Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: fotorafi   
Дата:   21-05-08 17:06

Бог да я прости, има нужда! Защото аз бях зетя второ качество:просто един български гражданин, нито инж.,нито д-р, нито доцент. Фотографин, така с пренебрежение казваше,не уважаваше една престижна професия, хоби на милиони хора. Не уважаваше любимото ми хоби, превърнало се в професия вече 41 години, на която не изневерих. Но това не и пречеше да има претенции да я гледам,да давам пари,да я водя по лекари и накрая 5 години парализирана
на легло... Предаде Богу дух и аз съм със смесени чувства. Да скърбя или .... Съвет от мен: кажете на всички близки и приятели: ФОТОГРАФИТЕ СА ЧУВСТВИТЕЛНИ И НЕЖНИ ЛИЧНОСТИ-
ДА ВИ ПАЗЯТ И ТЕЖКО НА КОЙТО НИ НАРАНИ.

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: HP   
Дата:   21-05-08 17:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: Cristinel   
Дата:   21-05-08 17:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: CanoniO   
Дата:   21-05-08 17:12

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: PuertoVaras   
Дата:   21-05-08 17:16

Както казват в наше село:
"Бог да прости и наздраве!"


Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: navy   
Дата:   21-05-08 17:17

За всеки пази земята
онези двата квадрата
тишина....

/Вероника/

Фотографи, никой няма да заеме твоето място!

Не е хубаво това, което сподели с нас [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: Danisima   
Дата:   21-05-08 17:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: kkkolelo   
Дата:   21-05-08 17:45

Всеки каза някаква частица истина - най-общо (някой даже съвсем общо). Човека сподели конкретно чистосърдечно и добронамерено, нещо с което е минал голяма част от творческия му съзнателен живот. Не ви ли се е случвало да изпитате поне частица от това - примерно като давате няколко хиляди за фототехника (1-2-3 хил и т.н) някой да ви попита - е и колко пари ще спечелиш ...? Не малка част от нас го правят първо като духовна потребност и евентуални материални печалби са добре дошли. А fotorafi е съчетал полезното с приятното ...

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: kaiser.soze   
Дата:   21-05-08 17:48

HP написа:

> приятелю, за мъртвите или добро или нищо...

тва, не е съвсем така..

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: тьма   
Дата:   21-05-08 19:21

Знаеш ли, има едно златно правило - нищо лошо за родителите на този,когото обичаш - съжалявам те, честно казано
На твое място бих помолила да ми изтрият темата


Апропо, след всичко казано в профила ти:
"Професионален фотограф от 1967г. Преподава и фотография от 1975г Работил в: Българска фотография- Държавния фотоархив, Централфото,Двореца на пионерите и децата. Вестниците :"Култура","Ереван", "Права и свободи" ,"7 дни спорт и Стандарт". Понастоящем хоноруван преподавател по фотография в колежа "Фотография" при Факултета по журналистика на Софийския университет "Св. Климент Охридски" .С много отличия от международни и национални фотоконкурси и изложби". АФИАП. ФОТОГРАФ и ПРЕПОДАВАТЕЛ на свободна практика. Последно снима с Nikon-F 801 i F-4s. E mail: fotorafi @abv.bg"

Ще ми бъде интересно да видя снимките, с които си издържал тъщата си



Публикацията е редактирана (21-05-08 19:23)

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: asahi   
Дата:   21-05-08 21:29

Рафик, вицът е виц, защото е само виц.

В животът ти си имал неща, които са те вдъхновявали и такива, които са те дърпали назад. Сега имаш една спирачка по-малко, но това не е повод за радост. Като ти чета мини CV-то не ти личи да си се провалил заради тъщата. Остави я да си спи и гледай да не бъдеш като нея.

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: fotorafi   
Дата:   21-05-08 21:58

