Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Кражба на топлинна енергия
Автор: Vinsent   
Дата:   18-12-12 21:17

[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: Vinsent   
Дата:   18-12-12 21:18

Знаеш кои съседи крадат, какво да направиш? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: egoucm   
Дата:   18-12-12 21:20

Скоро и аз се чудех същото. Макар, че аз не съм сигурен кои точно са, но всеки сезон преди да пуснат парното се чува дрънчене на гайчни ключове по тръбите на парното над или под нас.
Дали не може да се пусне сигнал някъде и те да дойдат на проверка?

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: asahi   
Дата:   18-12-12 21:22

В нашия блок домоуправителя и двама съседи подланват съседа да си покаже радиаторите. Ако откаже - сигнал в Топлофикация.

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: Vinsent   
Дата:   18-12-12 21:22

Някои от тях знам точно, и какво от това? [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: Vinsent   
Дата:   18-12-12 21:24

Топлофикацията има ли право да влезне за проверка в някой апартамент?

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: Mori13   
Дата:   18-12-12 21:27

Не.

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: egoucm   
Дата:   18-12-12 21:28

и какво правим?

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: todorov   
Дата:   18-12-12 21:30

Плащаш за съседите, как какво?
По гелемиут тарикат му е по-парно и на джоба и на кожата.



Публикацията е редактирана (18-12-12 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: Mori13   
Дата:   18-12-12 21:32

Накрая всички крадете и така сте по равно. Който пести от топло е прекаран.

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: Vinsent   
Дата:   18-12-12 21:33

Плащаме и за крадците! [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Даеба закона! Създаден тогава, когато най-важното беше колко може Вальо Топлото да открадне за захранването на Р.Овч. и всичко друго без значение... [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: egoucm   
Дата:   18-12-12 21:33

а +това аз не се отоплявам на парно от 3 сезона вече, но до колкото знам изключването геенрално е почти невъзможно, а и знае ли човек кога ще ти потрябва...
и така си плащаме едно 60-120 кинта на месец през зимата

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: todorov   
Дата:   18-12-12 21:34

Е, ти си плащаш за топлата вода най-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: egoucm   
Дата:   18-12-12 21:36

да, но топлата вода е най-много половината от сметката

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: todorov   
Дата:   18-12-12 21:36

Е, другото е за кражбите ...

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: egoucm   
Дата:   18-12-12 21:37

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: docenta   
Дата:   18-12-12 21:59

При ремонта на апартамент един се хвалеше, че отклонил една тръба, която вървяла в замазката под теракота... и немоели да го фанат...

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: plamendoc   
Дата:   18-12-12 22:02

Подаваш сигнал и се надяваш Топлофикация да ги излови с топлинна камера /закупили са техника ,как я ползват не се знае/.По - реалния български вариант - един добронамерен съседски бой без свидетели

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: mmjm   
Дата:   18-12-12 22:21

Средството за търговско измерване е общия топломер в абонатната, т.е. топлофикация са до там. От тях никой не краде. Кражбата на енергия е криминализирана, но никой не ти казва на кого да се оплачеш, тъй като в случая съсед краде от съседите си е логично да търсим помощ от полицията, но и там никой не го е еня и остава само един здрав ...[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: abyser   
Дата:   18-12-12 22:29

Дреме ѝ на топлофикация кой краде и кой плаща и за съседите. Дреме ѝ да си прибере парите, което и прави.

Лира в баня - разбирай две тръби, които целогодишно са най-студеният обект в апартамент, последен етаж - са ~200 лв. годишно. Всичко друго ми е изрязано и пломбирано, да го духат.

Защо нямам на лирата топломер? - така било по процедура, не можело... Елате да си отрежете тръбите! - ми не става...
Може би конфликт на интереси, меко казано.

Ако съм безработен милионер сигурно ще имам време и нерви да ходя да се разправам с комисии, жалби, съдилища. Ще го правя и като хоби - от кеф да им бръкна където трябва. Засега не отговарям на горните условия.

Вальо топлото го оправдаха, нали? Дори май съди Бг за нарушени права, или жена му ли беше, кво беше, потули се работата. Да е жив и здрав...

В същия момент м/у нашия и съседния блок (на 30-40 метра, който се захранва от нашия и консумира енергия, която се "лепи" на нашия топломер) съществува "пътека" с ширина ~ 1.5 м, която е с вечнозелена трева и без помен от снежна покривка. "Нормалните загуби", дето се трупат на нашия топломер и познайте кой ги плаща.

Пак в същия момент съм чувал за "тройник" преди крана на радиатора (с топломера) и специално изградено водно подово отопление, това някъде в Люлин сити. Плащат съседите, разбира се.

Пропуснахме момента преди 20+ години да гръмнем някого на площада и да покажем, че своеволията се наказват и това е нормалния изход за следващите.
Що? - щото сме много "хитри" и ще извлечем информация за всички заподозрени. Извлякохме чушки.
Краен резултат: оказа се, че сме много толерантни - демек търпим, не сме барутлии, всичко понасяме. Хак ни е.

Положителният резултат от запазването на един човешки живот (който така или иначе малко по-късно изтече поради годност) е много отрицателен като цяло. Сега и тепърва ще му берем плодовете.


Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: CanoniO   
Дата:   18-12-12 22:50

Единият вариант е да се върнете на село, където има евтини дърва за зимата и 134638 паркоместа в нивата.
Другият е да си продадете килиите като Бони и да заселите близките до София села.
Третият е гаден - терминал 1, 2..24..

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: egoucm   
Дата:   18-12-12 22:57

новите кооперации са с 1 топломер на входната врата на всеки апартамент, там предполагам няма много варианти за кражба?

иначе терминал 1,2 - преди не бях фен, ама напоследък това рещение ми се върти доста в главата [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: Стоев   
Дата:   18-12-12 23:07

Без да съм експерт предполагам че полагането на тръбна разводка с медни тръбички (водно подово отопление) свързана с вентил с ел.задвижка в обема на етажната плоча към вертикалните щрангове с топлата вода и дублирано с електрическо подово отопление с контур по медните тръбички няма да може да се докаже с термокамера, а да ти проведат разкопки в апартамента с цел доказване на вина няма как да стане...Невинен до доказване на противното..
Кон да им го намури на Законотворците, дали настоящата свобода на ТоплофЪкация...
Утре мога да взема служебна термовизионна камера и да запиша как съседа ми краде, ама това не е доказателство за нищо - закона е на негова страна..


Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: CanoniO   
Дата:   18-12-12 23:10

Така е Стоев.
Ама по белия свят нямаш право да имаш тръби в пода, ако не са по проект... А много лесно се доказва има ли, или няма...
Тръби в пода е = остъкление=прерязан трегер=зазидан прозорец... В белите държави изсъхваш....



Публикацията е редактирана (18-12-12 23:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Кражба на топлинна енергия
Автор: ntonev   
Дата:   18-12-12 23:13

Абе термокамерата не доказва нищо... ако човека се топли на ток какво доказваш?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.