Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Греяна ракия
Автор: ценослав   
Дата:   20-12-12 18:31

Забравихте жЕни д,ръти този лек!!! Болен съм, ма за малко. Сега прилагам активно лечение. Ох, ох, ох че блага тая пущина![cool] [cool] [cool] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: TheBossBG   
Дата:   20-12-12 18:58

Въпреки, че много я обичам и редовно си правя(даже си имам DIY спиртниче) с прискърбие ще ти кажа, че не лекува. ПРОВЕРЕНО многкратно. Последния път бяхме в Банско. Бях болен, но въпреки 14-те греяни ракии така и не се подобрих. Даже напротив, като се прибрахме в София се наложи да се тъпча с антибиотици(нещо което отбягвам като дяволът тамяна).

Въпреки всичко, май сега е мястото да обменим рецепти. Ще започна с моята: Въпросното спиртниче, медно джезве с тясно гърло, запалка, картонена подложка за чаши. Слагам на дъното една чаена лъжица захар и добавям още толкова вода(даже и по-малко, идеята е захарта да седи леко влажна). По този начин не започва бурна карамелизация, а постепенна, която води до прекрасен цвят. Когато карамелът започне да става гъстичък изливам 200мл ракия(предпочитам сливова или друга плодова). Добавям и една лъжица мед. Когато започне да ври и парите да излизат от джезвето го "подавам" на пламъка на спиртничето, броя до три и слагам отгоре подложката. Така пламъкът изгасва. Повтарям го три пъти(няма логика, просто традиция). След което сипвам в малки чашки, за да се пие бързо и да не изтива. В спиртничето вече е останало малко спирт и пламъкът е слаб. Така ракийката се поддържа топла. Ако изгасне, слагам една чаена свещ, върши същата работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: ценослав   
Дата:   20-12-12 19:01

Няма нещо дето лекува! Всичко е в главата! Да повярваш, че лекува! надлежно записвам твоята рецепта в моя рецептурник![smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: Vinsent   
Дата:   20-12-12 19:11

Много ми липсва двойния препек сливова от Ловешко! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: lillia   
Дата:   20-12-12 19:23

баба и дядо правеха греяна ракия, пробвала съм, дали нямаше захар и черен пипер в нея[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   20-12-12 19:38

Черен пипер, натрошен в греяно червено винце...... лекува [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: Vinsent   
Дата:   20-12-12 19:45

Сега съм си сипал едно 15-годишно коняче! [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: cameraman   
Дата:   20-12-12 20:04

Всичката "жидкост" е блага.

Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: steeens   
Дата:   20-12-12 20:11

Лъжицата мед би имала по голям смисъл, ако си я сложиш директно под езика и я промиваш до пълно разтапяне с топлия еликсир. Прекалено много алкохол става зян с тая рецепта, ама може и това да е целта.

Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: TheBossBG   
Дата:   20-12-12 20:20

Абе да ти кажа не отива зян. Доста хора си мислят, че градусът пада. Но съм виждал такива песимисти пияни като донски казаци след 200 мл. греяна. Коварна е, защото омеква, сладичка е и влиза леко. Но после мозъчният оток е тежък.

Да не забравя, ако ви е много сладка, не намалявайте захарта и меда, а увеличете ракията с 50мл. Но не забравяйте, че все пак трябва да сладни.

Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: dobriman   
Дата:   20-12-12 20:46

много боли глава после...

...ама към рецептата да добавя и малко сняг и едно току-що гътнато прасенце в снега...и далачето на жарта.

Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: CanoniO   
Дата:   20-12-12 20:55

След малко идва най-якият момент...
Спрял съм колата близо до пътя, който е на 450 метра от къщи...
Изпих едно кило вино, ся ще джасам греяна ракия, и отивам да припаля двигателя и да слагам веригите, че сутринта рано ще я ползвам...
Варна не е най-подходящото място за зима, да знаете. Духат ледени ветрове... Вие с континенталния климат не го знаете... -10 се усеща като -20...

Обаче заради порядъчното количество алкохол в кръвта ми, се чувствам много летен....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: ценослав   
Дата:   20-12-12 20:59

Бе ти докато припалваш двигателя, да не мине някоя патрулка, щото карал некарал с алкохол в кръвта зад волата .....[smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie8] [smilie8] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: dobriman   
Дата:   20-12-12 21:02

Цено... изчисти ли пътя към твоя край?

Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: CanoniO   
Дата:   20-12-12 21:02

няма патрулки, бат'Цено. Аз съм на баир, пък те нямат гуми.

Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: Todd   
Дата:   20-12-12 21:28

Греяната ракийка е огън !!!

Аз не я паля ....

[smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: Gruyu   
Дата:   20-12-12 21:30

и се пие без да се диша/издиша - инак излиза през носито![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: CanoniO   
Дата:   20-12-12 22:27

Аз я паля три пъти... за адет..
И я пия от специален уред[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: CanoniO   
Дата:   20-12-12 22:30

нещо подобно... викаме му "бърдуче"

https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/lfve8822.JPG
http://shop.eac-bg.com/media/catalog/product/cache/1/image/500x500/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/



Отговори на това съобщение
 Re: Греяна ракия
Автор: fotorafi   
Дата:   21-12-12 10:04

При възпаление на гърлото бактерийте не умират от спирта в ракията,приспиват се.Най-добре действат гаргарите с лайка и сода бикарбонат, слаб разтвор на йод.Трябва да се създаде основна среда, а не кисела.
А след гаргарите да си оправите вкуса; греяна ракия с мед, малко черем пипер

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.