Яд ме е,че тьма не е разбрал същността. Винаги към професията "фотограф" са се отнасяли/ голямата част от българското население/ с пренебрежение. Профани са коментирали нашите снимки, съдбата на прекрасни снимки е била в ръцете на полуграмотни началници. Десетилетя в миналото и сега даже, във вестниците и списнията фотографа е последната дупка на кавала. Когато един вестник просперира, приноса е на ръководството и на редакторите, когато не се развива добре-причината е във фотографите. И така десетилетия от наи-обикновенния ,прост човек до президента, ние фотографите сме второ качество хора. Тази ми беше болката, защото вие, младите трябва със зъби нокти да издигнете престижа на фотографа
А за мойте снимки, аз съм спокоен.Мои учители бяха едни от наи-колоритните фотографи,които казваха: Един фотограф,творец
през целия си живот ще направи наи-много три големи снимки, всичко друго е ширпотреба. Аз съм направил трите си снимки. С първата спечелих първa награда на конкурса на FIAP и бях поканен да присъствам на Олимпйските игри в Мюнхен 1972 г. Втората е с диплом от Уорлд прес фото и диплом от Холахдската кралица, а третата е един портрет отпечатан през 1988 г. в 16 европейски и 2 японски вестника. Останалите снимки са ширпотреба. А ако не те мързи, ела ми на госте един ден, ще ти покажа малко мои авторски албуми. Ще си побъбрим и ще те почерпя едно питие. И запомни, бъдете горди с хобито и професията: фотограф, ние сме летописци с нашите снимки на историята. Всичко друго е ала-бала приказки. Късмет на всички желая,фоторафи

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: heavyrockin   
Дата:   21-05-08 22:01

Рафи,

бил съм при теб като хлапе...Тамън бяха преместили Двореца на пионерите на Стамболийски...

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: тьма   
Дата:   21-05-08 23:14

Само не разбрах какво общо има тъщата с така нареченото "второ качество хора", е може да е казвала /перифразирам/ "фотограф къща не храни", но нещо не ми се нрави черният ти хумор, а заслугите ти към фотографията нямат нищо общо с това,че е починала жената,която е родила и възпитала онази,която си избрал за своя съпруга. апропо, не съм той, а тя и понеже се надявам да стана някога тъща, ще взема да дойда да пием по едно питие[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: navy   
Дата:   21-05-08 23:18

Я покажи трите кадъра [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: Grandpa   
Дата:   21-05-08 23:36

Какво му скачате на човека? Не е нито първият, нито ще е последният, дето е имал проблеми с тъщата си. Човека е откровен - не са се обичали, но все па е трябвало да живеят заедно.
Жената е починала, Бог да я прости.
Сега Рафи е малко объркан, щото хем чувства, че нещо му е олекнало, хем знае, че колкото и да не са се уважавали - в крайна сметка поне някаква частица от него жали за тъщата...


Майната им на вицовете - ако можех да избирам - между това да имам тъща, макар и да не си живеем много-много и това хич да нямам - бих избрал първото. Ма нямам тоя избор. И децата ми нямат баба...

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: darksorrow   
Дата:   22-05-08 00:11

Рафи, дай кадрите [smilie24]

наистина ми стана много любопитно.

може и на ЛС, ако поради някаква причина не би искал във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: fotorafi   
Дата:   22-05-08 22:43

Кадри, уиски,сладки приказки у дома, на гости .Не мога да ви поканя из града, защото съм кьопав, куцам с крака. За да направя поредната ширпотреба за вестника, правейки се на папарак, прескачах едни огради и ...Изтръгнах си ахилесовото сухожилие...9 месеца с патерици, гипс, операция и ..куц кон. А за вестниците ние сме"второ качество" фотографите и ако можеха да минат без снимки....или те да снимат...правят опити ама
поцапват пейзажа. Та не се стеснявайте, излезте от анонимност. Ние фотографите не бива да сме стеснителни, не ходим на селски вечеринки. Трябва да стоим зад снимките си, зад идеите си, зад името си. 840-18-55, София
фоторафи ви пожелава късмет и здраве, всичко друго се купува, така казваме ние арменците
[beer] [shtrak] [beer] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: GenaDP   
Дата:   22-05-08 23:55

Всички в даден момент гушват букета. Неоспорим факт. Боклуците - също. Та питам аз - умрелия боклук по-малък боклук ли става? [smilie8]

За всекиго - според заслугите. Жив, умрел - все тая.

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: Grandpa   
Дата:   23-05-08 00:01

Мдаа...

Само че обикновено хората не са чисто и само "боклуци" или "не боклуци" а доста по-омешана работа...

Отговори на това съобщение
 Re: има един виц-за смесените чувства.Днес ги изпитах-почина ми тъщата
Автор: icikonti   
Дата:   23-05-08 10:01

Ох и мойта тъща се спомина миналия октомври!И аз я изпратих със "смесени чувства" , та за това разбирам за какво става въпрос.
То тъщата и тортата си приличали много.Употребявали се студени и със свещи![thankyou]
Разправям нещо на един приятел и му викам, че нещо не ми върви отскоро.А той ми вика - стига толкоз ти е вървяло , виж две хубави работи ти се случиха миналата година.
Аз се учудвам, какво пък толкоз ми се е случило, а той пак ми вика "Ами хвана си любовница и ти умря тъщата!!!".Малко като виц, ама си е истина.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.