Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 за и против Freelander
Автор: frenchev   
Дата:   07-04-10 14:52

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: frenchev   
Дата:   07-04-10 14:52

имаме тук една дилема с един колега - става ли Freelander-a за нещо или не.

знам, че ще почнете с това, че това било фотофорум и имало автофоруми и т.н. ама все пак реших да рискувам.

Интересуват ме предимно мнения на хора които имат този автомобил или имат опит с него. Няма да карам off road с него или поне не предимно (2 - 3 пъти в годината за риба или до някоя хижа), останалото ще е по нормални черни пътища по които би минала и нормална кола.

За проходимостта горе долу добих представа от разни клипчета из нет пространството. Най вече от това .

Интересува ме поддръжката и колко лесно се чупели разни там раздатъчни кутии и т.н.
Мерси на всички



Публикацията е редактирана (07-04-10 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: Ruth   
Дата:   07-04-10 15:37

моля, няма защо

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: НАСОО   
Дата:   07-04-10 15:39

точно от тоя модел нищо не отбирам. Вижда ми се прекалено евтин на базата на другите модели на марката[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: Todd   
Дата:   07-04-10 16:48

Ами то до някъде е ровър , после хонда , после БМВ и сега вече не е ясно...


Мелез между крокодил и маймуна ....

Оня ден имаше едни такъв при мен - още гаранционен .Ами човека се беше видял в чудо ...

Така каза той ....

Аз лично не съм карал...

Но ако си късметлия ... ще е най добрата ти кола ...


Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: Ruth   
Дата:   07-04-10 16:50

много обичам да се бутам в мъжки теми и да мълча компетентно

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: Ruth   
Дата:   07-04-10 17:10

айде, говорете си де, мълчи ми се

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: mitadoc   
Дата:   07-04-10 17:40

Сега...първо кажи за какво ти е тази кола-за ровене из калищата;за мъкнене на цялото семейство и междудругото ако се скофти времето;за гъзария,щото винаги си искал "джип" или просто те кефи марката Ровър и си супер индивидуалист?

Да се върнем назад преди 13-14 години-тогава СУВ сегментът го нямаше-имаше истински тромави и скъпи високо проходими автомобили,които харчеха много,трудно се паркираха,горяха много бензин или бяха с калпав дизел,трудна и сравнително скъпа подръжка.Още ги има-Ланд Ровър Дискавъри,Тойота Ландкрузер,Нисан Патрол,Митсубиши Паджеро,Джийп Гранд/Чероки,Мерцедес Г-Класа,Исузу Трупър,Опел Монтерей,Опел Фронтера,Лада Нива,Ланд Ровър Дефендър и т.н.-все автомобили с рама и окачване,закачено за нея и кацнала отгоре каросерия-нещо много здраво и надеждно,но и тежко и скъпо за поддръжка...
Тогава Тойота разбунва духовете и пуска РАВ4 ,който е първият сув(Според АутоБилд).Вече има приемлив високо проходим автомобил,който да досатви 4 по 4 удоволствие на ниска цена.Веднага се нарояват и други такива автомобили-Субару Форестър,Митсубиши Аутлендър,Хонда ЦРВ,Фолксваген Тигуан,БМВ Хикс 3 и 1,Ауди Кю 5 и 7 и т.н...
НО,има едно голямо НО-всички тези са вдигнати комбита-нямат отдолу здрава рама,а са със самоносеща каросерия-това прави производството им по-евтино,подръжката по-приемлива,теглото -по-малко,но и се скапват по-бързо при каране в тежък терен.Тоест не са истински високо проходими автомобили.

