Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Тема за лицемерието
Автор: Coincidentia   
Дата:   23-05-08 00:11

Вече не си спомням нито защо, нито в каква връзка бях изюркан от едно много интересно чешитче да пусна тема за лицемерието... [smilie8]

Не съм и много сигурен в каква посока би трябвало да се развие темата, ама, ако тръгне да се развива, сигурно сама ще си поеме по свой си път [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: tutttifrutti   
Дата:   23-05-08 00:16

много ми е тъпо,когато се премълчават разни неща в името на "мир да има" или поради някаква етикеция.
бе лицемерието е една от най-кофти чертите на характера.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: Amigo   
Дата:   23-05-08 00:19

мдаа...


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ewsf5074.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/umhk6628.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zlmt7857.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/sxbh4582.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vuuu2084.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-05/xeqp2902.JPG


[smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: Coincidentia   
Дата:   23-05-08 00:20

Тути, аз също много така, ама все имам чувството, че адски бъркам като не съм стратег, играч... някак все ми се струва, че се самопрецаквам яко като си казвам каквото ми идва на акъла [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: Lalinda   
Дата:   23-05-08 00:22

Предполагам, че, както обикновено, още на петнадесетата минута ще имаме скандал (прочетох предположението като обобщение в една тема в Коментари.бг, на която попаднах случайно, търсейки текста на "Не сме народ, а мърша" на дядо Славейков), това се случвало каквато и да е темата, където и да е, стига да имало поне петима участници...

Развивайте темата.
Лека нощ!
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: tutttifrutti   
Дата:   23-05-08 00:24

стратегията е друго нещо.може да бъдеш дипломатичен и без да си лицемер.въпрос на изразни средства.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: Coincidentia   
Дата:   23-05-08 00:26

Един от култово глупавите ми моменти, особено в отношенията ми с девойките, е да си признавам най-искрено точно тези нещица, които самият аз смятам за най-проблемни, най-кофти, най не "както трябва".
И това го правя с някакво безумно наивистично усещане, че би могло да се получи така, както ми се иска - да бъда харесан буквално такъв, какъвто съм...

Хем още от едно време съм забелязвал, че "не се прави" така, че трябва да играеш... ама пък заради случаите, в които се е получавало, все ми е изглеждало, че си струва...

Абе, не знам, сега съм малко в особено състояние, та кой знае какви глупости мога да наговоря [smilie7] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: Coincidentia   
Дата:   23-05-08 00:29

Ами пък какво толкова и едно скандалче да се позаформи, то пък аз все като с добро го карам... понякога става почти скучничко [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: BlueHello   
Дата:   23-05-08 00:31

И аз се обърквам на тая тема! И пак ме избива на онова стихче на някой "-Как ме мъчи всеки ден тоз въпрос логичен, хем да бъда откровен, хем пък и тактичен!"

Личното ми мнение е, че доста хора несъзнателно искат да се отнасят лицемерно с тях! Обаче, не просто лицемерно, а по някакъв си натамънен и неосъзнато посочен от тях начин! Харесва им неказването на истината, кокетниченето и неистинските усмивки! А пък тези дето лицемерничат са на вълна, както Тути каза "мир да има"!

За жалост и двете страни на тези писаници тука, не ми допадат и въобще не ги адмирирам. И макар че тук е Фото Форум забелязвам такива форми на общуване! Но всеки сам избира какъв да бъде и какво да прави!

Аз затова уважавам пиполи като Мара, Тъма, (малко скандализиращата на моменти)Lalinda, tnt, Coincidentia, Polarbear просто защото ми изглеждат някак искрени! Знам ли!

[beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: tutttifrutti   
Дата:   23-05-08 00:32

то твоето е абсолютна липса на стратегия [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: Coincidentia   
Дата:   23-05-08 00:36

Блу, наздраве [beer]

Тути, то моето е не само абсолютна липса на стратегия, ами и нещо граничещо с малоумността.
Доказателство, че коефициентът на интелигентност е някаква пълна боза, която по никакъв начин не е задължително да показва наличие на "умност" [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: BlueHello   
Дата:   23-05-08 00:38

Бе въобще тъпа форма на общуване!
Заеби![smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: Coincidentia   
Дата:   23-05-08 00:39

Блу, пак не те разбрах [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: BlueHello   
Дата:   23-05-08 00:43

Лицемерието е тъпа форма на общуване![smilie2]

Заеби пак! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: Coincidentia   
Дата:   23-05-08 00:45

На мен ми се заебава нещо доста по-глобално [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: tutttifrutti   
Дата:   23-05-08 00:49

а това за коефициента на интелигентност и "умността" е друга тема (и дълга).естествено ,че не се припокриват 1:1 Даже често хора с висок IQ са абсолютнно неадекватни в много житейски ситуации и затова повечето депресари и самоубийци са с високо IQ..[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: Cristinel   
Дата:   23-05-08 00:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: tutttifrutti   
Дата:   23-05-08 00:51

айде да завършим оптимистичната тема: лека нощ от мен[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: Coincidentia   
Дата:   23-05-08 01:06

[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: tnt   
Дата:   23-05-08 07:03

лицемерието НЕ е форма на общуване [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: tnt   
Дата:   23-05-08 07:25

... май искреността е доста голям лукс, който не всеки може да си позволи. [smilie8] [smilie8] [smilie8]
угрозата да се превърнеш в аутсайдер дебне зад ъгъла на откровенността [smilie5]
а има и доста хора, чиято прямота е просто поредната поза [smilie7], което мен лично повече ме дразни от куртоазното лицемерие

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: Chitsujo   
Дата:   23-05-08 07:33

Като си искрен и ти се изсира всеки на главата. Като си неискрен пак ти се изсират, ако те хванат.

Трябвало човек да не бъде искрен, защото в повечето култури не било на особена почит да си искрен, а и те мислели за глупак. [smilie8]

И к'во от това. Като си искрен и очакваш същото срещу теб, амааа хората са хитри и не си показват магариите за добро или за лошо. Само може да се изгуби от искреността, много малко се печели и общо взето, това което печелиш не се цени в едно такова днешно общество [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-05-08 09:08

Коинси, лицемерието е най-отрватителната човешка черта, която ме отвращява до дъното на душата ми.

Както е казала Читсуьо по-горе в нашата балканска култура с примеси на ориенталски навици не е много на почит да си искрен. Аз обаче от както се помня каквото ми е в акъла това ми е на езика. Разбира се това ми носи и много негативи в отношенията с някои хора, но с хора, които не могат да приемат нещата такива каквито са, а ги изопачават аз нямам какво да правя. Затова пък хората с които се разбирам чудесно са много повече [smilie3]
Така, че не ме интересува. Аз съм искрен до крайност даже [smilie5] и такъв ще си бъда

Лицемерието е гадно [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: ejko   
Дата:   23-05-08 09:34

Вие говорите за някакво битово лицемерие..., кой как говори, как се изразява и такива неща. Аз не съм сигурен че в битов план лицемериото е отрицателно. Лошо е когато става дума за лъжа... Но погледнато реално когато отивам в магазина и не ми е приятно касиерката да ми се цупи и да ми креска, защото се чувства свободна да изразява истинските си емоции на работното място. В такива случай аз съм доста лицемерен и винаги се усмихвам, макар по скоро да ми идва да и плесна шамар. Но важно в общуването с хората е да не натоварваш другите със собствените си вътрешни изживявания или субективни усешания! Всеки който има проблем с казването на истината и нелицемерното общуване и едновременно с това тактичността..., то наистина трябва да помисли за някакво решение.

За мен проблемът с лицемерието всъщност е малко по различен. За мен основното лицемерие е опитите на хората да изтъкнат себе си и да се покажат в дадена светлина. Лицемерие може да бъде и това да сме прекалено искрени в ситуации, които не го изискват, стига поведението ни да е продиктувано от дадена цел, а не да е плод на желание за изразяване на моментната емоция. Така че за мен всичко отново достига до проблем на личността и това колко не сме наясно със себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за лицемерието
Автор: tnt   
Дата:   23-05-08 09:39

Ежко [smilie24]
Предпочитам да живея сред възпитани "лицемери", отколкото в среда пълна с "искрени" доброжелатели, които мрат да си врат носа в личния ми живот...
има и още какво да се каже, но няма време....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.