Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Проблеми с порастването
Автор: Coincidentia   
Дата:   12-06-08 09:20

Май и аз ги имам, ама искам да питам за съвети заради едно близко мое приятелче.
Девойчето е на 27, но още му е трудно да се раздели с детството.

Животът му иначе си е относително нормален, не се оплаква, че му липсват много неща, освен това, че някак му е трудно да порастне, да се нагоди към нещата от света на възрастните, да ги приеме и да заживее по-спокойно с всички чудесии, които произтичат от отговорностите и изобщо от всичко "зряло".


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: Cristinel   
Дата:   12-06-08 09:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: charm   
Дата:   12-06-08 09:23

Уф Куинсиииииии.......
Остави приятелчето ти да се развива само и както намери за добре, тъй и на теб ще ти е по-спокойно, па и на приятелчето ти [ezik]
Няма нищо лошо да си е такова "детско" [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: Coincidentia   
Дата:   12-06-08 09:25

Над 30 и вече "стари моми" [smilie18]
В днешно време това си минава за първа младост май [smilie5]

Да де, да си кажа какви идеи ми идваха на мен като предложения - да си намери работка, която да й е много присърце, да не отхвърля зрялата любов (каквото и да значи това), изобщо да се фокусира повечко върху разни нещица от света на "големите", ама май нещо не налучквам подходящите за нея неща [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: Coincidentia   
Дата:   12-06-08 09:28

Чарминг, аз съм го оставил бре.
Ама на детето му е трудничко, само си идва при мен и си споделя човъркащито го работки, тежко й е, нанагорно, иска й се да не е така.
Аз не я насилвам за нищо, просто ми се ще да мога да помогна, а от мен не излизат добри идеи, та затова се надявам отнякъде да изникнат, че нали не се знае - като за храста и заека [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: alsash   
Дата:   12-06-08 09:30

те младите се разделят много рано с детството напоследък.........[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: Todd   
Дата:   12-06-08 09:30

Да не би да ги гледат мама и тате на тая възраст.......????

Да ги изгонят от къщи- ще се вземат в ръце...

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: Cristinel   
Дата:   12-06-08 09:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: Cristinel   
Дата:   12-06-08 09:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: nomadsl   
Дата:   12-06-08 09:32

А аз помислих, че имаш личен проблем с нещо, което расте..[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: Георги   
Дата:   12-06-08 09:33

над 30 първа младост [smilie11] [smilie11] [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: Coincidentia   
Дата:   12-06-08 09:33

[smilie18] [smilie18] [smilie18] nomadsl [smilie24] Вече нямам [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: Cristinel   
Дата:   12-06-08 09:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: Chitsujo   
Дата:   12-06-08 09:34

Какво е зряла любов и има ли тя почва у нас? Това не го разбирам, май ми действа по-добре страстната и изгаряща любов и такива чудесии, ама после си като сдъвкан и изплют, въпреки това обаче е прекрасно да се почувстваш разтърсен [smilie10] [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-06-08 09:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: Coincidentia   
Дата:   12-06-08 09:39

Аааа, на мен адски ми се пораства, усилено ми се работи, носят ми се отговорности, даже започнах и за поколение да се замислям [smilie8]

Chitsujo, много точно си го казала за страстната и изгарящата и за последствията от нея, абсолютно знам как е и, макар че и мен ме човърка още, явно все пак малко ме влече към по-установени нещица... знам ли...

Ама то всъщност девойчето хич не е на вълна любов, даже обратното, може би и заради тежкия й опит... та нещо друго ще да й трябва май [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: Chitsujo   
Дата:   12-06-08 09:48

Адреналин! 5 куб. венозно [smilie18]
или идете някъде да скочите с бънджи, пуснете рафтинг, карай мотор... знам ли и аз. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: Coincidentia   
Дата:   12-06-08 09:52

Chitsujo, тез нещица много временни само, ако за някои това може да е стил на живот, то е друго, ама в случая не е така, нещо по-постоянно и стабилно ще трябва да е.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: tnt   
Дата:   12-06-08 09:54