Кажи какво търсиш и за какви пари става въпрос и мисля,че можеш да получиш доста по-смислени отговори и то не само от мен.Защото иначе си говорим само дали ни кефи отвън и вътре и най-накрая ако нещо не си доволен или прецакан-това ще си само ти,защото ти ще плащаш в автокъщата...И инвестирай 3-4 лв в АутоБилд 4по4 и разгледай употребяваните модели там и слабостите им.Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: Ruth   
Дата:   07-04-10 17:41

ох, започнах да се възбуждам [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

(този пост ще ми изяде главата)

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: agop4o   
Дата:   07-04-10 17:54

пълна трагедия отвсякъде[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   07-04-10 18:03

Всъщност първия SUV, още преди RAV4 е CR-V на Honda. Но за голямо мое разочорование, не предлагат модели с дизелов двигател.

ЕДИТ: Грешката е в моя телевизор, сори.



Публикацията е редактирана (09-04-10 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: georgi969   
Дата:   07-04-10 18:06

Не им ли викат паркетни джипове?

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: bip   
Дата:   07-04-10 18:29

Freelander[smilie23] [smilie23] [smilie23]
Subaru Forester[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: chill   
Дата:   07-04-10 19:19

"Паркетник" е на порядъци по-точно названиe отколкото "SUV", що се отнася до повдигнати леки автомобили като RAV4 или CR-V.

По темата, без да съм карал/притежавал Freelander, на база на проучвания, които съм правил преди няколко месецa, когато си купувах кола, Freelander ще ти върши чудесна работа за нуждите, които описваш, не се смята за особено качествена марка, но частите са сравнително лесно достъпни и евтини.



Публикацията е редактирана (07-04-10 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: IvcheTo   
Дата:   07-04-10 19:22

Рав 4 по-добре -
хубав е на външен вид , но поддружката му е скъпа ( то и на всеки сув е така)

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: agop4o   
Дата:   07-04-10 19:27

при проблем с охлаждането/често срещан проблем/ отива раздатката.тя се охлажда от водната система.мотора е с едни загубени болтове за главата/около 30-40см дължина/иначе като дизайн е добре но иначе е зле механиката[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: mitadoc   
Дата:   08-04-10 21:22

Dani Koev-аз не споря за обективи,защото не съм много в час,но ...Тойота РАВ4 е от 1994-та,Хондата ЦР В е от 1997-ма.

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: evelinster   
Дата:   08-04-10 22:52

не става твърдо. чупи глави, диференциали, раздатки .... говоря от опит.

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: vladod   
Дата:   08-04-10 23:24

Ако не става дума за Фриландър3, останалите не стават!!! Нито е достатъчно проходима джипка, нито е комфортна от вътре, нито върви кой-знае колко добре на градско, а климатика им е ,без извинение, трагедия!!!
/П.С. В момента имам Фриландър1/

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: Todd   
Дата:   08-04-10 23:31

Единственият джип Ровър е Дефендър !!!

Другото е тра ла ла .... лежат на неговата слава !!!

Таралясници !!!

[smilie19]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/vdkt3741.JPG

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: mitadoc   
Дата:   09-04-10 00:17

Е това наистина е машината

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: autosvet   
Дата:   09-04-10 00:38

Ако искаш джип си вземи джип тея смехорани направени от пластмаса и малко ламаринка са само за асфалт защото нашият асфалт го знаем, че е най-порестият (следна големина на пора 30см).

Омръзнало мие да ги гледам как с разни СУВ-ове отишли на пикник и колата умряла защото закачили горивопровод или радиатор за върнато гориво изпочупили някоя от златните кори под купето или отнесли казанче за добавка за гориво или пък направо картера....

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: navy   
Дата:   09-04-10 00:45

Я, хубава тема, аз обичам да катеря балкани и ми трябва джип-че да возя семейството до определени точки и там после пеша...

Та... дайте примери за здрав дизелак, не много голям, а компактен... до 10к в лева ?

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: mitadoc   
Дата:   09-04-10 00:52

Нисан Патрол,Тойота Лендкруизер,Ланд Ровър Дискавъри

Гледаш цените и си ти...

Отговори на това съобщение
 Re: за и против Freelander
Автор: navy   
Дата:   09-04-10 00:56

Да, но това са големи джипове... няма ли компактна и добра джипка?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.