати), ЗАЩОТО ЗАКЛАЛИ ПЕТЕЛА И ОТСЕКЛИ ДЮЛЯТА, И КАТО ГИ ВИДЕЛИ НА СНИМКАТА МИ, СЕ УМИЛИЛИ.
[smilie10] [smilie5] [smilie10] [shtrak]

Това е то, силата на изкуството!
[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: elrisha   
Дата:   13-10-08 17:02

лалинда, за теб знаем - ти никога нищо не харесваш!Така че....

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: emax   
Дата:   13-10-08 19:15

elrisha добре си го обобщила (и в двата случая)[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: martin-dm   
Дата:   13-10-08 20:26

[smilie24] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: IvoZafirov   
Дата:   13-10-08 20:30

Ел, [beer]

Не мога да се сдържа след тези думи и искам да те поканя на вечеря [smile]

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: danbi   
Дата:   13-10-08 21:58

Колкото повече пленери - по-добре! Съгласен съм с elrisha, че не могат да бъдат конкуренция, това е абсурдно.
Фотографите имат нужда да общуват, когато и с когото поискат. Пленерите са чудесно място за срещи и опознаване.

Аз лично никога не съм си падал по спечелване на някаква награда, но съм убеден че критиката и съветите са винаги полезни. В този смисъл, не е задължително пленера да има награден фонд. По-важно е да няма ограничения в участието.

Само да има желащи да ги организират. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: ирник   
Дата:   13-10-08 22:08

Драга еlrisha, Кръстан Дянков написа, че фотографията е занимание самотно и споделям мнението му.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: Пешо   
Дата:   13-10-08 22:27

Когато са много маймуните на клона той се чупи..пример фотоваканция и фотофиеста.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: n1x0n   
Дата:   13-10-08 22:34

По-важно е да няма ограничения в участието.


Ограниченията в участието могат да липсват само на събития от типа Фотоваканция, Фотофиеста и прочие, на които повечето хора ходят основно да пият бира с познати фотографи и евентуално да щракнат по някое небрежно кадърче.

На пленерите на които се снима здраво - ограничения е задължително да има, защото става въпрос за изключително сложна организация на фотографи, модели, локации, логистика, оборудване и какво ли още не.
То при 15 човека вече почват сложностите, да не говорим с 30 какъв хаос ще бъде.

Така че, някакво отсяване си трябва...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: GM   
Дата:   13-10-08 22:44

muu написа:

> аз офтопик имам един въпрос : защо сите фотопленери се именуват
> национални?!?
>
Защото всички ЕТ са Президенти на фирми[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: papur   
Дата:   14-10-08 00:59

Za da stanat i internacionalni njakoi den...!
S po-malko pljue6ti...[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: urbangrey   
Дата:   14-10-08 07:57

Off topic:

В крайна сметка всички сме КОЛЕГИ/другари! [smilie18] [smilie18] [smilie5]
kato go chuq nqkoj da mi vika "Колега" se izprishtvam [smilie3]
Na edin takyv zanaqtchia mu kazah - "NE sym ti Kolega! are da ne me zanimavash[smilie18][smilie3]


[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: jino   
Дата:   14-10-08 08:26

на мен пък ми харесаха най-вече Три неща .[smilie25]
Първото ,че се запознах с чудесни хора!
Второто ,[smilie3] няма да го споделям в ефир[smilie25] .
Третото че се запалих още повеч!!

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   14-10-08 09:43

Ще се съглася с Деси, нищо че не почерпи за втора награда от "Пред мен".

[ezik]

[smilie5]

[beer]


Мажино, [smilie24]
Аре на по [beer] и да разменим някой друг кадър, а?Не е като да нямаше [smilie18]

Рапорт даден!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно ФОТОПЛЕНЕРИТЕ
Автор: danvan16   
Дата:   13-10-09 18:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   14-10-09 00:21

Някой извади скелет от гардероба.[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

От къде я изкопа тая тема от преди година[smilie24] [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »