Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: PuertoVaras   
Дата:   21-03-08 06:11

Ще пътувам за Австрия тази събота с кола,
но май вече не може да се мине нормално през Сърбия.

Някой знае ли нещо по въпроса с преминаването на сръбската граница и територия?

Аз чух различни лоши неща.


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: ddimo   
Дата:   21-03-08 09:26

Че то и преди не можеше да се мине "нормално"... освен ако не смяташ за нормално да ръсиш по 10 евро на всеки 20км и по още 20-50 на влизане и излизане.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   21-03-08 09:31

минах през сърбия преди 7 месеца. не знам оттогава какво се е случило , но пътувах нормално и в двете посоки. магистралата е хубава и почти няма трафик.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   21-03-08 09:48

10-тина пъти през тези години съм минавал в двете посоки на магистралата и с екскурзии, и командировки, а доста и из цяла Сърбия, и никога не съм имал проблем, не съм дал и лев извън магистралните такси
Освен това магистралата Ниш-Белград е изолирана от мрежи, а КПП-тата и се охраняват от въоръжени постове.
Аман от инсинуации [smilie23]

PuertoVaras
Ако съм на твоето място сега точно не бих кривил от пътя, защото не изключвам някоя лумпенска постъпка....но впечатленията са ми най-вече като съм гледал нашенски малоумници, а такива има навсякъде.
Ние им забихме сериозно нож в гърба, и не бива да си мислим, че доста хора там няма да го приемат това доста емоционално.
От държавните им служители по митници, пътища - разчитаи, че ще са напълно лоялни....за разлика от тези у нас.

Тираджиите ни имат основания да се оплакват, защото често това което са натоварили незаконно из Европа се разтоварвана хърватската или сръбската граница.(примерно привързани с въжета измежду товара мотопеди и др.)Знам за свалени такива, и натрошени с чукове - именно за да не разпространяват после лъжливи слухове.
Не съм чул и от тях, някои някога да им е наложил нещо неправомерно. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: d256h   
Дата:   21-03-08 09:49

Питай Станишев, не тук!

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: Cristinel   
Дата:   21-03-08 09:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: hery   
Дата:   21-03-08 10:36



Прав е Моби. Преди се минаваше нормално, без кавички.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: asenr   
Дата:   21-03-08 10:42

Нямаш проблеми. Аз сега съм в Босна, дойдох със самолет, но колегите - 4 човека, миналата седмица дойдоха в понеделник с кола през Сърбия и си заминаха в четвъртък пак с кола през Сърбия и не са имали никакви проблеми.


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: boni   
Дата:   21-03-08 10:46

Аз съм минавал преди 4 пъти с кола без никой да ме спира или да имам някакви проблеми(освен че обичат да лъжат на бензиностанциите).
Сега не знам как е.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: roussinoff   
Дата:   21-03-08 10:53

И мен ме интересува как е положението ....
Миналата година минах до Австрия 10 пъти с кола, никаква грижа.... перфектен път, супер кръчмета по пътя, хората са супер ....
А за постъпката на тоя кенеф, наречен правителство ... немам комент
Пътищата в Румъния са като на война. Категорично НЕ СТАВАТ.
Мисля да хода през Гърция и Италия за Австрия, макар и да е доста повече път ...

А по темата може би е добре да се попитат ЕРКОНА (автобусите) дали е ок да се минава от там

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: boni   
Дата:   21-03-08 10:56

Абе колкото и да е ОК в момента, няма да е съвсем ОК, винаги трябва да караш с едно на ум дали няма да те подпукат екстремисти някъде. Точно сега не бих минал, дори и някой да ми казва, че е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   21-03-08 10:56

Автобусните шофьори на големите ни тур. фирми пътуват натам всеки ден от години!
Те се знаят и поименно с митничарите.
Не може да имат никакви проблеми....защото политиката се мени непрекъснато, а техните колегиални отношения си остават....защото и догодина и по-догодина пак ще работят заедно.
Никои няма интерес да се изнервя допълнително и да си създава работа според мен.


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: roussinoff   
Дата:   21-03-08 10:59

И аз така мисля ...

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   21-03-08 10:59

Ако има и най-малък прецедент...веднага ще се разбере.
Медиите ни сега за това слухтят яко...и от мухата слон ще направят, защото са казионни.
Там е работата, че и сърбите добре го знаят това, и вземат съответните мерки и инструктажи [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: roussinoff   
Дата:   21-03-08 11:08

Всеко чудо за 3 дни .....
Нещата лека полека ще се уталожат.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: esc   
Дата:   21-03-08 11:57

бре!! миналата година се връщах с каравана от холандия и направих грубата грешка да мина през сърбия през нощта...е още с влизането, на няма и километър от границата ме спряха и отбиха колата на един тъмен паркинг встрани от пътя. преровиха всичко - влизаха и ровиха из караваната се едно си е тяхна. но най-големия проблем стана като видяха фотоапаратите - 20д със 70-200/2,8 и лентов еос 30 със 17-40.
е час и нещо разправия - ти къв си, що немаш потвърда за камерите, може да си ги крал от сърбия. и това на майка си в гъза - нема никой наоколу - 4 сръбски полицая, а аз съм с приятелката ми!!
накрая им дадох по 10 евро и така....мамка им говеда мръсни[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: overjoyed   
Дата:   21-03-08 12:36

Януари пътувах за Италия и ме гониха на магистралата, била съм с фарове за мъгла , а точно в този участък от пътя , нямало мъгла. Искаха ми 30евро, казах им, че ще платя по банка в Италия или в България, заядоха се, че те не били в ЕС и не можело така. В крайня сметка нищо не платих и ме пуснаха да си вървя [smilie24]
от друга страна имах и късмет, че снаха ми е завършила метеорология и ако се беше наложило, щеше да им обясни, какво е мъгла и има ли [smilie18] [smilie18] [smilie18]
за бензин спираме само на ОМВ, може да си плащаш в евро [smilie24]
[smilie24]
ако трябва да сравнявам с Гърция...в Сърбия няма такива малоумни ограничения на скоростта и са по-разбрани, според мен
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: boreto   
Дата:   21-03-08 12:46

В Сърбия спират да крънкат за пари само на обикновените пътища. Обикновено преди Ниш. По магистралата всичко е спокойно и няма проблем.
Ако пътуваш със сърбин в колата, разменят два-три лафа и те пускат без проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: esc   
Дата:   21-03-08 12:59

това за българите е верно! големи золуми са ставали, че и продължават да стават и сега по нашенско.[smilie23]
а и наще митничари и гранични полицаи са големи говеда...факт!

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: overjoyed   
Дата:   21-03-08 13:09

ами мога да ви кажа и шофьорите на автобусите, какво дават на митничарите[smilie7]
преди години даваха бира на сърбите и уиски на хърватите, сега на хървати не дават нищо, а сърбите минават с малки бутилки минерална вода [smilie10] , но българите са най-смешни, правят им кафета в автобуса...10 кафета направи шофьора последния път [smilie10] и малки бутилки минерална вода им занесе [smilie18]



Публикацията е редактирана (21-03-08 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: kremmm   
Дата:   21-03-08 13:12

ми, начи, идин френд бе ходил там преди месец, спомена, че в макдоналдс не може дури да се отиде- не може да го познаеш, (нема други местенца) всичко е изпочупено и имало некви бойни дружинки по улиците...та...с много внимание бива, ама очите на 16, както казваше баба[smilie24] ми[smile] [shtrak]



Публикацията е редактирана (21-03-08 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: ntonev   
Дата:   21-03-08 13:20

абе сърбите са си чешити, но все пак си се пътуваше нормално - последно минавах през сеп. миналата година, но сега не бих го направил и то най-вече заради самата емоционална ситуация - те са си емоционален народ и сега от нищото можеш да очакваш проблем...

Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: elrisha   
Дата:   21-03-08 13:30

преди два месеца ходих до Ниш и кьорав полицай не видях по пътя. Сега обаче не бих тръгнала..има да си отмъщават..я по-добре заобиколи.


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: mia   
Дата:   21-03-08 13:38

Пътувах семейно с лек автомобил през Сърбия на път за Австрия на 23-ти февруари тази година и съответно по обратния маршрут на 2-ри март. Границите на Сърбия и от двете страни се минаваха съвсем нормално, в рамките на минути, след стандартно зададени въпроси - откъде идвате, накъде отивате, поглед и печат върху документите - толкова. Имаше и на отиване, и на връщане подмятания на шеговити реплики за снега, за цените и въобще за карането на ски по австрийско (ските на багажника ни издаваха напълно) – абсолютно дружелюбни. Никой не ни поиска рекет, никой не ни свали от колата да ни проверява багажи и тям подобни простотии, хората се държаха супер нормално, особено пък на фона на нашите зловещи очаквания. По бензиностанциите и кафетата, където спирахме отношението към нас също беше абсолютно нормално. Говорехме си на чист български език, те ни отговаряха на сръбски, както е било нормално винаги (поне за мен) между хора, разбиращи се помежду си на собствените си езици, без да се налага да минават през английския... Изобщо прекосяването на Сърбия се оказа съвсем нормално, никъде не чухме думата „Косово” , никъде не усетихме и отсянка от враждебност. Това наистина беше преди три седмици, когато официална София още не беше се „изходила” официално по болната тема, но аз си мисля, че и сега поведението на нормалните хора в Сърбия няма да е по-различно от тогава. Те не са чудовища, а хора като нас. Те не ни мразят, противно на внушенията от десетките озверели коментари, които чета по интернетските форуми, насъскани къде от медии, къде от собствена простотия. Не смятам, че и ние ги мразим, просто някои от нас се навиваме, щото ни е в характера да си ходиме навити. В крайна сметка властта и медиите полагат необходимите усилия за това - както тук, така предполагам и в Сърбия. А доколко нормалните хора им се връзват, зависи от самите тях. За мен между властващите и между обикновените хора в България (вероятно и в Сърбия – все пак на едни географски ширини сме) пропастта е ОГРОМНА. Интересите на властта са абсолютно различни от моите, много ясно, че всичко оттам нататък ще е различно. Те нямат интерес от това аз да съм добре, тях това изобщо никога не ги е интересувало. Смятам, че интелигентните хора както в България, така и в Сърбия, не се отъждествяват по никакъв начин с политиките на държавите, в които живеят и се надявам да продължават да градят помежду си разумни мостове на добросъседство, а не да се връзват на интересите на политическите мафиоти, които ги управляват, разделят, владеят и да не казвам още какво...
Ето това е. Пожелавам приятен път![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Сърбия - може ли да се мине сега от там?
Автор: boreto   
Дата:   21-03-08 13:51

При възникване на проблеми по време на пребиваването им на територията на Република Сърбия, българските граждани могат да ползват горещите телефонни линии за денонощна връзка.

* Белград - 0038111/ 36 13 980 и 36 13 990
* Ниш - 00381 649945334 (мобилен)

Съобщението на дирекция "Консулски отношения" относно пътуване в Сърбия е пуликувано на сайта на Министерството на външните работи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.