Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Музикантитье, покажете си ги...
Автор: krist   
Дата:   04-02-11 13:04

Ама, не това дет' си мислите.. Идеята ми е всеки, който има записана авторска музика, или поне е участвал по някакъв начин в създаването на някаква музика, да пусне по нещо да чуем..

Аз се разписвам с едно парче, на което автор на музиката е мой приятел, но аз също имам голям принос в създаването му:

Inner Vision

Стилът е, хмм, нещо като джаз..
Автор на музиката и партията на пианото е Мирослав Мильов.
Мое дело е аранжиментът, както и партията на баса (фретлес), синтезаторите, перкусиите, и саксофона, като саксофонът в последствие беше записан от гост-музикант (Петър Момчев) и той имаше свободата да импровизира върху неговата партия..
Записът и изсвирването на партиите на повечето инструменти, монтажът, редактирането, миксирането и "мастерирането" също са мое дело, повечето реализирани в домашни условия, с изключение на саксофона, записан в студио, и пианото, изсвирено от Мирослав..

Ами това, е, приятно слушане!

Очаквам и други включвания, например CyberGene..

П.П. понеже е фото-форум, допълвам с една моя снимка за визуално оформление докато слушате:

https://photo-forum.net/static/site_pics/157/3_1227621152.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Музикантитье, покажете си ги...
Автор: pif   
Дата:   04-02-11 13:11

Няма цялостна звукова картина. Това е като да си снимал 10 души един по един и да си личи как са монтирани на групова снимка. И много дразни как всеки е сниман с различен цвят светкавица. Трудно можеш да излъжеш някой, че са снимани като група.

Отговори на това съобщение
 Re: Музикантитье, покажете си ги...
Автор: krist   
Дата:   04-02-11 13:48

Възможно е да си прав, но според мен звуковата картина като цяло си е ок и споменатото от теб е съвсем слабо забележимо.. Като по-сериозен недостатък бих посочил като цяло дигиталното звучене, но в домашни условия, без подходяща скъпа аналогова техника - толкова.. Все пак това е само демо.. Бих го отдал и на това, че може би не си слушал такъв тип музика, и ухото ти не е свикнало на такъв тип микс и звучене, а също и на това, че дадох информация как е записвано и си предубеден[smilie3].. И все пак, звуковата картина ли е най-важното нещо в едно парче?[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Музикантитье, покажете си ги...
Автор: pif   
Дата:   04-02-11 14:06

Крист: освен, че записвам основно джаз и съм работил не само с бг звездите ами и с доста световни такива, пича с който имам студио е един от първите в Бг дето е започнал да прави компютърна музика през 80-те години.
Най важен е духа в едно парче, но когато то е електронно - този дух идва не от музиканта изсвирил го а от цялостното усещане което слушателя придобива. Ти се дразниш като видиш кофти монтаж на някой сниман в мазето с джисием и сложен на айфеловата кула, нали ? И двете снимки да са готини като ги пльоснеш на едно - става грозно. Както очите виждат триизмерно така и ушите чуват триизмерно но то е на подсъзнателно ниво и е много по трудно да се научиш да разбираш това триизмерно - за разлика от фотошопа който е в пъти по интуитивен и близак до естественните възприятия.
Не го приемай като заяждане а като констурктивна критика. Хубаво е хората да творят.

Отговори на това съобщение
 Re: Музикантитье, покажете си ги...
Автор: roussinoff   
Дата:   04-02-11 14:08

Парчето е много свежо. Носи лежерно настроение....Местата където е по алабреве са много приятни.... Може би с минута и нещо, ако е по кратко ще е по-добре. Също бих сменил саунда на стрингса с по-топъл ... може би това има предвид pif.
Много гот като цяло [smilie24]


Чек ма стаф http://www.roussinoff.com
Има повече от 8 часа саунд директно за слушане [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Музикантитье, покажете си ги...
Автор: feliz   
Дата:   04-02-11 14:17

Крист, частта със саксофона кефи.

Отговори на това съобщение
 Re: Музикантитье, покажете си ги...
Автор: feliz   
Дата:   04-02-11 14:20

roussinoff , [smilie10]
ей сега си пуснах I dont wanna lose you

Много яко бе, мен![smilie10] [smilie24]

Сайтът ти вече ми е във фейвъритс.[smilie5] [smilie24]



Публикацията е редактирана (04-02-11 14:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Музикантитье, покажете си ги...
Автор: feliz   
Дата:   04-02-11 14:35

И поздравления за TILT! [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Музикантитье, покажете си ги...
Автор: roussinoff   
Дата:   04-02-11 14:41

Тенкю мучо [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Музикантитье, покажете си ги...
Автор: feliz   
Дата:   04-02-11 19:40

нещо много бързо потъна музикалната тема [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Музикантитье, покажете си ги...
Автор: ibk   
Дата:   04-02-11 20:04

Текст и музика (запис от `93г.):
http://vbox7.com/play:e641c65d


Отговори на това съобщение
 Re: Музикантитье, покажете си ги...
Автор: lucky   
Дата:   04-02-11 21:40

Русинов,респект :)[smilie24]
да си контактувал с Хосе Фелисиано е голяма чест и щастие :)
продължавам да слушам парчета и в този момент......


Отговори на това съобщение
 Re: Музикантитье, покажете си ги...
Автор: lucky   
Дата:   04-02-11 21:54

С моя приятел Данчо на няколко бири и в компания....моля не бъдете прекалено критични... [smile]
http://soundcloud.com/kutukata/stand-by-me-minor-version-1


Отговори на това съобщение
 Re: Музикантитье, покажете си ги...
Автор: krist   
Дата:   05-02-11 19:15

Русинов, яку, дет' са вика! Респект! В същност, албумът на Булгаро го имам още откакто излезе.. Сега прослушах и нещата в Яку и Вокс - много приятни и те..

За стрингса дет' викаш - идеята ми беше да бъде точно тоя, студен и синти-, иначе лесно можех да сложа и някой семпъл на истински стрингс, ма не исках[smile]

@pif: щом разбираш толкова, би трябвало да ти е ясно, че парче, записвано, миксирано и мастерирано у дома, е ДЕМО, и едва ли звукът е нещото, което е уместно да се критикува, освен ако не искаш да блеснеш колко разбираш от звук. Един ден, живот и здраве, може да го презапишем в студио, както трябва.. Мисля обаче, че за домашна продукция е добре, да не кажа, че съм слушал български студийни продукции с по-кофти звук.. Да, инструментите ми (голяма част от тях - семпли) са записвани всички в различни акустични условия, но пък след това са смесени с един и същ ривърб като send-effect, ако трябва да съм точен, с два, за два различни плана и по отношение на смесването е направено каквото е необходимо, за да се постигне хомогенна музикална картина като за демо.. В допълнение, има различни видове джаз, които имат различен звук, и това, което е добро при един, не е чак толкова при друг.. Аз поне в българска продукция не съм чувал нещо, което да звучи близо до начина, по който бих искал да звучи моето парче, независимо дали съм го постигнал, та не знам дали си говорим за едни и същи неща.. Всеки случай, би ми било интересно да чуя нещо, което си записвал, и което мислиш, че е максимално близо до нашето парче по-горе като звук.

П.П. абе мисля, че доста повече хора във форума се занимават с музика, ама се скатават нещо[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Музикантитье, покажете си ги...
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   05-02-11 23:22

крист-парчето е много хубаво,продалжавайгте да записвате:)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.