Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пътуване до Италия.
Автор: k7   
Дата:   31-01-11 09:36

Предстои ми пътуване до Италия, северната част - Флоренция, Венеция и тн. за няколко дни! Някой има ли впечатления от пътуване с кола до там, откъде да мина, какви са цените на дизеловото гориво, как е по - границите и тн. Кой каквото се сети, ше ми е от полза!
Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   31-01-11 10:10

Аз минах по този път лятото.
Сърбия-магистрални такси приблизително 15 евро.
Хърватска-горе долу същото.
Словения-винетка за месец.Струва 30 евро.Като минеш границата на 150-200 метра едно баирче и на него е бензиностанцията,от която се купуват.
Италия-магистрални такси.Влизаш си в магистралата и си взимаш билет.На излизане ти чекват билета и взависимост от разстоянието плащаш сумата.
По границите няма да имаш никакъв проблем.
Спокойно навсякъде можеш да плащаш с Евро.Но не пречи да си вземеш и една ВИЗА,върши работа
Цената на горивото-малко по-скъпо от България.
Виталия специално на бензиностанциите има колонки дето сам си зареждаш и там имаш отстъпка от порядъка на 5 цента на литър.

И нещо странно.Българската нафта повече ми харесва.Тук колата ми дава по-нисък разход!

Иначе най-добре си вземи навигация с актуални карти.Иначе си намери хубава карта/карти и по тях!

Ако успея да си намеря "маркерите",които ми ги написа братчеда/тираджия/ ще ти ги пусна,за да знаеш на къде и кои градове да следваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: evelinster   
Дата:   31-01-11 12:17

И аз бях миналата година. Граници няма, само на сърбия слизах на отиване, на другите места ако има граница само си показваш паспорта през прозореца. Колегата от горе ти е казал за парите, на всички места може да се плаща и с кредитна карта (истинска кредитна, визата работи на 100%, американ експрес го връща на някои места. Нафтата беше 1.20 - 1.30 миналото лято, също приемат кредитни карти навсякъде. Проблеми с полиция по пътищата не съм имал, всички популярни марки навигации знаят къде стоят камерите. Във венеция по-добре паркирай в града и отиди с автобусчето до каналите, евтиния паркинг е пълен до горе, другите са с безумни цени. Аз лично си карах само по магистралите (малко безумно карат италианците, но се свиква), но съм чувал че може да се мине през националните пътища по които не се плаща.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: TheBossBG   
Дата:   31-01-11 13:24

Без да се обиждаш, но защо се набутваш да пътуваш с личната си кола до там? Ние правим така: уиз до Тревизо, 2-3 дена във Венеция, рент-а-кар, 2-3 дена Болоня-Флоренция-Пиза-Верона-Тревизо и накрая пак уиз до София. Рент-а-карът ще ти се върже около 140-150 евро за 3 дена + нафтата. Уизеър имат полети за около 20-30 евро на човек(ние бяхме намерили и по 1 евро [thankyou] ). Не мислиш за паркиране, не мислиш за граници и магистрлни такси(с изключение на тези в Италия, но там така и така ще ги плащаш). Препоръчвам ти да си сметнеш разходите(не забравяй, че с твоята кола имаш отиване и връщане). Уиз имат и полет до Болоня, така че можеш да планираш и алтернативен на моя маршрут. Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: Mec   
Дата:   31-01-11 13:50

абе за през Сърбия трябва ли още паспорт ?

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: danvan16   
Дата:   31-01-11 14:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: epsilon68   
Дата:   31-01-11 15:20

От София до Триест (границата на Италия със Словения) - груби сметки:
1000 км * 2 (отиване/връщане) - 2000 км - 130-140 литра - да речем 170 евро.
Пътни такси: Сърбия - 15+15 (такса), Хърватска - 20+20 (такса), Словения - 30 (винетка) - всичко 100 евро.
Значи за път за всичко извън Италия 270 евро.
В Италия - така както го планираш - още 600-700 км - да речем още 60 евро. Пътни такси още около 50.

И паспорт не ти трябва - от как разрешиха минаване през Сърбия само с лична карта (заради вулкана), не са махали това разрешение. Но се води временно и във всеки един момент могат да решат отново да върнат изискването за паспортите.
И защо само за Сърбия питате за паспорти - Хърватска също не е в ЕС. Споко. И там не се искат паспорти.
Паркиране - за Венеция само мога да дам акъл. Паркираш в Местре и отиваш във Венеция с влака. 1 евро е билета, има ги през 10 минути и пътя е 10-на минути.
Спазвай правилата и няма да имаш проблеми с никакви полицаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: danvan16   
Дата:   31-01-11 15:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: Orlin   
Дата:   31-01-11 15:40

Винетката за Словения може да се спести. Подробности има на сайта patepis.com , минава се през Риека.

Съвсем грубо, пътни такси и винетки са около 40% от разхода за бензин. Можеш да ползваш http://www.viamichelin.com/ за определяне на приблизителни цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   31-01-11 21:09

Вече навсякъде се минава само с лична карта.Дори и в Сърбия и Хърватска.Но въпреки това си носи паспорта.
Аз като пътувах не си мръднах д-то от седалката на нито една граница.Но пък пред мен един наш убавец му извадиха целия багажник да го проверяват.
Обаче в Словения за добре дошъл ме издрусаха 130 Евро,защото бях спрял в аварийната лента...така че си прави сметката как ще караш.Най-добре си спазвай всички правила и ограничения.
Нафтата е с около 10 до 20 цента по-скъпа от колкото у нас.За бензина незнам,не съм гледал.
Знам обаче,че можеш без проблем да стигнеш и с Пропан-бутан.
А от един приятел знам,че никакъв проблем няма и с метана.С едно изключение,че май Хърватска нямат въобще метан,та...там в зависимост от това колко ти харчи колата и колко ти събират бутилките може и да се наложи да караш на бензин.
Пак в Италия има много бензиностанции,които са без персонал въобще.Слагаш банкнотката и колонката ти пуска,колкото пари си сложил.
При всички случаи без валидна ВИЗА и то истинска кредитна по-добре не тръгвай.