Автор: Coincidentia
Дата: 12-06-08 09:39

Аааа, на мен адски ми се пораства, усилено ми се работи, носят ми се отговорности, даже започнах и за поколение да се замислям [smilie8]

хм...ми време е да се пръкнат малко серЬОзни мъжове на тоз свят [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

Приемането на "света на възрастните" си е строго индивидуално... Аз някои неща хич и не ща да ги приемам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: tnt   
Дата:   12-06-08 09:55

Автор: Coincidentia
Дата: 12-06-08 09:39

Аааа, на мен адски ми се пораства, усилено ми се работи, носят ми се отговорности, даже започнах и за поколение да се замислям [smilie8]

хм...ми време е да се пръкнат малко серЬОзни мъжове на тоз свят [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

Приемането на "света на възрастните" си е строго индивидуално... Аз някои неща хич и не ща да ги приемам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: Chitsujo   
Дата:   12-06-08 10:24

Коинси, това май става индивидуално и хич не ми се вярва, че има начин или процес, който да катализира израстването/порастването.

На мен редовно ми припомнят, че трябва да порастна и бла-бла-бла, ама като се замисля в какво се състои това порастване? По дяволите - какво, трябва да се държиш като професор по висша математика ли, трябва да си сериозен до пълна скука ли, порастването отразява ли се на поведението и на темперамента?

Някои хора са се пенсионирали (порастнали в техния си смисъл) преди да се родят още!

А не мерси!

По-бих се съгласила на варианта - "Порастни, но запази детското в себе си."

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: Coincidentia   
Дата:   12-06-08 10:28

Да де, май точно нещо такова й трябва да се случи - то май запазването на детското хич не й е проблем, ама порастването си остава такъв... ама вярно, разбира се, че е бая индивидуално.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: zahar4e   
Дата:   12-06-08 11:02

Има известен чар да приемаш нещата от живота по детски чисти и прекрасни:)
За жалост, светът често е жесток.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: Frida   
Дата:   12-06-08 11:38

Има два вида порастване.
Едното е когато започнеш да се грижиш сам за себе си.
Второто е когато можеш да се грижиш и за други живи същества - приятели, животни, мъже, деца (изреждам ги по степен на трудност, а не по степен на важност).
Не броя невротичната грижа за другите, когато не можеш да се оправиш със собствените си проблеми, но даваш акъл да ндругите как да живеят.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladomatev   
Дата:   12-06-08 11:43

И аз това чакам ..да порастна ...ма се съм си толкова ...а как ми се искаше да достигна 180 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с порастването
Автор: ejko   
Дата:   12-06-08 12:05

За мен порастването не е в това да гледам котки и деца, да не живея с родителите си или да не се държа като 15 годишен хлапак. За мен е единствено в това да поемам отговорност за постъпките си. Ако си дете живееш както ти кажат, ядеш каквото ти кажат и правиш каквото ти кажат, защото друг носи отговорността за това което правиш. Идва момент, когато трябва да я поемеш сам. И не става дума да започнеш да се държиш като бастун или да създаваш семейство, или пък да си сериозен, а просто да избираш какъв да бъдеш и да отговаряш пред себе си и пред другите за това което правиш. Може пак да си си по детски свободен или въобще никога да не започнеш да се грижиш, за някой друг освен за себе си, но идеята е в това да си готов да платиш цената на своята свобода и да поемеш отговорността, че никога няма да се грижиш за нещо. За хората като цяло животът се случва около тях и много малко поемат отговорност за действията си. Просто живеят в някаква предначертана социална колективна илюзия, която ги влачи и техните задължения са в това да хранят нещо и да внимават то да не умре, както и да изпълняват определен набор от функций, които им осигуряват прехрана. Да но дали тези порастнали индивиди са готови да поемат отговорността, че живеят като тамагочита или не.... Според мен те не се замислят, та камо ли да отговарят пред себе си за каквото и да е...
Когато хората стават бастуни и напълно социално се сливат в едно не мисля, че порастват, а просто избират път, който им помага да не отговарят поне пред другите за свойте действия. А дали отговаряш пред себе си..., това вече е въпрос на избор.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.