Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Относно светкавиците....
Автор: the_shooter   
Дата:   21-08-09 13:47

Заинтригуван от темата и в същото време без желание да я спамя (става дума за темата на "deusex" отнсно светкавиците Нисин) да питам нещо....
Какво бихте ме посъветвали - да си купя нова светкавица "Нисин" или "Фалкон" (около 300-400лв) или да си купя от базара на старо самоче оригинална на Канон ( като гледам парите са същите, горе долу).
На всички, които дадат съвет благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: taricate   
Дата:   21-08-09 14:06

Аз, като притежател на въпросната Nissin (доскоро мислех, че е Nissan [smilie18] ) и на SB600 твърдо заявявам, че и след 2 год. Никонската си работи безупречно, с постоянни резултати и никога не ме е изненадвала...
Другата ми е подарък, но изобщо не може и да се сравнява с оригиналните фирмени такива...
При Canon мисля, че положението е същото.
За Falcon Eyes - нямам опит/допир с тях, но някой ми беше казал, че "стават"[smilie3] , ама колко стават... [smilie8]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   21-08-09 14:07

Задължително втора употреба!!!
Има много изгодни оферти и често. Започнах с една Сигма, сега съм с една 580ятка и две Сигми, но за първи път от година и половина ги ползвах като основни едва миналата седмица. Говорим за надеждност, постоянност на експонацията, издържливост... Няма да сгрешиш според мен - независимо дали ще ги ползваш за 100кадъра годишно или за 10'000

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rhyan   
Дата:   21-08-09 14:09

Според мен специално за светкавиците - по-добре да е на производителя, до колкото знам нито Никон, нито Канон не дават ноу хау как точно работят светкавиците им. Т.е. всичко от друг производител е на принципа проба-грешка.

Аз имам фалкон, който ползвам на Canon S5 IS. Въпросния фалкон е може би най-евтиния в павилиона - към 150лв. За парите си е направо невероятно допълнение в сравнение с вградената, но на 450Д когато го пробвах просто не сработи както се очаква. Самата светкавица няма ръчни настройки, т.е. управлява се само от апарата. За да изчисли правилно силата е добре да ползваш FE Lock, защото не винаги успява коректно да прецени силата ако разчиташ на стандартния префлаш. Понякога и трябват 1-2 святкания да се сети, че всъщност си задал компенсация на светкавицата. С 450Д нито пресветва, нито пуска лъч за да помогне на авто фокуса. А с 430ЕХ II и двата канона се представяха много добре и доста близо до онова, което очаквах.

Все пак аз не съм професионалист и не съм тествал двете светкавици в натоварена обстановка, но общото ми впечатление е по-добре 2ра ръка канон от колкото ново, алтернативно на друг производител...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: varushev   
Дата:   21-08-09 14:10

canon [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nevmi   
Дата:   21-08-09 14:50

Sumuelll: От скоро си взех светкавица canon 580 EX II но немога нещо да я синрхонизирам правелно с Sigmata. Която в прочем е Sigma EF-500 DG Super. Може ли да кажеш как точно ги сихнронизираш. Моя е master и коя slave. Благоадаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tbby   
Дата:   22-08-09 01:12

Off camera ли ще я ползваш или върху апарата?
Ако ти е да се учиш си вземи нещо евтинджос да потренираш, а и винаги после може да ти остане за втора или трета и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_shooter   
Дата:   22-08-09 09:31

Най-вече ще се ползва върху камерата, рядко свалена. Пък и си мисля, че нямам нужда от няколко светкавици при любителски снимки. Май, по - добре една по - скъпа, ама канонска, отколкото да експеримрнтирам с няколко евтини, дето накрая ще струват по - скъпо от оригиналната.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tbby   
Дата:   22-08-09 11:36

Ами тогава си взема на старо канон, само че средна хубост, не ти трябва топ модел. Даже и нова си вземи, ако имаш парите. Тия неща са biuld to last :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »