Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Apple Aperture - на какъв хардуер?
Автор: explorer   
Дата:   21-03-08 12:08

Значи, имам и други причини да искам Мак, но едната е Aperture. Дори бих си го купил Aperture ако ми хареса много, 380 лева е доколкото видях.

Сега, изниква въпроса на какво да го сложа?

Вариант 1: купувам си Мак. Да ама какъв? Лаптоп не искам - имам си. На по-старите Макове Aperture не върви (заради видеокартите, пък и не са достатъчно мощни). В момента продават следните:

- Mac mini: би било чудесно, но Aperture не върви на него, доколкото разбрах от форумите, пък и 1 GB памет ще ми е малко

- iMac: не ща компютър с вграден монитор. Имам и други компютри и искам всичко да ми е на същия монитор, пък и по принцип не мисля че това е добра идея

- Mac Pro: е толкова пари никога няма да дам за компютър. Тия са луди.

Вариант 2: да си направя сам PC на което ще може да се инсталира Mac OS X Leopard и да върви Aperture. Тук проблема е какъв хардуер да се използва? Някой от вас да си е правил сам "Мак"?

- мисля че със стандартно Intel дъно и Core 2 Duo и SATA 2 диск няма да има проблем

- каква видокарта да използвам? Гледам че Aperture върви само на конкретни нови модели... аз имам на единия си компютър една ATI X800 ама май не е баш същата като тези в Маковете. Има ли карта, която се знае че със сигурност ще може да се използва - например вградена на интелската дънна платка?

- каква мрежова карта, интелската от дънната платка supported ли е?


Отговори на това съобщение
 Re: Apple Aperture - на какъв хардуер?
Автор: scrap   
Дата:   21-03-08 12:22

http://apple-bg.com/forums/ Тук ще ти помогнат.


Отговори на това съобщение
 Re: Apple Aperture - на какъв хардуер?
Автор: n1x0n   
Дата:   21-03-08 12:34

Ако искаш Мак, защото принципно искаш да смениш системата - единствения вариант е Мак Про. Тия варианти с инсталирането на МакОС на ПЦ просто ги забрави.

Ако ще сменяш системата само заради Apperture - просто не си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple Aperture - на какъв хардуер?
Автор: explorer   
Дата:   21-03-08 12:45

Mac Pro струва 5323 лева - да ходят да се гръмнат. Толкова пари никога, ама просто никога няма да дам за един компютър, който след година вече ще е "остарял". Искам Мак не само заради Aperture - по принцип работя много на Linux и Уиндоуса го ползвам почти само за Шоп, така че така мога да съчетая двете в едно.

Благодаря на scrap за линка към Мак форума. Ами че то май ще стане на единия ми комп, само мрежова карта ще ми трябва и един нов хард диск за да не омажа нещо на съществуващия.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple Aperture - на какъв хардуер?
Автор: джъмбо   
Дата:   22-03-08 00:00

един макбук про е 3200 лв.... на моя апертурката си работи добре особено 2 рата версия....

има и макбук 13 инчови за по 2200
а има и стари интелски макбук про за по 1700

Отговори на това съобщение
 Re: Apple Aperture - на какъв хардуер?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   22-03-08 00:00

aperture 2 nai-dobre ot macbook pro2,2 nagore
imac 2,4...
mac pro

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.