Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Да имам или да нямам деца?
Автор: тьма   
Дата:   14-04-10 21:41

(деца)
отмъкнато от някакъв сайт, който ми попадна случайно

По-рано днес имах интересен разговор на тема раждането и отглеждането на деца. Прехвърлям разговорът и тук, защото ми е интересно да чуя какви са вашите мисли по тази тема. Обобщавам моите позиции в три основни групи, със сто милиона уговорки, че темата е ОГРОМНА и драскам отгоре по повърхността с доста едри (хетеросексистки) щрихи. Надявам се в коментарите да можем да задълбаем малко по-дълбоко.

1) Подкрепям жените, които избират да нямат деца, защото:
Това, че имам матка не означава, че непременно трябва да я употребявам. Много жени споделят, че не изпитват майчински инстинкт. За много от нас, желанието ни да имаме деца не е биологично обосновано, а е по-скоро резултат от социален натиск и традиции.
(За съжаление) Бременността и родителството създават много повече ограничения за жените, отколкото за мъжете: а) защото жените не само раждат, но и все още са основните отговорници по възпитанието и отглеждането на децата И б) на работното място, отношението към жените-майки е по-различно от отношението към мъжете-бащи (т.е. шансовете родителството да се отрази отрицателното на кариерата на една жена са много по-високи от тези при мъжете)
Бременността и последвалото майчинство (особено в общия случай, когато жената е основния отговорник за отглеждането на детето) поставя жената в позиция на (финансова) зависимост от партньора й.

2) Разбирам защо много жени имат деца, въпреки че не ИСКАТ деца:
Много от нас никога не осъзнават, че е възможно и да нямат деца: традицията е такава, повечето хора правят така; това, разбира се, не означава, че това е най-подходящият избор за мен.
Много жени раждат деца, защото в нашето общество се смята, че ИСТИНСКАТА жена ражда „поне едно дете“ или, поне…
… така прави ПОЧТЕНАТА жена. Ако една жена може да забременее, но избере да не ражда деца, то със сигурност тя не е точно наред. Тя е: фанатична кариеристка, кучка, егоистка…
Майчинството е легитимен избор за една жена, защото все пак това е една от малкото социални сфери от живота, в които жените се ползват с доверие и респект. Знам, че някои от вас ще изразят несъгласие, но фактите говорят сами: жените все още работят в по-слабо престижни професии; получават по-ниско заплащане за една и съща свършена работа; много често продуктът на тяхната работа не се забелязва или отчита като постижение; постигнатото от тях се умаловажава: „спала е с шефа“, „може да има успешна кариера, но виж, че един мъж не може да задържи до себе си“, „тя е шефка, но всички я мразят, защото е кучка“ и т.н и т.н. В този смисъл, е съвсем разбираемо, че някои жени с голяма радост напускат работното си място, за да се занимават изцяло с отглеждането на децата си.

3. Изборът да станем майки, би бил много по-привлекателен и спокоен за много повече жени, ако:
Повече мъже споделяха отговорностите (и позитивите) от отглеждането и възпитанието на децата. Ако „товарът“ по отглеждането на децата е разпределен равномерно, то тогава родителствуването не би било чак такава жертва или бреме
Ако на работното място жените-майки биват приемани по същия начин както мъжете-бащи: проучвания сред CEO-та на Fortune 500 компании показват, че болшинството от мъжете в най-високите позиции в корпоративната йерархия имат деца; процентът на жените-CEO-та С ДЕЦА е нищожно нисък; т.е, очевидно родителството не пречи на кариерата; родителството пречи на женската кариера. Не е честно едно и също поведение да се награждава при мъжете и да се санкционира жестоко при жените.

Мисля, че е ясно, но за всеки случай ще кажа директно, че не съм ПРОТИВ децата, майките и пр. Кой би могъл да бъде?! Също така съм наясно, че родителството не е ТОВАР и БРЕМЕ за всички майки. Много жени, всъщност споделят, че майчинството е изключително еманципиращо преживяване. И всичко това по никакъв начин не противоречи на изложените от мен тревоги и надежди.

Кажете сега, какви са вашите позиции? Говорете конкретно, дайте ми примери от личния ви живот: ваши истории или истории на приятели! Всички сме много добри на теория, но като стане дума за НАС става по-сложно. Хайде смело!


Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: AndreyIst   
Дата:   14-04-10 21:45

Джой, верно си нямаш работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: boyanb   
Дата:   14-04-10 21:51

to за тва след 20 години България ше е циганска

[smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: ivodam   
Дата:   14-04-10 21:53

Аз още не съм срещал жена, която да не иска да има деца. А съм срещал много, които потвърждават теорията, че жените всъщност обичат само децата си... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: d256h   
Дата:   14-04-10 21:53

Защо трябва фото сайт да се превръща в бгмама или там каквото беше...