И ако си пушач си вземи от тук цигари,че там боли дробчето.Ама от цени!


Допълнение.

Не го слушай колегата,че може да спестиш винетката от Словения.Няма такова нещо!
Полицаите докато ми пишеха акта за спирането ме изчакаха да си купя винетка .И докато не я залепих не ми върнаха документите.А сега си представи колко ще те одрусат,ако те хванат без винетка?



Публикацията е редактирана (31-01-11 21:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: bvidenov   
Дата:   01-02-11 02:41

като TheBossBG . Не е добра идея да блъскаш 2000 км и да похарчиш 2 дни и куп пари за да пикаеш по сръбски и хърватски бензиностанции. Освен това пътя изключая Словения е скучен. Вземи си самолета и си гледай кефа. Аз ходя 2-3 пъти годишно, къде по работа, къде за кеф. Пътувал съм с какво ли не, но от самолет по-добро няма.Направете си обезателно медицинска застраховка. Всичко става на път.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: neuromancer   
Дата:   01-02-11 03:05

идеята със спестяването на винетката не е да не те хванат, а да не пътуваш по магистрала, тоест не ти трябва винетка

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: bvidenov   
Дата:   01-02-11 03:17

нищо не се спестява с винетката. Пътя се удължава с 3 часа в едната посока. Половин ден разход, умора, трафик, и като седнеш да обядваш някъде излиза по-скъпо. Те хората за това правят магистрали, че е по-евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: neuromancer   
Дата:   01-02-11 03:27

прочетете какво пише първо
магистрала в Хърватска и после около 20км по обикновен път в Словения
Всеки си решава

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: venciwideo   
Дата:   01-02-11 03:36

брее що така го забивате човека не мога да разбера.. слушай сега нямам ката пред мен ама през гърция до най-близкото пристанище се качваш на ферибота, малко да ти уточня как съм запомнил аз.. на ферибота трябва да си към 20 часа вечерта , ферибота мисля че тръгва към 21 часа ,а ти трябва да идеш преди това защото!!!!! там ще се събереш с други българи и правите група, а за групата има отстъпка група е 10 коли и на горе за това че теб няма да те чакат ако са се събрали 10 вече за това по раничко да си там на ферибота оставяш колата и се качваш горе на палубата.. няма винетки няма гориво освен ако не си решил да легнеш и да се топлиш в колата понякога го забраняват понякога никой не те следи за това
на сутринта си в италия около 06 часа ! от там ти си знаеш де ще ходиш, на палубата е студено и с яке има вятър вземи си топли дрехи че ако те затисне друга кола може и да не можеш си отвори вратите после, аз практикувам така тръгване от стара загора в 09 часа с пълен резервоар нафта с кола форд мондео 1997г около калотина крия в храстите три шишета нафта на различни места и си допълвам резервоара до горе до 20 часа стигам до пристанището ама пътя в гръцко е с много завой и се кара трудно, горивот ми стига за една седмица да се движа там и зареждам още 20 евро ама те италианците имаха два вида нафта питай местен от коя да сложиш , че имат големи буклуци да се не опариш[smilie18] а на връщане си търся скритата за да се пребера от калотина до зарата че е 400км 30 литрра ми стигат . айде и лек път ааааа забравих ако някои познат ти даде GPS италианската карта е много добра аз единия път имах и бях супер доволен, втория път карах по спомени ама се обърках[smilie18] и вземи храна за жаби че във венеция мирише много на жабарник и на блато[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   01-02-11 10:54

Абе не е баш така с ферибота.
Сестра ми пътува от Гърция до северна Италия-Венеция с ферибот.Единствения тръгва от Патра,а до там са си 800 километра,мерено от София.
Отделно,че цената за самия ферибот беше такава,че в пъти е по-добре да си караш колата по пътя и да си плащаш всичко.Защото освен за колата се плаща и билет за всеки пътник.

п.п.
Пак твърдя,че винетката за Словения не е само за магистралите.Така че варианта да я спестиш....не съм убеден,че е добра идея.....но дано аз да бъркам

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: Orlin   
Дата:   01-02-11 13:18

KuKumicin4e ,
Винетката в Словения (а и в цяла Европа) е само за магистралите. Пътят, който имам предвид е 30 км. от Риека до Триест и се минава за 25 минути от граница до граница. Не се плаща за винетка, проверено е.

Реалната печалба от некупуването на винетка обаче не е 30 евро, понеже се плаща за магистралата в Хърватия, което е към 7 евро отиване и пак толкова връщане.

Алтернативните варианти - самолет + рент а кар и ферибот са интересни идеи и при определени условия по-подходящи.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Италия.
Автор: mike74   
Дата:   01-02-11 13:24

>"Гърция до северна Италия-Венеция с ферибот.Единствения тръгва от Патра"

Това не е точно така, има фериботи и от Игуменица, което доста по-нагоре от Патра (почти до границата с Албания).
Сега вече дали е по-евтино, по единия или другия начин не е много ясно [smilie5] всеки трябва да си сметне, а и цената на билета за ферибота варира доста според сезона.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.