а спрете се ве

Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: snoopoff   
Дата:   14-04-10 21:54

иводам както винаги [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: Nushenceto   
Дата:   14-04-10 22:11

ооо, определено съм за децата.За мен децата са най-голямото богатсвто на този свят.Аз пък не разбирам хората,които са прекално големи егоисти и отшелници по душа,че дори не искат да си помислят за деца,мразят децата и всичко свързано с тях...Та нали това е всъщност смисъла на живота.За мен хората,които имат деца са по-богати от мен...Възхищавам им се ,защото на днешно време хич не е лесно да се гледа дете...
До година или може би до края на тази и аз ще съм една от тези,които гордо ще се хвалят с това,защото ако чакаш бебе или имаш дете-трябва да го изкрещиш на целия свят.
Обичам децата и то много,а и те мен много ме обичат.
Събота бяхме на гости на едно младо семейство с мъжа ми,на което им се роди момиченце преди един месец.
Искам да ви кажа,че когато я гушнах и я сложиха в ръцете ми (няма такова усещане просто)...
всичките милиони и всичките материални придобивки на този свят не могат да се равняват на това усещане.Не знам дали жените обичаме повече децата си или децата като цяло от мъжа си или всичко останало,но знам за себе си-това е неописуемо усещане...
Малката Карина ревеше,като луда,но точно я гушнах и се успокои.Майка и ми каза,че просто имам такова излъчване и бебето го е усетило-заспа и му беше много приятно...
Няма да ви казвам каква беше реакцията на мъжа ми и на всички други мъже като ме видяха с бебето в ръце,а сигурно и аз съм се променила изключително много след като я сложиха в ръцете ми...
Знам го и го усещам,искам деца и това не ме притеснява и знам,че ще дам всичко от себе си моите деца да са най-обичаните и гледани...ще дам цялата си любов,за да са добре!!!Дори смяната на папмперсите и всички деформации на тялото ми не ме интересуват,когато нещо толкова хубаво ще седи в ръцете ми и ще гледам как израства пред очите ми [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: the_shooter   
Дата:   14-04-10 22:16

Тц, т'ва, че имаш матка означава точно, че трябва да се опиташ да имаш деца, инъче нямаше да имаш матка.

Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: ivodam   
Дата:   14-04-10 22:16

Оо, знаем бе, Нушето, знаем, пожелавам ти наистина скоро да ти се случи. [smile] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: Nushenceto   
Дата:   14-04-10 22:17

the_shooter -ами не мисля,че си прав(права)...
има много жени,които имат матки,но не обичат децата и не искат да имат деца,дори не си и помислят за това... познавам много такива[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: canonio   
Дата:   14-04-10 22:20

познавам много такива

нищо не познаваш.. лъжат те и те правят на маймуна...

Дори фригидните даскалки по физическо от соца се умиляваха от деца....

Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: boreto   
Дата:   14-04-10 22:21

Ха, хааа...

Едно време имаше един лаф - гнила интелигенция...

Че има ли в живота нещо по-интересно от децата?


Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: Nushenceto   
Дата:   14-04-10 22:22

canonio ,като казвам че познавам наистина познавам такива... дори и да говорят и да се лигавят като видят малки деца,дори не искат да си помислят за такива вкъщи... познавам поне две три такива,а за съжаление има много подобни случаи...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: cameraman   
Дата:   14-04-10 22:31

Ако и тази изконна функция, дето господ ви е отредил, пренебрегнете..... за какво сте ни тогава???

Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: Frida   
Дата:   14-04-10 22:34

да имаш матка, не означава задължително да я употребяваш. доказателство за това е авторката, която има мозък и не го употребява. те тия чаркове за опционални (още една красива, българска дума като "шит" и "фак")

Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: Nushenceto   
Дата:   14-04-10 22:34

cameraman и аз съм на това мнение...
все пак жената е тази,която продължава поколението и ако и това не прави,че защо е жена...не ги разбирам тези жени,ако може да се нарекат жени дори [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: feliz   
Дата:   14-04-10 22:55

Вижте сега, виждала съм жени /майки [smilie8] /, дето по-добре да не бяха раждали. Тъпото на майчинския инстинкт е, че може да се разбере дали го има или го няма, едва когато жената роди.
Твърдението "щом имам матка, значи трябва да раждам", ми звучи като девиз на едно от малцинствата.[smilie25]
Изобщо, аз съм против и двете крайни тези по въпроса.
Аз преди да забременея, мислех че не съм готова да стана майка. Но после се оказах доста подготвена от гледна точка на инстинктите.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: iPonche   
Дата:   14-04-10 22:56

Да имаме! И да приличат на нас [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам
Автор: jekopj   
Дата:   14-04-10 23:03

Едно шеговито поздравче,може ли?
http://www.youtube.com/watch?v=7he0PtLrxcY


Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам деца?
Автор: тьма   
Дата:   15-04-10 06:19

прекалено много мъжки мнения тук, а въпросът все пак е зададен повече към жените

интересно ми е да се изкаже един изявен учен, който е без деца


Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам деца?
Автор: Marillion   
Дата:   15-04-10 07:13

Този текст го преведете на цигански, индийски и на китайски.

Ще им трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам деца?
Автор: мара   
Дата:   15-04-10 07:49

как па винаги СЛУЧАЙНО все такива работи ти попадат...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
...и как ти хрумва тука да ги споделяш[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам деца?
Автор: tonal   
Дата:   15-04-10 07:59

акселератски разсъждения,
няма нищо по-нещастно от жена без деца, или от такава която не иска да бъде жена, както няма нищо по-жалко от мъж, който не иска да бъде мъж.

Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам деца?
Автор: мара   
Дата:   15-04-10 08:00

няма нищо по- идиотско и невятно от бълбукане "по принцип".[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да имам или да нямам деца?
Автор: tonal   
Дата:   15-04-10 08:10

глупости, в общия случяай се стига до "френската" тема и начин на себеизразяване[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.